Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

otázka od úplného začátečníka


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, kteří čtou i moji otázku. Pozorně jsem četl tyto stránky a stáhl jsem si manuál ZDARMA :o), který mě zavedl do problematikly obchodování komodit. Moc se mi líbí a skro to působí na mě, že je to snadné. Stačí se naučit sledovat graf, předvídat, svému obchodníkovi říci požadavky a případně se vyrovnat se ztrátou.

Ale něco mi vrtá hlavou. Když má někdo ohromné zisky, znamenáto, že někdo musí mít ohromné ztráty?

Odkud se berou peníze na zisky? Skoro to chápu tak, že 10 lidí musí prodělat 10dolarů aby jeden mohl vydělat 100dolarů. Takže je to jen přelévání peněz?

Takže mi proniňte mou kacířskou myšlenku, tyto stránky na mě působí jako pozlátko na lákání lidiček do tohoto obchodu, kde se člověk dle mého musí umět otáčet. A ti nezkušení samo sebou přijdou o své penízky a ti lepší se opět pakují? Prostě se schání deset lidí aby mohli přijít o 10dolarů.

Připouštím, že to ještě nechápu tak dobře (příklad s Japonskem a rýží), a někde jsem udělal chybu, proto se raději ptám a rád budu věřit tomu, že v této společnosti se našel někdo, kdo chtěl pomoci druhým k finančním nezávyslosti. To yb jim patřil velký dík. :o)

Je to tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

to vůbec není špatná otázka a skutečně je pravda to, co píšete. Komodity jsou o přelevání peněz a skutečně se říká, že 80% obchodníků v komoditách ztrácí své peníze a pouze 20% vydělává. Našim úkolem na financnikovi je pomoci každému, aby se dostal mezi těch 20% profitabilních.
Když už jsme u toho - zajisté se ptáte proč tolik lidí prodělává. Existují tisíce studií o tom proč a překvapivě se všechny shodují v následujícím:
- ztrácející nepoužívají stop-loss
- zrácející nemají systematický a ověřený způsob obchodování
- ztrácející nepoužívají žádný obchodní plán
- pokud obchodní plán mají, pak jej nedodržují
- ztrácející začínají s malými účty a velkými očekáváními.

Moje zkušenost je, že základem je psychika. Peníze se skutečně mohou vydělávat tak snadno, jak zde píšeme. To "ALE" je ale ve schopnosti vyrovnávat se ze trátami. Na začátku to vypadá hrozně jednoduše. Až to začnete aplikovat naživo, zjistíte, že je to to nejtěžší na celém obchodování. Proto se říká, že v obchodování dělá 80% psychika. A to je pravda. Rady, které dáváme na finančníkovi, skutečně mohou vydělávat mnoho peněz. Záleží však na obchodníkovi. Ti, kteří již začali obchodovat to potvrdí.

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, mohu to potvrdit. Trading je opravdu relativně jednoduchý a vydělat peníze není technicky až tak velký problém. Ale psychika normálního člověka pořádně podusí (zrovna tím procházím). Dokud si to nevyzkoušíte, nemůžete úplně pochopit, co se při obchodování v mozku děje.
Mám taky pocit, že spousta lidí to bere jako loterii (co kdybych se napakoval) projede účet a zase to zabalí. Za pár dní, nebo měsíců se k tomu někteří opět vrátí a projedou účet znova.
Na finančníkovi máte dostatek informací a rad, aby se Vám to nestalo.

Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... díky za odpověď. Vaše odpoveď je v drtivé části obsažena v manuálu. A psychika je přeci důležitá při každé práci, kde jde o hodně. Ať je to práce, uměmní či sport. Ani sportovec nepodá výkon, když to nemá srovnané v hlavě a co udělal v pohodě na treninku nemusí udělat při závodech (Šebrle - Helsinky). OK Nemohu nic než Vám věřit, že tomu tak opravdu je a že to takto funguje. 80 na 20%. Ale právě proto, to na mě působí jako honba za mamonem. Důkazem jsou i některé příspěvky na tomto portálu. A toto je lákadlo, jak si zajistit snadnější profit. Kdo normální by se pustil do "obchodování" když čísla 80 na 20 mluví jasně. To už je opravdu spekulace. Asi zůstanu u svých fondů. Připouštím, že nejsem asi dobrý "finančník" a spíše se snažím trochu využít příležitosti s větší mírou bezpečnosti. Ale za to jsou všechny mé fondy v kladných. :o) Je pravdou, že když na tomto portálu řeknu, že mám zhodnoceno v průměru na cca 22% všechny své peníze, tak to bude znít snešně, ale i tak mě to těší. Ale určitě se časem dostanu k obchodování s komoditami, alespoň na zkoušku, abych si povrdil co si nyní myslím a píšu. Je to spíše zázení na koníčky a ne práce. pěkný den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... díky za info, ale připadne mi, že dobře míněné rady se nedjí aplikovat na tento druh obchodu, tak aby to bylo vždy ziskové. Vždy je v tom velká část "štěstěny", která rozhodne o obchodu. Ať použiji Stop-los, důkladné čtení grafu apod. Věřím tomu, že jen zkušenosti dokáží vést k ziskovosti. Někomu to trvá 1/2 roku, jinému 150 let. Prostě se musí člověk otrkat, ale na to otrkání, má peníze ? ...
Ale určitě to časem zkusím, alespoň na nečisto, jak popisujete v manuála, za který děuji. Každá zkušenost je dobrá. Dle mého žijeme v době, kdy toto obchodování je velmi podceňováno (na kraji zájmu) a co platilo o zisku peněz před 50ley už dnes není. Ve škole se o tom nikdo nezmiňuje, tak jako vy,a to je škoda. Dnes se velký balík peněz bez podvodu vydělat nedá. :o( Ve finančním světě ano. :o) pěkný den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

" ... Ale něco mi vrtá hlavou. Když má někdo ohromné zisky, znamenáto, že někdo musí mít ohromné ztráty?

Odkud se berou peníze na zisky? Skoro to chápu tak, že 10 lidí musí prodělat 10dolarů aby jeden mohl vydělat 100dolarů. Takže je to jen přelévání peněz?

... "

Na komoditních burzách nejsou jen spekulanti, komoditní a finanční deriváty slouží též jako nástroj pro zajištění rizik při jiné podnikatelské činnosti a určité procento kontraktů končí také fyzickým dodáním komodity. Spekulanti jsou důležitým prvkem, který zajišťuje dostatečnou likviditu burzy.

Nějaký subjekt na trhu se chce např. zajistit proti nárůstu ceny určité komodity/finanč. instrumentu, tak si nakoupí kontrakty té dané komodity/finanč. instrumentu dopředu, aby si zajistil současně stanovený zisk a ochránil se proti možným výkyvům na trhu. Pokud je pak cena na trhu výhodnější, tak to již nic nemění na jeho naplánovaném zisku/obchodu, který by sice za nových podmínek mohl být ještě výhodnější, ale tento rozdíl je cenou za "jistotu a bezpečí" (něco podobného jako když se pojistíte u pojišťovny - také platíte pojistné za jistotu a rozložení rizika).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nikdo netvrdí, že pokud aplikujete zde uveřejněné informace budou všechny obchody ziskové. Naopak neustále se tady dokola opakuje, že zisky vedou přes velké množství ztrát. Komoditní obchodování opravdu není pro každého.

Investovat do fondů není nic špatného a pokud jste schopen zhodnotit své úspory o 22% ročně bez rizika klobouk dolů. Mně osobně tento způsob nevyhovuje, nelíbí se mi někomu dát svoje peníze jenom za slib, že „možná“ z nich dostanu o něco víc aniž bych věděl nebo měl příležitost to ovlivnit. Vždy se ptám: proč ti lidé, kteří tak hezky umí zhodnocovat peníze jiných to nedělají sami a se svými penězi.

Není to kritika fondů ani vašeho způsobu vydělávání, je to pouze můj názor.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro Jakuba:
Beru Váš názor a respektuji ho. Díky. Každý je svobodný ve svém rozhodování a je jen na něm co si vybere. strožok, účty, fondy, akcie, komodity - sportku. Nikomu svůj postup nepodsouvám a ani nikoho nelákám. Každému sedí něco jiného a neexistuje obecně nejlepší cesta.

Ale co jsem se tady snažil popsat je to, že tyto stránky na mě působí jako lákadlo do "pekla" 80 vr.20%. Pročetl jsem pečlive celý manuál "zdrama" (ne všemu jsem rozumněl, ale většině ano). A jak jsem již dříve napsat, je možné že se tady snaží autoři www ovlivnit za příslibimem tučných výdělků (včetně četných rad a pomoci a především i ztrát) další a další rybičky do obchodu s komoditami. S mottem "čím víc nováčků tím snadnější zisk".

Ale nesnažím se nikomu bránit (varovat) v rozhodování pro toto obchodování, každý si musí natouc "nos" sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To hejtman:
Komodity jsou GLOBÁLNÍM businessem, kterého se každý den účastní obrovské množství lidí – spekulanti, lidé z bank, investiční fondy ale samozřejmě i lidé z průmyslu, kteří komoditní burzy používají pro své zajištění. Nejde o nějakou tuzemskou záležitost ve které by záleželo kolik lidí třeba z Prahy v ní „jede“. Z tohoto pohledu je absolutně jedno, zda-li v trhu bude o pár tisíc hráčů více či méně :) Finančník zde není proto, aby někoho zlákal, ale aby poskytl podporu a zázemí lidem, které tato oblast zajímá, kteří žijí a vydělávají jinak než klasická masa obyvatel. Každopádně autoři nikomu nic neslibují ani nikoho neovlivňují – snaží se pouze poskytnout pomoc a svoje zkušenosti těm, které oblast zajímá. Komodity a jakékoliv jiné spekulace jsou tvrdý a riskantní business - ostatně máte to napsané na každé stránce tohoto serveru. A proč do toho lidé jdou? No inu, protože výsledek při systematickém snažení, studiu a testování většinou stojí za to – rozhodně ve srovnání s klasickou práci v kanceláři od/do. Mimochodem – víte kolik lidí neuspěje se svojí vizí firmy nebo živnosti v libovolném podnikání? Také rozhodně většina – a přesto zde existují důvody proč podnikat a proč to zkoušet. Pokud na to jdete tou správnou cestou, máte výrazně vyšší šance – a to je i důvod proč zde všichni společně na tomto serveru komunikujeme.
Hezký den,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hejtmane, předem sorry za mou připomínku, ale pokud jste tady opravdu něco přečetl a máte z toho pocit, že někdo chce někoho uvrtat do komoditního businessu za účelem vlastního prospěchu, tak si dejte tu práci a čtěte dál - normální člověk musí pochopit o co tady zakladatelům jde. Pokud ani to nepomůže, tak to prostě neřešte.
Já jsem jeden z těch, kterým Tomáš s Petrem neuvěřitelným způsobem pomohli a pomáhají dopracovat se k určitému úspěchu v ostrém komoditním obchodování. Můžu Vás ujistit, že jejich rady fungují a posouvají mě neustále dál. Ne naopak.
Mrkněte se na likviditu trhů (obchodované objemy), to Vás možná přesvědčí o tom, jak jsme my tady zanedbatelní.

Zdravím Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro Petra,
... všechno to zní rozumně a logicky. Tento obecný postup, jenž jste popsal, mi je přiměřeně znám. Dále vím z těchto stránek, že je lepší obchodovat v zahraničí, než u nás v ČR, což zní opět logicky, a proto jsem se podíval i na stránky, převážně burz v USA, proto toto neberu jako republikovou záležitost či věc nějakého okruhu lidí.
Pozor, já neříkám (to opakuji) že toto obchodování by rozumný člověk nemá dělat, říkám, že je to věc každého. Ale říkám především, že se tady hraje na "lidskou chamtivost", a touze po penězích.

Samozřejmě, je tento názor možná zkresem mou max. nezkušeností s tímto obchodováním a až ho poznám blíž (což plánuji) tak se to změní. Omlouvám se. Ale ruku na srdce, zaznělo tady, že tito finačníci komodyt, nemají tak rádi, svěřovat své peníze někomu a čekat jestli to vyjde či ne. Dobrá beru, ale jak se tady někdo může ptát, že hledá brokera renomované společnosti, jenž by za úplatu disponoval s 15.000$. To je podle mě princip fondu. Pěkný den Petře

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Bohdana,
není proč se omlouvat. Je to Váš názor a beru ho.
Napsal jste: " ...- normální člověk musí pochopit o co tady zakladatelům jde ..." Rád bych slyšel Vaši definici normálního člověka. Já bych si na ni netroufl. A proto asi tady vznikla tato diskuze, která mě až překvapila svou četností a reakcí.
Shodnem se v tom, že likvidita komodyt je opravdu vysoká, tak jak je popsánu v manuálu "zdarma"
Jinak Vám úpřímně blahopřeji k úspěchu jenž jste za pomoci tvůrců těchto stránek získal. Já bych toho asi nebyl schopen. Užijte si své zisky. :o), já se nejméně rok budu ještě otrkávat (získávat zkušenosti) ve fondech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...