Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zacinam, poradte


vladik

Doporučené příspěvky

takze zaregistroval som sa u oandy (nechcem robit reklamu, ale je to podstatny fakt) , prihlasuje sa tam cez browser, loadne to nejaky applet a idem. moj problem je ze netusim ako ziskat,ukladat a spracovavat data a pouzivat nejake indikatory a pod... absolutne neda sa tam nic robit, mam pred sebou jeden graf, do ktoreho si maximalne zakreslim trendline a to je cele... AKO odtial vybrat data a ako z nich vyrobit indikatory atd... a ktore indikatory vlastne potom pouzit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 149
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nazdar vladik, Oanda neponuka toho ohladom chartovania vela - na trading je ale ok, charty si clovek musi zaobstarat externe. Par indikatorov najdes ale aj u Oandy, ak dole klicknes na "add study" (obrazok dole). Dobre riesenia su tie odporucania od Sid-a, obe zadarmo a pre zaciatocnikov naozaj dobre. Neskor, ak by si ostal u Oandy, tak samozrejme treba feed ktory bezi priblizne ako kurzy od Oandy, kedze nie kazdy sa hodi, hlavne na kratkodoby trading treba nieco spolahlive . Metatrader ma slabucku tickrate a VT sa da prakticky pouzit len pre CMS. Dobre data, ktore bezia 1:1 s Oandov ma napr. comstock ( http://www.comstock-interactivedata.com/gtis.shtml ) alebo aj teletrader ( http://www.teletrader.com/_teletrader/productsf.asp?section=professional&subsec=description ). Teletrader zatial nema DDE, takze sa neda napojit na API od Oandy, co je nevyhoda. A samozrejme na zaciatok je nevyhoda aj cena (od 100$/mes. nahor)

309

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých,
neviem, či som moju otázku nasmeroval do správneho vlákna, keďže na finančníkovi vlákno o knihách už existuje. Ale potreboval by som radu od Vás, čo sa venujete predovšetkým forexu. Na nete som našiel mnoho kníh o obchodovaní FX, ale väčšina sa dá kúpiť len cez amazon.com. Existuje aj nejaký český príp. slovenský distributér týchto kníh. Existujú aj knihy v českom alebo slovenskom jazyku, ktoré sa zaoberajú forexom? A hlavná otázka: Ktoré tituly by ste mi odporučili ako začiatočníkovi, aby som si spravil predstavu, čo to forex je, ako funguje, ako s ním obchodovať apodobné základné informácie. Akým spôsobom sa realizuje platba pri kúpe kníh z netu napr. z amazon.com?
P.S.: Dúfam, že tých otázok nie je naraz veľa :), ale verím, že mi na ne niekto z Vás poskytne odpovede. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Galant: ja osobne nemam zadnou knihu o forexu, vychazim z informaci na internetu a od Sida tady na financnikovi. Nevim o zadny Forex knize v cestine - slovenstine. POkud potrebujes predstavu o fungovani forexu, Siduv serial ty zaklady urcite poskytne. Co se tyka platby pri nakupu z Amazonu - platebni karta je dobra volba (mozna jedina, ale nevim to jiste). Da se u nekterych bank poridit i elektronicka platebni karta (tj neexistuje fyzicky a lze ji nejak blokovat kdyz ji nevyuzivas).
Snad jsem ti aspon trochu pomohl, pokud nekdo vi vic nez ja, sbnad se prida ;)
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

galant,

ja tiez ako dzink, nepoznam ziadnu knihu v cestine/slovencine o forexe, asi sa to nikomu neoplati pisat alebo prelozit, lebo by nepredal ani 50 kusov :D :(

Ale staci, ak si prestudujes okrem informaci o forexe, ktorych je hromada aj na internete, skor knihy ktore sa zaoberaju inymi aspektami tradingu ako money a risk management, technicka analyza alebo psychologia, tak potom ti ziadne specialne knihy o forexe ani netreba. (To plati samozrejme len pre pripad, ze si nie len fx, ale aj celkovo zaciatocnikom co sa tyka tradingu ; ).

Co sa tyka amazonu, kedze nie som na SK/CZ, neviem ako to tam funguje, ci je to tak ako na zapade, ze pri prihlaseni zadas svoje bankove konto + adresu a potom co kupis za to ti $ sumu automaticky stiahnu z konta a knihy poslu postou domov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To Petrpfl
To je značně individuální. Záleží s jak velkým objemem prostředků obchoduješ a taky na jaké zprávy (Evropa, Japonsko,USA).
1. Je dobré si před konkrétními daty projet prognózy a taky podle nich zadávat SL. Pokud jsou prognózy rozporuplné, je reálný předpoklad toho, že trh bude reagovat v okamžiku po vyhlášení dat různorodě a "podrážděně".
2. Je dobré si zkontrolovat, kde se budou v přibližném okamžiku vyhlášení dat nacházet různé hranice S/R. Kolem těchto S/R má mnoho velkých traderů umístěné svoje hranice buy/sell, podle toho taky potom jedná a na to trh právě reaguje.
3. Pokud zadáš pro entry SL na cca 30 pips, není moudré jej hned po vyhlášení dat korigovat na poloviční hodnotu (10-15 pips). Trh to většinou při rozsáhlé oscilaci baru po zprávách prorazí.
4. Zkus třeba použít techniku na double entry, někde jsem už to tady na vlákně popisoval.

Myslím, že optimum pro menší tradery je hranice SL cca 30-40 bodů při opravdu klíčových zprávách, ale opakuji - je to poplatné předcházejím bodům 1 a 2, počtu lotů a typu zprávy. Nelze entry SL dát do určité pevné šablony.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V súlade s názvom tohto vlákna by som sa rád opýtal predovšetkým skúsenejších traderov (samozrejme rád si prečítam aj názory ostatných). Vo FX nie je deň kedy niekto nepríde s novým obchodným systémom a nezverejní ho na nete. Sú medzi nimi lepšie aj slabšie, jednoduchšie aj zložitejšie. Viackrát sa na tomto ale aj iných fórach zdôrazňuje, aby sme s reálnymi peniazmi obchodovali len systém, ktorý dokáže dlhodobo produkovať profit. A teraz moja otázka: Ako testujete to množstvo obchodných systémov tak, aby ste ich vedeli vytriediť, ktoré sú a ktoré nie sú perspektívne? Veď aby sme mohli o nejakom systéme povedať, či je profitabilný alebo nie potrebujeme súbor uskutočnených obchodov a to pri takom množstve systémov je príliš zdĺhavá záležitosť, hlavne keď testujete systém, ktorý sa po týždni alebo dvoch ukáže ako neperspektívny. Napr. testujem systém predefinovaný v AOS, ktorý za tri dni na 5 min. grafe dal 15 signálov na jeden menový pár. A to som pri PC strávil priemerne 6-8 hodín denne. Výsledok je zatiaľ mierne v červených číslach. Mám sa poobzerať po inom systéme? Či zmeniť parametre? Ako sa rýchlejšie orientovať v obchodných systémoch tak, aby sa mi do jari 2006 (čo je môj horizont pre otvorenie real účtu) podarilo nájsť systém, ktorý mi bude vyhovovať a aspoň v rámci demo účtu sa bude javiť perspektívne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Galant: nemuzes je otestovat vsechny :). Podle meho nazoru je nejdulezitejsi zvolit urcity styl obchodovani a ten rozvijet. Muzes se rozhodnout obchodovat urcite timeframy, trendfollowing nebo range, jenom urcity druh obchodu z hlediska R/R ratia... proste je to slozite.
Ad backtesting: testujes historii, nikoli budoucnost. To, ze strategie 5 let vydelavala neznamena, ze dalsich 40 obchodu bude v zisku. Je to o pravdepodobnosti. Dany obchodni system muze mit obdobi prodelecna i vydelecna. Jde o to, jak se tyto obdobi navzajem podeli a jak hluboko jde ztrata.
Zjistil jsem, ze nejvetsi chyba, jakou muze clovek udelat, je skakani od systemu k systemu (a obzvlast od indikatoru k indikatoru). Osobne uz pouzivam jenom MA ruznych period a CCI. I tyhle dva indikatory dohromady davaji velky mnozstvi kombinaci a zpusobu, jak obchodovat (timeframy, periody atd).
Podle me neexistuje rozumne navrzeny system, ktery by nevydelaval. Akorat jde lepe ci hure obchodovat - to je v rukou obchodnika. Proc tedy nevzit neco, co uz existuje, a je overene, a nezkusit obchodovat to? ;)
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...