Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stranger-ove okienko NQ


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 151
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

shany ale ja som netvrdil ze trader ma byt brutalne podkapitalizovany. ALe prisposobit ucet tomu aku ma najvecsiu seriu strat plus tuto seriu aj ztrojnasobit a taky ucet zvolit. To je dostatocne vysoky ucet na to aby zistil ci dokaze obchodovat.
Inak viem preco tvrdim ze je potrebne prv odtestovat system poriadne a hlavne ho zpaperovat. Lebo sam som to v zaciatkou nespravil a prisiel som o hodne penazi, lebo som system testoval len v replayi a to nestacilo, potom v live som doladoval a finalizoval system a to stalo peniaze. A ak by som nebol tak psychicky odolny tak by som upadol do depky z toho ze kolko penazi som prerobil. Preto je zakladom odtestovat a potom zvolit spravnu velkost uctu aby mi to neovplyvnilo moj zivot a to je cele tajomstvo. A som presvedceny o tom ze zarabat sa da ci uz s candle stick formaciami, patternami alebo cim kolvek inym co vyhovuje povahe tradera.
A neide o vysledky.

Ale ked sme uz pri tych vysledkoch. Kedy si som robil obchodnika, obchodneho zastupcu, zhanal som zakazki do vlastnej firmy a ked som zacinal v 19 rokoch, studoval som nejake knizky a ucil som sa. haldal som proste svoj vlastny styl, ktory by mi vyhovoval atd... skratim to... niekedy som z 10 stretnuti predal 1 - 3 x na zaciatku, takze moja uspesnost bola 30 % maximalne. Potom tym (rovnakym sposobom ako som postupoval aj v tradingu) tzn ze som sa snazil analyzovat chyby a snazil som sa z nich vytvorit nove prilezitosti a nebral som ich ako samozrejmost, som sa dostal na 90% uspesnost v uzatvarani objednavok. Ano v roku 2008 som skrachoval, ale nie vlastnou chybou. no to mi nebranilo v tom ist dalej a rozbehnut novu firmu na taku uroven ze za tie par roky novej firmy sme boli uspesnejsi ako za skoro 10 rokov fungovanai starej firmy...
Tak ako v podnikani tak aj v tradingu boli mojim hnacim motorom vzdy huzevnatost a vytrvalost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Antonio . okolo 6 000 hodin v priebehu minuleho roka
a v pred minulom roku ked som objavil trading okolo 4 000 hodin
Moj minuly rok vyzeral z 90 percent dni takto: Rano som vstal o 7:00 testoval som do 15:30 potom som obchodoval do 20: 00, povenoval som sa zene dcerke. dal so ich spat a testoval som dalej do 3 rana. Kolko krat som sa hadal so zenou ze sa jej nevenujem, na dcerku som krical ked prisla ku mne do izby a ja som bol koncentrovany a ona sa chcela hrat. Minuly rok bol narocny, povedal by som ze najnarocnejsi v mojom doterajsom zivote. Som stastny a mekonecne vdacny za to ze zena to vydrzala, ze pri mne stala a ze mala pochopenie, aj ked uz to bolo na hrane.
Ale spravne si to zmenil ze toto tu nikto nevidi, vidia len vysledky a cisla. ale co za tym stalo to uz je skryte.
Teraz cakame druhe babatko, na druhy rok ideme staviat domcek a konecne je cas aj na svatbu, kedze este nesom zenaty tento rok to musim napravit :)

sorry za preklepy pisal som s tabletu.
bru noc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: jo zacatky v tradingu jsou strasne narocne, v tomto to clovek jeste bez vlastni rodiny ma jednodussi. U me uz se to ustalilo, sice obcas kdyz objevim nejakou novou myslenku je to vzdycky narazove vic prace, ale uz to tak nejak dokazu zmanagovat. Ty zacatky s vidinou 10000000 USD a mesice neustale v backtestech bych uz nechtel zazit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty fakt Stranger si trieda. Ides jak pila a to sa mi paci. Nepocuvaj tu tych neprajnikov. Ja som minule nechal svojej troj rocnej dcere v rukach tablet a zabudol som zavriet grafy a kym som tutok na to prisiel po cca 15-20 minutach tak tam naklikala nejakych 100 pipsof . Normalne nechapem. Nabuduce to skusim znovu a budem ju kukat ze co tam vlastne stvara. Ked som ale tie obchody pozeral tak to normalka davalo logiku. Skoda ze zena k tomu nema vztah a bunky. Ta tak maximalne pri sporaku a za metlov a niekedy na metle. Co uz zivot je taky.
Takze drzim palce a tesim sa na dalsie prispevky a hlavne na dalsie mega ziskove obchody. Po tych 11 rokoch stravenych nad grafmy mi to dodava novu stavu lebo aj ked zarabam brutalne prachy tak uz som vo faze vyhorenia a presne takyto impulz som potreboval . Esta raz diky. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]08.08.2013 [/bold] ______________________________ [bold]OBCHOD 1 [/bold] Vstup: Trendovy obchod AGG-TO Vystup: Nastaveny ProfitTarget z toho dovodu ze nevidim dni 5.08. 06.08 a teda nevidim zakreslene SR urovne, neviem kam by mohla cena dorazit. Takze dobrovolny vystup (nie podla pravidiel, ale na zaklade vzniknutej situacie) Zisk: 10,25 boda ______________________________ Zhodnotenie dneska... bol som nervozny z toho ze sa mi nevykreslili tie dni ktore mi zmyzli. musim to riesit, lebo to nemozem tak nechat. Kto vie nech mi poradi kde je problem. dakujem ______________________________ STAV UCTU: 1 480 USD

24874

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger

mám NT a dáta CQG a včera večer sa mi zastavil trh, keď som znova pripojil na dáta, tak mi zmizlo presne ako Tebe 2.8. 00:00 až 7.8. 02:00 na TF, a tiež som s toho nervózny a skúšal som všetko možné a nechápem to veď už dáta boli v PC a zatiaľ som to nedokázal doplniť. Myslel som si, že server mal výpadok a dnes to natiahne, ale neúspešne. Tak sám neviem čo s tým.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Antonio
ja uz som pre istotu skusil aj aktivovat si demo u ineho brokera a napojit jeho udaje (stale tie iste CQG) ale ani to nepomohlo. Cize to neje v brokerovi ale v datach CQG.
JE to dost blbe, lebo neviem ako zakreslovat SR urovne ktore su v mojom obchodovani velmi dolezite.
Tak neviem co nam ostava, skusim pockat do zajtra.
Mne odporucali z ninja supportu toto:


[ital]Can you please right click in the chart and select 'Reload All Historical Data'. Check if proper data is loaded.

If the issue remains, please tell me what time zone is used for your PC clock. Please proceed as follows. Close NinjaTrader and go to (My) Documents-->NinjaTrader 7-->db and delete the cache folder. Start NinjaTrader and check if all chart data is loaded as expected. [/ital]

Vacsinou to pomohlo a teraz nie a ne to naskocit.

Keby si na nieco prisiel co to obnovi daj mi prosimta vediet, budem ti vdacny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...