Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Andreas Clenow: Štěstí nepřijde samo, je třeba mu jít naproti


Doporučené příspěvky

Andreas v článku popisuje jaké to je žít se zhodnocením 40% ročně z kapitálu 100 000 USD, a že mu to nestačí. 

To vychází na zisk cca. 1 000 000 Kč ročně, ano Andreasi, Švédsko a Švýcarsko jsou velmi bohaté a úměrně tomu drahé země, tak je opravdu možné že ti tolik stačit nebude, a máš pravdu tady u nás v ČR (to je země uprostřed Evropy a nejsem Čečensko), to mnoha lidem stačí. Ale představ si, že i tady jsou lidé, kteří na takový příjem dosáhnou a jou i tací kterým nestačí. Ono totiž pokud posíláš děti do soukromých školek, stravuješ se výhradně v restauracích, místo piva piješ whiskey, ohrnuješ nos na prostředky mhd tak ti i tady takový příjem nestačí.

Jinak velmi zajímavý rozhovor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

 Tak jste si to vsichni precetli cerne na bilem , pokud nemate  obchodni ucet minimalne vic jak $100 000,- tak se obchodovanim neuzivite takze zpatky do reality nohama  na zem a zitra opet do zamestnani. Pri $100 000 uctu muzete tradovat 200 kontaktu ES ,broker vam povoli maximalne obchodovat 100 kontraktu, pri scalpu $50 to mate zisk $4500 na jeden obchod takze jeden vymazlenej obchod mesicne a jste doma.  Pokud tu vetsina zacina s $10 000 tak pri rocnim 20% zhodnoceni vam bude trvat 13let se dostat na $100K  pred tim 5 az 10 let nez se naucite obchodovat profitabilne live v souctu 20 let nez se stanete full time traderama a to znamena vedle hlavni prace kazdy den koukat do pocitace dalsich 3-5 hodin denne.    

PS kdo ma k dispozici vic jak $100K???

Upraveno uživatelem sevig
Link to comment
Sdílet pomocí služby

9 minutes ago, sevig napsal/a:

tak jste si to vsichni precetli cerny na bilem , pokud nemate  obchodni ucet minimalne vic jak $100 000,- tak se obchodovanim neuzivite takze zpatky do reality nohama  na zem a zitra do zamestnani. 

 

PS kdo k dispozici vic jak $100K???

Od jednoho zkušeného tradera jsem názor, že tento člověk (Andreas Clenow) tyto názory prostě má, a že pro nás (běžné tradery) není problém udělat stovky procent ročně.

Ono to bude jako v politice, podivej te se, v německu Andrea Merkelová tvrdí něco, náš Miloš Zeman a třeba i Donald Trump tvrdí něco úplně jiného, všichni tří jsou hlavy (i když Merkel ne) svých států - kdo z nich má pravdu?!

Lidé na různých pozicích tvrdí různé věci a kdo se v tom má potom vyznat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

12 minutes ago, krakra2 said:

Od jednoho zkušeného tradera jsem názor, že tento člověk (Andreas Clenow) tyto názory prostě má, a že pro nás (běžné tradery) není problém udělat stovky procent ročně.

Ono to bude jako v politice, podivej te se, v německu Andrea Merkelová tvrdí něco, náš Miloš Zeman a třeba i Donald Trump tvrdí něco úplně jiného, všichni tří jsou hlavy (i když Merkel ne) svých států - kdo z nich má pravdu?!

Lidé na různých pozicích tvrdí různé věci a kdo se v tom má potom vyznat

Milose Zeman bych mezi tyto politiky neuvadel ten je nemocnej dusevne, mentalne  i fyzicky.  No nevim jeste jsem nepotkal tradera co by delal stovky procent rocne, tim nechci rict ze neexistuje konecne zraloka jsem taky nevidel a vim ,ze je. 

Upraveno uživatelem sevig
Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 hour ago, sevig napsal/a:

Milose Zeman bych mezi tyto politiky neuvadel ten je nemocnej dusevne, mentalne  i fyzicky.  No nevim jeste jsem nepotkal tradera co by delal stovky procent rocne, tim nechci rict ze neexistuje konecne zraloka jsem taky nevidel a vim ,ze je. 

Merkelová na tom také není zrovna duševně v pořádku.....

I přes duševní zdraví některých (možná většiny) jsou to vysoce postavení politici, v tradingu to nebude jiné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 minute ago, krakra2 said:

Merkelová na tom také není zrovna duševně v pořádku.....

I přes duševní zdraví některých (možná většiny) jsou to vysoce postavení politici, v tradingu to nebude jiné.

nebudeme se bavit o politice a politicich ale o tradingu at to nesklouzne nekam kam nema ,kolik ty si myslis ze je mozny zhodnoceni $10K uctu za rok nebo mas vlastni zkusenost?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 minute ago, sevig napsal/a:

nebudeme se bavit o politice a politicich ale o tradingu at to nesklouzne nekam kam nema ,kolik ty si myslis ze je mozny zhodnoceni $10K uctu za rok nebo mas vlastni zkusenost?

Souhlas.

Co se týče mě, podivej se na konkurenční server, kde mám svoje články, kdysi jsem v news tradingu dělal desítky procent měsíčně, ale nefungovalo to dlouho.

Jinak znám lidi (teda jenom jednoho) co jsou schopni dělat desítky procent měsíčně, tím pádem stovky procent ročně, ale výpisy mi neukazuje a v současnosti je na tom tak, že obchoduje snad jenom týden v měsíci, více nepotřebuje.

Ano zastávám názor že pro zhodnocení do 100% ročně je škoda snahy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

7 minutes ago, krakra2 said:

Souhlas.

Co se týče mě, podivej se na konkurenční server, kde mám svoje články, kdysi jsem v news tradingu dělal desítky procent měsíčně, ale nefungovalo to dlouho.

Jinak znám lidi (teda jenom jednoho) co jsou schopni dělat desítky procent měsíčně, tím pádem stovky procent ročně, ale výpisy mi neukazuje a v současnosti je na tom tak, že obchoduje snad jenom týden v měsíci, více nepotřebuje.

Ano zastávám názor že pro zhodnocení do 100% ročně je škoda snahy.

 tak taky zalezi 100% z ceho vid .  a ten jeden jak velky ucet asi tak obchoduje?

Upraveno uživatelem sevig
Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 minutes ago, krakra2 napsal/a:

kdysi jsem v news tradingu dělal desítky procent měsíčně, ale nefungovalo to dlouho.

A o tom právě tento článek je. 

Není problém udělat ohromné zhodnocení za měsíc, dva, tři. Řeč je o konzistentním a dlouhodobém zhodnocení. Navíc větších částek. Aktuálně má mnoho obchodníků ohromné zisky třeba na bitcoinech. Zde určitě nebylo problém udělat letos 100% zhodnocení. Je realistické očekávat, že tito obchodníci budou dosahovat podobných hodnot dlouhodobě? Těžko. Navíc jde jistě i u nich o ryze spekulativní strategie, do kterých vrazí jen malou část svého účtu. A i ve futures lze občas chytnout hezké trendy a vydělat opravdu hodně na pár obchodech i s menším kapitálem. Ale na podobných občasných štastnějších příležitostech nelze stavět dlouhodobý full time trading = jediný zdroj příjmů.

Plus u Andrease nezapomínejte na to, že on hovoří o škálovatelných strategiích, do kterých jde umístit hodně kapitálu. Existují strategie, které nabízí vyšší zhodnocení, ale jdou obchodovat spíše jen s menším počtem kontraktů? Určitě. Ale stále je třeba ve zhodnoceních stát na zemi a neočekávat stovky procent ročně. 

Burzovní obchodování je podle mě business jako kterýkoliv jiný. Ano pro fulltime trading je potřeba adekvátní kapitál. Ale to neznamená, že s menším kapitálem by člověk musel stát stranou - ostatně vždy jsem doporučoval, že v takovém případě je dobré mít další zdroje příjmů právě proto, aby člověk nemusel tlačit extrémně na zhodnocení a nedostával se do situací, o kterých hovořil Andreas. A prostě se pomalu posouval vpřed k adekvátní kapitalizaci a diverzifikaci.

 

 

  • Líbí se 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 minutes ago, petr said:

A o tom právě tento článek je. 

Není problém udělat ohromné zhodnocení za měsíc, dva, tři. Řeč je o konzistentním a dlouhodobém zhodnocení. Navíc větších částek. Aktuálně má mnoho obchodníků ohromné zisky třeba na bitcoinech. Zde určitě nebylo problém udělat letos 100% zhodnocení. Je realistické očekávat, že tito obchodníci budou dosahovat podobných hodnot dlouhodobě? Těžko. Navíc jde jistě i u nich o ryze spekulativní strategie, do kterých vrazí jen malou část svého účtu. A i ve futures lze občas chytnout hezké trendy a vydělat opravdu hodně na pár obchodech i s menším kapitálem. Ale na podobných občasných štastnějších příležitostech nelze stavět dlouhodobý full time trading = jediný zdroj příjmů.

Plus u Andrease nezapomínejte na to, že on hovoří o škálovatelných strategiích, do kterých jde umístit hodně kapitálu. Existují strategie, které nabízí vyšší zhodnocení, ale jdou obchodovat spíše jen s menším počtem kontraktů? Určitě. Ale stále je třeba ve zhodnoceních stát na zemi a neočekávat stovky procent ročně. 

Burzovní obchodování je podle mě business jako kterýkoliv jiný. Ano pro fulltime trading je potřeba adekvátní kapitál. Ale to neznamená, že s menším kapitálem by člověk musel stát stranou - ostatně vždy jsem doporučoval, že v takovém případě je dobré mít další zdroje příjmů právě proto, aby člověk nemusel tlačit extrémně na zhodnocení a nedostával se do situací, o kterých hovořil Andreas. A prostě se pomalu posouval vpřed k adekvátní kapitalizaci a diverzifikaci.

 

2 minutes ago, petr said:

Bavime se o obchodovani akcii nebo komodit?, o intradennim obchodovani nebo pozicnim obchodovani?

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...