Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Predrazene opce


pavelt

Doporučené příspěvky

to tom_czr:

Jj, koukal jsem. Reakce to byla po dlouhé době... divil jsem se, že nikdo tak dlouho vydržel nenapsat. :-))))
Reagovat třeba po 150 letech by už bylo drsnější. :-D

Co se týče VIXu, v letech 2008-2011 nastaly opravdu extrémní měsíce.
Plán je jednoduchý. Pokud se VIX stále zvedá a situace "smrdí", lze dokoupit ochranné call VIXy. Mám to spočítané, znatelně se sníží zisk, ale nezahučím do kytek. Krušné chvíle jsem zažil minulý rok, ale VIX se pak srovnal. Většinou koriguje do dvou-tří dnů a průser by byl až v den expirace. Někdy je to o trpělivosti.



to radim2:

Vypisuju naked call. Max. za 15-20 USD / contract. Strike je tedy daleko. Většinou je tam prostor pro vzestup VIXu kolem 100% na měsíc. Pokud by VIX vyletěl třeba nad 30, znamenalo by to výhodně prodat třeba strike 50. Takže bych si musel případnou ztrátu (pokud bych to skutečně neuřídil) nahnat jinde.



to both:
Btw., mám vždy vypsané UVXY a VXX calls i puts a to také dělá nemalé peníze. Lze vytvářet relativně velké spready a riziko průběžně řídit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Chcel by som sa spýtať takú vec, že či môže nastať na trhu zlé ocenenie opcií. Vysvetlím:

Môže sa stať/stáva sa na trhu niečo také, že za call kredit spread (napr.) 1810/1815 je taká istá BID cena ako pri call spreade (napr.) 1815/1820 ?? To znamená, že za "bezpečnejší" spread by som dostal presne toľko isto ako za výpis "menej bezpečného" spreadu.

Svojim spôsobom tomu neverím, že by clearing house niečo takéto dopustil, ale ja som to zahliadol tušim v platforme TOS tak ma to hneď zaujalo.

Tak čo, stretli ste sa s tým už, alebo je viac než isté, že niečo takéto market maker nedopustí ?? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stát se to může a takovou situaci vídám v options chainech prakticky denně. I třeba u toho VIXu.

Např. u VIX CALLs se stává toto, demonstruji malou tabulku:

Strike Bid Ask
24 0.30 0.35
25 0.25 0.30
26 0.20 0.30
27 0.20 0.25
28 0.15 0.20
29 0.15 0.20
30 0.10 0.15

Z toho plyne, že pokud chci za kontrakt utržit alespoň 15 USD, je pro mě pochopitelně lepší vypsat strike 29 než 28. Za stejnou cenu.

Stává se to nejen u VIXu, zejména pak u podkladů, které mají velké spready mezi Bid a Ask. Využívám na to "walking limit" a vždy prodám/koupím někde mezi. Výborné je to např. při rolování nebo IC. Ušetří se až stovky dolarů na jednom obchodu.

Proč to tak je já osobně nevím. Vím jen, že market maker není jeden, že čísla/ceny, která vidíme jsou sosána ze spoustu zdrojů a jsou pochopitelně méně či více opožděná. Proto používám limitní ordery. Market jen, když je spread 1 nebo 2 centy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...