Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pro úplného začátečníka...


Doporučené příspěvky

Dobrý den!

Na vašich www stránkách jsem pozorně přečetl celý Váš článek o komoditách a připadá mi to opravdu snadné, až na několik záležitostí, na které bych se chtěl zeptat.

Tedy

- proč by někdo tu mojí koupenou kávu znovu kupoval ode mě (myslím tedy ten, kdo jí chce - skutečný zpracovatel), když takový člověk nebo firma chce také nakoupit co nejlevněji, burzu s kávou tedy sleduje a bude nakupovat v okamžiku nízkých cen. Pokud bude cena kávy dole a všichni ti obchodníci, co nakupují za účelem prodat a obchodují z tepla svých domovů nakupují, budou logicky nakupovat i ti, kteří kávu zpracovávají, praží, balí, apod. Tyto firmy přece nebudou čekat, až cena vzroste a kupovat za draho, aby vydělali všichni ti spekulanti. prosto se tedy ptám, proč by někdo kupoval kávu až v době, kdy je cena na maximu, když všichni ti co se tím zabývají by věděli, že půjde cena nahoru. Koupili by jí v okamžiku, jako já předpokládám. To samé u benzínu. VŠICHNI ho nakoupí na jaře, než začnou dovolené, tak kdo ho pak koupí ode mě, když nemám benzínku, abych prodával spotřebitelům???

- a druhý dotaz je takový, že se může stát, že kávu nakoupím, ale cena půjde dolů nebo bude držet stejnou cenu a nevyplatí se jí prodat. Jestliže budu mít kontrakt s odběrem v měsíci prosinci a do té doby kávu neprodám, co pak??? Chápu, že jí mohu uskladnit, zpracovat nebo prodat rovnou zpracovatelské firmě, ale spíše se jedná o to, jak si mohu být jistý, že co nakoupím, rozhodně se ziskem prodám a když už třeba se ztrátou, že prodám??? Co pak v tom prosinci, když káva bude stále moje??? Budu si jí muset někde snad vyzvednout???

Podnětem těchto dotazů je článek "Jak jsme začali vydělávat na kávě, vajíčkách..."

děkuji za info

Jakub Richtr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube,
v daný okamžik nikdo neví, jestli je cena nízká nebo vysoká. Vždy může jít cena níže nebo ještě výše. Je to jako teď s ropou, která je „extrémně vysoko“ přesto je mnoho lidí, kteří věří, že půjde výše a naopak řada lidí spekuluje na pokles. Na komoditních burzách je skvělé, že se nemusíte starat jak se kontraktu zbavit. V každém okamžiku je zde tolik kupujících i prodávajících, že za aktuální cenu (nebo za cenu na velmi podobné úrovni) se kontraktu zbavíte vždy.
Jinak když půjde cena proti vaší pozici (tj. bude ztrácet), tak se vždy „vyplatí“ obchod uzavřít – a to co nejrychleji. Vždy je lepší inkasovat malou – předem definovanou ztrátu (které říkáme stop-loss) a počkat si na další obchod, který může být ziskový. Podívejte se na článek, který se stop-lossu věnuje: www.financnik.cz/art/manual/komodity-stop-loss.html
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jakube ,


Podívejte se také na svůj případ nákupu /prodeje , když se rozhodnete že nakoupíte kávu když je podle Vašeho úsudku nízko , také neřešíte zda je někdo kdo Vám tu kávu prodá prostě se o to nestaráte vy chcete koupit a hotovo brokere starej se abys pro mne sehnal kontrakt za mnou požadovanou cenu ( vy platíte vy jste pán ) . A platí to stejně i obráceně , navíc jak napsal Petr na trhu je tolik obchodníků co prostě chce obchodovat a jsou jich tisíce že není problém koupit a není problém prodat . Když vy jste chtěl koupit kávu někde na zemi je někdo kdo prostě chce prodat a tak on prodá a vy koupíte on si mne ruce a vy doufáte že jste koupil dobře a že vyděláte a později si budete mnout ruce vy . Je to složitější než se Vám zdá , mě se to také z kraje zdálo snadné a měl jsem stejné otázky jako vy , tak to nevzdávejte a vzdělávejte se dál později zjistíte že co se snadné zdálo dříve otevírá další otazníky na které budete muset hledat odpovědi , ale nevzdávejte to .


REN
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Zdravim autorov stranky, velmi dobre citanie.

Chcem sa opytaz pre mna zasadnu vec na zaciatok: je lepsie zacat v komoditach/spreadoch alebo vo forexe? Co je pre zaciatocnika jednoduchsie a s nizsim rizikom?
Kontaktoval som jedneho odbornika na Slovensku, ktory jednoznacne odporuca forexy a hned ma chce aj zaskolit, postupne 3 skolenia v cene 10, 20 a 30 tisic Sk (vratane prirucky) s tym, ze by som uz po mesiaci-dvoch mohol zacat cca s 500 USD.
Viete mi poradit?
Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

na toto bohužel neexistuje jednoznačná odpověď. Každý z instrumentů má svá pro a proti a každý je určený pro jiný typ obchodníků. Doporučuji nejprve trochu studovat všechny zmíněné instrumenty, rozhlížet se kolem sebe, zkoušet a udělat si sám názor na to, co vám bude vyhovovat a s čím se budete cítit "nejlépe". Já například obchoduji pouze a jen komodity, převážně intradenně a o forexu jsem nikdy neměl potřebu ani přemýšlet. Jiní obchodníci to mají zase naopak....

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jsem dnes na Vašem Webu poprvé, a hned jsem se zaregistroval do diskusního fora, abych to využil k mému dotazu.

Byl jsem osloven firmou Brokers Job, zda nemám zájem obchodovat prostřednictvím výše jmenované firmy u GCI Financial LTD. Mám velmi malé zkušenosti s Této oblasti, ale rád bych získal více zkušenosti. Podmínky mne stanovili asi takovéto. Když složím 800€ do tří dnů, tak mne čekají dva semináře, demo verze programu a 500€ mi připíšou na demo účet, který si kdykoliv mohu dát do ostrého obchodování.
Když jsem zjišťoval něco o GCI , tak mne vyhledavač nabídl i Váše diskusní fórum. Trošku jsem začal valit oči.Za rok mi bude padesát a již nechci narazit na další podvodníky.
Mohl bych od Vás, "jako budoucích kolegů" dostat jasné stanovisko, jak začít. Na jaký kurz se přihlásit, který sofftware používat k obchodování.Jaký vstupní poplatek zaplatím?Děkuji za odpovědi.

S hlubokou úctou

Petr Krejčík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

se společností GCI žádné zkušenosti nemám, nic méně se mně nelíbí už to, že vás někdo do něčeho tlačí. V této branži by měl mít každý dostatek prostoru a času si vše důkladně prostudovat. Jakmile mě někdo do něčeho tlačí, již mám určitá podezření.
Doporučuji vám v první fázi důkladně prostudovat tento server a důkladně si pročíst on-line komoditní manuál, který je zcela zdarma. Jsem přesvědčený, že se vám velmi "otevřou oči". Jinak financnik.cz nabízí kurzy obchodování zde: www.financnik.cz/exe/kurzy/ Doporučené pořadí kurzů je: 1) Základy úspěšného obchodování na komoditních trzích, 2) Úvodní kurz do intradenního obchodovování, 3) Obchodování s použití nejpoužívanějších indikátorů, 4) Obchodujeme Elliotovy vlny. Nic méně ještě jednou opakuji, je tu spousta informací k dispozici i zcela zdarma.

Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zacatecnici:
nedovolím si radit cokoliv ale pro začátek mám pocit že zcela postačuje dobrá papírová kniha/manuál, jež je i zde na webu k disp.
-dá se vracet k tomu co jsem poprvé nepochopil
-pak na případném kurzu, i pro úplné začátečníky už nejsem úplně "mimo mísu"
-dovolím si tvrdit že ke všemu podstatnému kolem trhů, jedno zda akcie,komo či forex se dá dobrat dnes i zdarma,
ceny některých kurzů v řádu des.tis. nebrat vůbec, , považuji za předražené až nehorázné,to si ušetřete na účet
!!!-vpodstatě "hned", klidně i jen s minimem znalostí, se dá cokoliv zkusit na demo účtech a demoportfoliích = ZDARMA!!!, jež ale pracují s reálnými kurzy (forex), jinde max.10-20min zpožděnými. I laik okamžitě vidí jak se vše hýbe a hlavně jak se mu hýbe účet, jak funguje tech.analýza. Právě tato možnost umí některé správně "nažhavit", protože nemají před sebou jen papír ale reál-skoro.
-na toto potřebný soft je klidně i zdarma, stačí se přihlásit na příslušné stránky/link/web, ani do PC se nemusí nic tahat. Placený soft-viz jinde zde-je k mání též. (osobně jsem nikdy nic placeného neužíval)
I díky této simulaci nemá tento byznys chybu-NIKDE JINDE nemáte šanci si ověřit na reál.datech svoje schopnosti a metody. Opakuji NIKDE JINDE (lze ještě u sportovního sázení, i tam jsou vypsané kurzy, to je ale o něčem jiném)

Takže neváhejte:-) 30min/d po dobu 1M a víte která bije!
Zdá se vám to moc za možnost chytit šanci za pačesy a zkusit být sám sebou? A možná i víc?

úspěch všem odvážným s výdrží a chutí jít dál přeje
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

povšimnul jsem si u některých příspěvků: "Editováno uživatelem..." nebo něco podobného. Znamená to, že jednou odeslaný příspěvek je možné později v případě nějaké chyby opravit? Když ano, tak jak na to?
Nebo je to nějaká speciální funkce a nemá význam se tím zabývat.

Díky Sasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

duke4 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim autorov stranky, velmi dobre citanie.
>
> Chcem sa opytaz pre mna zasadnu vec na zaciatok:
> je lepsie zacat v komoditach/spreadoch alebo vo
> forexe? Co je pre zaciatocnika jednoduchsie a s
> nizsim rizikom?
> Kontaktoval som jedneho odbornika na Slovensku,
> ktory jednoznacne odporuca forexy a hned ma chce
> aj zaskolit, postupne 3 skolenia v cene 10, 20 a
> 30 tisic Sk (vratane prirucky) s tym, ze by som uz
> po mesiaci-dvoch mohol zacat cca s 500 USD.
> Viete mi poradit?
> Dakujem


Doufám, že jsi ty peníze ještě za tu zlodějinu (školení) neutratil, projdi si forexové vlákna tady na Finančníku, vyzkoušej si demo forex platformy, které jsou zadarmo a ty peníze raději později použij na otevření svého vlastního účtu. Ta částka je pro začátek tak akorát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...