Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI - Range Bars


robsol

Doporučené příspěvky

Dovolím si otevřít nový topic pro obchodování Woodie systému na alternativních grafech. V tomto případě Range Bars.

Osobně se mi velmi osvědčil proti time frame. Hledám další kolegy tradery, kteří by byli ochotni se podělit o své zkušenosti na tomto alternativním grafu. (obchodní platforma NT7).

Obchoduji trh YM live. Nastavení RB6. Patterny ZLR, Famir, Divergence, GB100, Duch a moji malou specialitu :-) RobSol.

V současné době bojuji s otázkou výstupů z obchodů. Na time frame jsem vystupoval na hooku CCI14 zpět přes 100.
U Range Bars využívám spíše KAMA s nastavením 5.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 170
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

V zacatcich jsem taky testoval Woodie's CCI a muzu jen doporucit range bary, podle me jsou celkove vhodnejsi na vetsinu systemu s indikatory. Je to hlavne proto ze kdyz probiha v trhu velky breakout, a na casovem grafu by byla jedna obrovska svicka, behem jejihoz vykreslovani se na indikatoru nedeje nic az do uzavreni svice, na RB se to rozseka do nekolika svicek a hned mame prilezitost naskocit do momenta driv nez bude po funuse. S vystupy si to musis otestovat, moznosti je samozrejme nespocet. Ja bych nejvic bral ohled na strukturu, tedy vse nalevo - predchozi highs, lows, open a close atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

spokojene muze tahle diskuze pokracovat, rad se zapojim :)

v soucasnosti RB6 a RB8 vice-mene testuji, taky na FW a WCCI. neosvedcili se akorat s indikatory typu RSI, momentum, %R a podobne. taky premejslim nad vlivem ostatnich traderu obchodujicich (hodne oblibeny) wcci na nejpouzivanejsim tf (5min), jesli takove mnozstvi nezpusobuje ovlivnovani techto traderu navzajem, resp. jak tohoto faktu vyuzit ve svuj prospech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj všichni, pře týdnem jsem začal obchodovat Woodies system.
Jak jste na tom VY.

Prošel jsem forum Woodies clubu, ale poslední příspěvek je tam někdy z roku 2012.
Je aktuální ještě podle tohoto systému obchodovat nebo už je tento systém zastaralý?

Nemáte nějaký jiný zdroj informací?

Podle mě by jsme si tady mohli docela pomoci, co Vy na to?

Jerry ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, ano já dle něj jedu live na full time. nevím proč by neměl fungovat. Nicméně je potřeba upozornit, že na nízkém time frame a v naprosté čisté podobě budeš mít problém. Chce to hodně zkoušet a testovat a systém si trochu učesat pro své potřeby.
Pokud to zvládneš tak máš v ruce naprosto úžasný a hlavně velmi robustní systém. Vím o čem mluvím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ono to bude tím, ze pokud to opravdu někomu funguje tak nemá moc potřebu na žádných fórech nic psát.
Opravdu kvalitní informace prostě stojí buď poměrně velké investice nebo spousty hodin hledání správné funkční cesty.

Jinak já jsem prošel cestu od 2min.tf přes RB6 až jsem skončil u RB15 na trhu NQ a YM.
Počítejte ale s tím, že čím větší tf nebo RB je také potřeba vyšší SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jerry: rychle na 5 min tf? mne to prislo pomale :)

robsol: aj RB 15 mi prislo pomale.. woodie odporucal dokonca pre YM RB 15 a pre NQ RB 12. sice to bolo v roku 2009, ale dnes sa mi nepodarilo najst s tym nastavenym dokopy ziadne signaly na YM. a s tvojimi RB 15 je to vacsinu dni tiez mrtve mam pocit. zatial sa hram s RB 8, uvidime kam sa dostanem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

klasická chyba začátečníků :-) (neberte si to osobně taky jsem si tím prošel). Nehoním se za množstvím obchodů za den, ale za tím aby na konci měsíce byla zajímavá částka na účtu. Je pravdou, že některé dny prostě žádný obchod není nebo je jeden a končí ztrátou. Výsledek za měsíc je ale většinou hodně zajímavé číslo.

Ale jak jsem psal. Chce to testovat a testovat optimální nastavení, vyhovující range a hlavně dobře porozumět tomu co vlastně Woodie doopravdy měl konkrétním patternem na mysli.

Opravdu mě stálo hodně úsilí a taky bohužel peněz než jsem přišel na optimální (naštěstí dosti mechanické filtry), které zafungují a jsou i pro live obchodování funkční (rozuměj - jsou natolik jednoduché, že nebrání rychlému rozhodování pro vstup do pozice).

Abych byl upřímný - naprosto čistý sytém WCCI mi také nevyhovuje - obrovské množství obchodů i když se zajímavým měsíčním výsledkem. Tohle je sice fajn, ale kdo to má psychicky unést. To je podle mého taky problém většiny lidí co WCCI zkusili a zase od něj s neúspěchem utekli.
Malý praktický příklad. Máte den kdy máte např. 4xZLR za sebou. První tři vám nadělí SL. Unesete psychicky vstup i do toho čtvrtého na live? No většina lidí asi ne. No a tady je ten kámen úrazu proč většina lidí v tomto systému neuspěje.
3xSL např. -180USD. No a jako na potvoru to čtvrté ZLR vydělá +320USD. Ale většina obchodníků už do pozice z důvodu psychiky nevstoupí a pak žehrá na to jak WCCI není funkční.

Podařilo se mi např. uvést do provozu zajímavý filtr, který testuje pravděpodobnost úspěchu u některých patternů ještě před vstupem.

Opět malý příklad:

Klasické ZLR je za určité období např. v počtu 65x a vydělá cca 2400USD za 1 kontrakt. Po aplikování filtru snížím počet obchodů o 26 tzn. vstoupím pouze 39x, ale vydělám opět 2400 USD.

A v tom je kouzlo úpravy tohoto jinak skvělého systému pro vlastní potřeby a hlavně pro to co každá psychika (každý máme hranice někde jinde) dovolí.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Robsol: hezky napsáno

Já teď zkouším TF 15 min. Myslíš si, že je to úplně out?
Taky se snažím snížit počet obchodů - právě proto volím větší TF + filtruju to přes CCI50.
Zatím mi to na live taky dává +/- 0 - dělám v tom taky ještě docela hodně chyb.

Klidně bych zkusil taky RB, ale mám platformu MT4, takže nic :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...