Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

možnosti účtu u IB


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den,

kde jsem prosím zmiňoval, že se elektronické trhy nedají obchodovat pozičně??? Psal jsem pouze, že většina trhů, které se obchodují pozičně, se zatím nedají příliš obchodovat v elektronické podobě. Což je dáno právě likviditou. Např. kukuřice (oblíbený trh pro poziční obchodování) v elektronické podobě je prakticky neobchodovatelná. Jinak samozřejmě veškeré elektronické trhy můžete obchodovat pozičně, stejně jako pitové. U pozičních obchodů vám ale bude samozřejmě zablokovaný plný margin (u ID obchodů je to pouze polovina).

Zdravím,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Tomáši,

Rozumím, že např. kukukuřice, je v e-podobě neobchodovatelná, ale např. E-MINI S&P 500 má myslím dostatečnou likviditu i pro poziční obchodování, nebo se pletu?
znamená to tedy, že elektronický trh se dá obchodovat pitově i v elektronické podobě?
Asi špatně chápu pojmy :S

jiris

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Jiris,

je to přesně jak píšete. Např. kukuřice má v e-podobě likviditu mizivou. Trhy jako ES, EUR, ER2, ED a řada dalších má likviditu dostatečnou k tomu, aby se dali pozičně obchodovat. Jinak většina trhů má dvě podoby: pitovou a elektronickou. Rozdíl je právě v likviditě. Mnoho trhů se dá stále ještě obchodovat jen a jen v pitové podobě. Ale řada již i v elektronické - jak intradenně, tak pozičně.

Zdravím,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mnohokrát děkuji za odpověď a pomoc a tímto Vám chci také poděkovat za stránky finančníka. Je až neuvěřitelné, kolik nabízejí informací k vzdělávání se v oblasti komodit a obchodování.
Pokud budete pokračovat tímto způsobem, myslím, že Vám bude mnoho lidí sklánět poklony a já se samozřejmě připojuji.

S pozdravem a přáním klidného a příjemného prožití vánočních svátku a úspěšného obchodování v příštím roce

jiris

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Otevřel jsem účet u IB, netušil jsem, že existují nějaké omezení, protože jsem nenarazil na žádné varování. Chci obchodovat převážně pozičně. Např. soyabeans. To, že to nejde jsem zjistil až dnes při pokusu o koupi kontraktu. Jsou tedy brokeři vhodnější pro tento typ obchodů? Např Global Futures?
Děkuji za radu
Miloš Hořínek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

speedshooter:


jestliže se jedná o (e)soyabeans, potom má tento trh mizivou likviditu, která by se neměla při obchodování opomínat.
podívejte se například pro srovnání na nějaké (e)akciové indexi. Nebo finanční instrumenty (e)EURODOLLAR.

Pokud chcete obchodovat klasický soyabeans, tzn. pitově nemůžete používat IB el. platformu, se krterou se obchodují (e)kontrakty, ale musíte mít klasického brokera.

S pozdravem Jiris

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, mám problém s převodem peněz z IB na účet do ČR. Postupuju takto:
Funds Management-Withdrawals-Wire Transfer (Create instruction)- Bank Account Wire Instruction-vyplním název pokynu,IBAN, název banky, Praha......- další stránka mě nabídne všechny pražské pobočky banky- ale ať zvolím jakoukoliv, tak mě to napíše: Bank routing details not found. Please select another bank or click on the link below to enter routing information. To je pro dollarový účet u ČSOB i pro korunový v ČS. Tak nevím kde dělám chybu. Díky Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Také mám technický dotaz k účtu u IB
Účet mám otevřený již asi dva roky, Nyní jsem dostala formulář W8, o daních. Není mi úplně jasné, jak ho vyplnit a nerada bych daně platila ještě v USA. Má s ním někdo zkušenost?
Děkuji. Ida
a The beneficial owner is a resident of within the meaning of the income tax treaty between the United States and that country.
b If required, the U.S. taxpayer identification number is stated on line 6 (see instructions).
c The beneficial owner is not an individual, derives the item (or items) of income for which the treaty benefits are claimed, and, ifapplicable, meets the requirements of the treaty provision dealing with limitation on benefits (see instructions).
d The beneficial owner is not an individual, is claiming treaty benefits for dividends received from a foreign corporation or interest from a U.S. trade or business of a foreign corporation, and meets qualified resident status (see instructions).
e The beneficial owner is related to the person obligated to pay the income within the meaning of section 267(b) or 707(b), and will file Form 8833 if the amount subject to withholding received during a calendar year exceeds, in the aggregate, $500,000.
10 Special rates and conditions (if applicable—see instructions): The beneficial owner is claiming the provisions of Article of the treaty identified on line 9a above to claim a % rate of withholding on (specify type of income): .Explain the reasons the beneficial owner meets the terms of the treaty article:
Part III Notional Principal Contracts
11 I have provided or will provide a statement that identifies those notional principal contracts from which the income is not effectivelyconnected with the conduct of a trade or business in the United States. I agree to update this statement as required.
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

no, to je prave to, co me zarazi, anebrz na financnikovi vsude ctu, ze komise za ER2 (E-mini Russell 2000) je $4.80 USD/RT. Nicmene podle prehledu by to melo byt $3.62 USD/RT. Jak to tedy je? (resp. vychazim z cen uvedenych u USA, anebrz ucet je vedeny v USA... pro CR nebo Evropu obecne tam zadne ceny nevidim).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...