Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

vlakdko11
myslím, že v poho.. - zkrátka průměrný systém. Sám obchoduji 0,21 . Jen bych doporučil z řady obchodů z backtestu nasimulovat monte carlo analýzou co všechno tě se systémem může čekat a připravit se na to . Např. s hodnotou systému 0,2 a riskováním 2%/obchod máš šanci pod 10%, že tě potká DD 20% a více.
Nebo jinak - pokud píšeš, v předešlém příspěvku, že DD 27% je pro tebe již příliš velký je dobré vědět, že pokud se ti povede bezchybně realizovat OP a výkonnost systému bude jako v backtestu, měl bys riskovat max 1,4% z účtu. S tímto riskem máš cca 1% pravděpodobnost, že DD bude větší než 25%.
Toto vše samozřejmě z pohledu statistiky, jak víme LIVE is LIVE :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

castokrat sa riesi dilema, ktory system je lepsi,
ci ten s vyssim RRR a nizsim % uspesnosti alebo opacne
odhliadnuc od drawdownu a poctu neuspesnych obchodov za sebou, ktore systemy nadeluju tu je maly vzorec aby ste zistili vykonnost systemu, resp. zistite aku vyhodu mate oproti trhu v percentach
mozno to tu uz niekto daval

v% = P% - (100 / (1 + RRR))

v% - vyhoda oproti trhu
P% - percentualna uspesnost vasho systemu (ci uz na zaklade backtestov alebo realnych vysledkov)
RRR - pomer rizk zisk ako jedno cislo (system ktoreho risk je 100 a zisk 200 ma RRR 2,
ak je risk 200 a zisk 100 RRR je 0,5)

len doplnim z toho co som pocul tak kasina pracuju s vyhodou oproti klientom v rozmedzi od 2 do 4 %,
stavkove kancelarie priblizne 5-10%
kazdopadne system je profitabilny ak mate v% > 0

tymto vzorcom vsak dokazete porovnat ktory system ma "vacsiu vyhodu"
uz ustat straty a drawdawn nie je vsak sucastou vzorca ale psychiky tradera

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pevny SL a TP v pipoch rovnaky pre kazdy trade je absolutne nelogicky, nemozem predsa vzdy od trhu chciet tolko a tolko pipov ked ten trh v tom momente na to nema, takisto aj SL davat na typicke hodnoty ako 10-20 pips. Dobry trader dava SL na taku uroven ze ak tu uroven cena prekona je velmi pravdepodbne ze sa aj vyda tym smerom, takisto to plati aj pre TP a vstupuje len tam kde ma trh "priestor" ist jeho smerom a ma potencial na zisk(vacsinou niekolkokrat vacsi ako pociatocny SL)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

katrooo: nevím sice kam dává SL dobrý trader, ale pevný SL i PT funguje velmi dobře, mne osobně pomohl dostat se do kladných čísel, dnes již používám jiné přístupy k jejich stanovení, je to jen otázka přístupu - pokud používám pevné hodnoty, tak se musím na trh a jeho chování dívat právě optikou těchto parametrů a ty rozhodují o tom, zda obchod vzít či ne. A potom platí že vždy, když vstupuji, tak právě chci tolik a tolik bodů. A nebo dostanu SL, jistě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

benedikt.ben

len som chcel tym povedat ze je dost nevyhodne nechat si zobrat 10 pip SL stop-huntingom ktory zadam len preto lebo mam v "systeme" povedane ze pouzivam SL 10 pips (alebo 20 to je jedno, princip je rovnaky), pretoze ak ja zadam ten SL a on je nevyhodne umiestneny ( napr. v strede nejakeho resistace levelu a nie nad nim) tak je velka pravdepodobnost ze o to pridem lebo trh ten level moze znova testovat.....takisto v trende je vyhdnejsie zadat SL nad/pod posledny pullback a nie pevne v pipoch - pretoze ak mi ten SL vezme to znamena ze cena vytvorila napr. v uptrende lower low a je mozny reversal...samozrejme je to otazka systemu, MM a dalsich veci nevravim ze to takto ako opisujes nemoze fungovat, ak to funguje tak v tom samozrejme pokracuj :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

katrooo: za prvé jsem psal, že jsem to používal, dnes tento způsob tvoří pouze malou součást řízení obchodu a na umistňování SL používám zcela jiné metody. Pořádně si přečti svůj poslední příspěvek a nyní si představ, že z nějakého důvodu musíš a nebo můžeš obchodovat pouze se SL v určité výši (nemáš tak velkej účet, větší SL mává s tvojí psychikou atd...těch důvodů může být spousta). Musíš vidět sám, že jsi napsal nesmysly - ty totiž v takových situacích co popisuješ nebudeš vůbec v trhu. To je totiž jedna z věcí, na které si při tomto způsobu musíš zvyknout, že krásný obchod se slibným potencionálem nepřijmeš, protože bys musel použít SL, který je vyšší než tvůj pevně daný. Ovšem pokud si pevné SL a PT dobře otestuješ (ovšem backtest v tom smyslu, jak jej vidím mnohde aplikovat ti moc nepomůže - já osobně jsem používal svoji metodiku) a průběžně sleduješ, tak odměnou ti bude velmi pohodové obchodování, já osobně jsem měl parametry nastavené tak, že ztrátové dny mohu počítat na prstech jedné ruky (no, možná obou), o ztrátovém týdnu ani nemluvím. Bavíme se o období cca šesti měsíců reálného obchodování, později už jsem přešel na jiné způsoby zadávání SL a výstupů. Já nepřispívám pravidelně do diskuzí, mám pro to několik důvodů, ale nezlob se , tvůj příspěvek je jeden z těch, co mne dokáží vyprovokovat: když čtu že je něco absolutně nelogický, nebo tak by dobrý trader nejednal....Co je pro někoho nelogické, může u jiného přesně zapadat do logiky jeho systému, nebo nazírání na obchody...no nic, ať se ti daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

benedikt.ben: pokud ti to takhle funguje, není co řešit... Ale já to dělám tak, že SL dávám nad/pod swingy ze stejného důvodu jako psal katroo. Pokud trh poruší strukturu swingů, zvyšuje se pravděpodnobnost obratu trendu, nebo chopu. Mám max velikost SL přes který nejdu. Držím se zásady lepší nerealizovaný zisk, než realizovaná ztráta.
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

benedikt.ben

Ahoj ja som tu rozhodne nechcel vyvolat ziadne hadky, zrejme sme sa len zle pochopili :) samozrejme ze existuju "systemy" ako popisujes s pevnymi hodnotami a ako si povedal je to dolezite z psychologickeho hladiska, ale minimalne si myslim ze ak uz pevny SL a TP tak s ohladom na aktualnu volatilitu trhu

"Musíš vidět sám, že jsi napsal nesmysly - ty totiž v takových situacích co popisuješ nebudeš vůbec v trhu. To je totiž jedna z věcí, na které si při tomto způsobu musíš zvyknout, že krásný obchod se slibným potencionálem nepřijmeš, protože bys musel použít SL, který je vyšší než tvůj pevně daný."

Nesmysel si napisal ty...ako obchodnik co je tak vysoko profitabilny ako ty a svoje stratove dni vies spocitat na prstoch jednej ruky by si mohol vediet ze existuju spoty s velmi malym riskom ktore ponukaju vysoky RR

"Ovšem pokud si pevné SL a PT dobře otestuješ"
co podla teba znamena dobre otestovat? pol rok je podla teba dostacujuci test? podla mna nie, trhy sa chovaju "random" niekedy trenduju inokedy su v chope takze podla mna polrok neni relevantny test...podmienky sa neustale menia a z mojej osobnej skusenosti viem ze v urcitych obdobiach mechanicke systemy funguju vpohode ale potom vacsinou pridu velke straty. Takisto si staci pustit MT4 a zapnut defaultny EA MACD sample tak sa da nastavit na urcite hodnoty ze ked pustime backtest nam nadeli za posledny rok velke zisky, preto akymkolvek systemom mechanickym zalozenym na lagujucich indikatoroch neverim, lebo vzdy len ukazuju minulost a trh nezaujima co ukazuje nejaky klzavy priemer a ci sa pretne to a to a pod. Samozrejme aby si ma zle nepochopil : indikatory mi pripadaju vpohode pokial trader chape co to ukazuje a to nejak diskrecne osetrene(proste neberie vsetko ako blbec s prepacenim lebo mu niekde ukazal indikator sipku ale snazi sa pozret na graf ako taky a na price action a ci ta "sipka" ma zmysel alebo je to len vyplod historickeho random pohybu ktory ako taky nema zmysel)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xanathar,katrooo: vidím, že já o voze a vy o koze. Takže poslední poznámku a už snad dosti. Připadá mi, že diskutuji asi čínsky, no možná se neumím přeně vyjádřit nevím. Takže nešlo o to, zda by SL dle sr úrovní, dle fibo, dle vlastně čehokoliv byly lepší a nebo horší než SL pevné, to samé PT. Šlo o to, že já osobně bych si nikdy netroufnul něco a nebo nějaký systém, popřípadě způsob označit jako nelogický, a nebo tvrdit , že by dobrý trader něco udělal tak a nebo onak. Prostě mne dokáže dosti pobavit (a nebo také nadzdvihnout), když si někde v diskusi přečtu že něco funguje tat a tak, a jinak to nejde - navíc, když vím z vlastní zkušenosti, že to jde.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

benedikt.ben:
Jistě že to jde, nepsal jsem že to nejde. Z hlediska psycologie to může mít i pozitivní dopad, (nastavím mechanicky SL a PT podle historických MAEMFE testů a nemusím nic řešit, tj zbavím se části psychického tlaku) někomu to tak může vyhovovat a není důvod aby takový OS nebyl profitabilní, pro mě osobně je zase důležité vidět v pohybu ceny nějakou logiku. Tzn nedám SL např do poloviny vstupní svíce jen proto že mi to ukázaly testy ale dám ho na úroven po překonání které by pattern stejně ztratil platnost. Taktéž PT nebudu dávat na pevnou hodnotu, když vidím že v cestě stojí silná SR, ale dám ho na tu SR, případně kousek pod ni. A pokud to nejde(nevyhovují požadavky na max SL nebo RRR), tak nechám obchod plavat.
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

katrooo: vůbec se mi neomlouvej, bylo by to se mnou špatné, pokud by se mne dotkla taková prkotina v nějaké int. diskusi :) Jen mne tak napadlo, možná, že si nerozumíme proto, že například backtest a jeho funkce, respektivě co od něj očekávám a jak jej používám, je pravděpodobně velmi odlišné, než jak je zvykem...nebo alespoň mám ten pocit, když si pročítám příspěvky. Napadlo mne to při čtení posledního příspěvku od xanathara, ve kterém píše o mfe a mae...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

benedikt.ben

neviem akym stylom backtestujes ty, ale moj backtest vzdy stal za h...o :D vzdy som nejak subjektivne vyvodil to a to a s realitou to nic nemalo, lebo vidim cely graf aj vpravo kde ho v live obchodovani nevidim :) takze ked testujem tak backtest asi takym stylom ze len pozrem dozadu velmi zhruba ci system dava logiku a potom hned papertrading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahoj zase ctu o position sittingu a jedno vazne nechapu, jestli jsem schopen pri jednom lotu byt dlouhodobe profitabilni co na tom zmeni 2 loty? Proc vymyslet slozite systemy positiong sitingu staci prece kdyz zdvojnasobime kapital zdvojnasobit i investovanou castku. Psychicky sok nemuze byt az tak velky a prece si na to musite zvyknout. Zachvili budete obchodovat s tolika loty ,ze i s mizernym systemem muzete jit predcasne do duchodu. Jasne ,ze muzou byt horsi s lepsi mesice, ale money managment bude uplne stejny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...