Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování v EasyLanguage


goody

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

Ahoj tradeři, prosím o radu zkušenější v EasyLanguage v TS.

Ve své strategii používám příkaz Setbreakeven(), který při dosažení nastaveného profitu posune SL na hodnotu vstupu.

Potřeboval bych ale, aby mi SL posunul na hodnotu vstupu + 2ticky (v trhu NQ +50point). Nemohu to v manuálu najít.

Oklikou by to mělo jít nastavením poplatků v sekci Format Strategies-Properties, ale raději bych to měl nějak standardně.

Děkuji Pavel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravim 

zrejme to bude asi smiesna otazka ale zacal som citat knihu Building Winning Trading Systems With Tradestation a v prikladnom kode tam zadal ako variables : longProfitStop(99999) aj shortProtStop(99999) ... mozte mi niekto povedat preco tam su 99999 a nie len nula ? preco to spravil takto ? 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravím, prosím o radu, jde EL nějak naprogramovat, když podle vstupní podmíneky vstoupím do pozice Long a  po dobu 4 svíček,  když mě nevyhodí SL dříve -  tak automaticky vystoupím pomocí BarsSinceEntry - toto jsem zvládnul.

Ale jak docílit toho abych nevstoupil hned do další pozice po vyhození na SL nebo BarsSinceEntry, ikdyž podmínky pro vstup jsou splněny.

V praxi : Je-li Splněna podmínka = vstup do pozice jsem-li hned vyhozen na stejné svíčce na SL - jak vytvořit program, aby laicky řečeno ignoroval další 4 po sobě jdoucí svíčky a můj program začal vyhodnocovat podmínku vstupu až pro 5-tou svíčku.

Můj program : Trh ES - time frame 15 min

[IntrabarOrderGeneration = false]

inputs:
    BarToExitOn( 4 ) [DisplayName = "BarToExitOn", ToolTip =
     "Enter the number of bars since entry at which to exit the position."];

     variable :     ZSvicka(True) , DelkaHminusL (0), DelkaHminusC (0), DelkaHminusO (0);
         ZSvicka          = O > C;
        DelkaHminusL  = H - L;
        DelkaHminusC  = H - c;
        DelkaHminusO  = H - O;
    
 
      If ZSvicka and DelkaHminusL >= 4 or DelkaHminusC >=4 or DelkaHminusO >=4 Then
        Buy 1 contract next bar at c-75 point limit;
                                    
      If BarsSinceEntry = BarToExitOn then
        sell 1 contract next bar at market;

 

Děkuji

Upraveno uživatelem Plzoun
gramatické chyby
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
Před 10 hodinami, branto napsal/a:

pozdravujem,

chcem sa opytat, ci niekto obchoduje live swingove strategie? ako ste osetrili, aby vam nezrusilo na konci dna stoploss?

pripadne da sa nejak pouzit GTC v kode?

moja strategia vystupuje bud cez setstoploss, alebo setprofittarget 

dakujem

Ahoj,

pokud používáš (v TS) standardní nastavení u strategií, tzn. že se neposílají Stop příkazy brokerovi ale drží je obchodní platforma, tak se to nijak neošetřuje - drží je TradeManager pořád.

 

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 12 hodinami, Macros napsal/a:

Ahoj,

pokud používáš (v TS) standardní nastavení u strategií, tzn. že se neposílají Stop příkazy brokerovi ale drží je obchodní platforma, tak se to nijak neošetřuje - drží je TradeManager pořád.

 

M.

Macros,

vdaka za rychlu odpoved.

A ty to neposielas brokerovi? nebojis sa ze ked ti spadne TS tak ti zrusi ten stoploss? mne sa to uz pri daytradingu par krat stalo, ze spadla TS a musel som ju restartovat. prave preto som to chcel obist cez nejaku podmienku v EL...

branto

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 13 hodinami, branto napsal/a:

Macros,

vdaka za rychlu odpoved.

A ty to neposielas brokerovi? nebojis sa ze ked ti spadne TS tak ti zrusi ten stoploss? mne sa to uz pri daytradingu par krat stalo, ze spadla TS a musel som ju restartovat. prave preto som to chcel obist cez nejaku podmienku v EL...

branto

Ahoj,

názory na posílání stop příkazů příkazů na burzu se různí - já se přikláním k neposílání. Proběhlo na to spousta diskusí a spoléhám na platformu. Navíc je v TS u příslušné volby napsáno, že zaslání Stop příkazu se nemusí vždy provést, takže je otázka, co je více či méně spolehlivé. Navíc odpadá problém s "trvanlivostí" příkazu.

Další problém je, že SetStopLoss ani SetProfitTarget není cena a nedá se poslat příkaz typu "setstoploss gtc+". Nejprve bys musel nějakým způsobem vypočítat cenu, která má být SL a tu zadat do kódu jako StopOrder - a to už se zadat do kódu dá. Čerpat se dá např. z knihy EL_FunctionsAndReservedWords_Ref

 

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 20. 3. 2019 at 11:09, Macros napsal/a:

Ahoj,

názory na posílání stop příkazů příkazů na burzu se různí - já se přikláním k neposílání. Proběhlo na to spousta diskusí a spoléhám na platformu. Navíc je v TS u příslušné volby napsáno, že zaslání Stop příkazu se nemusí vždy provést, takže je otázka, co je více či méně spolehlivé. Navíc odpadá problém s "trvanlivostí" příkazu.

Další problém je, že SetStopLoss ani SetProfitTarget není cena a nedá se poslat příkaz typu "setstoploss gtc+". Nejprve bys musel nějakým způsobem vypočítat cenu, která má být SL a tu zadat do kódu jako StopOrder - a to už se zadat do kódu dá. Čerpat se dá např. z knihy EL_FunctionsAndReservedWords_Ref

 

M.

ahoj,

no veru dal si mi chrobaka do hlavy.  asi sa priklonim k tvojej teorii, lebo aj co som pozeral TS forum, tak nasiel som ze by to teoreticky slo cez funkciu stopmarketorder, ale v nej neviem zadat vypocet stopprice ked mas aj setSL aj setPT.

este raz dik

Branto

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 20. 3. 2019 at 11:09, Macros napsal/a:

Ahoj,

názory na posílání stop příkazů příkazů na burzu se různí - já se přikláním k neposílání. Proběhlo na to spousta diskusí a spoléhám na platformu. Navíc je v TS u příslušné volby napsáno, že zaslání Stop příkazu se nemusí vždy provést, takže je otázka, co je více či méně spolehlivé. Navíc odpadá problém s "trvanlivostí" příkazu.

Další problém je, že SetStopLoss ani SetProfitTarget není cena a nedá se poslat příkaz typu "setstoploss gtc+". Nejprve bys musel nějakým způsobem vypočítat cenu, která má být SL a tu zadat do kódu jako StopOrder - a to už se zadat do kódu dá. Čerpat se dá např. z knihy EL_FunctionsAndReservedWords_Ref

 

M.

ahoj Macros,

sorry ze zas otravujem, ale mam este jednu otazku a mozno mi budes vediet poradit.  mam 2 rozne strategie prva na trhu YM s tf 30 min a druha tiez na YM  s tf 100 min... problem je ze ked mi napr strategia v 1. workspace s 30 min tf vygeneruje signal, tak mi ho zobrazuje aj na grafe v 2. workspace kde je strategia so 100 min tf...

nevies prosim ta kde sa da v TS nastavit, aby sa kazda strategia zobrazovala iba vo svojom workspace?

je to len taka malickost, ale neviem si s tym pravdupovediac poradit ani som to nikde nenasiel.

dakujem

branto

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 1 hodinou, branto napsal/a:

ahoj Macros,

sorry ze zas otravujem, ale mam este jednu otazku a mozno mi budes vediet poradit.  mam 2 rozne strategie prva na trhu YM s tf 30 min a druha tiez na YM  s tf 100 min... problem je ze ked mi napr strategia v 1. workspace s 30 min tf vygeneruje signal, tak mi ho zobrazuje aj na grafe v 2. workspace kde je strategia so 100 min tf...

nevies prosim ta kde sa da v TS nastavit, aby sa kazda strategia zobrazovala iba vo svojom workspace?

je to len taka malickost, ale neviem si s tym pravdupovediac poradit ani som to nikde nenasiel.

dakujem

branto

Ahoj,

pokud máš na jednom tickeru víc strategií, vstupy jako takové se budou vždy zobrazovat ve všech oknech s tímto tickerem, i když bude v jiném workspacu nebo desktopu.

Nicméně různé strategie mouhou mít různé názvy vstupů a výstupů, konkrétně (toho si važ, dalo mi to hodně práce ? ) :

... tvůj systém a následně

then buy ("Mon_Enter") next bar at open;

//vystupni podminka long
If marketposition > 0 then sell ("Mon_Exit") from entry ("Mon_Enter") next bar at open;

Toto zajistí vstupy a výstupy právě této strategie a druhá do ní nebude zasahovat. Jako vždy to ovšem má jedno ALE - SetStopLoss, SetProfitTarget a podobné příkazy - ty se totiž nedají nastavit na název vstupu, ale vztahují se pro stav na daném tickeru. Jediná možnost je mít SL a PT stejné na všech strategiích daného tickeru. Osobně to tak dělám. Nicméně nemám prakticky vyzkoušeno, co se stane s PT a SL při nakoupených dvou kontraktech, protože to mám zablokované na vstupu (vstoupí se do obchodu if marketposition = 0). Něco mi ale říká, že to nebude fungovat správně, protože se budou profity nebo ztráty sčítat a obchod se ukončí prakticky v polovině.

 

M.

 

 

 

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 25. 3. 2019 at 22:21, Macros napsal/a:

Ahoj,

pokud máš na jednom tickeru víc strategií, vstupy jako takové se budou vždy zobrazovat ve všech oknech s tímto tickerem, i když bude v jiném workspacu nebo desktopu.

Nicméně různé strategie mouhou mít různé názvy vstupů a výstupů, konkrétně (toho si važ, dalo mi to hodně práce ? ) :

... tvůj systém a následně

then buy ("Mon_Enter") next bar at open;

//vystupni podminka long
If marketposition > 0 then sell ("Mon_Exit") from entry ("Mon_Enter") next bar at open;

Toto zajistí vstupy a výstupy právě této strategie a druhá do ní nebude zasahovat. Jako vždy to ovšem má jedno ALE - SetStopLoss, SetProfitTarget a podobné příkazy - ty se totiž nedají nastavit na název vstupu, ale vztahují se pro stav na daném tickeru. Jediná možnost je mít SL a PT stejné na všech strategiích daného tickeru. Osobně to tak dělám. Nicméně nemám prakticky vyzkoušeno, co se stane s PT a SL při nakoupených dvou kontraktech, protože to mám zablokované na vstupu (vstoupí se do obchodu if marketposition = 0). Něco mi ale říká, že to nebude fungovat správně, protože se budou profity nebo ztráty sčítat a obchod se ukončí prakticky v polovině.

 

M.

 

 

 

Macros,

ďakujem, naozaj si to vážim. Ak budes niekedy v Bratislave, mas u mna pivo ?

Tie SL mam na kazdej strategii rozne, ale budem to musiet este nejako domysliet, pripadne ich dam tiez narovnako...

B.

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
On 25. 3. 2019 at 22:21, Macros napsal/a:

Ahoj,

pokud máš na jednom tickeru víc strategií, vstupy jako takové se budou vždy zobrazovat ve všech oknech s tímto tickerem, i když bude v jiném workspacu nebo desktopu.

Nicméně různé strategie mouhou mít různé názvy vstupů a výstupů, konkrétně (toho si važ, dalo mi to hodně práce ? ) :

... tvůj systém a následně

then buy ("Mon_Enter") next bar at open;

//vystupni podminka long
If marketposition > 0 then sell ("Mon_Exit") from entry ("Mon_Enter") next bar at open;

Toto zajistí vstupy a výstupy právě této strategie a druhá do ní nebude zasahovat. Jako vždy to ovšem má jedno ALE - SetStopLoss, SetProfitTarget a podobné příkazy - ty se totiž nedají nastavit na název vstupu, ale vztahují se pro stav na daném tickeru. Jediná možnost je mít SL a PT stejné na všech strategiích daného tickeru. Osobně to tak dělám. Nicméně nemám prakticky vyzkoušeno, co se stane s PT a SL při nakoupených dvou kontraktech, protože to mám zablokované na vstupu (vstoupí se do obchodu if marketposition = 0). Něco mi ale říká, že to nebude fungovat správně, protože se budou profity nebo ztráty sčítat a obchod se ukončí prakticky v polovině.

 

M.

 

 

 

Ahoj Macros,

viem ze som uz otravny, ale poslednu vec od teba potrebujem, slubujem. 

Nasadil som strategiu live, problem je, ze ked je v obchode, tak mi TS cez noc zrusi SL, konkretne po 23 hod nasho casu a netusim preco, teda jedina vec co ma napada je ze mu vadi ze mam nastavenu regular session... po otvoreni o 15:30 SL opat nahodi.... ostatne veci mam ohladom automatizacie mam takto:

anom.thumb.PNG.e9bb59b2f33f4293f31482d586e536d5.PNG

 

Je to kvoli tomu regular session? je nutne tam dat aj pre & post market aby to nezrusilo aj v noci? potom ale musim pridat aj podmienku aby vstupoval iba cez den...

naozaj dakujem za pomoc

Branto

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 9. 4. 2019 at 18:00, branto napsal/a:

Ahoj Macros,

viem ze som uz otravny, ale poslednu vec od teba potrebujem, slubujem. 

Nasadil som strategiu live, problem je, ze ked je v obchode, tak mi TS cez noc zrusi SL, konkretne po 23 hod nasho casu a netusim preco, teda jedina vec co ma napada je ze mu vadi ze mam nastavenu regular session... po otvoreni o 15:30 SL opat nahodi.... ostatne veci mam ohladom automatizacie mam takto:

anom.thumb.PNG.e9bb59b2f33f4293f31482d586e536d5.PNG

 

Je to kvoli tomu regular session? je nutne tam dat aj pre & post market aby to nezrusilo aj v noci? potom ale musim pridat aj podmienku aby vstupoval iba cez den...

naozaj dakujem za pomoc

Branto

Ahoj,

s nefunkčním SL mimo nastavenou Session mám také zkušenosti (špatné), konkrétně u Futures. TS to bere tak, že mimo nastavené obchodní hodiny neobchoduje, tzn. ani SL nebo PT apod. Řešení je použít v kódu vymezení obchodních hodin pro vstup a výstup - vždy to ale musí být na Open nebo Close úsečky.

Jiná je situace u (US) akcií, které se obchodují v daný čas (15:30-22:00 CET). Jak vyřešit SL nebo PT mimo tento čas opravdu netuším, protože i když dojde k zasažení SL v pre/post marketu, tak je příkaz zrušen s tím, že nelze obchodovat mimo standardní hodiny. Jestli je někde v TS nějaké nastavení (možná použít regular session + premarket + postmarket) nemám vyzkoušeno. Taky nevím, jestli na to stačí standardní Nasdaq a Nyse data, nebo se musí přikoupit pre/post market data.

V této oblasti mám jen vyzkoušeno co jsem psal, to další musí buď napsat někdo jiný, nebo to musíš vyzkoušet ?

 

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 10. 4. 2019 at 19:58, Macros napsal/a:

Ahoj,

s nefunkčním SL mimo nastavenou Session mám také zkušenosti (špatné), konkrétně u Futures. TS to bere tak, že mimo nastavené obchodní hodiny neobchoduje, tzn. ani SL nebo PT apod. Řešení je použít v kódu vymezení obchodních hodin pro vstup a výstup - vždy to ale musí být na Open nebo Close úsečky.

Jiná je situace u (US) akcií, které se obchodují v daný čas (15:30-22:00 CET). Jak vyřešit SL nebo PT mimo tento čas opravdu netuším, protože i když dojde k zasažení SL v pre/post marketu, tak je příkaz zrušen s tím, že nelze obchodovat mimo standardní hodiny. Jestli je někde v TS nějaké nastavení (možná použít regular session + premarket + postmarket) nemám vyzkoušeno. Taky nevím, jestli na to stačí standardní Nasdaq a Nyse data, nebo se musí přikoupit pre/post market data.

V této oblasti mám jen vyzkoušeno co jsem psal, to další musí buď napsat někdo jiný, nebo to musíš vyzkoušet ?

 

M.

Ahoj,

dakujem za radu. Vypozoroval som, ze SL nezadava iba prvu noc po vstupe do obchodu, potom ako keby sa uz spamatal a uz ho drzi ? Otazka je ci by ho po zasiahnuti aj realne vyplnilo. Skusal som aj manualne vypocitat a zadat v TS stop limit prikaz s GTC (namiesto zruseneho SL), ten potom v noci drzi a nezrusi ho, otazka je ci ho tiez vyplni po zasiahnuti... no je to este o velkom testovani, kazdopadne ak sa k niecomu dopatram, tak dam vediet. 

Este raz dik za ochotu.

Uspesne obchody!!

B

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...