Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Track 'n Trade Pro 4.0.


Doporučené příspěvky

Ještě jednou dobrý večer.
Proč mně RR2005K končí 19.5. a dál se to nechce aktualizovat. Přitom mám rýži v seznamu zaškrtnutou ke stahování a poslední obch. den je 25.5. Od 17.5. jsem tam v SHORT a teď jsem dal SELL MOO a bojím se, že se to už neprovede. Zítra je 25.
zdravím a děkuji :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
Omlouvám se za tu hrubku, co jsem ve svém příspěvku měl :) To je tak, když člověk píše po celodenním tradingu.

Pokud byste obchodoval výhradně PSAR indikátor, pak 16.5. tento konkrétní indikátor signál ke vstupu do dlouhé pozice nedával - přesně, jak správně píšete. Ale s tím si není třeba lámat hlavu, protože existuje takové množství indikátorů, že různé kombinace neustále dávají nejrůznější protichůdné signály. Obchodní systém proto spočívá v tom, zvolit si konkrétní strategii pracující např. s jedním nebo dvěma indikátory nebo různými patterny a ostatní indikátory ignorovat. Vidíte, že jste se rozhodl na základně jiné taktiky vstoupit do dlouhé pozice a vydělal jste. Prostě každý si musí najít tu svojí kombinaci která sedí jeho psychice, očekávání a velikosti účtu a tu obchodovat.

Co se té kukuřice týče - na burze je nejvíce obchodovaný vždy tzv. front month - nejbližší měsíc. Ostatní vzdálené měsíce jsou také obchodované ale méně (tzn. mají menší likviditu - menší počet obchodů (udávané jako volume) - viz tento článek www.financnik.cz/art/fin_home/volume.html ). Čím menší likvidita, tím dostává obchodník horší plnění v reálném obchodování a proto většina obchodníků vyhledává měsíce s co nejvyšší likviditou (nicméně i ostatní měsíce se dají dobře obchodovat - ale například s použitím limitních příkazů). Nicméně ano - zrovna prosincová kukuřice má poměrně slušnou likviditu a pokud máte důvod zvolit tento měsíc, je to v pořádku.

Zato obchodovat nyní RR2005K v pořádku není :) Zde už se žádného dalšího dne nedočkáte. Kontrakt RR2005K se přestal obchodovat 19.5.2005 - viz datum LTD (Last Trading Day), který naleznete například v záložce Key v TnT (nebo u specifikace kontraktu na stránce burzy). Na toto je třeba si dávat maximální pozor! Vždy je třeba trh opustit v dostatečném předstihu před koncem kontraktu (tj. nejlépe před datem FND (First Notice Day). Pokud byste byl nyní skutečně short, pak je čas, abyste pomalu začal připravovat pytle s rýží k fyzickému dodání :) Jinak zrovna rýže je obecně velmi tenký, málo likvidní trh a k obchodování jej příliš nedoporučuji.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den.
Děkuji za odpověď,
jak se říká "Do pytle" ( s rýží :(). Já jsem byl přesvědčen že LTD je 25.5.2005. Asi jsem se překoukl. Rýži docela můžu, ale teď nevím jak to bude, když jí budu mít tolik.:) (Nechcete koupit?, je kvalitní dlouhozrná:) :) ) Budu dávat pozor na FND.
Zdravím.
Rudolf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hele, já mám pocit, že zrovna v rejži mají momentálně pánové z TnT prostě binec. Aktivoval jsem si tedˇ TnT předevčírem a u květnové RR (ani u následujících do budoucna) nemám uvedeno ani FND ani LTD, přestože ještě u březnové to je.
Jinak na stránkách CBOT je u RR LTD sedmý obchodní den předcházející poslední obchodní den příslušného měsíce. Takže bych si z toho nedělal hlavu, prostě i za Atlantikem občas něco nefunguje :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, já taktéž u RRK5 (rice may) postrádám u LTD i FND jakýkoliv údaj....a jak doporučil "NAMODRO", prostě si s tím nedělám velkou hlavu...:)), protože někdy kolem 4.května se V/OI v tomto kontraktním měsíci dostalo na hodnotu blízkou nule a většina obchodníků od tohoto dne již stejně obchodovala následující kontraktní měsíc.... Jinými slovy řečeno, i přesto, že mám uvedený jakýkoliv údaj LTD i FND v TNT, tak jakmile je V/OI blízko nule rychle do dalšího kontrakt. měsíce... Úspěšné obchody přeje Vlasťa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den
Já jsem tu nový a právě jsem si stáhl tuto trial verzi programu Track 'n Trade Pro 4.0. a chtěl bych se zeptat : pokud otevřu např. kontrakt euroFX(c) Jun 2005 a chci cvičně "prodat" a stop los si dám (nákup o něco víše) tak jsem předpokládal , že další den si udělám upload dat a dovím se jestli jsem odhadl směr správně nebo ne, ale to nějak nejde.... jediné co jde je si posunout otevřený kontrakt zpět v čase a pak krokovat po dnech a dívat se jak to funguje při ruzně zadaných příkazech, ale nejde to od konce dál viz obrázek: www.sweb.cz/radusor/euroFX.htm - na pravé straně je vidět, že tlačítka posunu dál v čase jsou vybledlá (nejdou použít)-pouze tlačítka zpět jsou černá(jdou použít) . dále bych se chtěl zeptat dle víše uvedeného obrázku: to jako že jsem mohl za tak krátkou dobu vydělat $9700,- ??? předem moc děkuji za odpověd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radusor,

a zkousel jste i jine kontraktni mesice? Protoze jak tak koukam, mate otevreny graf EC prakticky na jeho konci kontraktniho obdobi. EC se jiz obchoduje v dalsim kontraktnim mesici!
Jak to, ze jste mohl vydalat tak mnoho? Protoze Euro je volatilni trh, ktery kazdy den dela pomerne vyrazne pohyby.
Zdravim,
Tomas
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den
Předem bych chtěl poděkovat za brzkou odpověď, ani jsem to tak rychle nečekal-je vydět, že tento server a potažmo forum je opravdu on-line a chtěl bych tímto také opravdu poděkovat za VELMI PŘÍNOSNÉ INFORMACE, které mi (JAK PEVNĚ DOUFÁM) pomůžou na této dobrodružné cestě :-) ... ale k věci : dovolil bych si dát odkaz na další obrázek www2.webpark.cz/radusor/eurofxdec.2005.htm kde jsem jako příklad otevřel kontrakt Euro FX (c) prosinec 2005 kdy mám předem uploadované nové data a jak je na obrázku vidět graf končí dne 17. června a posun dál v čase není možný (protože tlačítka po pravé straně jsou šedá) jak bych to řekl jinak: myslel jsem si, že v tomto programu půjde trénovat tak, že k poslednímu dni obchodování určitého kontratu se s ohledem na minulý průběh naplánuje určitá strategie (plán) a podle toho cvičně buď nakoupím nebo prodám kontrakt to jest třeba dne 20.6 2005 kopím 1 (jeden) prosincový kontrakt euro FX (c) . Nikdo neví jakým směrem půjde trh další den.Další den udělám upload dat a tím pádem se dovím jestli je má strategie správná či nikoli. V podstatě se mi jedná v mé otázce o to- zda se v tomto programu dá takto cvičně online obchodovat a nebo jestli to jde v tomto programu obchodovat poze od posledního aktuálního dne směrem ZPĚT.Předem moc děkuji za odpověď a doufám že jsem tu otázku napsal srozumitelně, a že Vás nebude iritovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...