Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

margin initial/maintenance


namodro

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...

2 wolf

Pokiaľ je Váš Drawndown menší ako 1000usd, tak mi to príde ako dostačujúce. Samozrejme neriskovať na 1 obchod viac ako 100usd (odporúčil by som skôr cca 50usd), čím menej budete na 1 obchod riskovať tým lepšie pre Vás, nieje nad to nebyť pod tlakom.
Treba si tiež uvedomiť že zo začiatku (minimálne niekoľko mesiacov bez ohľadu na to ako sa Vám bude dariť) je to o tom aby ste zistili o sebe čo najviac v súvislosti s tradingom, ako dokážete prijímať straty, zisky,, či vôbec.
A podľa toho ďalej postupovať.
Veľa štastia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den.
Rád bych se zeptal diskutujících na jednu věc, která mi stále není jasná. Pokud bude margin například 500$, a já budu mít na účtu například 5000$, znamená to, že se mohu dostat do ztráty pouze na úroveň marginu a broker mi kontrakt prodá, a nebo si případnou ztrátu "doplní" ze zbytku mého účtu.... resp. pokud jdu do ztráty s dostatečně velkým účtem, hrozí mi i tak, že broker mojí pozici prodá?
Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

zdravim,
tak k tomu starsimu dotazu - spread margin - jest margin pro spreadovy obchod:)

Sentrix:
no kdyz ztratite cely margin a na uctu jsou dalsi penize tak pozice bezi dal, v momente kdy budete mit na uctu uz jen prave hodnotu maintenance marginu, tak vam broker zavola, nebo pozici rovnou uzavre, zalezi jaky je to broker, je potreba zjistit politiku konkretniho brokera.

hodne zdaru vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

ScorpioDB, pokud je hodnota uctu vetsi nez maintanance margin vsech otevrenych pozic, pak by vve melo byt v poradku a brouker by nemel nic zavirat. Je taky rozdil mezi intraday marzinem a tim, ktery je pro pozice pres noc. Mi se obcas stane, ze nestihnu pozice zavrit do konce dne a pak mi naskoci marzin pres noc, ktery je vetsi nez hodnota uctu, ale i tak mi muj broker dava prostor na uzavreni, pokud nehrozi, ze by ucet mel sanci jit do nuly. Jen mi zablokuje ucet docasne na otevreni novych pozic.

PK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PatrikK:

Jak velký chtějí poplatek za Margin call a kdy si ho odečtou? Neúčtují si taky ještě navíc něco jako úrok za sponzorování účtu při vyrovnávání na denním uzavření (Burze to totiž někdo dorovnat musí.)?

Taky by mne zajímalo, zda-li pošlou dva Margin cally (a naúčtují dvojí poplatek?) pokud jsou otevřeny 2 kontrakty a ani na jeden to nedá na OwerNight Initial Margin (ani případně na OwerNight Maitenance Margin, který by měl být nižší než Initial)?

("OwerNight" myslím takový který není "Intraday" jinak by se to "OwerNight" dalo vypustit).

Myslím, že by nebylo na škodu sem okopírovat text toho Margin callu a také případně pokud by to byl někdo schopen spolehlivě bezpečně přeložit co tím chtěl broker říci.

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

Vážení,

mám dotaz na výši blokovaného marginu u jiných brokerů než je IB, přes kterého aktuálně obchoduji...
Stává se vám v otevřené pozici, že broker zvyšuje blokovaný margin???
Mně se aktuálně stalo, že při výpisu put opce na estx50 mi broker blokoval margin cca 800eur ale v průběhu posledních pár "špatných" dní kdy estx50 jde proti mé pozici mi aktuálně blokuje už cca 2.600eur!!! :-((
A to potom celý MM jde do háje když zvýšením blokovaného marginu se rázem ocitnete v situaci, že máte v marginu blokováno více než 50% účtu! :-(
Rád bych proto věděl zda je to vlastnost jen IB-čka nebo obecně to tak funguje i jinde???

Díky všem za odpověď
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U Global Futures je margin u vypsaných opcí mezi jedno a dvojnásobkem marginu u podkladového futures. A to i u opcí hluboko OTM s krátkým časem do expirace.
Podle mě podstatnější než výše marginu je, jak se vyvíjí cena opce. Vysoký margin vám broker při ukončení obchodu vrátí, ztrátu z obchodu ne. Proto vnímám vysoký margin spíš pozitivně - chrání před otevřením příliš mnoha pozic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...