Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka

dobrý den,

zajímalo by mě, jestli někdo obchodujete na Eurexu a jaké trhy? ve starším článku Petr doporučuje začátečníkům FESX, ale zdá se mi, že je to velký lenoch (FESX, ne Petr :)) co doporučíte začátečníkovi s malým účtem a možností obchodovat jen dopoledne? jediné vlákno, které se věnuje obchodování na EUREXU, co jsem tu našla, je staré několik let. děkuji za odpovědi, hezký den

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporučené příspěvky

  • 0
15 minutes ago, EmmaKate napsal/a:

jsem už dost utahaná, co je OF? asi to nebude občanské fórum viď :) 

já mám malého prcka, takže odpoledne se k počítači nedostanu. dva nebo tři dny v týdnu je ve školce a zbytek musím zvládnout i s ním. což rozhodně nedoporučuju :( NQ dopoledne taky není marný. s FESX jsem se nějak nemohla dostat na lepší zisky a dva kontrakty zatím riskovat nechci. tak jsem týden obchodovala na simu DAX, šlo to skvěle než jsem zjistila, že margin na DAX je skoro 15 tisíc Eur a to teď na účtě fakt nemám :) takže jsem rovnou skočila do FDXM. v podstatě kopíruje DAX. ale je třeba zase vysledovat vhodnou velikost SL a PT. vstupy jsou takové spíš pocitové, vyčerpání na tom malém volume se prakticky nedá poznat, takže doporučuju brát opravdu jen silné signály. ale zatím vlastně vůbec nemám co radit. a byla bych za jakoukoli radu vděčná. 

time zonu ano Brusel

a jak jdou swingy? dá se tím něco vydělat? nic o tom nevím

dobrou a drž se

K.

Jestli ti de o volny  cas tak se zkus podivat na crude oil ta lze uspesne obchodovat od 8:30 rano stredoevropskeho casu a marginy jsou $1000

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
14 minutes ago, sevig napsal/a:

Jestli ti de o volny  cas tak se zkus podivat na crude oil ta lze uspesne obchodovat od 8:30 rano stredoevropskeho casu a marginy jsou $1000

ahoj, díky za tip, podívám se na to. ty obchoduješ FIMS? jak máš nastavený SL a PT? máš něco k tomu do intermarket analýzy? 

díky

K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
1 minute ago, EmmaKate napsal/a:

ahoj, díky za tip, podívám se na to. ty obchoduješ FIMS? jak máš nastavený SL a PT? máš něco k tomu do intermarket analýzy? 

díky

K.

ja obchoduju ciste price action jenom EMA21,  u CL pouzivam tick chart 800 PT $50 SL -$100  muj  SIM4 je prave to rano do 14:00

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
43 minutes ago, EmmaKate napsal/a:

jsem už dost utahaná, co je OF? asi to nebude občanské fórum viď :) 

já mám malého prcka, takže odpoledne se k počítači nedostanu. dva nebo tři dny v týdnu je ve školce a zbytek musím zvládnout i s ním. což rozhodně nedoporučuju :( NQ dopoledne taky není marný. s FESX jsem se nějak nemohla dostat na lepší zisky a dva kontrakty zatím riskovat nechci. tak jsem týden obchodovala na simu DAX, šlo to skvěle než jsem zjistila, že margin na DAX je skoro 15 tisíc Eur a to teď na účtě fakt nemám :) takže jsem rovnou skočila do FDXM. v podstatě kopíruje DAX. ale je třeba zase vysledovat vhodnou velikost SL a PT. vstupy jsou takové spíš pocitové, vyčerpání na tom malém volume se prakticky nedá poznat, takže doporučuju brát opravdu jen silné signály. ale zatím vlastně vůbec nemám co radit. a byla bych za jakoukoli radu vděčná. 

time zonu ano Brusel

a jak jdou swingy? dá se tím něco vydělat? nic o tom nevím

dobrou a drž se

K.

Tím OF jsem myslel orderflow. Prostě jestli FIMS pravidla jdou používat. U FDXM mě to volume přijde hrozně malé. U FGBL a FESX zase ve mě bar o 3 ticích vzbuzuje dojem, že to nikam netiká, tak jak vysledovat pohyb... Ale zatím jsou to jenom takové rychlé dojmy. Na EU trhy jsem se díval asi 2x, spíš se teď ty dva týdny věnuju sledování NQ, tam aspoň může človek srovnat situace s obchodními deníky lidí ve fóru, a podívat se jaké situace tam jsou a co se tam v ten okamžik dělo, jestli to dává smysl atd. Musím se podívat i na ty EU trhy, ale je toho všeho tolik a času tak málo...

Bohužel, zatím nemám co radit. Ani zatím co sdílet. Červen chci věnovat sledování, červenec dovolené a od srpna se pustit do SIMu. Tak pak snad...

Na lepší zisky ? Já myslím, že je na začátek úspěch být vůbec v zisku :)

Ad Brusel - já si na NQ nastavil podle doporučení time zone Chicago a do chartbooků s NQ ty USA časy, ale na EU trhy chci mít Time zone Brusel a v EU chartbookách mám časy nastavené skutečné (EU) no a ty čísla volume byly tak malý a volatilita tak nízká (proti NQ), že jsem panikařil, jestli tam nemám ty časy blbě, přišlo mi to jako noc ?

Swingy? 14 dní live, 1 obchod ztrátový (-1,52$ ? ), 3 ziskové (dohromady +47,84$ ? ), 3 aktuálně otevřené, vždy 1000$ na ticker...

Vydělat... zhodnocení 20% v kurzu uváděné, pokud se ho podaří opravdu dosahovat, mi přijde jakože je to super varianta na zhodnocení peněz, když už je máš a nechceš je nechat ležet v bance. Ale jako zhodnocení, aby ses k těm penězům vůbec dostala, tak to nestačí ? Stejně budu muset i na to intradenní...

S přáním "školku na celý týden" ahoj ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
2 minutes ago, Fagus napsal/a:

Tím OF jsem myslel orderflow. Prostě jestli FIMS pravidla jdou používat. U FDXM mě to volume přijde hrozně malé. U FGBL a FESX zase ve mě bar o 3 ticích vzbuzuje dojem, že to nikam netiká, tak jak vysledovat pohyb... Ale zatím jsou to jenom takové rychlé dojmy. Na EU trhy jsem se díval asi 2x, spíš se teď ty dva týdny věnuju sledování NQ, tam aspoň může človek srovnat situace s obchodními deníky lidí ve fóru, a podívat se jaké situace tam jsou a co se tam v ten okamžik dělo, jestli to dává smysl atd. Musím se podívat i na ty EU trhy, ale je toho všeho tolik a času tak málo...

Bohužel, zatím nemám co radit. Ani zatím co sdílet. Červen chci věnovat sledování, červenec dovolené a od srpna se pustit do SIMu. Tak pak snad...

Na lepší zisky ? Já myslím, že je na začátek úspěch být vůbec v zisku :)

Ad Brusel - já si na NQ nastavil podle doporučení time zone Chicago a do chartbooků s NQ ty USA časy, ale na EU trhy chci mít Time zone Brusel a v EU chartbookách mám časy nastavené skutečné (EU) no a ty čísla volume byly tak malý a volatilita tak nízká (proti NQ), že jsem panikařil, jestli tam nemám ty časy blbě, přišlo mi to jako noc ?

Swingy? 14 dní live, 1 obchod ztrátový (-1,52$ ? ), 3 ziskové (dohromady +47,84$ ? ), 3 aktuálně otevřené, vždy 1000$ na ticker...

Vydělat... zhodnocení 20% v kurzu uváděné, pokud se ho podaří opravdu dosahovat, mi přijde jakože je to super varianta na zhodnocení peněz, když už je máš a nechceš je nechat ležet v bance. Ale jako zhodnocení, aby ses k těm penězům vůbec dostala, tak to nestačí ? Stejně budu muset i na to intradenní...

S přáním "školku na celý týden" ahoj ?

:D 

jestli máš možnost obchodovat odpoledne, tak bych šla určitě do NQ, už díky té obrovské podpoře a zpětné vazbě tady, jak říkáš. nebo na něj koukni někdy i dopo, ať se zbytečně nerozptyluješ studováním více trhů najednou.

dobrou 

K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
7 minutes ago, Fagus napsal/a:

Tím OF jsem myslel orderflow. Prostě jestli FIMS pravidla jdou používat. U FDXM mě to volume přijde hrozně malé. U FGBL a FESX zase ve mě bar o 3 ticích vzbuzuje dojem, že to nikam netiká, tak jak vysledovat pohyb... Ale zatím jsou to jenom takové rychlé dojmy. Na EU trhy jsem se díval asi 2x, spíš se teď ty dva týdny věnuju sledování NQ, tam aspoň může človek srovnat situace s obchodními deníky lidí ve fóru, a podívat se jaké situace tam jsou a co se tam v ten okamžik dělo, jestli to dává smysl atd. Musím se podívat i na ty EU trhy, ale je toho všeho tolik a času tak málo...

Bohužel, zatím nemám co radit. Ani zatím co sdílet. Červen chci věnovat sledování, červenec dovolené a od srpna se pustit do SIMu. Tak pak snad...

Na lepší zisky ? Já myslím, že je na začátek úspěch být vůbec v zisku :)

Ad Brusel - já si na NQ nastavil podle doporučení time zone Chicago a do chartbooků s NQ ty USA časy, ale na EU trhy chci mít Time zone Brusel a v EU chartbookách mám časy nastavené skutečné (EU) no a ty čísla volume byly tak malý a volatilita tak nízká (proti NQ), že jsem panikařil, jestli tam nemám ty časy blbě, přišlo mi to jako noc ?

Swingy? 14 dní live, 1 obchod ztrátový (-1,52$ ? ), 3 ziskové (dohromady +47,84$ ? ), 3 aktuálně otevřené, vždy 1000$ na ticker...

Vydělat... zhodnocení 20% v kurzu uváděné, pokud se ho podaří opravdu dosahovat, mi přijde jakože je to super varianta na zhodnocení peněz, když už je máš a nechceš je nechat ležet v bance. Ale jako zhodnocení, aby ses k těm penězům vůbec dostala, tak to nestačí ? Stejně budu muset i na to intradenní...

S přáním "školku na celý týden" ahoj ?

prcek je ještě malej, od září už by měl jít do školky na celý  týden. moje představa je dopo na počítači a odpo s ním. tak drž palce prosím 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
51 minutes ago, EmmaKate napsal/a:

 

29 minutes ago, Fagus napsal/a:

 

Vydělat... zhodnocení 20% v kurzu uváděné, pokud se ho podaří opravdu dosahovat, mi přijde jakože je to super varianta na zhodnocení peněz, když už je máš a nechceš je nechat ležet v bance. Ale jako zhodnocení, aby ses k těm penězům vůbec dostala, tak to nestačí ? Stejně budu muset i na to intradenní...

S přáním "školku na celý týden" ahoj ?

Tech 20% to je za mesic???

Upraveno uživatelem sevig
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
39 minutes ago, EmmaKate napsal/a:

:D 

jestli máš možnost obchodovat odpoledne, tak bych šla určitě do NQ, už díky té obrovské podpoře a zpětné vazbě tady, jak říkáš. nebo na něj koukni někdy i dopo, ať se zbytečně nerozptyluješ studováním více trhů najednou.

dobrou 

K

NQ je v plánu. Podpora největší. Pro FIMS doporučeno. Atd. Doma je ale odpoledne trochu šrumec, uvidím, jak se mi podaří odizolovat se.

Dopoledne jsem doma sám. Je tu klid, podmínky jsou lepší.

V ideálním případě obojí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
5 minutes ago, Fagus napsal/a:

Bože ne, za rok ?

Možná 25, teď z hlavy nevím.

Bez páky.

Proto říkám, že je to spíš na rozmnožení peněz, ne na jejich vydělání.

okay to je order flow a kolik by melo byt zhodnoceni na FIMS?

Upraveno uživatelem sevig
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
13 minutes ago, sevig napsal/a:

okay to je order flow a kolik by melo byt zhodnoceni na FIMS?

Nerozumím.

Ve swingovým mám za sebou 6 live obchodů, takže osobní zkušenost není relevantní, ve FIMS jsem zatím jenom teoretik, takže jenom uvedu, co se říká v těch kurzech.

Kurz Základy profitabilního obchodování v 10ti týdnech uvádí jako přiměřený zhodnocení ve swingovým obchodování 20-25% ročně, při obchodování bez páky.

V orderflow obchodování (kurz FIMS) zazní 75-100% ročně, při účtu mezi 5-10t $. Při obchodování 1 kontraktu 1000$ za měsíc.

Takže při NQ tick 12,5$ * 8 ticků na obchod je 100$, aby to bylo 1000$ za měsíc, při 60% úspěšnosti, mi to vychází 50 obchodů (2 denně), takže 20 ztrátových, 20 ziskových na jejich pokrytí a 10 nad to je těch 10 úspěšných obchodů za měsíc * 100$ = 1000$ profit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
8 minutes ago, papo33 napsal/a:

Obchodovanie fims nie je rozdielne oproti ostatnym typom obchodovania. Zhodnotenie 20 percent rocne, pokial budete mat dlhodobo v zmysle desatroci tak budete patrit k najlepsim obchodnikom na svete. takze bavit sa o zhodnoteniach 100 percent rocne dlhodobo  je cista utopia.  

a muzes napsat nejaky zdroje proc si to myslis???

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...