Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stavba jednoduchého obchodního systému od nuly


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

navratil,

to je zaujímavá otázka, aj keď odpoveď asi nebude nikdy jednoznačná. Vieme si nejako definovať, čo to tá výhoda vstupu vlastne je? Znamená to, že sa hneď po mojom vstupe trh rozbehne mojím smerom? A koľko tikov? Môže pri tom robiť korekcie? Koľko ich môže byť? A ako veľké? Je tak veľa možností, že osobne neviem definovať výhodu na vstupe. Stačí už iba to, že znížim veľkosť použitého SL a asi hneď budem mať nižšiu % úspešnosnosť, ako s väčším SL. Podobne je to s posuvmi na BE. No a na druhej strane z otvorenej pozície treba aj vystúpiť, aby sa zisk realizoval. Ja keď sa dnes pozriem na svoj vstup, ktorý používam, nevydím v ňom žiadnu prevratnú výhodu. Tento mesiac mi funguje lepšie, ako minulý, ale časom sa to všetko asi zrovná. Ale to je z pohľadu funkčnosti celého systému a mojej schopnosti exekuovať podľa plánu. Preto som väčším zástancom mechanického obchodovania spojeného s diverzifikáciou. Obchodujem jednu a tú istú myšlienku, ale mám možnosť vstúpiť s časťou pozície agresívnejšie a s časťou neskôr, čim automaticky rozkladám riziko. Podobné je to aj s výstupmi, či riadením pozície. Samozrejme, je jasné, že každý prístup musí byť sám o sebe funkčný a ziskový, inak to nemá zmysel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Predpokladam, ze tvoje filtry jsou svym zpusobem definovane, potom bych rekl, ze i kdyz pouzivas ruzne nazvy, mluvis z pohledu edge o tom samem. Je v zasade jedno, jestli svoje edge ma formu filtru, patternu nebo cehokoli jineho. Myslim, ze nejdulezitejsi z pohledu stability systemu (cili to cele staveni kasina) melo dlouhodobe jakykoli smysl, potom je jeho zakladem opakovatelnost cili schopnost obchodovani podobnych situaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel: Ještě jsem o tom přemýšlel a asi to tak nebude. Když to vezmu nějakým příkladem - vstupovat třeba na překřížení nějakých EMA asi ziskové nebude. Jít slepě na průrazu swingu asi taky ne. Ale je možné, že pokud k překřížení EMA dojde plusmínus zároveň s průrazem swingu, přesvědčí to dostatek obchodníků, aby šli mým směrem a dohromady už to edge dají. Takže můži mít edge, které je složené ze dvou částí, které edge nedávají. Sazmořejmě, pokud něco dává měřitelnou výhodu samo o sobě, je to super, ale na druhou stranu, podle stejné logiky to za určitých podmínek zase výhodu dávat nemusí. Takže všem díky za účast v myšlenkovém experimentu, jako vše v tradingu to nebude tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobrý den,

prosím Vás mám dotaz který nenavazuje na předchozí příspěvky, téma topicu se mi zdálo nejbližší tomu co bych se rád zeptal.


Neobchoduji s akciemi, opcemi apod... jako tady asi většina z vás.
Podnikal jsem a vytvořil jsem úspěšnou firmu... a vše bylo okay.

Ze zdravotních důvodů se mi stalo během roku podnikání přítěží, a firmu jsem prodal. Vše vyšlo hezky. A od té doby se postupně můj zdravotní stav zlepšuje a chci výhledově až budu kompletně zdravý, opět podnikat.
Podnikat v jiném oboru a jinak než jsem podnikal dříve. Už připravuji nový záměr a těším se.

A teď se dostávám k problému, ve kterém bych měl jako "podnikatel veterán" mít jasno. Ale nemám.
V minulé firmě jsem tvořil velký zisk. (obrat mínus náklady - večetně platnů zaměstnanců atd.)
Aby se zisk tak strašně nedanil (nejraději bych si je vyplatil), peníze jsem dokola reinvestoval a reinvestoval. Takže firma jako taková bohatla a bohatla. Měla pěknou cenu.
Já jsem si vyplácel peníze přes mzdu jen tak kolik jsem potřeboval... co jsem byl schopen utratit.

Pro mě je velmi demotivační představa že kdybych si chtěl vyplatit 10 milionů... tak polovina z toho má jít státu.

Já nechci utíkat na Sheysely nebo někam... mě podnikání baví! Ale vadí mi, že z mé práce, mých projetků atd... má stát dostat polovinu peněz aniž by se nějak přičinil.
Neznám nic lepšího - než reinvestování zisku do dalších věcí co jdou odečíst.

Můžete mi prosím poradit, rád bych se inspiroval a našel novou cestu. Nechci vybudovat další bohatou firmu, ale bohatý život.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

pokud je to tak, jak píšete - tj. Vaše firma (předpokládám sro) reinvestovala již zdaněné peníze a nyní ji chcete prodat (nebo i jinak vypořádat), tak mám takový dojem, že Vás čeká jen 15% daň z příjmu a ne Vámi deklarovaných 50%.

A pokud se jedná o výplatu společníkovi/majiteli - daň je opět 15% (pokud se jedná o výplatu ze zisku, tj. zisk byl opravdu už jednou zdaněn a to 19 %), tj. je to celkově kolem 30%.

Sohlasím s tím, že to není moc příjemné ... ale tak jsou postaveny zákony. Těch "nadzákonných" postupů pro peněžní nedaněný transfer k majiteli/majitelům je ale spousta. To třeba nepoužíváte firemní mobil i k soukromým potřebám ? Automobil ? "Množstevní slevy" při rekonstrukcích budovy ? ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda já žasnu - stát se ničím nepřičinil? Vy jste nikdy nepoužil silnici? Nikdy jste nepoužil chodník? Nikdy jste si nevšiml, že po setmění ve městech svítí pouliční osvětlení? Kdo to všechno asi tak platí? Nikdy jste nechodil do školy? Kdo asi tak platí platy učitelů? Kdyby Vás nedej Bože třeba někdo okradl, tak Vás bude chránit policie a potažmo soudci - a kdo asi tak platí jejich platy? A dalo by se samozřejmě pokračovat. Jasně, můžeme diskutovat o tom, jaká míra zdanění je přiměřená, můžeme samozřejmě diskutovat i o efektivitě státní správy - ale zkuste si představit, že byste podnikal někde, kde stát "funguje" podobně jako třeba v Somálsku... nebo i na Ukrajině, abychom nešli pro příklad tak daleko. Daňové úniky nejsou "nadzákonné", jsou protizákonné, a existují dobré důvody, proč tomu tak je. Zkuste se zamyslet nad tím, že k opravdu bohatému životu (nejen finančně, ale i duchovně bohatému), patří i trocha velkorysosti...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsme už dost OT, tak jen poslední příspěvek k daním v ČR.

To je přesně ono:
"Jasně, můžeme diskutovat o tom, jaká míra zdanění je přiměřená, můžeme samozřejmě diskutovat i o efektivitě státní správy..."
Ale o to tady právě jde, ne o chodníky a platy učitelů.
Proč bych třeba já měl ze svých daní platit vily politikům, kteří dohodili 10x předraženou zakázku na dálnici?
Nebo plat typanovi, který sedí půl roku v base za 50t měsíčně?

To oni za mě proseděli stovky hodin nad backtersty a oni riskují svoje peníze namísto mě v obchodech které můžou skončit na SL?
Jestli ti to takhle vyhovuje, tak je vše ok :)

Jak tvrdí klasik: Kdyby nebyla daňová pekla, nejsou daňové ráje.

No flame :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

tak konečně něco o daních je to zapeklite no nic s tím nenadelame ale opravdu systém je takový jaký je na nic porad chyby peníze nedejboze aby člověk něco dluzil to pak hodí maslu no ale vlákno bylo o obchodním plánu tak jabych něco dodat taky chtěl obchodují demo pres sol tak nějak vyhovuje mne no skousim skalpovat i když nevím jak nato hledám svůj st l dokonce už umím i neobchodovat když je velký chop ale co se týče skalpovani u mne znamená MIT pozici otevřenou velmi krátkou dobu dokonce Pise se tu stále ze nemělo výše naskakovat do rozjeteho trendu já naskakuji vetcinou je tam nějaký zisk když ne tak závěru z co nejmenší stratou vzyt nikdo nemůže uhodnout jak dlouhý bude ten trend no možná ze je to špatně ale proto obchodují demo abych to zjistil dokonce když jsem mel včera startu 900 dolaru tak sedmi podařilo ju dohnat aspoň na 140 minus já vim ale zkousim a uvidim podle mne taky nemá smysl porad jen do nekonečna bacsetovat ale právě skouset si obchody na real datech a psichyku na trénovat člověk do toho přídě nic není nemožné za tím si stojím jediné co mám otevřené tak je volume a dva klouzavé průměry to mi zatím stačí preju všem pěkný den a at se daří vydelavat

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...