Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Front-end pro IB


Jakub

Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu jak v Bracket Traderu nastavit vstupní příkaz Limit se slevou 2ticky. A ještě bych se chtěla zeptat na základě kterého příkazu je nejlepší vystupovat z pozic, aby se minimalizovala možnost skluzu v plnění. Papertraduji trh YM a skoro každá moje pozice má skluz v plnění při výstupu. Data mám od IB. Zdá se mi to divné. Nebo je to realita a mám s tím počítat, že to tak prostě je?
S čímž souvisí ještě jedna moje otázka - jde v BT nastavit vstup do pozice třeba příkazem Market a výstup z té samé pozice příkazem Limit? Děkuji moc za odpověď.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nepodařilo se mi nikde v diskuzi najít vysvětlení výrazu vstup se slevou narazil jsem na něj při čtení knihy Jak se stát intadenním finančníkem, nemohl byste mi to někdo přesně vysvětlit? V případě, že jsem přehlédl diskuzní vlákno, které se uvedenou problematikou zabývá , tak se předem omlouvám. Předem děkuji za reakce.

Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirikdin:
PT a SL jde nastavit klasicky manuálně, tzn. v platformě kliknout pravým tlačítkem na obchodovaný instrument a vybrat BUY/SELL limit nebo stop, nastavit cenu a potvrdit pokyn tlačítkem Transmit. Další možností je přednastavit pokyny v menu Configure -> záložka Presets -> např. Futures a poté Target order (Profit taker) a Attached Stop Order. Zkus si s tím trochu pohrát a určitě to nastavíš podle svých potřeb.

Veronika11:
BT občas používám a nejpraktičtější mi přijde zadávat příkaz rovnou do DOMu, kde zadám pokyn přesně na cenu, kterou chci tzn. pokud lovíš nějakou slevu, tak si ji odečteš například od close tvojí vstupní úsečky a zadáš pokyn.
S občasným skluzem v plnění se budeš muset smířit a zahrnout ho do svých strategií. Osobně vstupuji za market nebo limit podle situace, stoploss dávám pokynem BUY/SELL STOP, profit target mám vždy BUY/SELL LIMIT. Skluzy mám pouze na SL pokynech.
K tvé poslední otázce: pokud chceš do trhu marketem, tak mi přijde nejjednodušší opět přes DOM a kliknout levým tlačítkem na písmenko B nebo S ve spodní části. Přepni si v Bracketu na Sim mode a vyzkoušej si jak to funguje.

lucker:
pokud podle tvého systému zadáváš pokyn např. po close úsečky, tak vstup se slevou znamená, že zadáš pokyn např. 2 ticky nad nebo pod close předchozí úsečky a čekáš na vyplnění. Pokud je tvůj pokyn vyplněn, vstoupil jsi v podstatě za lepší cenu, tvůj SL může být menší a celkově můžeš dosáhnout lepších parametrů RRR. Tohle si nejlépe otestuješ na větším vzorku obchodů. Osobně například vstupy se slevou nepoužívám, vstupuji buď na konkrétní ceně, nebo market příkazem s okamžitým plněním.


Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:

Děkuji za odpověď, ale pořád mi neni jasný ten princip, jsem-li long např. v ES a vstupuji na hodnotě 400, pak abych vstoupil se slevou př. 2 ticky tj. 0,5 bodu pod 400 tj. 399,5, ale jak se na tuto hodnotu mohu dostat, když trh už je dávno pryč a pokračuje 400 a víc, je-li long. Moc děkuji za vysvětlení.

Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucker

no ked uz je trh prec tak sa na tu hodnotu nedostanes nijako, ide o to ze zo svojich testov by si mohol zistit ze ako casto po vstupe ide obchod este trosku proti tebe a potom sa rozbehne tvojim smerom.
Niekedy ide par bodov alebo tickov proti tebe a niekedy, co je zvycajne menej casto sa prudko rozbehne a nevrati sa pod vstupnu uroven.
To comu sa hovori vstup so zlavou by som opisal asi takto :

normalne by som vstupil napriklad 1tick nad high sviecky ktora mi vykreslila nejaky pattern, ja vsak zo svojich statistik viem ze v 95% sa trh pohne proti mne este tri ticky takze nebudem vstupovat tak ako som povodne chcel 1 tick nad high svecky ale zadam objednavku 2 ticky pod jej high co mi da zlavu 3 ticky. Tym padom som akoby ziskal zlavu oproti povodnemu vstupu a usetril som 3 ticky mam mensi stoploss a potencionalne vacsi profit.

Problem je ten ze si to treba dokladne natestovat pretoze ked budes spekulovat na vstup so zlavou tak sa ti stane to ze chytis vsetky stratove obchody pretoze tie pojdu vzdy proti tebe a na druhu stranu ti mozu utiec niektore ziskove obchody (pretoze trh sa uz o tie tri ticky nemusi vratit) ,a tym padom to zmeni celkove vysledky systemu. Takze toto moze byt aj trochu zradne, vsetko si treba natestovat.

Niektory obchodnici vstupuju sposobom so zlavou aj na zaklade citu , to znamena ze maju uz ten trh akoby napozerany a vedia podla tikania sviecky napriklad pred jej close zistit aka je asi moznost ze trh este mierne pojde proti mne alebo pojde rovno ich smerom a nebude sa vracat.





(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

t.o.m.

moc děkuji za vysvětlení, teď jsem to pochopil, prostě se může stát, že by se trh mohl vrátit ( zkušenosti z dřívějška, backtest, atd ) o několik ticků než se pustí skutečně tím směrem kterým by měl pokračovat a z toho mohu vytěžit ten profit. Teď je mi to jasný, ještě jednou děkuji za ochotu. ahoj lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Dobrý den,

už více jak půl roku používám k zadávání příkazů Bracket Trader, do nedávna jsem s ním neměla vůbec problém, ale před pár dny se mi šedě podbarvila kolonka Profit Targetu v oblasti Quotes and Positions. I když mám PT zadaný, v této kolonce se nezobrazuje a tím pádem není zadaný v trhu. Nevíte někdo čím to může být? Měnila jsem notebook, může to být způsobené špatnou instalaci nějakého souboru? Ostatní funkce Bracket Traderu mi jinak fungují v pohodě. Děkuji za každou radu.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...