Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování v EasyLanguage


goody

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

Dle mého pouze magickou. Alespoň podle dostupných informací. Je tu ale jedno ALE. Programování je leckdy méně exaktní věda, než si spousta lidí myslí. A to kvůli chybám, kterých se mohli dopustit tvůrci jazyka a samotné platformy. Může tedy nastat situace, že samotný příkaz SessionEndTime(0, 1) (který vrací čas konce session, v daném případě konec první regular session v daném dnu) sice nic dělat nemá, ale kvůli nějaké vnitřní chybě zabraňuje vzniku nějaké nechtěné situace a proto ho tam lidé dávají. A z toho důvodu ho ve svých strategiích sám zachovávám. Protože jsem líný to nějak do hloubky testovat a protože "co kdyby". Trošku to připomíná známou historku s opicemi, banánem a trestem za jeho sežrání - možná to kdysi něco dělalo, ale nikdo to už neví a nezjistí...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Wik: Dakujem za vysvetlenie. Naozaj so si nad tym lamal hlavu. A tiez to vidim neako tak. Aj ked mi nejde do hlavy preco je tam "OR" ?

Napr: pri " Markeposition=0 or Time=SessionEndTime(0,1)". Akoze nejsom v nijakej pozii ale ak je zaver obchodovania tak si kludne vstup do obchodu ?

Skusal som to menit pri Backteste len zo zvedavosti a celkom to meni vysledky. Skusil som pozorovat Adaptrade builder. Ako sa to puziva tam. V podstate pouziva "Time=SessionEndTime(0,1)" iba pri Intadennych strategiach ak vyberiem cas od kedy do kedy moze vstupvat.

Asi sa zbytocne zamyslam. Ale v podstate to ma vyzbam u ID strategiach, pri strategiach ktore obchoduju cez noc asi moc nie, ci ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podľa môjho názoru to význam má (napadlo ma to teraz pri čítaní a zaujímavé, že ma to nenapadlo skôr, keď som nad tým tiež rozmýšľal v minulosti :-). Ale pozor, je to neotestované.

Obchody totiž vždy končia nasilu na konci nastaveného Session. Ak ale práve na konci nastaveného Session vznikne platná podmienka na vstup, tak Markeposition=1 or Time=SessionEndTime(0,1)=1 a ďalší deň pri otvorení nastaveného Session stratégia otvorí obchod.
Bez tejto podmienky ho neotvorí a ráta podmienku len z toho nového dňa.
Snáď som to napísal jasne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono je to ještě závislé na tom, jak máte nastavené časové podmínky. Já to nikdy nepoužívám tak jak to tu máte napsané, bez toho, abych měl omezený čas vstupu do obchodu. Tím pádem není podmínka time=SessionEndTime(0, 1) není nikdy splněná (protože nikdy nenechám strategii v tuto dobu ještě běžet) a pro mě to tím pádem má jen tu "magickou" funkčnost. Pokud vstup časově neomezujete, tak tuto podmínku považuji za vrcholně nebezpečnou - povětšinou nechcete, aby to další den vstoupilo, ať jsou další podmínky jakékoliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Chtěl bych se zeptat - lze nějak nastavit v multicharts, aby mi například strategie, která pracuje s příkazy market otevřela na close baru nikoliv za open následujícího? Vím že v reálu se stejně otevře kolem hodnot open ale jde mi pouze o jeden test v backtestestu.

Tzn. kdyby v grafu byl po vstupu obrovský gap aby mi backtest nevzal cenu open již s gapem ale ještě close cenu než nastane gap. Díky za pomoc! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro backtest:

buy this bar close;

akorát nevím, k čemu vám to bude dobré, pokud půjdete v reálu do obchodu, aktuální cena bude někde kolem open ticku dalšího baru, nikoliv close ticku předchozího. Pokud je tam velký gap, stane se to pro vás slippage, v backtestu sice dostanete lepší výsledky, ale otázka je, k čemu vám jsou...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...