Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zaškolení v užívání IB


nikator

Doporučené příspěvky

Dobrý večer,
chtěl bych touto cestou poděkovat Petrovi a Tomášovi, za manuál k IB platformě včetně možných aplikací API. Před chvílí jsem to dopřelouskal. Neříkám, že je mi vše hned jasné. Ale prokousávat se vším potřebným (TWS platforma, SierraChart, TSim+) metodou pokus - omyl, ve mne neevokuje nejpříjemnější představy.
Takže ještě jednou díky i za pomoc s otevřením účtu. (tu)
doublebay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 310
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chci také poděkovat Tomášovi a Petrovi za pomoc se založením účtu a také za elektronický manuál k ovládání IB platformy. Bez této pomoci si své počátky obchodování vůbec nedokážu představit. Máte u mě za jedna! Musím říci , že bylo velmi příjemné když se dle návodu spojila platforma IB se Sierrou a graf vykreslil první svíčku. Věřím, že příjemných prožitků díky dobrému vedení Petra s Tomášem bude mnoho. Jsem přesvědčen, že vaše štědrost se vám vrátí.

Děkuji a přeji mnoho úspěchů - princ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Chtěl jsem se zeptat jak je složité otevření účtu u IB? Má někdo překlad podmínek a smluv co se podepisují? Netroufám si přeložit v rozumném čase co je na stránkách IB.

chtěl bych se především zeptat jaké jsou poplatky za vedení účtu, jak musím být aktivní, jak rychle mi převedou peníze do ČR a případně zpět, čím člověk ručí a čím se zavazuje (zda jen do vyčerpání účtu nebo vším).

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pospi,

žádné české překlady neexistují. Pokud byste potřeboval překlady, zřejmě byste si je musel někde obstarat na vlastní náklady. Smlouvy IB jsou však zcela standardní, t.j. nijak se neliší od ostatních velkých brokerských domů.
Člověk neručí vůbec ničím - peníze, které ke svému vlastnímu obchodování na účet IB převede jsou jeho vlastní peníze a jak si s němi naloží, je jeho věc. Poplatky také nejsou žádné, pouze pokud neobchodujete měsíčně se vám strhává 10 USD za data. Převod do ČR si děláte skrze internetové bankovnictví sám, takže trvá standardní čas, jako jakýkoliv jiný převod peněz ze zahraničí. Otevření účtu je poměrně náročné, dělá se on-line na internetu a zabere cca 40-50 minut. V tomto bodě nabízím telefonickou pomoc - zájemcům pomohu po telefonu s vyplněním on-line formuláře tak, aby byl účet schválen a aktivován. Minimální vklad na účet musí být 2000 USD splatný do cca měsíce po schválení účtu.
Zdravím,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

samozřejmě, pokud se nějakým způsobem stane, že náhle budete díky nějaké totálně nešťastné otevřené pozici s celým účtem v mínusu, zřejmě to nebude zcela "bez újmy", resp. IB se bude snažit své peníze dostat zpět. Osobně ale nevidím důvod, jak by tato situace mohla nastat. Jenom okrajem:
Jakmile padnete pod úroveň marginu, IB vám automaticky uzavírá otevřenou pozici. To znamená, že i kdybyste chytnul skluz v plnění jako blázen, v řádu stovek dolarů, pořád ještě vám na účtu s vysokou pravděpodobností zbude. Jinak ale souhlasím, že pokud by nejkatastrofálnější ze všech katastrofálních scénářů nastal, asi bych i v tomto případě byl opatrný s výrazem že ničím neručíte.
V tomto ohledu tedy uživateli Pospi doporučuji raději informovat se rovnou u společnosti IB. Osobně jsem se touto otázkou nikdy netrápil, na účtu mám vždy dostatek prostředků a i nejkatastrofálnější scénář ze všech mě, dovolím si tvrdit, nemůže díky velmi striktním a rozumným pravidlům MM jakkoliv zasáhnout. Zatím jsem se k takovému stavu ani velmi zdánlivě nepřiblížil ;)

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
Mám takový velmi začátečnický dotaz. Pokouším se proniknout do ovládání IB, zatím pomocí demo verze. Včera (5.4.) jsem se pokoušel nakoupit či prodat ZB (30year T-Bond), ne že bych sledoval nějakou strategii, ale spíš pro seznámení s programem. Předchozí dny byly příkazy exekuovány téměř okamžitě, ale včera ne. Přitom volume na CBOT bylo dostatečně vysoké číslo, ale na IB se ve sloupci vol. neobjevilo nic. Je to tím, že je to demo? Nebo jen špatný čas k obchodování? Vždyť ZB se mají obchodovat od 6PM do 4PM místního času, tedy skoro celý den při velkém volume.

Bergson
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj,

jako dalsi do party bych tu chtel taky verejne podekovat za senzacni manual Obchodovani s IB, protoze bez nej bych se v tom rejpal tak nejmin pul roku, takhle mi staci par bezesnych noci - viz ta dnesni :D .... Ne, vazne. Dekuji moc !!!!
Za 2 dny jsem kompletne vse nastavil a otestoval. Mam sice jeste par nejasnosti, ale na to se pripadne jeste podivam nekde v jinem ve foru a hlavne se netykaji manualu....

Tomasi a Petre
(tu) (tu)

Dekuju

Michal

Jinak 3 upozorneni pro ty co ho v budoucnu budou cist:
1) Netestovat nic v tom demouctu - hodne features tam nefunguje (nebo nejsou)
2) Manual je ke starsi verzi IB a nektera okna dnes jiz vypadaji jinak a nektere polozky a zalozky tam jsou bud rozsirene nebo naopak nejsou vubec
3) Nektere funkce (jako treba grafy a jine) jsou defaultne zadisableovany, takze je nejdriv potreba je enablovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...