Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Edakk- psychologický deník, jak válčím denně na ropě


Doporučené příspěvky

Ahoj Sevig,

reaguji na naši debatu nad nastavením formátu grafu pro price action z vlákna Sierry. Náhodně jsem si vybral den 26/2/2018 trh ES a nechal jsem si zobrazit odpolední seanci od 13hod, trh ten den dost trendoval, ale to není podstatné.

Pokud se podívám na vizuální zobrazení grafu tak je pravda, že oproti tickovému range je Trade of numbers čitelnější, ale proti minutovému grafu tam už zase takový rozdíl nevidím. Ve finále je to o tom co ti sedí, v čem se cítíš komfortně, co ti vydělává peníze, že :-) 

Ináč držím palce při live! K tomu tvému obchodování, máš k tomu širší kontext jak plánuješ obchody než začneš seanci  (jiný TF, pracuješ hodně s trendovými linkami, používáš EMA. Na PT ani SL se tě ptát nebudu to je vysoce individuální. Ale to plánování jak uvažuješ o logických zónách např. z vyšší struktury trhu by mě zajímalo pro inspiraci.

 

 

časový 2min. time frime_26_02_2018.PNG

Range bar 5tick_26_02_2018.PNG

Trade of numbers 2000_26_02_2018.PNG

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 hours ago, TH28 said:

Ahoj Sevig,

reaguji na naši debatu nad nastavením formátu grafu pro price action z vlákna Sierry. Náhodně jsem si vybral den 26/2/2018 trh ES a nechal jsem si zobrazit odpolední seanci od 13hod, trh ten den dost trendoval, ale to není podstatné.

Pokud se podívám na vizuální zobrazení grafu tak je pravda, že oproti tickovému range je Trade of numbers čitelnější, ale proti minutovému grafu tam už zase takový rozdíl nevidím. Ve finále je to o tom co ti sedí, v čem se cítíš komfortně, co ti vydělává peníze, že :-) 

Ináč držím palce při live! K tomu tvému obchodování, máš k tomu širší kontext jak plánuješ obchody než začneš seanci  (jiný TF, pracuješ hodně s trendovými linkami, používáš EMA. Na PT ani SL se tě ptát nebudu to je vysoce individuální. Ale to plánování jak uvažuješ o logických zónách např. z vyšší struktury trhu by mě zajímalo pro inspiraci.

 

 

časový 2min. time frime_26_02_2018.PNG

Range bar 5tick_26_02_2018.PNG

Trade of numbers 2000_26_02_2018.PNG

jestli chces usetrit 3 roky zivota tak z chartu vyhazej vsechno krome EMA21 , vshechny ty indikatory jsou vypocitavany z ceny  takze se naucis cist ceny (price action). Ver mi taky jsem si zapatlal monitor CCI, volume,  RSI a podobnyma kravinama. To co potrebujes je naucit se zakreslovat trend line  ,channels a supporty/resistance ,nic jineho. To ti vezme asi tak pristich 18 mesicu. Hlavne pomalu a spravne od zacatku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No je pravda, že S/R a základní TL zakresluji, ale né až takovým způsobem jako to máš ty :-) Pokud správně čtu mezi řádky v tvých grafech a zakreslených TL + channels tak je to protnutí S/R, channels + EMA. Zajímavé je sledovat ty tvoje vstupy označené zelenými šipkami ....

Jak si vlastně začal přístupem k tradingu?  Několikaměsíční příprava na sim účtu a pak live nebo už sis také prošel kolečko s live jako já před pár lety  a zase pěkně zpátky na zem a pěkně od začátku...

Díky za tvůj pohled a tvoje postřehy. Svůj systém mám, ale jedu to v současnosti přes replay a fundování účtu a fungování v sim účtu plánuji v průběhu prázdnin pak si tu také založím svůj deník.

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

23 minutes ago, TH28 said:

No je pravda, že S/R a základní TL zakresluji, ale né až takovým způsobem jako to máš ty :-) Pokud správně čtu mezi řádky v tvých grafech a zakreslených TL + channels tak je to protnutí S/R, channels + EMA. Zajímavé je sledovat ty tvoje vstupy označené zelenými šipkami ....

Jak si vlastně začal přístupem k tradingu?  Několikaměsíční příprava na sim účtu a pak live nebo už sis také prošel kolečko s live jako já před pár lety  a zase pěkně zpátky na zem a pěkně od začátku...

Díky za tvůj pohled a tvoje postřehy. Svůj systém mám, ale jedu to v současnosti přes replay a fundování účtu a fungování v sim účtu plánuji v průběhu prázdnin pak si tu také založím svůj deník.

 

Plno slepych ulicek a pak nekolika leta priprava na SIM , pokud chces vydelavat tradingem bude ti to trvat minimalne pet let, spise sedm a pak dalsi dva roky live nez budes full time trader. Musis se rozhodnout., zadny zkratky nejsou a nejde to delat na 50% nebo 70% ale minimalne na 95% a mozna ani to nebude stacit.

 

 

 

23 minutes ago, TH28 said:

 

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No to je je samozřejmě velké téma. Zatím nemám v dohledné době ambice dělat na fulltime. Ale rád bych zhodnotil účet o desítky procent ročně. Že to nebude jednoduchá cesta jsem si plně vědom. Všechno chce svůj čas, mít to v hlavě srovnané, mít podporu od rodiny a rozumný startovací kapitál. V současnosti disponuji vším. Teď si musím najít svůj styl obchodování a ten dlouhodobě pilovat řekl bych až na krev, dokud to člověk nebude dělat absolutně automatizovaně a pak se bavme o tom, že se pustím na live. No uvidíme kam mě to zavede :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 5/19/2018 at 6:04 PM, TH28 said:

O.K. Písnimi ještě jaký trh obchoduješ a jaké máš nastavení počtu obchodu na jeden numbers bar. Já si to porovnám v testu vůči tickovým, range a numbers of trades....

On 5/19/2018 at 11:55 PM, sevig said:
2 minutes ago, TH28 said:

No to je je samozřejmě velké téma. Zatím nemám v dohledné době ambice dělat na fulltime. Ale rád bych zhodnotil účet o desítky procent ročně. Že to nebude jednoduchá cesta jsem si plně vědom. Všechno chce svůj čas, mít to v hlavě srovnané, mít podporu od rodiny a rozumný startovací kapitál. V současnosti disponuji vším. Teď si musím najít svůj styl obchodování a ten dlouhodobě pilovat řekl bych až na krev, dokud to člověk nebude dělat absolutně automatizovaně a pak se bavme o tom, že se pustím na live. No uvidíme kam mě to zavede ?

ja mam vsechny charty tady na diskusi se muzes podivat sam.

 

kolik hodin denne tomu jsi schopny venovat?

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...