Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trading bitcoinů (BTC)


mo2t

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 110
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

K nejstarším spekulačním bublinám patří "tulipánová horečka", která vypukla v Holandsku v rozmezí let 1634 až 1637. Jak podivně dnes zní, že ve stínu této jarní květiny vyrostla jedna z nejznámějších finančních krizí historie
.
.
.

Jestliže zpočátku stála jedna cibule jeden gulden, tak zanedlouho musel kupující zaplatit za tutéž cibuli již 1.000 guldenů i více. Každý v Holandsku se chtěl svézt na tulipánovém býčím trhu.
.
.
.
Během několika málo týdnů se těmito opčními obchody mohl vstupní kapitál znásobit desetkrát, nebo i padesátkrát.

V letech 1636/37 dosáhla "tulipánová horečka" svého vrcholu... Ještě předtím, než cibule vykvetla, často vícekrát změnila svého majitele. Šlechta, měšťané, sedláci i děvečky - každý obchodoval s cibulemi tulipánů. Občas také lidé prodali svůj dům, dvorec nebo statek, jen aby měli dostatek hotovosti na další výnosné "tulipánové investice".

Zatímco v roce 1624 stála jedna cibule vzácného druhu "Semper Augustus" 1.200 holandských guldenů, tak o rok později již 3.000 guldenů. Roku 1636 dal kupec za cibuli stejného druhu 4.600 guldenů, nový povoz a navíc dvě šedé klisny i s postrojem. Jedna cibule velmi vzácného druhu "Místokrál" změnila svého majitele za 24 vozů s obilím, 8 žírných vepřů, 4 krávy, 4 sudy piva, 1.000 liber másla a několik beček sýra. V roce 1637 nakonec vyměnil jistý muž svůj pivovar v Utrechtu v hodnotě 30.000 guldenů, za tři kusy vzácných cibulí...! (Pro srovnání: tehdy stál měšťanský dům v Amsterodamu asi 10.000 guldenů) Tehdy dosáhlo davové šílenství bodu zvratu. Poprvé převýšila nabídka poptávku a lavina se uvolnila. Tulipánová bublina praskla a ceny se zřítily v prodejní panice do prachu městských ulic.

Celý text na www.penize.cz/15739-tulipanova-horecka-1630-37

Resume: trvalo to tři roky, ceny stouply 1000 - 10 000 x

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Tomasi,

po kurzu, ktery jsem absolvovala minuly patek jsem okamzita zacala patrat po vsem co se tyce bitcoinu a musim rict, ze prvotni nadseni me neopustilo. Den na to jsem zazadala o zalozeni uctu na mtgox.com a ted jen cekam, az mi to vyridi (maji na to 10 dni) a s hruzou sleduji, jak to leze nahoru den co den a rikam si, jak dlouho jeste beze me! :)
Kazdopadne diky za otevreni novych obzoru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JJ presne tak, tohle je skola MM. Dopredu mit pripraveno co budu delat kdyz to klesne o 20, 40, 60, 80, 90 % ... Viz. grafy z r. 2011: pokles na mene nez 10 % z maxima... tj. dnesni alternativa roku 2011 je 14 USD/ BTC :) Takze fakt opatrne. Studujte MM, doporucuju:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/money-management-linda-raschke.html
www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/burza-srozumitelne-money-management-a-risk-managem.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/money-management2.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/money-management-v-praxi-1.html
www.financnik.cz/komodity/financnik/msa-position-sizing.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Price retracement v praxi. Zde na 240 min. grafu. U toho posledniho jsem mel prikazy az na 106 (az v pasmu mezi 50 a 61 %, na zaklade Petrovych zon), ale neslo to tam, tak market na 115 to pojistil. Zatim se podarilo vychytat vsechny. Jeste totez na 60 min. grafu a na dennim grafu (ten nyni uz neni pouzitelny, je to po skocich vice a vice rychle linearni trend = parabolicky ;) ).

22763

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fundament který žene BTC nahoru - 1/ zájem - viz. graf google trends 2/ a z něj plynoucí poptávka: Last year, Mt.Gox saw an average of 9,000 to 10,000 new accounts created every month. This number doubled in January, tripled in February, and sextupled in March. In this month alone (March), over 57,000 new accounts were created!

22764

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tohle je docela hezka hracka:
bitcoin.clarkmoody.com/

Clovek muze koukat pres web na order book a time sales v realnem case.

Dneska mi na mt.gox prisly prachy, tak uz jsem si ze srandy koupil par BTC, abych si to osahal....i jsem zadal nejaky objednavky do order booku a koukal, jestli se to na tom webu objevi, a taky ze jo :)

Jinak zatim nejak nevim, jak se k tomu obchodovani BTC postavit, jevi se to jako extremne volatilni trh s nizkou likviditou...mozna budu jen proste prikupovat jak to pude dolu a uvidim.
Jinak pro hrani a gambling idealni trh :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
dnes ráno jsem se dozvěděl o BTC a celý den o nich sháním informace. To, co jsem se dozvěděl, mě nadchlo: decentralizovaný systém, anonymní, velmi nízké poplatky za transakce, tendence pro budoucí růst síly měny. Navíc, že jdou BTC měnit za reálné peníze, a k tomu ještě rychlé změny kurzu.

Tak jsem si řekl: Najdu si nějakou službu, ve které můžu BTC měnit za koruny, třeba prostřednictvím Paypalu. Až bude hodnota BTC nízká, vyměním koruny za BTC. Pak počkám, až povyroste (což se vzhledem k rychlosti změn kurzu jednou stane) a vyměním BTC zpátky za koruny. Takto to budu dělat pár hodin denně a určitě na tom vydělám (hodnota BTC se mění často a hodně).

Prosím jen o menší popostrčení:
1) Myslíte, že takto uvažuji správně?
2) Víte o nějaké službě, kde lze vyměňovat BTC za koruny a naopak? Četl jsem tady od vás o mtgox.com - ale dva doklady totožnosti k registraci? To snad nemyslí vážně, k čemu to potřebují? :S A 10 dní na potvrzení účtu? Stačí přece, když jim dám adresu mojeho Paypal účtu...

P.S. V tomto oboru jsem začátečník, prosím tedy psát polopaticky :-) Kdysi jsem se sice zajímal o akcie, ale jen teoreticky a nedostal jsem se dál než k paper-tradingu. Který mi sice vycházel plusově, ale jen do doby, než jsem k němu připočítal poplatky za transakce. Proto chci taky zkusit BTC, kde mají být poplatky za transakce údajně velmi nízké.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nanuqcz Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> Prosím jen o menší popostrčení:
> 1) Myslíte, že takto uvažuji správně?

Ano, pokud se ti povede koupit "levne" a prodat "draze" :)

> 2) Víte o nějaké službě, kde lze vyměňovat BTC za
> koruny a naopak? Četl jsem tady od vás o mtgox.com
> - ale dva doklady totožnosti k registraci? To snad
> nemyslí vážně, k čemu to potřebují? :S A 10 dní na
> potvrzení účtu? Stačí přece, když jim dám adresu
> mojeho Paypal účtu...

U mt.gox jsem oteviral ucet minulou stredu a v utery jsem jiz par BTC nakoupil.
1) verifikace uctu (na kterou potrebujes 1 doklad totoznosti a 1 doklad adresy - treba ucet za telefon) neni potreba pro vlastni obchodovani, je potreba na zvyseni limitu vkladu/vyberu a na povoleni vice moznosti platby...i bez verifikace lze poslat penize na ucet v Japonsku a obchodovat....rovnez cekam na schvaleni verifikace ale zatim me to nelimituje
2) obchodovani v CZK neni u mt.gox podporovano, ja obchoduju v USD, coz je nejlikvidnejsi (v ramci moznosti) trh

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nanuqcz:
1/ ano, uvažuješ správně, to je princip obchodování. Realizace je pak ale kapku těžší :) Nicméně trend is your friend, a tady to trenduje většinou pěkně

2/ reálně použitelné ne. Dva doklady požadují jako každý jiný broker, který chce dostát zákonným povinnostem ohledně praní špinavých peněž.

Důrazně a znovu upozorňuji - bitcoin je _velice_ volatilní. Tzn. že dělá i desítky procent za den nahoru, ale i dolů. Do každého obchodu vstupuj jen když víš co budeš dělat, když cena začně padat - a že spadne třeba o 80 % jsi mohl vidět nedávno. Vyjímám z mých předchozích postů v tomto threadu za poslední dva měsíce:

4.3.: Stale pomalu opatrne prikupuju, ale cim dal vetsi obnos setrim na vetsi korekci...

24.3. : Když se podívám na dlouhodobějsí graf, čekám nějakou zásadnější korekci, ale protože do bitcoinů pořád naskakují další a další zájemci, může přijít třeba až u 200 a udělá pohyb o 60 % pod 80.

Takže až to budete mít rozmyšlený MM, má cenu nakupovat. A nedělat chyby. Udělal jsem jednu, do nákupu na cca 230 jsem investoval víc než jsem měl předem připraveno, z chamtivosti a částečně lenosti, abych nemusel přesně promýšlet a upravovat další vstupy při poklesu do pásma na 100 - 230. Vymstilo se mi to, protože právě ten den padla burza o 80 %. Pak jsem to pracně napravoval přikupováním v pásmu 50 - 100, abych dosáhnul ceny co jsem potřeboval. Ponaučení: nikdy neporušovat plán.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...