Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trading bitcoinů (BTC)


mo2t

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 110
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Phate:
komoditám že to nehrozí? Vždyť před pár dny bylo 80. výročí znárodnění zlata v USA (1933) = zmizení.
A měnám to hrozí taky, viz. Kypr (část zmizí, se zbytkem je omezeno nakládání).

Řešení je podle možné např. takto:

1/ investovat částku o kterou mohu přijít, udělat zisk např. 100 %, původní částku odložit zpět a obchodovat pouze s vydělanými penězi... tj. risk je omezen jen na úvodních pár dnů / týdnů kdy realizuju úvodní zisk. Např. za posledních 9 dní udělal + 200 % (z cca 50 na současných cca 150). Pokud zvládnete zobchodovat dobré průměrné nákupní ceny, 100 % je reálných a pak už nejedete "za své".

2/ při současném stavu znalostí bych měl účet u dvou burz, viz. útoky na MtGox a na to navázaná dočasná nedostupnost.

3/ zmizení Bitcoinu by bylo podmíněno zmizením kompletní infrastruktury, která čítá pár desítek tisíc počítačů u tisíců až desítek tisíc "minerů". To se těžko stane ze dne na den. Naopak komunita neustále roste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mo2t:
S bitcoinem neobchoduji protoze je to silne neregulovane prostredi. to uz me prijde lepsi i nejaky solidny forex broker nez MtGox. Nicmene netvrdim ze na tom nekdo nemuze vydelavat.

Problem bitcoinu je v tom ze karetni spolecnosti nemaji svoje 3% za platbu kartou a stat muze byt lehce sizen na dani diky velke anonymite.
Takze se to vsechno svede na to ze to je nelegalni pouziva se to k terorismu a bitcoinu bude zakazan v urcitych zemich pouzivat k normalnim platbam. Neprestne existovat ale bude jen na cernem trhu.

Uz vidim ty agitacni plagaty. Platis bitcoinem podporujes teroristy a obchod se zbranemi :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som bitcoin objavil len pred par mesiacmi, ale tiez sa mi zda velmi perspektivne na spekulacie. Staci si pozriet cenu na zaciatku marca a na zaciatku aprila.

Bezpecnost sa da vyriesit lahko: kupit bitcoiny na burze a hned previest na penazenku v PC, je to otazka par minut. Tam ich mozem bezpecne drzat kolko chcem a krach/hack hocijakej burzy sa ma nedotkne. Nieje to na intradenne obchodovanie, ale pozicne sa to da. Ja teraz cakam na vyraznejsiu korekciu- splasnutie bubliny.

Anonymita tiez nieje uplna, kazdy bitcoin sa da verejne vystopovat, cela jeho historia. Adresy panazenky su kvazi nahodne, ale podla spravania sa jednej adresy sa da odhadnut odkial pochadza. A ked niekto vyuzil bitcoinovy kohutik, tak je to aj s gmail adresou :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli jsem základní info o Bitcoinech dobře pochopil, tak v současnosti je už uvolněných asi 45% z konečného počtu Bitcoinů, které se definitivně uvolní v roce 2033 - nějak kolem 21 mil. BT. Nyní je v oběhu cca 9 mil. BT. Pro je BT charakterizován jako deflační měna. Pokud si získá ještě větší důvěru, tak pro nás, co víme jak funguje fiat money+ frakční model částečných rezerv systém versus centrální banky versus mainstream politika, který je implicitně vždy nakonec tvrdě inflační, taak to znamená logicky, že při udržení důvěry celkově BT bude jen pouze tvrdě posilovat i když také není kryt. Bitcoin je elektronická decentralizovaná nekryté implicitně deflační měna. USD, Kč, € a od roku 2000 i CHF atd. jsou všechno elektronické centralizované nekryté implicitně inflační měny. Proto USD, Kč, € CHF atd. budou vždy mít rádi politici, kterým jde o ovládání davu a vlasní prospěch a naopak budou nenávidět BT přes který nelze ovládat dav a ani se přes na dluh nedají kupovat voliči.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli jsem základní info o Bitcoinech dobře pochopil, tak v současnosti je už uvolněných asi 45% z konečného počtu Bitcoinů, které se definitivně uvolní v roce 2033 - nějak kolem 21 mil. BT. Nyní je v oběhu cca 9 mil. BT. Pro je BT charakterizován jako deflační měna. Pokud si získá ještě větší důvěru, tak pro nás, co víme jak funguje fiat money+ frakční model částečných rezerv systém versus centrální banky versus mainstream politika, který je implicitně vždy nakonec tvrdě inflační, taak to znamená logicky, že při udržení důvěry celkově BT bude jen pouze tvrdě posilovat i když také není kryt. Bitcoin je elektronická decentralizovaná nekryté implicitně deflační měna. USD, Kč, € a od roku 2000 i CHF atd. jsou všechno elektronické centralizované nekryté implicitně inflační měny. Proto USD, Kč, € CHF atd. budou vždy mít rádi politici, kterým jde o ovládání davu a vlasní prospěch a naopak budou nenávidět BT přes který nelze ovládat dav a ani se přes na dluh nedají kupovat voliči.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, před chvilkou jsem se dostal k BTC a jen tak rychle jsem proletěl pár věcí o něm. Zajímalo by mě, zda ten Mt.Gox umožňuje stop loss ordery, existuje na to nějaká jednoduchá kalkulačka? na výpočet velikosti pozic, risku atd.

Jinak předpokládám, že je to běžné obchodování jako je např. na Forexu, někde jsem tu něco četl o nějakých peněženkách atd. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier:
To ma ani nenapadlo v tomto trhu pouzivat stoploss, kedze neobchudujes s pakou. Ale klasicke stop prikazy mtgox nepozna, takze asi jedine mentalny SL, ked uz ho chces pouzivat. Ja osobne iba cakam, kedy cena padne na to aby som nakupil a ked tak budem pri poklese prikupovat, urcite nie predavat, ale to zalezi na tebe ako chces bitcoin obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Skoro nic o tom nevím. Ale byl jsem na nějakém pohovoru. Při něm mě zaujala možnost, že bych mohl bitcoins na jedné burze koupit a na jiné s vyšší cenou prodat. Je to myslíte možné? Že existuje rozdíl mezi evropskou a japonskou burzou a že na tom lze i po odečtení poplatků vydělat? Přemýšlím jestli mám jít na to školení, který stojí nějaký peníz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...