Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 246
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to a-friend: jj dnesni obchod byl z Higher tf... vcera jsme probirali lower tf signal... to je samo o sobe dost rozdil, i kdyz to mozna z mych screenshotu vzdy nevypada... :) vazne obchodujem kazdy jinak, ale dalsi pohled na vec je nekdy obohacujici :)

jinak nekde vedle jsem tusim cetl, zes dnes taky po open sel long a tim padem nejspis inasoval profit (tu) :) taky gratuluju a at se dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek, sinuhet: dnes jsem to nastesti nijak nepokazil a vzal, co jsem vzit mel... :) do konce tydne tu asi nebudu, tak at se dari :)

to cipinek:
1. nevis kolik kontraktu a s jakym uctem obchoduju (a zde to ani psat nehodlam), muj risk predstavuje 2% uctu na obchod, nedavno jsem zde psal, ze premyslim nad jeho snizenim a provadim patricne testy, dokud nebudu hotovy pojedu dal to, co mam odzkouseno...

2. otazka je, co je konzistence... jsem schopen i pres vsechny sve chyby si vydelat par stovek dolaru za mesic v prumeru, s jednim kontraktem bych nemohl diversifikovat na vystupech, coz by mi dost znacne komplikovalo zivot a rozhodilo equity jeste vic, nez rozhazena je :)

3. co se dneska tyce, tak ano, dnesek vydelal na cely mesic, ale nerekl bych, ze to hodlam trhu odevzdat radeji, nez kdokoli z vas tady... nikdo neni rad, kdyz ztraci penize, proto tenhle job nedelame, a proto tenhle tvuj dovetek moc nechapu... :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Wrote:
-------------------------------------------------------
> to a-friend: ja myslel, ze beres po vstupu
> vsechno jako scalp, pokud se trh rychle nerozjede,
> aspon jsi to tu nedavno psal tusim... ale beru na
> vedomi rizeni pozice si budu muset krapet
> zautomatizovat, jelikoz v trhu zbytecne nechavam
> profity, ktere by nemely koncit ztratou...

Chtel bych upozornit na jednu malickost ktera vetsine lidi unika, a do nedavna jsem k nim patril jakbysmet. Je to vlastne presne naopak nez jsi to napsal v te prvni vete. Pokud se trh rychle rozjede, tak to prave JE scalp, o tom presne scalpovani je. Vysoka pravdepodobnost rychleho profitu, coz je vykoupeno mensim potencialem a vyssim riskem. Pokud se trh hned po vstupu nerozjede tak to prave je swing, nizsi pravdepodobnost s vyssim potencialem a malym riskem. Zni to jako nesmysl? Trvalo mi peknou chvili nez mi to taky docvaklo. Naprosto chapu ze to vetsina lidi vnima opacne, ale to je prave ten paradox. Kdyz trh okamzite po vstupu vyrazi nasim smerem, i pokud jsme puvodne zamysleli jit pro swing target, z pohledu trader's equation je lepsi takovy obchod prehodnotit na scalp a prinejmensim polovic kontraktu pozavirat na malem targetu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Napsal:
-------------------------------------------------------
> Taraka Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > to a-friend: ja myslel, ze beres po vstupu
> > vsechno jako scalp, pokud se trh rychle
> nerozjede,
> > aspon jsi to tu nedavno psal tusim... ale
> beru na
> > vedomi rizeni pozice si budu muset krapet
> > zautomatizovat, jelikoz v trhu zbytecne
> nechavam
> > profity, ktere by nemely koncit ztratou...
>
> Chtel bych upozornit na jednu malickost ktera
> vetsine lidi unika, a do nedavna jsem k nim patril
> jakbysmet. Je to vlastne presne naopak nez jsi to
> napsal v te prvni vete. Pokud se trh rychle
> rozjede, tak to prave JE scalp, o tom presne
> scalpovani je. Vysoka pravdepodobnost rychleho
> profitu, coz je vykoupeno mensim potencialem a
> vyssim riskem. Pokud se trh hned po vstupu
> nerozjede tak to prave je swing, nizsi
> pravdepodobnost s vyssim potencialem a malym
> riskem. Zni to jako nesmysl? Trvalo mi peknou
> chvili nez mi to taky docvaklo. Naprosto chapu ze
> to vetsina lidi vnima opacne, ale to je prave ten
> paradox. Kdyz trh okamzite po vstupu vyrazi nasim
> smerem, i pokud jsme puvodne zamysleli jit pro
> swing target, z pohledu trader's equation je lepsi
> takovy obchod prehodnotit na scalp a prinejmensim
> polovic kontraktu pozavirat na malem targetu...

Ja bych rekl, ze taky zalezi na tam v jakem kontextu. Pokud se najednou udela velka bar u predchozi S/R tak ano, pokud je to conseq. bar new high or always in long target for 2nd leg % vzrusta na vyssi cenu I would say :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne, na kontextu zalezi vzdy ;) Ale jen jsem to chtel ujasnit obecne, protoze to je pro mnoho lidi orisek. Tobe je to jasny, znas koncept kterej pouziva Brooks - "convert a swing to a scalp". Prave to mi dlouho neslo do hlavy, ale uz v tom mam ted jasno, proc to dela. Nejde o nic jinyho nez samotnej zaklad vsecho obchodovani - trader's equation.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka

gratuluji a děkuji že nám tady ukazuješ tvoje know how na stříbrném podnose. Víš, že to tu sleduje tak 3000 lidí denně ? Opravdu to jedeš live? Protože zatím každý koho znám a má výdělečný systém, tak ho určitě nezveřejňuje online.Ještě jsem nikoho takového nepotkal. Teda jo zveřejňoval, ale jen do doby než si uvědomil co má, pak už né. Ale ty jsi vyjímka potvrzující pravidlo :) jen tak dál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yord: opravdu to jedu live :) asi by mne nebavilo si dva roky hrat denne dve a pul hodiny jen na simu :)

ze to tu sleduje mnohem vic lidi, nez sem pise, je mi jasne... ale na tisice bych to nevidel (cely server mozna ctou tisice lidi, ale konkretne tuhle diskusi cte spis par desitek jedincu). Know how na stribrnem podnose to neni, vse zde zverejnovat nesmim (byl jsem napomenut adminem, ze je to na verejnem foru nezadouci, protoze podobne principy tu vyucuji kluci na kurzech), coz je i duvod, proc stale premyslim, ze tu s tim skoncim, nejsem si jisty, jestli ma smysl zde zverejnovat vsechny obchody, kdyz nemohu otevrene hovorit o vsem, co mne k nim vedlo...

na druhou stranu diky tomuto serveru jsem se k tradingu dostal, diky nemu jsem se spoustu veci naucil a pomohl mi zde i nejeden diskutujici, stejne jako jsem zde snad i nekomu pomohl ja... to, co obchoduju jsou v podstate jen zakladni principy price action jako DT, DB a Flipy, na tom nic tajneho neni, jen je treba to zasadit spravne do kontextu v jakem se odehravaji (uptrend? downtrend? range?) a dobre je nacasovat... i kdybych tu daval sve vstupy dalsi dva roky a plan nemenil, skoro bych se vsadil, ze se tu nenajde prilis obchodniku, kteri by to obchodovali stejne jako ja... nekteri by byli lepsi, jini by byli horsi, ale asi nikdo by na tom nebyl uplne stejne jako ja den co den :) mit kvalitni dlouhodobe vydelecny plan a umet jej dodrzovat jsou dve ruzne veci a sam stale delam chyby... :)

at se dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...