Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zacinam, poradte


vladik

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Som nováčik a toto je môj prvý príspevok tak dúfam, že až taký hrozný nebude :) . Odchod z VŠ ma donútil rozmýšľať nad nejakým prísunom peňazí a narazil som na internete na forex. Teraz robím v pizzérií a väčšinu voľného času venujem vzdelávaniu na webe prostredníctvom rôznych manuálov a diskusií väčšinou aj tu na finančníkovi. Je mi jasné že behom roka zo mňa nebude milionár a že trading ma uživí natoľko aby som odišiel z práce :) . Skúšam rôzne demo platformy a som rád, že sa tu diskutuje o rôznych brokeroch.

Chcel by som sa opýtať či má niekto skúsenosti s Instaforex, pretože tu som o nich diskusiu nevidel. Keďže frima J&K investment group ide na ich platforme a kanceláriu majú od môjho bydliska vzdialenú 20km, čo nie je problém vybaviť si s nimi osobné stretnutie. Navyše ponúkajú rôzne vzdelávacie semináre a zaujímavé obchodné systémy napr. J&K strategy expert. A platformu majú MT 4 čo vidím tiež ako pozitívum. Dúfam, že ich niekto prehliadnete či sa do toho oplatí ísť.

Ďakujem za ohlasy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 149
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Vas, predem se omlouvam pokud tu muj prispevek bude duplicitne (omylem jsem jej nahral nez jsem jej dokoncil). Forexu se venuji teprve par dni - po ozkouseni demo uctu v Metatraderu jsem se vrhnul na ostry provoz. Prvni den prinesl zdvojnasobeni vkladu :) Nicmene dnes v noci byly vsechny me obchody uzavreny - a temer vsechny se ztratou :( Predpokladam, ze chyba je na me strane a rad bych Vas poprosil o interpretaci toho, co se stalo. V priloze prikladam printscreen. Vsude jsem mel nastaveno, kdy se ma obchod uzavrit (v nekterych pripadech by byla tato hranice opravdu dosazena). Zafungoval zde obrany mechanismus proti prilis vysoke ztrate? Pokud ano, cim je tato hranice definovana? Kde vidite pricinu teto ztraty? Predem dekuji za Vase odpovedi! :)

17286

Link to comment
Sdílet pomocí služby

silbernstain:
podla mna prva chyba bola ist na ostro po par dnoch demo uctu.
stoho obrazka moc jasne nie je ze o co sa tam jedna jedine tam vidno ze straty su vadsie ako zisky co je dost zle.

racej by to malo vypadat tak ze mas aj 10strat po sebe ale v hodnotach malych..a ziskou dajmetomu len 5 ale vo vadsej sume. desto u teba je to naopak mne to pripada ako keby si nemal obchodny system(plan) .

tazko povedat stoho co si napisal malo info . : )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, nevím, co tě vedlo k tomu, aby jsi shortoval:
1) po downtrendu (vidím, že máš 5 MIN TF, moc nízký TF, tradingu už se věnuji 2 roky a stále na takovýto TF nemám)
2) přímo proti místu FLIPU (rezistance se mění v support)

Jinak buď rád, že ti to zavřel. Od doby tvého vstupu už to jelo jen up a up (podle data vstupu a ceny) ...

PS: Na té úrovni, kde jsi shortoval bude pěkná možnost jít long, až se tam trh znovu vrátí .... (kvalitní demand + kulaté číslo 1.34). Ale asi to bude na protitrendový trade, žádný obrat dlouhodobého trendu, ale přesto.
Tak se na to potom nezapomeň podívat.

A jedna rada: Nehoň nízké TF, platí úměra, že čím nižší TF, tím je to těžší ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

silberstein,

neviem co a ako obchodujes, ale tadialto cesta urcite nevede. Pozeram ze SL vobec nepouzivas, len si namrskal prikazy a skratka ti nestacil ucet a broker ti to stopol. Tak aspom si si to vyskusal :). A kde je pricina tvojej straty? Skus hadat. Asi by bolo vhodne zacat od zaciatku a nie skusat po par dnoch obchodovat a este k tomu na takomto TF. Neboj nic ti neutecie, ale s takymto pristupom ani nic neziskas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To taky, ale podle mne je mnohem jednodušší obchodovat vyšší TF než scalpovat na nízkých TF. Nízké TF vyžadují už vyšší level a takový asi začátečník ani mít nemůže.

Risk se dá ovládat pomocí SL a velikostí pozic, takže i malé účty mohou obchodovat jim úměrné velikosti pozic (teď mám na mysli loty ve forexu). Ale to je věc MM, vlastně risk-managementu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Silberstein, ty tu rozpoutáváš diskusi a potom zmizíš :)

No, abych ti za sebe poradil, přečti si články o money-managementu, a ty o S/R úrovních, abys dostal přehled co trh považuje za levné a co za drahé. Vždyť ty jsi prodával tam, kde to bylo se slevou! Když víš, kde by mohlo dojít k otočení, je jedno, čím vstupuješ. Třeba proražení HIGH svíce, je to jedno ... Důležitý je kontext, kde vstupuješ (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj je na trhu nějaká aktuální kniha o forexu která stojí za koupi? Objednal jsem si Trading in the Zone, ale domnívám se že bude dobrá i nějaká učebnice ohledně pojmů, strategií etc.
Vím, že existuje zde na finančníkovi seriál o Forexu a spoustu dalšího info na Fóru, ale přesto bych rád znal názor zkušenějších. Snad bych byl ochoten i sahnout k Amazonu, ale určitě česká kniha by byla lepší.
Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

×
×
  • Vytvořit...