Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zobrazení diskuzí


Doporučené příspěvky

Dobrý večer.
Začnu gratulací k první pětitisícovce příspěvků - je skvělé, že tyhle stránky fungují ne jako lapač na potencionální "dárce" financí ale jako hobby klub pro lidi, které to prostě baví. A to zaujetí je v diskuzích vidět. (tu)

První malý dotaz: nové zobrazení diskuzí, které zřejmě funguje ode dneška, má jistě svoje výhody. Nicméně jako starému psovi, který se novým kouskům učí jen velmi těžko, mi to předchozí ve dvou detailech vyhovovalo o něco víc. Jednak je to zobrazení jednotlivých vláken - při kliknutí na vlákno se toto otevře automaticky rozbalené, takže nevím, který příspěvek je nový. To nevadí, když jsou nové příspěvky za sebou na konci vlákna, ale horší je to, když jsou nové příspěvky i někde uprostřed vlákna. Označení "nové" zmizí a "hledej šmudlo". :) Lze toto nějak u mne, jako u koncového uživatele, přenastavit? Druhý detail s tím vlastně souvisí - při "starém" nastavení jsem si kliknutím otevřel ve vláknu příspěvek a tím zmizelo označení "nový". Teď se mi vlákno otevře rozbalené a i když ho přečtu celé, zůstává mi na úvodní stránce seznamu diskuzí označeno např "9 nové". Čímžpádem v tom mám malinko guláš, protože nevím, jestli mezitím, co jsem četl, někdo přidal nové příspěvky a pracně to dohledávám podle data a hodiny. (Vím, že lze zlikvidovat kliknutím na "označit vše jako přečtené - ale to problém neřeší.) Omlouvám se, pokud je řešení na mém počítači triviální primitivní záležitostí, kterou zvládne i průměrně inteligentní bernardýn a můj dotaz je zapříčiněn mou chvilkovou tupostí - je přece jen skoro půlnoc. :)

Druhý malý dotaz: protože pročítám a studuji každou větu na finančníkovi už téměř rok, vím, jaké jsem měl štěstí, že jsem mohl celou diskuzi projíždět postupně den po dni, tak jak vznikala. Nejen pro mé známé, které jsem do toho uvrtal, je skutečně velmi obtížné probírat se těmi 5000 příspěvky a hledat nějakou kontinuitu, když diskuze často přeskakovaly z vlákna do vlákna. Nedávno jsem byl asi tři týdny bez internetu a přečíst těch více než třista nových příspěvků byla slušná darda. :) Vím, že už několikrát tady padly návrhy na ruční probírku příspěvků a vyřazení zbytečného nebo neaktuálního balastu. Chápu, že autoři stránek na to nemají ani čas ani chuť - a koneckonců bude i užitečnější, když se budou dále věnovat novým článkům a radám - proto nabízím, pokud je to technicky nějak proveditelné, (nejsem počítačový odborník) svou pomoc. V dlouhých chvílích, při čekání na alert ke vstupu do long či short, bych postupně mohl ty staré či zbytečné příspěvky likvidovat. Pokud to z nějakého důvodu nelze, nebo to nepovažujete za vhodné, pak se tím holt nováčci budou muset probrodit. :(

Díky & good trading!
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji hezký den Petře,

děkuji za Váš názor. Se zobrazováním se to má tak – diskuze umožňuje dva typy zobrazování. Tento aktuální, kdy jsou zobrazeny všechny příspěvky najednou (se stránkování po 20 příspěvcích) a ten, který jste používal, kdy je zobrazen vždy pouze jeden příspěvek a ostatní jsou vypsány formou seznamu. Mezi těmito formami lze uživatelsky přepínat, nicméně byl v tom dost hokej a tak jsme pro tuto chvíli nastavili pouze jeden možný způsob zobrazování a to ten který vidíte. Důvod je ten, že druhý způsob neumožňuje stránkování a některá vlákna jsou opravdu dlouhá a lidem se načítaly neúměrně dlouho a jelikož „netušili že existuje druhá možnost“, přestávali diskuzi používat.
Nicméně pokud bude větší zájem, lze formát diskuze nastavit tak, že tento aktuální formát bude přednastaven a kdo bude chtít, může si ve vlastní konfiguraci nastavit původní formát. Ale zcela upřímně bych byl raději, pokud bude existovat pouze jedna cesta zobrazování a všichni uvidí diskuzi stejně, protože to řeší spoustu problémů....

Označení „nový“ určitě funguje – zkuste si titulní stranu načíst znovu, příspěvky které jste přečetl by jako „nové“ označené být neměly.

Mazání příspěvků si skutečně představit nedokážu. Jakmile začneme některé „méně důležité“ příspěvky mazat, uživatelé začnou mít pocit cenzury, lidé se nemusí shodnout na tom, co je důležité a co není atd. Osobně jsem zastáncem toho, že do diskuze by se zasahovat příliš nemělo a je jasné, že diskuzní fórum je místem spíše řešení aktuálních otázek, než nějakým naprosto přehledným rejstříkem důležitých pojmů. Nicméně je jasné, že nějaký nástroj dalšího třídění informací pro nově příchozí to chce. Pro tento účel už máme skoro hotový „rejstřík“ pomocí kterého bude možné se odkazovat na důležité články a diskuze týkající se určitého tématu. Tento rejstřík by pak měl být jedním z ústředních bodů Finančníka a jeho výhodou bude skutečnost, že do jeho tvorby se budou moci zapojit všichni uživatelé serveru, tj. i Vaše pomoc bude vítána :)

Tj. zkuste prosím aktuální formát diskuze nějakou dobu používat a pokud vám skutečně bude spolu s dalšími uživateli výrazně lépe vyhovovat „druhá verze“ nastavíme systém tak, jak bylo popsáno výše.

Petr




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozhodně mi vyhovoval předchozí formát diskuze. Je to přesně tak, jak píše namodro. Nevím, které příspěvky jsem četl, které ne a na úvodní stránce se počet nepřečtených nemění ani po refresh. V kontrolním centru nic jiného nastavit nejde. Tak to zobrazení nechte jako default, ale umožněte uživatelské nastavení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S mazáním starších příspěvků bych si dovolil nesouhlasit. Stránky Finančnik jsem (šťastnou náhodou) objevil před cca 3 týdny(btw jsou opravdu skvělé, díky Petře&Tomáši), všechny příspěvky (zatím kromě Forexu a opcí) jsem přečetl a jsem rád, že tady jsou. Takže nemazat, kdo chce, prokouše se jimi, i když jich bude 10.000 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
tak jsem dostal zprávu, že nyní jsme fórum nastavili tak, že aktuální zobrazování "si mohou ti co vědí co dělají" změnit ve svém kontrolním centru. [bold]Kontrolní centrum > Nastavení fóra > Individuální nastavení zobrazování příspěvků[/bold]. Zde je možné si nastavit i "původní způsob" zobrazování příspěvků, takže by nyní měli být všichni spokojeni :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Dobrý den,

jsem vděčná za každý příspěvek, který zde naleznu, a jako nováčka mě zajímají i příspěšvky staršího data, proto bych se přimlouvala za jejich zachování. Předchozí formát mi také vyhovoval víc, ale člověk nesmí být rigidní, takže si zvykám...
Připojuji se a blahopřeji k té pětitisícovce!!!

Přeji všem klidnou mysl a dobré obchody.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hidalgo,
formát si nyní můžete změnit na nastavení, které vám vyhovuje.
Vše se provádí přes menu diskuze Kontrolní centrum > Nastavení fóra > Individuální nastavení zobrazování příspěvků

Zde si nastavte:
Individuální nastavení zobrazování příspěvků: na " [bold]Zobrazit jako vlákna[/bold]" a máte diskuzi ve tvaru, která Vám vyhovuje více.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Za tu změnu na vlastní nastavení díky, je tu ale asi nějaký další problém. Na úvodní stránce se mi zobrazí např. v sekci SW a knihy 3 nové příspěvky, ale po rozkliknutí do témat tam žádný nový příspěvek není (je tam jen jedna stránka témat). Po refresh úvodní strany to zůstává stejně.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf: S tím zobrazováním "nový" je to divné - zatím jsem na podobný problém nenarazil.
Zkuste prosím kliknout v dané sekci diskuze na volbu "[bold]Označit všechny příspěvky jako přečtené[/bold]" (zobrazuje se dole v menu), tím by se všechny příspěvky měly nastavit jako přečtené.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...