Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zaškolení v užívání IB


nikator

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

mám dotaz ohledně zadávání stop-loss. Zatím zkouším pouze demo a není mi až tak úplně jasné jak se zadává stop-loss. Zda je to příkazem stop opačným ke vstupnímu nebo jiným způsobem. Dále by mě zajímalo, zda jde nastavit posouvání stop-lossu po klouzavém průměru nabo zda musím po každém pohybu stop-loss měnit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 310
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Mlux,
stop-loss (SL) příkaz zadáš kliknutím na Bid nebo Ask (pokud máš long pozici zadáváš SL příkaz sell a naopak). Default se Ti vytvoří pravděpodobně příkaz LIMIT, změň ho na STOP a zadej cenu na které SL máš. Nezapoměň nastavit GTC platnost, aby příkaz platil více dní. Pak stačí kliknout na T jako Transmit a máš to.

Pokud chceš SL automaticky posouvat zadej Trail STOP místo STOP, ale s tímto nemám zkušenosti. Nastavit, aby se SL posouval podle klouzavého průměru myslím nelze. Pro změnu SL ručně stačí změnit cenu v již vytvořeném příkazu a opět kliknout na transmit.

Tomáš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Není mě přesně jasná otázka marginů v obchodech, kde je nechci využít.
Měl jsem na účtu 5000$, za asi 600$ jsem nakupil akcie Citigroup a přesto, ža mám na účtu ještě dostatet penéz(cca 4400$), mně naskočil initial a maintance margin. Budou mě tedy po prodeji akcií naúčtovány úroky z marginu?
Pokud ano ,dá se někde u přislušného kontraktu nastavit, že nechci margin používat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom07

www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-margin.html - nejsou to sice akcie, ale princip - vratná záloha na obchod bude asi stejný - už jenom kvůli stejné terminologii - initial a maintenance margin. Podle mě se ti margin po ukončení pozice normálně připíše zpět na účet - s předraženým úvěrem made in czech republic by to nemělo mít nic společného.:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny tradery!

Jsem nový u IB a vůbec se mi nedaří nastavit automatický SL a PT v BookTrader. Dělám to dle ebooky od financniku: dám Configure-BookTrader-Hotkeys- vyberu Action (např. Buy)- Configure - a v záložce Customize BYCH MĚL MÍT (dle návodu):

Attached orders(Auto Stop, Auto Limit,...) a tam si to vše nastavit.

Ale já tam tuto volbu vůbec nemám a zkoušel jsem co se dalo :-)

Víte někdo, prosím, jak si tedy nastavit aby mi např. v YM při exekuci hlavního příkazu byly ihned zadány SL a PT ???
Určitě to bude jednoduché, jen to najít...

Díky za rady
Kvak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kvak:

na tohle je nejlepší používat bracket order (vytvoříš klasický příkaz a např. pravým tl. myši dáš attach a bracket order), což je vytvoření jak SL tak PT. Já to nepoužívám, protože bohužel se nastavuje stejná hranice (např. když nastavíš 100 USD) jak pro SL tak pro PT. Ale než příkaz odešleš, můžeš to manuálně upravit.
Doporučuju vše prvně vyzkoušet v demu !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík moc Honzin!

Já to zkusil jak jsi psal a funguje to! Paráda! Akorát je to docela zdlouhavé to vyplňovat, je ještě nějaké další řešení???

Ideálně tak, aby se to vyplnilo samo po exekuci hlavního příkazu. Jak řeší ostatní SL a PT? V rychlém trhu?

Např. dnes jsem měl dost náročnou seanci: trhal jsem své rekordy - 6xSL :-)) a jak to bývá v tomto businessu, zrovna při zadávání SL a PT jsem nestihl vstup...tak jsem aspon dal vstup za původní cenu ale za LMT, jenže nebylo exekuováno... a zrovna ten byl profitový... :-)

Proto hledám rychlé zadávání...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím.
Je možné dostať link alebo info ako prebieha (spôsob a realne termíny) založenia konta u IB s pomocou Finančníka?

p.s. svrbia ma dlane aspoň na papertrading
(viem, viem a aj si uvedomujem, že bez backtestingu a mae-mfa som na dobrej ceste medzi 80%-ných, ale to naskakovanie sviečok na kurze sa mi "veľmo ľúbilo")

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všetko OK, díky Tomáši.

kto by mal ochotu mi poradiť?
predpokladám, že v manuáli Finančníka pre komunikáciu s IB sa po fundovaní účtu dozviem veľa detailov, ale aj tak prosím o info:
- RT poplatok zahrňuje všetky ďalšie úkony s pozíciou t.j. vývojom trhu vyvolanú dodatočnú zmenu rôznych limitov, ako TP,SL, ...?
- Prípadne aké iné poplatky IB charge-uje, okrem ceny za živé dáta a samozrejme blokovaný margin pri otvorení pozície?
- Ak chcem robiť intraday, blokovaný je celodenný margin už pri 1. pozícií v daný deň, a musím to nastavovať vopred?

p.p.s. ak je to už preberané hlbšie v diskusii, prosím neukameňujte ma, prelúskať to zaberie nejaký mesiac, a otázky víria hlavou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

- RT poplatok zahrňuje všetky ďalšie úkony s pozíciou t.j. vývojom trhu vyvolanú dodatočnú zmenu rôznych limitov, ako TP,SL, ...?
ANO
- Prípadne aké iné poplatky IB charge-uje, okrem ceny za živé dáta a samozrejme blokovaný margin pri otvorení pozície?
ŽÁDNÉ, snad maximálně pokud si posíláte peníze zpět do ČR/SR nebo uzavíráte pozici telefonicky
- Ak chcem robiť intraday, blokovaný je celodenný margin už pri 1. pozícií v daný deň, a musím to nastavovať vopred?
jakmile vstoupíte, zablokuje se 1/2 marginu, od 22:00 našeho času se zablokuje druhá polovina

Link to comment
Sdílet pomocí služby

continued: ...

- Ak chcem robiť intraday, blokovaný je celodenný margin už pri 1. pozícií v daný deň, a musím to nastavovať vopred?

jakmile vstoupíte, zablokuje se 1/2 marginu, od 22:00 našeho času se zablokuje druhá polovina

--čiže IB platforma má nastavenie, že idem robiť intraday?
--ak uzatvorím pozície na večer do 22hod., blokovaný bol iba 1/2margin?(celodenný?)

Zdravo.Rado

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...