Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Track 'n Trade Pro 4.0.


Doporučené příspěvky

Je to jen nepatrně jinak: OPEN ORDER je otevřený příkaz - tedy vlastně otevřená pozice. Pro totální neangličtináře drobná pomůcka pro TNT plugin My Account:
Po kliknutí na Deposit můžete do okénka napsat částku - depozit, se kterým na účtu začnete - např 5000$
- sloupec This Contract znázorňuje data kontraktu, který máte právě otevřený
- sloupec Total ukazuje data všech kontraktů, které obchodujete nebo jste obchodovali s tímto účtem - tedy i několik různých komodit a několik let za sebou
- Accounting date - datum účtu
- Open order P/L - otevřený příkaz (pozice) profit/ztráta
- Closed order P/L - uzavřený příkaz (pozice) profit/ztráta
- Order Commissions - připočítává komise (jejich výši si nastavíte v příkazech, které zadáte buď zmačknutím záložky Order, nebo tlačítkem se zeleným a červeným trojůhelníčkem)
- Orders Subtotal - sčítá všechny otevřené i zavřené pozice a odečítá komise
- Total Open P/L - součet profitu/ztráty v otevřených pozicích
- Total Closed P/L - součet profitu/ztráty v uzavřených pozicích
- Account Sub Total - součet otevřených, zavřených a komisí
- Account Balance - momentální výše účtu (k předchozímu připočítává všechny depozity)
- Margin Requirement - současně blokované marginy v otevřených pozicích
- Available Funds - skutečně dostupná okamžitá výše účtu - odečítá z momentální výše účtu marginy
- Current position - počet v současnosti otevřených pozic (Short/Long)

Doufám že jsem to moc nespletl - snad to někomu pomůže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mám trialovou verzi TNT a řeším následující problém:

-pokud je dnes 25.4.05 a já mám poslední aktuální data k 22.4.05 a chtěl jsem zadat příkaz k nákupu krátké pozice sugar právě na dnes s předstihem do TNT. To znamená, že momentálně burza ještě není otevřená a já chci ve svém tréninkovém programu zadat dopředu cenu. Ale při zadání příkazu "place an order" mám automaticky zadán poslední datum obchodování tj.22.4.05.
Pokud datum změním na 25.4. hodí mi to hlášku: "Datum vybraný pro tento příkaz, není v platném rozsahu znaku vybraný pro tento příkaz. Jednou změňte datum nebo změňte znak". Jednoduše řečeno mě to nepustí zadat příkaz kdykoliv dopředu.
Můžete někdo poradit?
Předem díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Petře,
Tak to je asi zatím můj nevětší omyl, v kterém jsem doposud setrvával. Myslel jsem, že se dá den dopředu nebo před otevřením burzy zaslat brokerovi příkazy, které budu chtít zadat do burzy následující den nebo aktuální den před otevřením.
Obchodní příkazy typu market, dále pak MOO a MOC se zadávají kdy do trhu? Pak se ještě zeptám pokud obchoduji combined (c) je situace jiná se zadáváním obchodů než kdybych obchodoval klasický pitový (o)?
Předem díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
sorry – váš dotaz jsem prvně úplně nechopil a trochu jsem odpověděl "na jinou otázku". Příkazy lze při obchodování samozřejmě zadávat před otevřním trhů.

Příkazy fungují v reálu takto:
Za běžných podmínek se příkazy typu MARKET zadávají do trhu tak, aby byly plněny co nejdříve. Konkrétně příkaz MARKET se většinou používá pro exekuování pozice PRÁVĚ TEĎ – tzn. sledujete graf, chcete pozici otevřít/uzavřít a tak použijete příkaz BUY/SELL MARKET.
Pokud pošlete večer po uzavření pitového trhů příkaz BUY xy MOC pro daný trh, pak se příkaz vykoná následující den při uzavírání trhů. Analogicky s příkazem STOP – pokud jej pošlu PO uzavření trhů, broker jej zadá do systému před otevřením trhu a příkaz je tak aktuální pro následující obchodní den. Alespoň takto funguji já se svým brokerem.
Každopádně podobné drobnosti je třeba rozhodně vykomunikovat s konkrétním brokerem, případně podrobně prozkoumat odchylky každé on-line platformy.

A co se TNT týče – máte pravdu, že tam nejde zadat datum zadání příkazu „dopředu“. Sám pro vkládání příkazů používám tlačítko „Place Order“ z horní lišty, které datum předvyplní, a tak jsem si toho nikdy nevšiml. Protože TNT používá EOD (End-Of-Date) data, příkaz je chápán vždy tak, že je zadáván pro následující obchodní den.

Zadávání příkazů u elektronických a pitových trhů je v principu stejné.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...tak jsem to chápal původně správně. Jenom je problém vlastně v TNT, že pracuje na systému EOD (End-Of-Date), ale to je to nejmenší.
Ještě se vás zeptám proč mi TNT nezobrazuje komodity při dením grafu (např.sugar) starší než jun2003, u weekly je to do roku 1996 a u monthly je to do roku 1981?
Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžete někdo poradit, když chci vstoupit do krátké pozice kdykoliv v minulosti grafu vybrané komodity a pak si to chci krokovat dopředu, abych byl exekuován do krátké pozice, zadám příkaz place order, ale ať zkouším jakýkoliv typ obchodního příkazu pokaždé se mi ukáže varovná tabulka s margin callem. Někde dělám nějakou kravinu a nevím kde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

deposit jsem si samozřejmě pokaždé zadal, ale chybu jsem udělal. Je to sice maličkost, ale může se stát občas nepozornému nováčkovi (jako jsem např. Já). Proto o tom tady napíši krátké info.

Pokud budete zpětně testovat nebo vůbec jakkoliv zadávat příkazy, zejména pokud budete chtít nastoupit short pozici a ten den si současně otevřete deposit třeba i s jedním miliónem dolarů, pak si odkrokjete na další den (samozřejmě v historii grafu), kde vaše pozice bude exekuována, dá vám to stejně margin call. Pokud si, ale vytvoříte nový deposit zpětně o jeden den nebo i více tento problém nenastane, což má samozřejmě svou logiku. (tzn. pokud chci do grafu zadat příkaz k nákupu/prodeji dne 5.5.2001, musím si nejprve vytvořit deposit minimálně den předtímto dnem 4.5.2001 a níže)
Je to sice detail, ale může na začátku docela zamotat hlavu.

Opět bych se rád zeptal Vás ostatních, kteří používáte TNT, proč při zobrazení denního grafu mám historicky dostupná data pouze do června 2004, u weekly do roku 1996. U monthly je to v pořádku tam je zobrazování historie charts do 1981.
Proto, že bych si rád otestoval i v hlubší historii jak se trh vyvíjel, ale příkazy k nákupu nebo prodeji můžu zadávat pouze před denní graf, ten je však dostupný pouze do června 2004.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Buďte pozdraveni,
začínám a tedy jsem úplně bl... . Teď jsem asi po třetí přečetl celé vlákno a v něčem se mi i rozsvítilo. Jsem v TNT asi 16. den, (hrozně to utíká) a mám mínus 2100, ale asi tisíc jsem prohospodařil hned na začátku nevhodnou manipulací s programem. Nejprve jsem nechtěl otravovat s trivialitama, ale jak se čas krátí je mi ouvej.Někde jsem vyčetl, že když jsou červený caplíky PSAR nad aktuální úsečkou grafu tak bychom v tom okamžiku měli být v SHORT a naopak caplíky dole znamenají LONG. Ale... prosincová kukuřice...13. - 17.5 cena stoupá, caplíky jsou nad a kdybych byl tyto dny v pozici tak přeci nebudu v SHORT ??? Kde je chyba?
2) když mně po 30 dnech TNT nebude stahovat data, budu chtít pracovat s histerickými, jak to mám udělat abych simuloval dosavadní režim, tedy, že nevím co příjde zítra. Protože i když jen koutkem oka zahlédnu budoucnost, tak už to není ono.
Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, o PSAR je diskuze v tomto vláknu: http://www.financnik.cz/forum/read.php?2,1128 kde najdete odpověď na svoji otázku. Obchodníci kteří PSAR využívají jej často používají pro určení stop-lossu. Tj. konkrétně v příkladu prosincové kukuřice by takový obchodník byl například před několika dny v krátké pozici (do které mohl vstoupit například spekulací na odražení od S/R úrovně) a vystoupil by z ní až poté, co se cena dostane zpět k PSAR (což se stalo 18.5.). Jak se dočtete v onom vlákně, nevýhoda PSAR je ta, že stop-loss je často velmi daleko a proto tento indikátor používají především obchodníci pracující v delším časovém horizontu – tj. zachytávající delší trendy (osobně například tento indikátor nepoužívám). Nicméně ti kteří používají PSAR pro určení stop-lossu by nyní určitě v krátké pozici nebyli – viz graf. Jinak ještě několik poznámek – pokud se s obchodováním seznamujete přečtěte si nejprve náš bezplatný manuál, PSAR už je taková pokročilá věc, kterou rozhodně pro základní obchodování nepotřebujete a zbytečně vám zamotá hlavu. Druhak – nemáte-li speciální důvod, nyní není ten správný čas pro obchodování prosincové kukuřice. Aktuální kontraktní měsíc je July (červenec), který má nejlepší likviditu. Petr

27

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,
děkuji za odpověď. Článek jsem četl a proto jsem se ptal. 16.5. jsem dal BUY a 17.5 jsem byl exekuován do LONG, ale čtverečky byly ještě NAD??
Manuál jsem pročetl několikrát, než jsem nainstaloval TNT. Postup s kukuřicí byl takový, že jsem sledoval květnovou, ale tam jsem nic nevymyslel a tak jsem si zobrazil červencovou a hned prosincovou abych viděl jak se to vyvíjí jinde a protože se mi to na základě průběhu MA a RSI líbilo, tak jsem v obou šel do LONG a až dnes mne SL vyhodily. Na obou to dalo dohromady asi $900. Jak jste to myslel že není vhodný čas na prosincovou kukuřici? Mně se to docela líbilo a teď na základě RSI očekávám obrat, takže jsem dal SELL (s rezervou na potvrzení) a uvidíme zítra.
Zdravím. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...