Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stranger-ove okienko NQ


Doporučené příspěvky

[bold]06.08.2013 [/bold] (ukoneene obchdoovanie predcasne z osobnych dovodov) ________________________________________ [bold]1 OBCHOD [/bold] Vstup: protitrendovy na zaklade AGG-AG s tym ze casovac bol na odraze od SR urovne. Musim povedat ze dobre zvoleny casovac mi zachranil krk pretoze cena nebola daleko od mojho SL. Vystup: Reverzna pozicia do trendu Zisk: 0,50 Boda ________________________________________ [bold]2 OBCHOD [/bold] Vstup: Reverzna pozicia do trendu, vsetky pravidla hovorili ze trh bude pokracovat SHORT, takze nebol dovod zotrvavat LONG Vystup: Nebol podla planu, nahle ukoncenie pozicie z osobnych dovodov, nemozem dalej obchodovat. Zisk: 13,25 Boda ________________________________________ Pocity dobre, ale som hrozne uponahlany mam este povinnosti. Vidim ze nieco ste tam pisali, ale zareagujem na to az neskor jak si splnim povinnosti.

24841

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 151
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stranger,

pekne. Len nerozumiem tomu, ako ste po niekolkych minutach po prvom vstupe dosli nato, ze treba dat reverz. Ake su tie Vase vsetky pravidla, na zaklade ktorych ste to usudili? Ak to samozrejme nie je Vase tajomstvo.

Inak dnes zaujimavy pohyb, ja som bol v trhu hned od otvorenia.

Doplnenie: Neobchodujem NQ, ale YM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vla 55 . 03 08 pm
Profitabilita je dana uz od zaciatku pri obchodovani jedneho kontraktu. Znanena to ze pokial budes obchodovat system ktory ti neprinasa vysledky uz v testovani tak v live nebude taktiez a ked nasadis vacsi pocet kontraktov tomu nijak nepomoze. Nasadzovanie position sizing je uz len prirodzenym vyvrcholenim uspesneho tradingu a samozrejme s tym vyssich ziskov. Samotne position sizing je opat individualnou zalezitostou a opat sa musi prisposobit povahe tradera.
Indikatori a elementy ktore v obchodovani pouzivam su normalne indikatory seriove akurat indikator atr je z casti upraveny aby som mal snin pracu jednoduchsiu

Vla55 . 03 26 pm
Nikdy som nikomu nic nedokazoval a nemienin s tym zacinat, takze ziadne vypisi z uctu prezentovat nebudem a to zniekolkych osobnyh dovodov.
Ak ta to ale zaujima prezentoval som v minulosti moje obchody par aj formou videa v realnom case. Tak ak ta to uspokoji tak si ich najdi.

Honza k . 03 57
Dakujem za doveru ale inak to nie je zly napad urobit to tak ako pises. Jednalo by sa ale len o zakladne udaje s tym ze na konci dna by sa to zhrnulo do standartneho reportu. Otazka znie ci ma to nebude zbytocne odkoncentrovavat a ci vobec je to nutne... paralelne totiz obchodujem hlavny ucet kde pocet kontraktov uz nieje sranda a pripadna neskora reakcia na situaciu sa tresta ne malimi sunami. Mozem to takto zvazit ako si navrhol ale nebude to na sekundu presne. Par minutovi sklz tam bude pravdepodobne.

Shany . 05 31
Ano je to tajomstvo. Detaily preco su diskrecne a pochadzaju z niecoho co sa neda a ani nemam zaujem vysvetlovat. Pri takychto reverznyh vsupov zohrava ale rolu kvalitny risk managment a nir samotna presnost reverznej pozicie na urcitej cene

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

Asi si ma nerozumel. Výpisy som nemyslel pre mňa. Ja to nepotrebujem. V minulosti som si však všimol pri tvojich vyjadreniach o veľkých možnostiach zhodnocovania, že sa spustila dosť veľká negatívna odozva voči tebe (v diskusiach). Tak len preto. Ináč je to samozrejme tvoja vec...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak aj, tak vecsinu zaciatocnikov caka poddimenzovany ucet a zrejme skoro skoncime, (alebo aj nie) ale je teda rozdiel dokazat to s, alebo bez skuseností, navyse ked kazdy ma svoju inu hlavu. Domnievam sa dobre Stranger, ze si pred casom zacinal s nizsim uctom ako je doporucovanych aspon 5000? Tiez si totiz myslim ze na vyske uctu az tak nezalezi a berem to skor ako podporu z Tvojej strany ukazat, ze to mozne je.
Pekny den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanTchi to nevadi ze si v minuse ved to neje hanba. ide len o to ci sa dokaze s z toho poucit a chyby ktore si spravil premenit na novu prilezitost.

Peter0508 Ako vecsina traderov zacina podkapitalizovany, pochybujem ze je vela traderov co zacinaju s uctom 10 tis USD alebo vyssim ako to tiu niektory deklaruju ze to je tajomstvo uspechu zacat s co najvecsim uctom... Bez edge a riadne odtestovaneho planu a paperu to je len pomale umieranie s velkym uctom.
Radsej umriet rychlo a vybielit povedzme 2000 USD behom par mesiacov a potom to cele znova preanalyzovat ako umierat roky s 10 000 usd uctom. Zakladom je ale testovanie, to ked nam povie kolko strat mozeme najviac ocakavat tak tomu prisposobime aj ucet, plus nieco navyse. ale neni nutne pocitat so stratami v podobe niekolko desiatok za sebou pretoze to je len vyhoda velkeho uctu, ze nam umozni stracat aj 20 strat za sebou... ale otazka znie, ma vobec potom zmysel obchodovat ked mam tolko strat za sebou?

druha podstatna vec ktora je psyhicka sa da taktiez eleiminovat tym co spominaju aj financnici, jednoducho peniaze ktore do tradingu davam nepotrebujem (tzn mam popri tradingi zamestnanie, podnikanie atd tzn ze nesom zavysli od toho ci v tradingu zarobim alebo nie) a tym padom nemozem citi ziadnu psychicku nepohodu pretoze tie peniaze nepotrebujem a mozem sa sustredit len na to co som tak pracne testoval a to dodrziavanie obchodneho planu...
Na druhej strane chapem napriklad studenta ktory zamestnanim niekde v zahranici zarobil svojich 5 tis USD a dal ich do tradingu a teda trvalo to nejaky ten cas a kazda strata ho boli. Tuna ale treba pozriet do svojeho pocitiveho planu riadne odtestovaneho a zpaperovaneho kolko strat mal za sebou a zdvojnasobit to a hoc aj ztrojnasobit a vlozit tam takuto ciastku, pvoedzme 2000 usd a nie 5 tis. a to najme ak uz nie je moznost tak skoro tych 5 tis zarobit.
U zamestnanych ludi to moze byt na podobne urovni, tuna si tiez treba rozmysliet kolko vlozim.
Ono tie reci typu ze cim vecsi mas ucet tym lepsie je totalna blbost.

K comu mi je ucet 10 000 USD? ktory mi umoznuje mat za sebou povedzme 125 strat (80 USD SL) ak mam prazdny alebo poloprazdny realny ucet a viac menej sa spolieham na zisky z tradingu? Toto vytvori tak velky tlak v cloveku ze kazda strata hoc aj 20 usd boli. Ak nemam v trhu edge a riadne odtestovany system s vysledkami ktore tuzim dosiahnut k comu mi je vysoky ucet? Ten co ma splneny bol 1 a 2 dosiahne uspech aj s 2 tisic USD uctom.
1. neciti tlak ked pride sem tam strata
2. vie ze keby aj prerobil peniaze jeho zivot to nijak nezmeni
3. co skoro zisti ci dokaze obchodovat svoj OP
4. ak ho needokaze obchodovat a klame sam seba a trdohlavo bojuje tak skonci behom par mesiacov a prerobi 2 tis. a cele to znova prehodnoti ... a nebude tvrdohlavo bojobvat roky s uctom 10 000 a nikam ho to neposunie.
(Pretoze nie kazdy ma taketo objektivne v sebe posudenie ze moj OP jednoduocho nema edge a preto sa vratim k paperu)


Zaverom, radsej byt podkapitalizovany v rozumnej miere ktora je dostatocna na to aby som zistil ci dokazem svoj OP obchodovat a ci mam v trhu skutocne edge (ale neje dovod o tom pochybovat ak som poctivo paperoval a dosahoval vysledky ktore tuzim dosiahnut aj naozaj).
Ako uverit tomu co tvrdi vacsina " ze cim vacsi ucet budes mat tym to bude lepsie a tym menej budes citit psyhickej nepohody"... [bold]BLBOST!!! JE TO PRAVE NAOPAK[/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale no tak Strangere, tohle už je zavádějící a dost nebezpečné tvrdit, že malý účet je do pohody. Zrovna vaše modelová situace je příkladem vysokého rizika vyluxování účtu. Nikde není řečeno, že vám to nevyjde s vaším úžasným citem pro trh, ale jednoduché matematické počty vám jasně řeknou, že riziko zruinování účtu je příliš vysoké.

1. Jestliže startujete s 1000 USD účtem a máte SL 80 USD na obchod (cca 90 s poplatky a slippage), můžete si dovolit při day trade cca 500 USD max 6 SL za sebou. Nevěřím tomu, že vás systém i při vaší skvělé intuici neudělá ve větším vzorku obchodů více jak 3 ztráty za sebou nebo nešel do DD, který by se těm 3 ztrátám vyrovnal. Ten SL je relativně těsný a pravděpodobnost zasažení je podle mne vyšší. Musel byste mít skutečně výjimečný systém nebo velké štěstí, abyste hned na začátku měl velmi dobrou sérii, která vás vynese dejme tomu nad 2 - 3 000 USD a mohl si pak dovolit delší ztrátové série.

2. Mnohem důležitější nevýhoda malého účtu je, že vám nedává volnost, jste zkrátka velmi limitován tím, že nemůžete systém nasadit s vyšším SL a jet ho tak třeba na delších timeframech nebo nasadit ho i do trhů s vyšší volatilitou apod. Když zvednete risk na 100 USD, končíte už po 4 - 5 SL, při 150 USD po 3 - 4 ztrátách apod. Udělejte si statistiku po dejme tomu 200 obchodech a podívejte se na pravděpodobnosti ztrátových sérií, možná budete překvapen.. Teda pokud opravdu nemáte patent na holy grail.

3. Ještě důležitější je, že v případě nějaké nečekané události typu výpadek v připojení a nemožnost se dovolat brokerovi, nějaké zásadní události, kdy burzy začnou šílet a vy budete jenom koukat, jak váš SL projeli ale vy jste stále na trhu (ano i to se stává), pak stačí 25 bodový pohyb proti vám a máte margin call. 50 bodů na NQ a váš účet je na nule, pokud pojedou dál a vy nejste schopen zareagovat, jste dokonce v mínusu. Nemyslím si, že 50 bodů je nepravděpodobný pohyb v případě nějaké zásadní události. Pokud máte větší účet a riskujete daleko méně než v malém účtu nezbytných cca 8 - 10%, pak bez vážného rizika vydržíte mnohem větší pohyby.

4. Jak chcete s tak malým účtem řídit rizka? Jaké máte možnosti v position sizingu? Odpověď je jediná - žádné, jste odkázán na 1 kontrakt nebo být flat, nic jiného vám nezbývá a můžete jenom doufat, že vás nepotká série více než 5 SL a že se hned na začátku rychle odrazíte výše. Může se to stát, nemusí, je to podle mě podobné tomu, když jedete autem do neznámé zatáčky, do které není vidět a vy doufáte, že jí projedete aktuální vysokou rychlostí a že tam nebude nějaký bordel, nepřeběhne zvíře a vaše auto to zvládne. Když tam pojedete poloviční rychlostí, máte min 4x větší pravděpodobnost, že se nic nestane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. nepochopil si ma. (inak nevykaj mi, kludne mi tikaj)
Co sa tyka "malej velkosti uctu" ja som tym nemyslel extrem v podobe 1000 USD.
TO som ani nikde nenapisal. Hovoril som o tom ze nejep otrebne vkladdat 10 000 USD a ani 5 tis.
Pisal som ze vsetko vychadza z toho aku najvecsiu seriu strat mozem zazit podla paperu a testovania a tuto najhorsiu seriu strat zdvojnasobit a dokonca aj ztrojnasobit a podla toho zvolit velkost uctu

No treba citat poriaddne co som pisal, aj ked viem ze to bolo plne preklepov, lebo som pisal z tabletu.
ALe nic take ze 1000 USD ucet staci som ani raz nespomenul.

Tych 1 000 usd vychadza z mojho testovania, mojej statistiky obchodov a mojeho rozhodnutia. a sam som priznal ze som hlboko podkapitalizovany. a urcite to neodporucam.
Ale tiez neodporucam zacinat s 10 tis uctom lebo to je nezmysel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

problém bude asi v tom, že výsledky Vášho systému, ktorý tu dlhodobo prezentujete, sú mimo bežných parametrov iných obchodníkov (a to aj reálne profitabilných). A to značne mimo. Skúsenosť aj mne hovorí, že dlhodobo dosahovať také výsledky bude náročné a povedal by som, že skôr nereálne - ak sa to niekomu darí, tak maximálne možno 1‰ už profitabilných obchodníkov.

(Beriem do úvahy Vaše čísla, ktoré ste tu doteraz prezentovali, a to max. 3 straty v rade, Profit Factor 19,19 (Zdroj: www.financnik.cz/forum/read.php?7,134557,237231#msg-237231), čistý zisk na NQ v rade tisícoch USD mesačne na kontrakt, atď.)

Nehovorím, že Vám neverím, práve naopak - Vaša snaha sa mi páči, keďže predpokladám, že sa úprimne snažíte pomôcť diskutujúcim rozšíriť ich pohľad na vec - a samozrejme aj sám sa možno naučím niečo nové.

Ale keďže dosiahnuť podobné výsledky je náročné a pre väčšinu skôr nereálne, tak vačšina bude potrebovať aj väčší účet, aby ustála začiatky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...