Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

otázka od úplného začátečníka


Doporučené příspěvky

pro Hermana

... nemám nic ani proti ostatním, snaží si splnit své přání, naděje a cíle a snaží se toho dosáhnout tímto komoditním obchodem. (tu)
Mám zálibu v matematice a statistika mě docela bavila i baví, myslím, že chápu čtení z grafů dobře. Ale stále je nutné brát v potaz pravděpodobnost se kterou se tady operuje a ta je dle mého nízká.

To mi připomíná jeden notoricky známý příklad pro statistiku, kde se vytvořily opravdová pravidla a při jejich dodržování přineslo úspěch. Ve 2.sv. válce při náletech na Anglii bylo zjištěno, že baterie protivzdušné obrany při nekoordinované střelbě (každej střílel po všem) na cíle měla určitou úspěšnost sestřelu. Malou. Pak došlo ke změně, kdy byly analyzovány možnosti, kam letadlo může uhnout a tyto cíle znovu síťově zaměřeny celou baterií. Pak celá baterie střílela koordinovaně hromadně na pozice, kam jedno letadlo může v daný okamžik letět (střílela i na místa kde nic nebylo). A světe div se, úspěch byl. Úspěšnost zásahu vzrostla. Takže mít metodu se určitě vyplatí. Ale u komodyt mě pravidla znějí příliš obecně a nejsou to tak ani pravidla jako doporučení. Někdy fungují a jindy ne. Ale to je jen moje domněnka, jak jsem již napsal, nemám žádné opravdové zkušenosti s komoditou, ale zajímat se budu. :) Hodně zdaru v komodytách. a pěkný den Hermane

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podľa môjho názoru tomu principiálne rozumieš viac než pripúšťaš.Nikto, kto je v tejto branži čo len trochu seriózny,
ti nedá iné ako všeobecné informácie.Jednoducho všetko funguje na báze štatistiky a pravdepodobnosti.Ten istý systém niekomu funguje a inému nie,lebo je mentálne iná povaha. Ku každej informácií,ktorá je pre teba skutočne cenná sa musíš dostať cez dlhodobé testovanie a skúšanie.A samozrejme tréning.Na tomto serveri ti ukážu smer,kde a ako
máš tieto informácie hľadať.Ale nič ti nezaručia,závisí len od teba,čo s týmito informáciami urobíš.

Herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Hermana,

... takto s tím mohu více méně souhlasit. myslím, že se už chápem. Je to popsáno už daleko líp. (tu) Ten kdo ví jak na to, si to nechá pro sebe. Bodejď ne, když ho to stálo určitě hodně úsilí, nervů i peněz. Tyto stránky beru jako seznámení s komoditou, jako opomíjenou možností legálního výdělku (jenž se musí danit :S a nedají se odečíst ze zisků ztráty a poplatky) a zárověň popsání hlavních finančních, matematickcýh, statistickcýh i psychologickcýh principů při obchodování za které se většinou platí. Za toto autorům www patří velký dík, ale rozhodně odmítám, že je to nástroj, pravidlo, manuál "zdrama" pro motto " ... Poctivým sebevzděláváním k zaslouženému bohatství..." To by "sebevzdělávání" muselo obsahovat mnohé lidské pozitivní vlastnosti včetně paní Fortuny, která chodí u jiných a jen ne u mě . ;) Prostě nestačí být dobrý žák. pěkný den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den hejtmane,
hezká tečka na závěr – navíc jste se dostal přesně tam, kam jste mířil od začátku :) Ano skutečně, komodity nejsou pro každého a je to tak, že se nemusíte přemáhat, abyste se tomu dostal na kloub. Nemusíte dumat o všech těch důvodech, proč spekulacemi opravdu vydělávat nejde, nemusíte nám to zde všechno vysvětlovat.
Když dovolíte, tak zde ve fóru fungují lidé, kteří se tímto bláznivým a nesmyslným způsobem dlouhodobě živí a prostě jim to přijde jako fajn způsob života. Nikdo se tu nad nikoho nepovyšuje, nikdo neříká co je lepší – zda-li pracovat takto nebo jinak. Je zbytečné tu ale dumat nad tím, zda-li lidé kteří pracují proto, aby pouze vydělávali peníze se jen honí za mamonem, mě osobně takový životní styl přijde v pořádku a zcela na rovinu je můj život výrazně kvalitnější než když jsem měl dvě společnosti se spoustou zaměstnanců a dělal tedy „tradiční práci“ (u které se člověk stejně opět jen a pouze honí za penězma).
Pokud máte pocit, že zde musí být pouze povrchní informace a komodity vás zajímají, kupte si nějakou drahou zahraniční knihu – řada z nich je tu citovaná – nebo si zajeďte na nějaký drahý zahraniční kurz. Uvidíte zda-li se tam dozvíte něco super odlišného. Manuál uveřejněný na tomto webu je úvodem do problematiky – obsahuje základní principy komoditního obchodování, není to nějaký instantní návod jak sednout a zítra začít vydělávat miliony – ostatně každý kdo si tyto stránky alespoň částečně přečetl to zatím pochopil. Ale možná byste se divil, jak hodnotné informace obsahuje oproti některým prodávaným materiálům. Další know-how je obsažené v článcích, v diskuzích, existují zde různá vzdělávací setkání, spousta dalších věcích příjde časem tím, jak si informace člověk v hlavě spojuje a třeba o nich společně diskutuje.
Takže asi tak – jste na webu věnovaném komoditnímu obchodování, mezi lidmi, kteří se tomuto věnují 24hodin denně a myslím, že další diskuze na téma proč je lepší dělat něco jiného nebo proč obchodování bez štěstí nejde, zde nepadne na úrodnou půdu – byť se samozřejmě dá klábosit hodiny nad ledasčíms, pojďme si navzájem neubírat čas a věnovat se tomu, co každý z nás považuje za nejpřínosnější :)
Petr
Finančník.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro Petra
... ano ano, ale já se tady zeptal a odpověď jsem dávno dostal od autorů www, nic víc jsem nečekal. že to rozpoutalo nad mé očekávaní dlouhou diskuzi, na to nemám co říci.
Takže se nebudeme zdržovat. hodně zdaru Vám přeji

Klidně tato celá "ňiť" může být smazána administrátorem, aby vás finančníky nepobuřovala, což nebylo účelem. sorri.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...