Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

Zdravím páni
Tak včera o 16:33 akurát keď som sem písal príspevok mi ušiel signál (žiadna veda, príde mnoho ďalších), inač za včera nič zaobchodvané.
Dnes o 15:40 som mohol vstúpiť, ale bolo to 50:50, tak som to nechal tak a o 15:43 som mohol tiež vstúpiť
no moja emocinálna stránka je pohnojená (gigantický DD nesený z iného trhu zo zlej : disciplíny, ale to ma naučilo :D)
Dnes potencinálny výspedok PT 12-24, využitie 0percent. Hodnotím sa veľmi zle
Teraz o 16:00 musím predčasne končiť (návšteva veteinára).
Na víkend naplánovaná revízia môjho Obchodnéo Systému. (problémy pri chopoch)
Grafy môžem priložiť, ale moc nechcem ukazovať môj OS ktorý tam je značne vidieť, takže by to bolo asi nanič.

Prajem Vám páni veľa ziskov a dúfam že sa Vám omnoho viac darilo než mne. Užite si víkend. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hello :)

Myslím že trh NQ odhalil môjho diabla. Možno mi budete vedieť poradiť, je to v podstate prvý krát čo sa vo mne objavil tento problém.
Ako ste riešili " [bold] absolútnu paralýzu [/bold] " zadať príkaz?
Dnes som na NQ zatiaľ(16:30) nedokázal zadať príkaz kým som sa neprepol na sim (všetky obchody vyšli dokonalo).

Stalo sa to po pauze. Predtým som bez väčších problémov obchodoval trh TF, absolútne chladnokrvne som riešil zisk aj straty. Následne som dostal DD 800USD (za sebou rada plných a čiastočných SL). Kvôli javu zvanému "Gambler´s ruin", som sa po dlhej analýze a hľadania trhu ktorý by mi sedel, rozhodol prejsť na NQ . Nastala rada testov, kompletne prerobenie OS/OP, zbacktestovanie a na market replay som prešiel takmer celý rok (každý deň som k tomu obchodoval sim).
Obchodný systém si musím robiť sám, lebo cudzí nedokážem obchodovať (OS sedí môjmu charakteru, aj trh NQ), takže tam chyba nebude.

Ak by som už v piatok (v prípade obchodovania celého dňa), a dneška nemal tento problém, tak som mohol byť z tohto DD vonku.

Pomohla Vám nejaká kniha? meditácia?
Prečítal som už zopár kníh o psychológií, nemám osobné problémy. Do momentu kým sa neprepnem na live som absolútne vyrovnaný a šťastný človek. Trading ma nedávno začal živiť (po dlhej dobe live popri full time práci) a po krátkom období ziskov prišlo obdobie strát ktoré ma neparalyzovalo finančne, ale absolútne psychicky.

Ako ste bojovali s vaším diablom Vy?

(admin, ak sa ti bude hodiť presunúť príspevok, tak tak urob, nemám totiž ešte oprávanenie zakladať témy)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanTchi: cau obchoduju TF druhym rokem a uprimne receno nenasel jsem system, ktery by obcas nenadelil DD i pres 800 USD na kontrakt i pri presne mechanicke exekuci (nepocitam chyby, ktere jej dale zvysuji) pokud ti DD 800 USD na TF prijde giganticky... mozna byla problem i podkapitalizace? :) zazil jsem i mnohem silenejsi DD, ale vydelat se dalo stejne :) nakonec se z nich clovek vzdy vyhrabe (kdyz pokracuje dle planu...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chci se zeptat jak teď momentálně obchodovat na e-mini Nasdaqu, když se pohybuje na svých střednědobých maximech, tj. 3190 bodů, mám zde vyznačeny S/R zóny 3118-3120, 3148-3150 a včerejší 3166-3168, pokud se podívám na denní nebo týdenní graf, tak předpokládám nějakou silnější ozdravnou korekci klidně i někam ke 3050-3100 momentálně čtu knížku Úspěšný Investor od Larry E. Swedroe; RC Balaban, zde píšou, že pokud nejsem za současnou cenu nakoupit, tak bych měl přemýšlet o tom, že by bylo dobré prodat, tj. jít short, ale shortovat ze střednědobých maxim i zde v nějakém článku psal Tomáš nebo Petr je velmi riskantní podnik

25299

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: Problém podkapitalizacie to môže byť, pretože mám stanovené pre určitý trh menšie množstvo penazí (konkrétne pre trh TF to bolo 1000USD a pre trh NQ to je 500 USD), mám samozrejme omnoho väčší obnos, ale to je suma ktorá mi vyšla pri BT že musí byť dostatočná, aby som išiel nahor. Tzn. že ak vybielum tú určitú čiastku, tak je môj systém (alebo ja) absolútne nefunkčný (na môj OS a môj charakter). Popravde, ti veľmi závidím že ťa aj väčšie DD psychicky nijak neovplivnovali.
Momentálne som k sebe dostal partnerku, ktorej som vysvetlil čo a ako a dáva na mňa pozor (núti ma zadať príkaz na live) + si sledujem správanie tela (stres, dýchanie, či idem vypotiť celoročné tekutiny)

Peter0508: To som už preštudoval, a nie raz :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JanTchi: nenech se zmylit, nejde rict, ze me vyssi DD neovlivnovaly... jen jsem byl schopen pokracovat dal :) 1000 USD j dle meho nazoru hodne maly ucet... a obchodovat rovnou na dvou trzich je pro zacatek dost narocne... lepsi bys mel soustredit se na jeden, otestovat system na backtestu, mesic live na simu a az pak prepnout na live fundovany ucet... osobne si myslim, ze na TF potrebujes minimalne 5000 USD, lepe 10000 USD a idealne pro psychickou pohodu 20000 USD a vic pak te DD 800 USD nerozhazi a nebude-sli delat chyby a podryvat si jimi sebevedomi, budes schopen obchodovat i pres takove DD...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: o cca 6 príspevkov vyššie som sa trocha rozpísal o mojom probléme :).. súhlasím s tebou že na TF je vhodných minimálne 10 000USD, ale čiastku 1000usd som určil po BT, kde môj najväčší DD dosiahol 500USD (na trading mám niekoľkonásobne väčšiu čiastku). V tradingu sa pohybujem kratšiu dobu než väčšina (2 roky pasívne, 2 aktívne), ale logicky som si odvodil, že ak prídem o 1000USD, tak môj systém alebo ja, nie je v poriadku. Preto ak to proste neviem, radšej prídem o 1000USD a hľadám problém, než pomaly prichádzať o napríklad 10 000USD a až potom hľadať problém.
Viac-menej som môj OS obchodoval úspešne až do začiatku augusta, kde som "dostal na hubu".
Momentálne som iba na NQ a hodlám na tomto trhu ostať.

K téme NQ:
Dnes nič nezobchodované, príliš nízka volatilita + trh idúci do boku (chvíľku som aj mal v pláne vstúpiť live, ale pri plnom dodržaní pravidiel OS by to skončilo na B/E pri i tak vysokom riziku).
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jan Tchi,

musim plne souhlasit s Tarakou. I dle meho nazoru obchodovat s castkou 1000 USD je nerealne, tedy uspesne. Live trading, tedy krome jineho vyzaduje kapital primereny k poctu kontraktu a obchodovanemu trhu. S druhou myslenkou obchodovat jen jeden trh se take shoduji. Nic proti obchodovani vice trhu, je to samozrejme mozne. Dle meho nazoru ale az po uspesnem obchodovani na jednom trhu.

V kazdem pripade preji hodne stesti a vytrvalosti.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

romanrak, Taraka:
Nechcem príliš odbiehať od témy (NQ) a už vôbec nechcem aby sa to tu rozflámovalo a zakončilo ako v stranger-ovom vlákne.
Aby som dal veci na pravú mieru:
Na trading mám vyhradenú na pomery Slovenska veľmi veľkú časť peňazí. 1000eur je moja psychologická hranica, aby som "veľkú časť peňazí" nerozflákal za pár mesiacov. Pre moju hlavu je jednoduchšie počítať s číslom 1 000 a k tomu pridávať alebo odoberať hodnotu, ako s čiastkou 10x alebo 100x vyššou, kde by som sa pri vyslovene zlom tradingu len pozeral nato, ako sa strácajú nuly. Jednoducho povedané, ak rozjebabrem 1000usd, tak si s chuťou prejdem svoj OS, nájdem čo je zle a vyriešim to. (a toto je ten moment).

Preto by som sa rád nasmeroval na pôvodnú otázku:
Ako ste psychicky zvládali, ak ste dostali za sebou napríklad 10x a viac SL? čo vaša psychika? bez problémov ste išli ďalej? prečítali si knihu? dali si dovolenku? Vymenili prostredie? ako ste bojovali so svojou hlavou?
Prečítal som si rôzne knihy o psychológií, ale nejak mi to bohužiaľ po toľkých za sebou idúcich SL nejde aplikovať. OS už nerieším, lebo na NQ mám úplne iný systém. Problém mám proste s tým "mať gule vstúpiť". či ste dali absolútny stop emociam a hlava nehlava brali príkazy ako išli?

Ešte sa chcem poďakovať všetkým že reagujete :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...