Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Edakk- psychologický deník, jak válčím denně na ropě


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

Ajíne díky za upozornění. Co se týče zveřejňování obchodů, jsem si myslel, že se bez toho obejdu. Jenže stále mám problémy s disciplínou, v tomto ohledu jsem se nikam neposunul. Vím, že stačí překonat počáteční odpor a bude to dobré, ale samo od sebe, nějakým přirozeným vývojem, se to nejspíš asi fakt nestane. Na to se znám příliš dobře. Dříve jsem na tvou otázku nereagoval z důvodu, abych zde nesliboval nečo, co případně nebudu schopen či ochoten splnit. Je to závazek jak ... Ano, jdu do toho kvůli sobě. Jakou formu zvolím ještě uvidím, jen nechci případně dělat jednu práci dvakrát. To obnáší i případné mazání věcí, které nechci zveřejňovat. Sám jsem na sebe zvědav, zda a jak dlouho to případně vydržím. Naštěstí stále věřím na víly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On ‎28‎.‎1‎.‎2017 at 17:00, Edakk said:

Ajíne díky za upozornění. Co se týče zveřejňování obchodů, jsem si myslel, že se bez toho obejdu. Jenže stále mám problémy s disciplínou, v tomto ohledu jsem se nikam neposunul. Vím, že stačí překonat počáteční odpor a bude to dobré, ale samo od sebe, nějakým přirozeným vývojem, se to nejspíš asi fakt nestane. Na to se znám příliš dobře. Dříve jsem na tvou otázku nereagoval z důvodu, abych zde nesliboval nečo, co případně nebudu schopen či ochoten splnit. Je to závazek jak ... Ano, jdu do toho kvůli sobě. Jakou formu zvolím ještě uvidím, jen nechci případně dělat jednu práci dvakrát. To obnáší i případné mazání věcí, které nechci zveřejňovat. Sám jsem na sebe zvědav, zda a jak dlouho to případně vydržím. Naštěstí stále věřím na víly.

Nazdar, jak to, že máš po tak dlouhé době v tradingu problém s disciplínou ??? Jak jsem dočetl až sem tvé vlákno, tak mě přijde, že to máš "vše" jaksi neurovnané možná v sobě nebo na papíře. Ať se daří ! J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, díky a nápodobně.

K tvé otázce. Co se týče samotného braní obchodů, tam je důvod jasný. Některé situace v trhu nemám dořešené a některé dostatečně zažité v reálném čase. Proto prostě některé vstupy nevezmu a některé mi utečou než se rozhoupu. To odstraním časem. Dále mě nejvíce limituje, že nemám precizně vedené záznamy. Brání mi to ve zlepšování. To je záležitost povahy, jsem papírkový typ a bordelář.  Ovšem i toto je řešitelné. Doteď jsem kladl důraz na jiné aspekty obchodování a nepovažoval výše zmíněné za nějakou výraznou překážku. Nyní nastal čas to prioritně řešit.

Jak moc chaoticky píšu, neumím posoudit a neřešim. Záměr není, aby to tu bylo pěkné počtení pro někoho jiného. Tady jen ventiluji, co, kdy a jak potřebuji bez ladu a skladu.

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AKTUALIZACE:

 

Nyní vyhodnocuji strukturu trhu přes Market Profil. Lépe mi to vyhovuje než přes klasické swingy. Zvětšil jsem i time frame. Posunul se víc ke swingovému obchodování,  pokud vidím potenciál pro pohyb. Vizualizuji a procentuelně ohodnocuji pravděpodobnost daného scénáře, že nastane. Skalping za pomocí orderflow úplně opustil. Časově jsem to nestíhal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl jsem tu napsanou story z jakých důvodů, kde a jak jsem si  od 18.12. 2016 začal hledat trading coache. Pak jsem se tomu sám začal smát, proč jako bych to tu měl zveřejňovat, když je to důležitá událost tak akorát pro mě a nikoho jiného to stejně zajímat nebude. Ta cesta byla hodně poučná. Musel jsem dát všanc svůj systém a projít i lidsky. Na oplátku jsem získal stálý mentoring a výuku správného čtení a vizualizace struktury trhu pomocí MP. A proč  to sem píšu? Začal jsem dostávat domácí úkoly a to doslova. Včera před open první.

1. úkol - PA- Vzít jakýkoliv platný vstup podle obchodního plánu a umět si obhájit jeho logiku dle struktury trhu.

2. úkol- SO+NE - Založit obchodní deník a vést v něm všechny platné obchody, které jsem měl dle OP vzít. Zpracovat všechny hypotetické obchody (jejich obhajoba+ screeny) za minulý pracovní týden.

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

3. úkol- PO- Ode dneška  se v OH soustředit jen na obchodování. Důvod, že jsem si platného vstupu nevšiml, přestal existovat. U všech záměrně vynechaných vstupů ihned zapsat proč. Úkol, brát alespoň jeden platný vstup denně, platí natrvalo.

Ajíne, zveřejňování obchodů nastane, až budu mít řádně vyřešeny všechny úkony, které tomu musí bezpodmínečně předcházet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
On 4/12/2016 at 3:45 PM, Edakk said:

Problém byl v mém porušování obchodního plánu, přesněji vynechávaní vstupů a nedodržovaní určených profitů. Byla tam z mé strany podvědomá nedůvěra v systém.
Ta se projevila ale až při reálu. Chybou bylo postavit ho jen na základě minulosti (výsledcích backtestu)

Ano, tohle byl i můj problém. Přílišná fixace na backtesty, který jsem vlastně stejně nevěřil. Pak jsem si ale uvědomil, že musím obchodovat něco, o čem vím, že funguje z fundamentálního hlediska, nikoliv jen na "backtestu". Pak nebudu mít problém pokračovat i v drawdownu nebo když se zdá, že nic nefunguje... Neustále si ale musím připomínat, co je pro mě důležitější - akce nebo vítězení. Také obchodovat intradenně jinak, než fulltime si dnes nedovedu představit (jako nějak při práci apod). Je to těžké :)

Upraveno uživatelem tomas262
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Intraday a práce, to je asi stejná otázka jako, že někdo cílí  na 50% zhodnocení ročně a jiný měsíčně. Každý si  podle svých cílů a schopností nastavuje veškeré vnější parametry související s obchodováním. Dokážu si představit, že někdo obchoduje 2-3 hodiny po práci a je naprosto spokojen. Podobná otázka. Budeš radši hned od začátku vydělávat 100% ročně na kontrakt , nebo prvních 10 let nic a pak 1000%. Nejspíš skoro každého napadne, ze "začátku" těch 100%, na těch tisíc se dopracuji  časem. Jenže tohle může ničt a taky v 99% případů ničí správné návyky. Rozdílné tipy obchodníkú, to je něco, jako jiné živočišné druhy. Názorová shoda není možná ani teoreticky, proto je naprosto zbytečné snažit se někoho přesvědčit o té své pravdě. Jen prostě nemám rád tvrzení tipu, trhy takto nefungují, to není realistická představa....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
×
×
  • Vytvořit...