Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka

dobrý den,

zajímalo by mě, jestli někdo obchodujete na Eurexu a jaké trhy? ve starším článku Petr doporučuje začátečníkům FESX, ale zdá se mi, že je to velký lenoch (FESX, ne Petr :)) co doporučíte začátečníkovi s malým účtem a možností obchodovat jen dopoledne? jediné vlákno, které se věnuje obchodování na EUREXU, co jsem tu našla, je staré několik let. děkuji za odpovědi, hezký den

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporučené příspěvky

  • 0

G. není aktivní, ale psal jsem mu mail a odpověděl, spojení IB + Sierra je prý nespolehlivé, nedoporučuje. Což je škoda, počítal jsem s tím, účet u IB jsem včera fundoval O.o

Prý na simu ok, ale v live jsou problémy, potvrzuje to i fórum SC. Takhle budu muset zvážit, že část peněz stáhnu a u AMP si udělám druhý účet (viz diskuse "georgetypos nq", kde uvádí, že s AMP a jejich daty or Rithmicu problémy nejsou, navíc přímé spojení na frankfurtskou burzu je pro obchodování evropských trhů vhodnější, než jet data i příkazy přes USA, jako v IB případě.).

Pracuju jako programátor, z domu, takže pracovní dobu si můžu přizpůsobit, dělat předtím, mezitím, nebo večer, takže bych se chtěl zkusit dívat na ranní eu i odpolední usa trhy, protože dopoledne by mi vyhovovalo obecně víc, ale k odpolední tady mají větší podporu (no vlastně tak jak to píšeš i ty). No, takový je plán, uvidíme jaká bude realita příštích týdnů. 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
Před 3 hodinami, Fagus napsal/a:

G. není aktivní, ale psal jsem mu mail a odpověděl, spojení IB + Sierra je prý nespolehlivé, nedoporučuje. Což je škoda, počítal jsem s tím, účet u IB jsem včera fundoval O.o

Prý na simu ok, ale v live jsou problémy, potvrzuje to i fórum SC. Takhle budu muset zvážit, že část peněz stáhnu a u AMP si udělám druhý účet (viz diskuse "georgetypos nq", kde uvádí, že s AMP a jejich daty or Rithmicu problémy nejsou, navíc přímé spojení na frankfurtskou burzu je pro obchodování evropských trhů vhodnější, než jet data i příkazy přes USA, jako v IB případě.).

Pracuju jako programátor, z domu, takže pracovní dobu si můžu přizpůsobit, dělat předtím, mezitím, nebo večer, takže bych se chtěl zkusit dívat na ranní eu i odpolední usa trhy, protože dopoledne by mi vyhovovalo obecně víc, ale k odpolední tady mají větší podporu (no vlastně tak jak to píšeš i ty). No, takový je plán, uvidíme jaká bude realita příštích týdnů. 

 

tak to je super, to se určitě i líp vyznáš v těch připojeních atd. já jsem původně chtěla účet u AMP, ale uvedla jsem skutečné příjmy a majetek a zamítli mi to :D pak teprve jsem si to nastudovala tady na fóru a poučila se. nevím, jestli je možné jet přes data rithmic i u IB, nevíš? mně to v podstatě vypadne jakmile otevřu pozici a pak chci třeba posunout SL nebo target, tak se přeruší spojení. SIM jsem zatím nezkoušela. 

tak ať se daří a ozvi se

K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
Před 18 hodinami, Fagus napsal/a:

Myslím že ne, že IB nemá kvalitní ticková data pro ID. Jestli máš data od Sierry, tak s kvalitou dat nemáš problém, tvůj problém je nestabilita spojení SC / IB (TWS?).

Btw platíš 33 za sierru, 35 za první datafeed a 21 za eurex ?

ahoj, ano přesně tak, 56 USD měsíčně. a co se teda dá dělat s tím spojením? už jsem zkoušela chvilku počkat po otevření pozice a pak teprve posunovat SL a nevypadlo to. ale je to teda otrava... :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Se spojením se nedá dělat asi nic. Jak říkám, já s tím žádnou osobní praktickou zkušenost nemám, vycházím z té diskuse "georgetypos nq", od

dál, kde píše Panton o problémech připojení SC k API IB (tedy TWS ?) a georgetypos to potvrzuje.

A potvrdil mi to i mailem, že to tak je, a že se to i na fórech SC zmiňuje a řeší - pak ale nechápu, proč to neřeší SC a IB, a stejně tak nechápu, proč se to nikde neobjevilo tady ve fóru.

Jak z toho ven, nevím. Jestli už jsi registrací u AMP prošla, neúspěšně, zadat to znovu s jinou částkou Ti asi neprojde, tak mě napadá buď zadat si novou žádost na někoho z rodiny, nebo jít přes nějakého dalšího brokera, který má Rithmic data...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
Před 4 hodinami, Fagus napsal/a:

Se spojením se nedá dělat asi nic. Jak říkám, já s tím žádnou osobní praktickou zkušenost nemám, vycházím z té diskuse "georgetypos nq", od

dál, kde píše Panton o problémech připojení SC k API IB (tedy TWS ?) a georgetypos to potvrzuje.

A potvrdil mi to i mailem, že to tak je, a že se to i na fórech SC zmiňuje a řeší - pak ale nechápu, proč to neřeší SC a IB, a stejně tak nechápu, proč se to nikde neobjevilo tady ve fóru.

Jak z toho ven, nevím. Jestli už jsi registrací u AMP prošla, neúspěšně, zadat to znovu s jinou částkou Ti asi neprojde, tak mě napadá buď zadat si novou žádost na někoho z rodiny, nebo jít přes nějakého dalšího brokera, který má Rithmic data...

přesně tak, měla by to řešit Sierra s IB. my tady můžeme akorát tak nadávat :)

dneska jsem po otevření pozice chvíli čekala a teprve pak upravovala SL atd a nespadlo to. tak uvidím jak se to bude chovat dál.

příspěvky gergetypose jsem četla, ale to už to pro mě s AMP bylo pasé.

a jak se ti líbila Sierra? už jsi jí přišel na zoubek? potřebuju poradit s nastavením přidávání pozic

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
On 27. 4. 2018 at 14:32, Fagus napsal/a:

No, uvidíš, jako platící klient SC můžeš taky vyvíjet nějaký tlak na to aby si to pořešili, že jo.

Líbit se mi líbila, což o to :)

Ještě ji umět používat. Co ty, daří se ?

Že už jsi u přidávání pozic... :D

:D no když už se odhodlám přidat druhou pozici, tak bych ráda, aby se tím nerozhodilo celé nastavení SL a PT atd :D 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
Před 4 hodinami, Fagus napsal/a:

Prosím Tě...

Obchoduješ jenom to EU dopoledne ?

Time zónu máš nastavenou na Brusel (+1 CET) ?

FDXM - volume v nižších stovkách, po 2 hodinách ani to ne - na tom se dá nějaké OF vysledovat a plnění dosáhnout ?

 

jsem už dost utahaná, co je OF? asi to nebude občanské fórum viď :) 

já mám malého prcka, takže odpoledne se k počítači nedostanu. dva nebo tři dny v týdnu je ve školce a zbytek musím zvládnout i s ním. což rozhodně nedoporučuju :( NQ dopoledne taky není marný. s FESX jsem se nějak nemohla dostat na lepší zisky a dva kontrakty zatím riskovat nechci. tak jsem týden obchodovala na simu DAX, šlo to skvěle než jsem zjistila, že margin na DAX je skoro 15 tisíc Eur a to teď na účtě fakt nemám :) takže jsem rovnou skočila do FDXM. v podstatě kopíruje DAX. ale je třeba zase vysledovat vhodnou velikost SL a PT. vstupy jsou takové spíš pocitové, vyčerpání na tom malém volume se prakticky nedá poznat, takže doporučuju brát opravdu jen silné signály. ale zatím vlastně vůbec nemám co radit. a byla bych za jakoukoli radu vděčná. 

time zonu ano Brusel

a jak jdou swingy? dá se tím něco vydělat? nic o tom nevím

dobrou a drž se

K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...