Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pozor!!! Bouře v USA


paveln

Doporučené příspěvky

lucifer66:

Já obchodoval Fukušimu na základě technické analýzy s mini SL + silným fundamentem. Tohle je střelba od boku, bouře vůbec nemusí způsobit pokles na který "nakonec" čeká, šance tam určitě je, ale pokud vydělal na propadu v roce 2008/09 tak si snad uvědomuje ekonomický a finanční rozdíl téhle pohromy a ekonomické recese, jeho vliv na trhy ... Oni taky amíci začnou všechno skupovat a obnovovat což firmy zas nakopne -> růst ... Nic pro mě. Každopádně good luck.

Jinak já se nevzdávám a pořád bojuji, až budou prezentovatelné výsledky asi je sem dám, z nostalgie ;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 83
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Stranger:

Říct, že se podle fundamentální analýzy nedá obchodovat bych bez podrobnějšího zkoumání netvrdil. Obchodovat se dá podle všeho možného. Pamatuji si zde na příspěvky od uživatele Kurdebele, který obchodoval podle fází měsíce. Četl jsem o obchodování podle horoskopu. Mám za to, že by se dalo obchodovat i podle ranních finančních zpráv v Českém Rozhlase 1. Všichni se podobným metodám posmívají ale kdo je opravdu ověřil? Záleží na tom kde najdeš svoji edge a jak postavíš systém. Fundamentální analýza má určitě svůj potenciál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

omar , drzim palce :)

inac ked sme pri tej fundametalnej analyze a obchodovaniu podla sprav... pamatate na tu paniku so zlatom? problemy v europe s dlhovov krizov, greckom, v amerike inflacne problemy nezamestnatnost... svaciarsky frank naviazal na pevny kurz eura.. lebo ho ako krajinu znevyhodnovalo to ze vseci nakupovali frank, vo vidine istoty... a ludia si nasli dalsiu istotu.. co natom bolo ze zlato bolo uz tak vysoko ze rok vseci hovorili ze je to bublina... vseci zacali kupovat zlato.. a zacalo pekne rast... a ako aj wiliams hovoril ze ked uz aj ty posledny hovoria o nakupe akcii tak to je signal ze uz je zle.. to uz na bulvery ako markiza davali ze kupujte zlato ze stupa... , takze normalny trader by vtedy ocakaval ze sa to vsetko zruti.. a co sa stalo.. zlato stuplo o desiatky bodov.. a stupalo dalej :)) keby obycajny tupec co nema sajmu sa riadil podla sprav v tv ze kup zlato... tak by na tom zarobil pekne...no pokial by to neprehnal s jeho drzanim.. ale i tak...

to len taky priklad..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jo, ale když na Markíze (nebo u nás na Nově) říkají "kupujte zlato, protože stoupá", tak to je vlastně technická analýza, byť samozřejmě velmi, velmi jednoduchá ;)

Jinak viděl bych jistý rozdíl mezi fundamentální analýzou a obchodováním podle horoskopu či lunárních fází...

Já nezavrhuji fundamentální analýzu, ale varuji před obchodováním zpráv, a to z toho důvodu, že když se o nějaké zprávě dozvíme my, už byla zobchodována institucionálními hráči a tudíž už je zohledněná v ceně.

A ještě něco jiného je snaha profitovat z davových hysterií - to mi přijde smysluplné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale stale sa nechapeme.
Ved zlato ci cokolvek ine neide hore zrazu len tak ze striela jednu dlhu sviecku za druhou.
Ten zaciatok toho vstupu niekde musi byt a musi byt postaveny logicky na zaklade technickej analyzy.
Prepacte ale ja si nedokazem predstavit obchodovat len na zaklade fundamentov, pretoze dajme tomu ze sa hovori ze zlato pojde hore, tak nemozem teraz prist a tuknut na BUY v chvili ked otvorim graf. Musim na zaklade technickej analyzy nacasovat vstup tak aby moj SL bol v logickej zone.
V opacnom pripade mozem byt vyhodeny skor ako ten pohyb ktory predpovedaju vsetci analyticy a znami a tv vobec nastane. A to uz mi bude prd platne.
Ak vstupim aj potom na nejakej dlhokanskej sviecke, cena urobi nejaky ten protipohyb takmer vzdy cize tak ci tak ma moze s velkou pravdepodobnostou vyhodit a potom mi ostanu uz len slzi na plac a 2 SL pri com som spekuloval dober ze cena zlata a podobne pojde hore.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ved to som vravel - casovanie vstupu :)

inak lucifer, ja si pamatam ze po tych spravach ze kupujte zlato to este chvilku rastlo, a to sme tu uz podaktori meditovali ze je to bublina, a potom to kleslo ale brutalne. Ak nakupujete podla sprav v telke, tak vlastne vyplacate profity profesionalom, ktori nakupili mesiace pred vami :) Blbe je ze po vas (verejnosti) nie je uz nikto :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...