Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

To Man.

1. Bohuzial VT existuje v niekolkych verziach a niektore firmy si priamo do programu nainstalovali poplatky, ktore si rozne uctuju. Myslim, ze preto ked uzatvaras poziciu ti odcita dalsi poplatok.
2. Ked kliknes na "uzavriet poziciu", uzavries ju za aktual. cenu. Stop-loss zadavas v zalozke "otvorene pozicie", klikni na otvorenu poziciu, tam si zadas S/L aky potrebujes, samozrejme musis brat do uvahy to co napisal namodro.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky za odpovědi,
začínám si to trochu srovnávat. I když pořád nechápu proč nemůžu zadávat entry příkazy blíž než 5 ticků od aktuální ceny ( v demu). Když je cena 1,4750 můžu zadat entry k nákupu nejblíž na 1,4755 a ve chvíly kdy mi to tu hranici protne tak nakoupím za 1,4759 (připočte se k tomu spread). Říkám to dobře? A říkáte že v reálu mně to někdy nepustí blíž než na 40 ticků ? Jak si potom chráníte otevřený pozice , když stop-loss bude takhle daleko? 40 ticků je asi 400 dolarů na jeden lot. To mi pěkně zamává s money managmentem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, začínám se s touhle zvláštností FX trhů smiřovat.
Zkoumám teď ekonomický kalendář a trošku v tom tápu. Poradí mi někdo z aktivních obchodníků?
Včera byly zveřejněny úrokové sazby USA ve 14.15 jejich času(EST). Trh na to okamžitě reagoval prudkým pohybem. Tomu rozumím.
Pak ale byly v ekonomickým kalendáři ohlášena další klíčová data na dnešek 29.3.:

3.30 (EST) - GDP - trh (GBP-USD) ale udělal hodně výraznej pohyb už ve 2.30 ( o hodinu dřív) a ve 3.30 už se skoro nehnul

4.30 (EST) - KOF Swiss leading indikator - trh (USD- CHF) ale udělal výrazný pohyb dolů až v 5.30 ( o hodinu později)

5.00 (EST) - CBI Distributive trades report - trh (GBP-USD) udělal výraznější pohyb dolů až v 6.30 (o hodinu a půl později)

a tomu už nerozumím. Mají v tom kalendáři napsaný špatně hodiny zveřejnění, nebo forexový trh reaguje takhle se spožděním nebo předstihem? Jak se mu zachce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Man:
v kalendari to majú v poriadku. Vystihol si to poslednou vetou:...forexový trh reaguje takhle se spožděním nebo předstihem? Jak se mu zachce... Niekedy to skutočne vyzerá, že trh reaguje ako sa mu zachce. Niekedy pred kľúčovými dátami trh reaguje na predpokladané výsledky už pred ich zverejnením a následne po ohlásení a potvrdení predpovedí sa trh už zastaví, niekedy sa vyčkáva na ohlásenie dát a až potom nasleduje príslušná reakcia trhu. A niekedy trh absolutne "ignoruje" správy a ide si nerušene svojou cestou. Najväčší problém je, keď sa správ nakumuluje dosť a sú aj náležite rozporuplné. vtedy sa trh trepe ako ryba na suchu a zjavne nevie, kam sa má pobrať.
K tomuto nájdeš veľa odpovedí vo vlákne Komentáre a tipy k vývoju menových párov, pretože toto sa nikdy nedá jednoducho zaškatuľkovať, že po určitej správe sa trh bude správať tak a tak a po tej správe zas tak a tak. Vo Forexe nič nemusí byť také, ako sa ešte pred chvíľou zdalo... :)
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky galant,

poprvé sem to viděl na živo včera při zveřejnění těch úrokových sazeb USA. To se mi líbilo jak to reagovalo přesně na minutu a byl to pěknej fofr. Myslel sem že po každé očekávané duležité zprávě to bude podobný. No nic , budu to muset nějaký čas prostě jen pozorovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Man:
tak ako viacerí písali na inom vlákne, včerajšie zvyšovanie úrokových sadzieb v USA bolo učebnicovou ukážkou tradingu FX na fundamentálne dáta. Očakávalo sa zvýšenie, potvrdilo sa zvýšenie, menové páry príslušne zareagovali. Bohužiaľ, nie každý deň je nedeľa (v tomto prípade utorok a zvyšovanie úrokových sadzieb :D). Ale pri pozornom sledovaní fundamentov a následnej reakcie trhu na ich výsledky, zistíš, že sa podľa nich dá skutočne pekne obchodovať.
Osobne pri obchodovaní na FA preferujem to, čo viacerí: Počkať na výsledky a následnú reakciu trhu a potom sa zviesť s nastúpeným trendom (ak nejaký príde :S).
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tohle se tyka platformy VT. Daji se dat entery, ale az v urcite vzdalenosti. Da se naskocit za market, ale pak jde zadat stopka cca 40 pips nejbliz. Nejlepsi je mit tam nandane entery tak hodinu pred daty, to by melo stacit. Ono s nimi pak jde i lehce hybat, kdyz uz tam jednou jsou (aspon co jsem zkousel ja). Ale - muze se stat, ze prijde breakout a vezme ti to entery pred daty. Nekdy je to OK, nekdy ne. Kazdopadne pokud mas rozumne stopky a dokazes v trhu vydrzet, kdyz jde tvym smerem, tak je to v pohode.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Man:
za market se dá naskočit vždy a v jakékoli platformě - od toho tu brokeři jsou. Při extrémně rychlých pohybech se ti ale může stát, že zadáš příkaz, chvíli se nic nebude dít, mezitím cena pofrčí vesele tvým směrem a po deseti vteřinách ti platforma sdělí, že za požadovanou cenu nelze příkaz realizovat, a zda souhlasíš s novou cenou. Takže se ti může stát, že nastoupíš o 5, 10 nebo klidně i 20 pips jinde, než jsi chtěl. Částečně by tomu mohlo odpomoci např. ve VT políčko, kde si zadáváš rozpětí, jak velký skluz v plnění jsi ochoten akceptovat - ale nevím jestli to tady vůbec někdo používá.
To je prostě jedno z rizik tradingu. Proto je lepší to, co píše dzink - zadat entry včas před očekávanými pohyby. Ono je to taky dobré už jen z toho důvodu, že tě to učí přemýšlet dopředu, pracovat na své psychologii a dodržovat obchodní plán. Někdy vyhraješ, někdy prohraješ - důležité je, aby výhry vydělaly na prohry a ještě něco zbylo na svačinu... :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
jsem začátečník a dávám dohromady svůj první (polo)AOS. Dokáže být profitabilní, ale jen na určitých párech. Chci se tedy zeptat, zda je to v pořádku. Jinýmy slovy zda existují mezi jednotlivými páry nějaké výrazné a trvalé odlišnosti. (Vím, že se liší třeba volalitou, ale to by měl systém zvládat.) Logidky se mi totiž vnucuje myšlenka, že opravdu profitabilní systém by měl být více či méně profitabilní na všech párech. Přece to, co se děje po určitou dobu např. na USD/JPY, se může zrovna tak dít někdy jindy i na EUR/USD...? Používám VT a tam je backtesting dost omezen...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kryspin:

môžem Ťa upokojiť: je to v poriadku ;) Každý aj sebedokonalejší AOS (aspoň pokiaľ moje skromné vedomosti siahajú) sa na rôznych menových pároch správa rôzne: na niektorom je ziskový na druhom stratový a na niektorom je to zhruba na nule.

Přece to, co se děje po určitou dobu např. na USD/JPY, se může zrovna tak dít někdy jindy i na EUR/USD...?

To je síce pravda, ale problém je v tom, ako sa menové páry správajú v čase. Napr. spomínaný USD/JPY reaguje úplne odlišne na udalosti spojené s európskymi trhmi ako EUR/JPY a to sa určite prejaví aj na výsledkoch AOS. Takisto aj spomínaná volatilita môže ovplyvniť správanie a výsledky AOS. Ďalšou dôležitou vlastnosťou menových párov je "pravidelnosť" trendov. Niektoré páry robia podstatne hlbšie korekcie aj pri jednoznačných trendoch (takže robia výraznejšie vlny) ako druhé, pri ktorých je trend hladký a rovnomerný s miernymi korekciami.

Toto je len niekoľko mojich postrehov, ktoré som takisto zistil pri programovaní AOS. Snáď Ti to aspoň trochu pomohlo.

Martin :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky glant,
trochu jsi mě uklidnil ;)
Já jen, že bych se nerad dočkal toho, že budu x měsíců dávat dohromady systém na určitej pár, a když ho pak nasadím, tak se ten pár začne chovat úplně jinak a všechno bude v ...:D
Je mi jasný, že se systém musí průběžně "zdokonalovat", přizpůsobovat, ale snad nějaké vyloženě extrémní dlouhodobé změny v chování jednotlivých měn se tedy nedějou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...