Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Standby,
pokud přijmeme teorii, že 50% úspěšnost je "tak akorát" tak při výkonech:
100 profit obchodů/ po 100 pips na 100 ztrátových obchodů/po 50 pips dává výkon 2.
Podle mého názoru, hodnota 1,5 až 2 je zcela dostačující . Mám totiž z testování zkušenost, že při požadavku na vyšší návratnost, roste Drawdown a jak to sním je, jsem už napsal v minulém příspěvku.

Adraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adraj
nechápu proč tady není více lidí, toto je jedna z nejdůležitějších otázek obchodu, v jednom článku bylo ,že jeden velice úspěšný obchodník po 20 letech si řekl jak by to asi dopadlo kdybych pozice otevíral jak mě napadne? Zjistil že s dodržováním moneymagementu má stejný výsledek bez jakého koliv indikátoru.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Adraj:
Někde jsi popisoval tvůj způsob obchodování..Chtěl bych se zeptat, jestli máš někdy nějaký delší období ztrát nebo většinou jde trh pro Tebe správným směrem.? A kolik pips za měsíc je tvůj průměrný zisk.
Já už obchoduji přes rok, ale pořád mi nefunguje načasování obchodů a ani ten moneymanagement nemám jaksi pořádně zvládnutej.
Díky Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pietro 001
Mám podle tvých příspěvků pocit, že přes své roční live obchodování hledáš pořád nějaký zázračný svatý grál. :) Ten evidentně neexistuje, všechno tady na finančníkovi už bylo x-krát řečeno: omezit ztráty, nechat růst profity. Pokud nedokážeš přijmout absolutní nutnost stoplossu (a to že se prostě za žádných podmínek nevrací) jako axiom o kterém se nepochybuje, pak ti asi není pomoci. :S Jinak o moneymanagementu jsou toho kvanta k dispozici na internetu - jeden ze základních systémů je například na www.fxmaster.net; zajímavý a ještě i dneska hodně moderní způsob měli The Turtles - už se tady o nich taky někdo zmiňoval (www.originalturtles.org). Obchodovali sice komodity a to ještě před dvaceti lety, ale ty nápady nejsou k zahození - position sizing i celý MM byl postavený na volatilitě konkrétního trhu (počítá se z ATR). Nejlepší je asi přečíst si to rovnou v originále; pokud by měl někdo zájem, oba články jsem si přeložil, ale moje angličtina je dost mizerná, takže je tam určitě spousta chyb. :)

Jinak, podle toho, co jsem kde stačil najít, drtivá většina traderů se shoduje na tom, že riziko na jeden obchod (tedy možná ztráta na stoplosuu) by nemělo přesáhnout 5% aktuální hodnoty účtu; spousta jich doporučuje jako maximum jen 1% !!! Někdo bere jako jeden obchod jednu otevřenou pozici, někdo součet všech současně otevřených pozic. Myslím, že to nejdůležitější je opět v psychice: prostě pochopit, že trading není hazardní hra ale normální způsob obživy. Hazardní hráč zvyšuje riziko tím víc, čím víc ztrácí. Trader zvyšuje riziko čím víc vydělává (to jeho 1% roste) a naopak riziko snižuje když prodělává.

Pokud neustále v reálu proděláváš, asi by stálo za uváženou zda se na ten reál na chvíli nevykašlat a neobchodovat pár neděl jen na demu, dokud se ti nepodaří vychytat MM. :)

Jinak mne samotného by zajímalo, jestli někdo ze zkušených live forexáků má nastavené dlouhodobě riziko větší než těch 5% - ani ne tak v nastavení SL, jako spíš v position sizingu.

Hodně dobrých obchodů a zdravého rozumu všem
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
musím říct, že mě zájem o mé mizerné překlady trochu zaskočil, ale všem to pošlu. :) Bohužel až zítra večer, protože teď jsem zapnul počítač jen na pár minut a za chvíli odjíždím. Pověsit to někam na stránky bych se trochu obával, neboť autorská práva... :) Takže hezký víkend a hodně pipsů do plusu všem.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...