Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování v EasyLanguage


goody

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny

Tak a mam tu dalsi dotaz, tentokrat k samotnemu programovani...

Snazim se naprogramovat jeden z patternu finwinu... S CCI mi to tak slozite neprijde, nicmene, co se tyce EMA, tak mam problem...
Otevrel jsem si easylanguage kod Moving Average Exponencial.
Ten jsem si zkopiroval do me strategie a ted je problem, ze kdyz si vytisknu tu hodnotu EMY treba do souboru, tak je hodnota zcela jina nez v grafu. Jak je to mozne? A taky me zarazi ze v tom kodu je obycejny moving average.


inputs:
Price( Close ),
Length( 34 ),
Displace( 0 ) ;


variables:
AvgExp( 0 ) ;

AvgExp = XAverage( Price, Length ) ;
Print(File("c:\mydata.txt"), AvgExp, " ", Date," ", Time);


{ // # NENI POTREBA ALE JE V ZAKLADU INDIKATORU #
if Displace >= 0 or CurrentBar > AbsValue( Displace ) then
begin
Plot1[Displace]( AvgExp, "AvgExp" ) ;

{ Alert criteria }
if Displace begin
if Price > AvgExp and AvgExp > AvgExp[1] and AvgExp[1] Alert( "Indicator turning up" )
else if Price = AvgExp[2] then
Alert( "Indicator turning down" ) ;
end ;
end ;
}

Nevite proc to haze jinou hodnotu? Proste kdyz se podivam do souboru tak v ten cas je ten indikator uplne jinde.

Dekuji

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jakto? Dyt jsem ho sem vlozil. V tom prvnim prispevku, na ktery jsi dnes reagoval. Nezobrazil se Ti ten kod?
Jsou to pouhe dva radky:

inputs:
Price( Close ),
Length( 34 ),
Displace( 0 ) ;

variables:
AvgExp( 0 ) ;

AvgExp = XAverage( Price, Length ) ;
Print(File("c:\mydata.txt"), AvgExp, " ", Date," ", Time);

To mam ve strategii.
A kdyz tam vlozim indikator, co pouziva naprosto stejne radky, tak ty hodnoty jsou rozdilne:(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha...já myslel, že jsi chtěl jen ukázat kód indikátoru moving average exponential.....nenapadlo mě, že bys do strategie zkopíroval celý kód indikátoru, pak máš kód zbytečně dlouhý a nepřehledný a o to hůř se hledají případné chyby.....stačí to např. takhle:

inputs:
EmaLength( 34 ) ;

variables:
MyEma( 0 ) ;

MyEma = XAverage( Close, EmaLength ) ;

....toto ale neřeší ten problém, který chceš vyřešit.

Ty jsi uvedl pouze kód EMY a z toho nepoznám, jestli nemáš výpočet EMY třeba schovaný v nějaké podmínce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cos napsal je opravdu jen jednodusi prepis toho, co mam napsane ja. Akorat ja tu hodnotu EMA jeste davam do souboru, aby videl jakou mela hodnotu v dany den a cas. Nic dalsiho k te EMA neni potreba. Asi jsme se nepochopili hned na zacatku. Zkusim to jeste jednou.

Proste do grafu lze vlozit indikator EMA, je tam v zakladu, zejo... No tak jsem ho vlozil do grafu tak jak je...
Pak abych mohl podle EMA udelat strategii, tak jsem hledal jak EMU spocitat. Ale napadlo me, ze to vlastne nemusim pocitat, ze tam, kde se vybira indikator, je mozne otevrit indikator v easylanguage kodu. Takze jsem si ho otevrel a kod zkopiroval do me strategie. Tim padem jsem zjistil, ze existuje funkce XAverage, jez jsi oznacil za to, ze uz je samotny exponencialni moving average.

Chtel jsem si overit, jestli to pocita spravne a proto si hodnotu vkladam do souboru s casovou znackou.
A pak, kdyz srovnam hodnotu promene AvgExp ze souboru a hodnotu, kterou mi ukazuje indikator v grafu pro stejne casove razitko, tak je hodnota rozdilna... A ne jen o nejakou desetinu. Proste je to jina hodnota.

Zadny dalsi kod neni potreba znat. Zadne dalsi vypocty tu nejsou... Jde mi jen o to, ze se mi zda, ze ta funkce XAverage neni EMA.

Uz je mi rozumet, jak jsem to myslel? (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moverock,
pochopil jsem tě už od začátku, ale psal jsi toto: "Otevrel jsem si easylanguage kod Moving Average Exponencial.
Ten jsem si zkopiroval do me strategie...".

A proto jsem ti odpověděl toto: "Ty jsi uvedl pouze kód EMY a z toho nepoznám, jestli nemáš výpočet EMY třeba schovaný v nějaké podmínce."

....problém může být třeba v tom, kde máš v kódu Strategie ten výpočet EMY umístěn (pokud to teda není jen jinou periodou indikátoru, jak psal Honza).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...