Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technika vypisování opcí


PET

Doporučené příspěvky

Po mensej pauze bez internetu opat pokracovanie akademickej debaty, ktora je podla mna nevyhnutna pre profesionalnejsi pristup k obchodovaniu opcii.

mapler Napsal:
-------------------------------------------------------

> to fubu
>
> příklad s kostkou je skvělý. Situace s padajícími hodnotami a zisk/ztráta jako důsledek distribuce
> ceny opce je tebou rozebírán z pozice kupujícího Call opce na strike 3 za 1 jednotku. Pokud se na
> to podívám z pohledu vypisovatele této opce (prodávám Call na strike 3 za 1), tak je výsledek
> (z ohledem na tvé výchozí předpoklady, že trh má nyní hodnotu nula) tento :
>
> padne 1...zisk +1
> padne 2...zisk +1
> padne 3...zisk +1
> padne 4...B.E. jsem na 0
> padne 5...ztráta -1
> padne 6...ztráta -2
>
> jinak řečeno, kupujícímu opce se musí za každou cenu dostavit pohyb v jeho směru, jinak má ztrátu.
> Prodávající si může dovolit zcela bezpochyby luxus stagnace ceny i mírného protipohybu ceny (nemluvím
> o správném odhadu ceny podkladu v souladu s mým předpokladem při výpisu opce) a má to doma. Právě
> ta nutnost pohybu ve směru long opce je pro kupujícího podle mého nevýhodou, protože "musí
> nastat", jinak je to prodělek. Dle mého se lépe předpokládá co cena podkladu pravděpodpobně
> neudělá než to, co cena podkladu musí udělat.
>
> mapler

Toto je velmi casty argument, ktory pocuvam ak sa dostane na rad otazka ohladom vypisu vs nakupu opcii. Moja odpoved: bohuzial, take jednoduche to nebude, [b]vyssia pravdepodobnost stagnacie trhu je uz zaratana v cene opcie[/b].

Predstavme si, ze buduci pohyb trhu nam nesimuluje ferova kocka, ale normalne rozdelenie (v roznych modifikaciach sa pouziva v ocenovacich modeloch). Co nam hovori normalne rozdelenie? Cim vyraznejsi pohyb trhu, tym mensia pravdepodobnost vyskytu daneho pohybu. DOSLEDOK: OTM opcie budu podstate lacnejsie pri ocenini pomocou modelu s normalnym rozdelenim ako keby sme pouzili ocenenie pomocou modelu "ferovej kocky" (rovnomerneho rozdelenia).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přeji dobrý den,

to st.david : A jak Vám vycházejí testy ?

PS : občas mě napadá něco podobného ... a zpravidla to po převedení do reálu blbě končí a je to drahé (naštěstí se už dost ovládám).

PS : natestovat APOL na předearningový nebo statistický výpis je na demu TOS práce na 2-3 hodiny. Takže nic nemožného ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To fubu :

Jasně, že máš pravdu. Ceny opcí a pohyby podkladů se naštěstí neřídí hodem kostky. Skvěle je ovšem podáno vysvětlení jestli opce prodávat nebo kupovat v knize A. Eldera - Vstupte do mé obchodní místnosti - strana 20 - 23, zejména tedy ta pasáž o těhotné klientce spisovatele...zdravím, mapler

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zatím nám vlákno usnulo, dávám tedy návrh na podchycení reálně existující situace:

- EURO FX nikdy neudělalo za měsíc větší pohyb, než od 2 desetinná místa

- začínám-li výpisem, vím, že trh může jít maximálně o 0,2 na některou ze stran od prvního výpisu (pomíjím Black Swan)

- já zatím uspokojivou a prakticky realizovatelnou odpověď nemám, ale jakýkoliv podnět uvítám :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

attivo Napsal:
-------------------------------------------------------
> st.david:
>
> Podle volatility bych spíš kupoval
> straddle/strangle nebo kalendáře než teď něco
> vypisoval.


Kupovat opce je sebevražda. Kdykoliv se vyplatí vypisovat a případně rolovat. Časová složka je k nezaplacení. Z něčeho člověk přeci musí být živ, ne vyhazovat peníze z okna.

Kolik jste od té doby co jste psal tento příspěvek na kupování opcí vydělal? Já jsem vždy prodělával. Proto jsem přešel na druhou stranu. Opce vypisuji a prodávám těm hlupákům na druhé straně. A od té doby jsem v plusu.

Hodně štěstí všem, kteří si to zaslouží.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Pozrite si, prosím, priložený obrázok. Potreboval by som s niečim poradiť. Moja otázka znie: - je možné pri vertikálnom spreade zadať stop loss príkaz ?? (určite je, len si neviem dať rady) Takže: obchodujem cez TWS. Vertical spready tvorím cez Option Trader - Strategy Builder Tam si vyberiem parametre spreadu, zadám limit price a dám príkaz. Do obchodu teda vstupujem JEDNÝM PRÍKAZOM. Môj prolbém je, že ale z obchodu jedným príkazom neviem vystúpiŤ ! prečo, ked zadám takýto spread, tak sa v sekcií "PORTFOLIO" ukazujú dve legs (ako na obrázku) a nie iba jeden riadok, kde by bolo, že "NQ MAR14 -3740 + 3750 ..." ????? Jednoducho, ak chcem pozíciu zavrieŤ, tak najprv musím kúpiť vypísanú opciu a ihned predat kúpenú opciu a toto je zdĺzavé... a neviem ani zadať stop loss, tak stále musím sledovaŤ, aká je cena NQ. Viete mi, prosím, pomôcť, ako zadať stoploss, aby napr. moja strata bola 100 USD ?

27177

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marti_SK

vytvoř si v TWS novou záložku a založ si ji jako Quote Monitor.V této záložce si přes Combo nadefinuj do řádku tvůj spread a ono se ti u něj objeví ve sloupci Ask nějaká cena a ve sloupci Bid nějaká cena. Za Ask spread kupuješ jedním vrzem a za Bid prodáváš jedním vrzem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marti SK,

klikni si na zřízení nové záložky v TWS, kliknutím na plus záložku (v obrázku č.1 dole) a zaměř se taky na lištu nástrojů, kde uvidíš ikonu Combo (na obrázku 1 nahoře). Záložku si zříď jako Quote monitor. Po jejím vytvoření si kllikni na řádek, kde by jsi chtěl umísti spread a potom klikni na ikonu Combo, (otevře se ti okno obrázek č.2) v ní vyber záložku Leg-By-Leg. Do nabízených řádků si nastav jednotlivé části speadu Buy...Sell...a celé to potvrď OK, v řádku se ti objeví celý spread.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...