Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

S čím se dá obchodovat?


xantor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 42
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jean-Pierre: Já osobně zatím Globex neobchoduji, připravuji se na e-mini a spready, předpokládám že si musíte
příslušné packety předplatit, neznám brokera bez možnosti obchodování na Globexu.

Pro ostatní : www.cme.com/about/press/cn/07-43Around-the-ClockTradingCMEGlobex%2021747.html jde o

můj neúplný a matoucí příspěvek výše (hovězí a vepřové 24 denně na Globexu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 3 týdny později...

Dobrý den přeji všem, mám jeden takový problém, chci obchodovat trhy: YM, ER2, ES, NQ,

E-mini Russell 2000, E-mini SP500, E-mini Nasdaq 100 Futures se obchodují na CME(Globex) ale Mini sized Dow Jones industrial 5usd se obchoduje na ECBOTu, budu mít tedy u interactivebrokers problém s účtem, platformou když chci obchodovat dva rozdílné trhy?

a ještě jeden dotázek ohledně marginů, vyjel jsem si na stránkách IB (www.interactivebrokers.com/en/trading/marginRequirements/margin_amer.php?ib_entity=uk) seznam obchodovaných komodit a nechápu rozdíl mezi Intraday Initial marginem a Intraday Maintenance.

Byl by někdo prosím tak ochotný a poradil mi prosím? Předem děkuji, hodně úspěchu přeji.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oprava "E-mini Russell 2000, E-mini SP500, E-mini Nasdaq 100 Futures se obchodují na CME(Globex) ale Mini sized Dow Jones industrial 5usd se obchoduje na ECBOTu, budu mít tedy u interactivebrokers problém s účtem, platformou když chci obchodovat dva rozdílné trhy?" - ne dva rozdílné trhy, ale burzy, překlep, omlouvám se.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Crude Oil se normalne obchoduje. Na NYMEXu. Dokonce mi to jeste nabizi ONE nebo co, to vzdy ignoruju. Likvidita obrovska, zadny problem. Relativne pozde jsem zjistil, ze taky existuje polovicni kontrakt, tam je ale likvidita nizsi.

KAfe a tyhle veci nevim, samotneho by me to zajimalo. Zatim mam dojem, ze v podstate neda. Neco jsem nasel, ale ma to tak male objemy, ze na nic. Ale mozna jsem neco prehlednul. Me by hlavne zajimal Orange Juice, tam to je slusna ruleta, ale zase, likvidita na elektronickem trhu mala (myslim, ze to byl NYBOT)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,

mohol by mi prosim niekto zodpovedat tieto otazky, s ktorymi si lamem momentalne hlavu?
Mam zalozeny ostry ucet u IB a dnes som hodlal otvorit prvy obchod s COCOA (pozicne obchodovanie cez TWS, zameranie len na NYBOT), avsak:

1. Ked v platforme IB natypujem CC a vyberiem si NYBOT, tak mi vyhodi hlasku, ze nemam predplatene data a musim si ich subscribe, inak nula bodov (CC sa da sice navolit aj na NYMEXe, ale su tam nejake rozdiely, ktore sa mi nezdaju)

Otazka 1: Pri otvarani uctu u IB sme zaskrtavali polozku, ze Data Zadarmo, ak.... zda sa mi teda, ze by mali byt v platforme pristupne, hoc nie su. NYBOT je sice pri predplatenych datach uvedeny aj ako spoplatnena varianta za 75 USD, ale je tam poznamka, ze sa to tyka len PIToveho obchodovania. Data pre elektronicke obchodovanie Cocoa by mali byt teda zadarmo, preco nejdu?

A to je vlastne moja
2. otazka - Ako to, ze IB uvadzaju obcas udaje pre Pit (napr. pri zozname marginov je pri NYBOTe uvedeny zoznam komodit, so skratkami pre Pit - CC, CT, KC atd.), ak obchoduju len Elektronicky a nie Pitovo?
To je prepojene i s mojou prvou otazkou - CC - skratka pre Cocou, ktoru uvadzam ako Ticker do platformy je podla mna oznacenie pre Pit, ale skratku pre Elektronicku Cocou - OA mi absolutne neakceptuje a moznosti takto obchodovat mi neponuka.

Otazka 2: Ako to, ze IB, hoci by mali robit len elektroniku a nie pit, uvadza pri zozname svojich obchodovanych komodit Komodity, ktore sa obchoduju pitovo (napr. CC), neuvadza komodity, ktore sa obchoduju elektronicky (OA) - to je trochu naopak, ako by to malo logicky byt, podla mna.

Ak su uvedene otazky pre niekoho nezrozumitelne, skusim jednoducho: Ako by som mohol do platformy dostat data pre COCOAu, obchodovanu ELEKTRONICKY, ktore potrebujem, aby som uz mohol skutocne zacat obchodovat?

Za kohokolvek rychlu odpoved a radu vopred dakujem.

Pekny zvysok dna vsetkym,

Peter


Link to comment
Sdílet pomocí služby

U IB je stejný symbol jak pro pit tak i pro elektroniku. Jestli chceš to či ono vybíráš podle burzy. V tvém připadě NYBOT je pouze pit (aby jsi to mohl obchodovat musíš si platit data) ,NYMEX je také pit, alé má smlouvu s GLOBEX, která za něj obchoduje elektroniku (elektronika=data zdarma) .

Doufám, že jsem to popsal dobře (tak nějak to je)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...