Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

thinkorswim nastavenie


piftik

Doporučené příspěvky

Zdravím,

lze si ještě otevřít účet u TOS jako Evropan (a popř. jak)? Rád bych používal jejich software kvůli kvalitním risk grafům na analýzu opcí, nicméně se mi nedaří otevřít ani paper účet kvůli absenci U.S. Social Security Number a ostatních amerických dokumentů.

Pokud se už účty Evropanům neotevírají, existuje nějaký alternativní software se stejně kvalitními grafy pro analýzu před zadáním obchodů u IB?

Díky,

Luci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Luciferius:

Na fórum není třeba dávat duplicitní dotazy (stejný dotaz jste vložil do vlákna Opce u IB). Je tady dostatek fulltime traderů, kteří stejně nemají pořádně co na práci, takže si dotazu všimnou, a má-li hlavu a patu, jistě na něj odpoví :)

Tedy - přečtěte si, prosím, celé vlákno ohledně ThinkOrSwim v sekci brokeři. Jestliže celé vlákno přečtete a nebudete si vědět rady, napište dotaz tam a konkrétně odpovím.

Tom ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 2 týdny později...
  • 3 months later...

Zdravím,

měl bych dotaz japa u Vás probíhala první registrace a přihlášení do TOS na demo platformu. Vyplnil jsem registrační formuláře, ale nikde po mě nechtěli user name ani heslo, které po mě naistalovaná platforma logicky požaduje :). Je to cca dva dny co jsem registraci vyplnil, jaký byl průběh u Vás ? Čekali jste více dní ? User name a heslo pro přihlášení dorazilo formou mailu ?

díky J

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Chlapi, backtestuju v ToS nákup Call opcí a potřebuju jen poradit, jestli si vysvětluju výsledek obchodu správně.

Příklad: nakoupím opci za debet -90USD a při expiraci má hodnotu -10USD. Znamená to ve finále tedy, že při vstupu do obchodu se mi strhlo 90 babek, při expiraci připsalo 80 babek a výsledek obchodu je -10USD? Je to tak?

Díky,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahojte,
prosím o radu.V TOS ,Thinkback robím backtesting.Mám problém so zobrazením grafu.Predtým sa mi vždy zobrazovalo testované obdobie,povedzme 28 dní spolu s krivkou priebehu obchodu.
Teraz sa mi rozbalí celý graf za cca 5 rokov a potom musím pracne ťahať kurzorom cez hnedé pole najmenej 2x,aby som mal zobrazenné len testované obdobie.Ďakujem za pomoc .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nighthero:
je to tak, výsledek je -10, ale před expirací musíš tu opci za tu cenu prodat, pokud ji necháš expirovat tak za ni nedostaneš nic a budeš mít ztrátu -90.

peter812:
Jestli máš na mysli křivku P/L a zoomování grafu tak se mi od včereška stává to samé, graf už nezoomuje, musím to dělat ručně. Stalo se to asi kvůli aktualizaci na novou verzi TOS :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2:
No tak otázka, zda by nedostal nic - to jsi podle mě napsal chybně. Protože pokud má opce při expirace stále hodnotu 0.10, pak je ITM.

Pokud se bavíme o cash-settled, pak by ty prachy dostal a nemusí opci prodat. Řeším to tak běžně...
Pokud se bavíme o stock-settled, pak by dostal long/short akcie/podklad... (leda že by držitel požádal o "lapse" a o uplatnění opce neměl zájem).

Takže resumé, má-li opce jakoukoli cenu při expirace, pravděpodobně "něco" Roman dostane :-)

to nighthero:
V těch v tvých mínusech jsem zamotán. Berme to tak, že opce mají hodnotu nula až nekonečno - pokud teď nejsem teda mimo :D
Tedy když koupíš za $90, při expiraci má hodnotu $10, pak jsi prodělal -$80USD.

Zda ji koupit zpět (viz. příspěvek od radim2), nebo nechat být, záleží na tom, co je tvým plánem. Hlavně bacha na stock-settled :-)

Good luck všem lumpi! :D Ať se daří! :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2 a tom_czr:

Díky, za odpovědi!

Jojo, chápu, jak se chová stock settled vs cash settled opce při expiraci. A hodnotu opce pro backtest chápeme zřejmě všichni stejně, jen někdo s mínusama a někdo s plusama. :)

Jsem zrovna minulý čtvrtek uzavíral jednu nakoupenou opci a je to tak, jak jsem psal - když porovnám, za co jsem nakoupil/prodal a s daty z Thinback v TOS.

Přeju úspěšné obchody, lumpové!

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je pravda, má při expiraci hodnotu, špatně jsem to spočítal. Klasická chyba vypisovače opcí :)
Hodnota by měla být 90-10, čili 0.8. Pokud tedy byla nákupní hodnota 0.9.
Problém je výpočet PL v TOS (mid cena), takže v reálu by to bylo o něco míň.
PL křivku používám jen pro orientaci, zisk je třeba počítat z přesných cen opcí. "Přesné" jsou zase jen v rámci Close daného dne, ale lepší, než nic :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...