Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka

dobrý den,

zajímalo by mě, jestli někdo obchodujete na Eurexu a jaké trhy? ve starším článku Petr doporučuje začátečníkům FESX, ale zdá se mi, že je to velký lenoch (FESX, ne Petr :)) co doporučíte začátečníkovi s malým účtem a možností obchodovat jen dopoledne? jediné vlákno, které se věnuje obchodování na EUREXU, co jsem tu našla, je staré několik let. děkuji za odpovědi, hezký den

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporučené příspěvky

  • 0

Popravde, mam toho napocuvaneho a precitaneho strasne vela, takze si nemozem pamatat uplne presne na ktorom blogu, podcaste pripadne knihe som to cital.

Co viem urcite pisal o tom michael w covel kde vo svojej knihe trend following opisuje dolozenu vykonnost viacerych obchodnikov v jednej stati kompletne. 

Adam H. Grimes (inak autor, ktory mi dal najviac a urcite by som jeho blog a knihy odporucal kazdemu kto to mysli s obchodovanim vazne) o tom hovori ako na blogu tak v podcaste aj knihe. 

Podcast chat with traders - kde o tom hovorili viaceri, avsak pocul som viac ako 100 epizod, takze urcite uznas, ze presne v ktorej asi nebude mozne.

Napriklad taky peter l brandt(epizoda 36  v chat with traders ma priemerne rocne zhodnotenie 42% auditovane co je povazovane za jedno z najlepsich). 

 

Na margo zhodnoteni a tradingu vseobecne - ohladne obchodovania je na nete strasne vela klamstiev a vymyslov. ludia zvelicuju svoje zhodnotenia, ukazuju len ciastkove napr vybrane  3 mesiace co je ich najlepsie zhodnotenie za roky a pod. Ludia si robia si kurzy u ludi, ktori nikdy neukazali svoje zhodnotenie a nikdy ani profitabilne netredovali. Ale ukazaju po skonceni obchodneho dna ktore obchody zobrali a ktore nie a doveryhodne ich vysvetlit dokaze kazdy. A pritom ich robili na sime a pod.

Co tym chcem povedat je, ze treba byt velmi obozretny, neverit vsetkemu, vsetko testovat a robit si sirsi obzor. Napr. pretrvava dogma na niektoych strankach ze intradenne obchodovanie je n ajprofitabilnejsie a najlepsie pre zaciatocnikov. Co ja napriklad tiez nezdielam. Intradenne obchodovanie je vynosne ale najma pre brokerov vdaka commissions.

 

 

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Dobrý  deň,

Katka ďakujem, že ste rozbehla vlákno o EUREX. Evidentne to tu obchoduje hodne málo ľudí. Darí sa Vám obchodovať FESX, FDAX... konzistentne? 

Práve sa prehryzávam kurzom FIMS. US seansa pre mňa neprichádza v úvahu kvôli deťom. FESX sledujem už dlho no i tak mu neviem prísť na kloubek. Príde mi, že praktiky z NQ popisované v kurze sa ťažko aplikujú na FESX. Volume je úplne niekde inde a volatilita sviečok taky tak. 

Aký používate data feed? Ja mám sierru a data od rhytmicu. Broker AMP. Budem vďačný za rady, postrehy z tohoto "lenivého" trhu. 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
Před 4 hodinami, mrspunt napsal/a:

Dobrý  deň,

Katka ďakujem, že ste rozbehla vlákno o EUREX. Evidentne to tu obchoduje hodne málo ľudí. Darí sa Vám obchodovať FESX, FDAX... konzistentne? 

Práve sa prehryzávam kurzom FIMS. US seansa pre mňa neprichádza v úvahu kvôli deťom. FESX sledujem už dlho no i tak mu neviem prísť na kloubek. Príde mi, že praktiky z NQ popisované v kurze sa ťažko aplikujú na FESX. Volume je úplne niekde inde a volatilita sviečok taky tak. 

Aký používate data feed? Ja mám sierru a data od rhytmicu. Broker AMP. Budem vďačný za rady, postrehy z tohoto "lenivého" trhu. 

 

Jsem ti psal podivej se na OIL od rana 7:00 do 14:00 tam je kazdy den prilezitost k 2-3 dobrym obchodum. Tady mam result jenom rano a to kouknu jednou dvakrat za hodinu kdyz jsem v praci.

5.6.2018 cl sim.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
On 5. 6. 2018 at 10:14, mrspunt napsal/a:

Dobrý  deň,

Katka ďakujem, že ste rozbehla vlákno o EUREX. Evidentne to tu obchoduje hodne málo ľudí. Darí sa Vám obchodovať FESX, FDAX... konzistentne? 

Práve sa prehryzávam kurzom FIMS. US seansa pre mňa neprichádza v úvahu kvôli deťom. FESX sledujem už dlho no i tak mu neviem prísť na kloubek. Príde mi, že praktiky z NQ popisované v kurze sa ťažko aplikujú na FESX. Volume je úplne niekde inde a volatilita sviečok taky tak. 

Aký používate data feed? Ja mám sierru a data od rhytmicu. Broker AMP. Budem vďačný za rady, postrehy z tohoto "lenivého" trhu. 

 

dobrý den,

já bohužel taky nemůžu radit, zatím mi to vůbec nejde, i když to už vypadalo nadějně. na FESX jsem koukala několik měsíců, fims se na něj aplikovat dá, ale musí se to přizpůsobit jeho "rychlosti". je dobré si ho dát do intermarket analýzy  s FDAX, v podstatě ho kopíruje. přivítala bych více příspěvků od georgetypos, ten je podle všeho na evropských trzích úšpěný. FDAX bohužel obchodovat nemůžu, je velmi drahý, zkoušela jsem to jen na simu. margin je tam skoro 15 tisíc EUR. pro nás dostupný je FDXM, což je mini DAX, který sice kopíruje hlavní pohyb DAXu, ale jinak se chová dost nepředvídatelně, skáče nahoru dolů, nemám ho nastudovaný. bohužel jsem se na něj vrhla po úspěšném obchodování DAXu na simu, když jsem pak zjistila, že si ho nemůžu dovolit. přešla jsem rovnou na miniDAX aniž bych si to znovu ověřila na simu. první den byl super a pak tři ztrátové dny za sebou, takže momentálně jsem spíš odstrašující příklad jak to nedělat, než cokoli jiného :( dokonce se mi stalo, že miniDAX přeskočil můj SL a byla z toho parádní ztráta. data mám od Sierry a účet u IB. takže mi to spojení moc nefunguje a často vypadává. 

jinak pokud máte dost velký účet, dopoledne se dá obchodovat i NQ. FESX je opravdu hodně pomalý. než udělá 5 nebo 7 ticků někdy trvá půl hodiny a více a za tu dobu to třikrát vypadá, že se otočil proti vám :) . ale zase vás nevyhodí na SL za pár vteřin po vstupu. 

jestli můžu něco doporučit, tak sledovat Georgetypos pro inspiraci a občas i odpoví na dotazy :)

držím palce :)

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
Před 4 hodinami, deenius napsal/a:

@EmmaKate  Taky obchoduji evropské dopoledne. Sleduji trhy FGBM, FGBL, FESX, FDAX. Obchoduji pak FESX a FGBL. Máš naprostou pravdu v tom, že FDAX určuje směr i rychlost FESX. Doporučuji však sledovat i právě zmíněné dluhopisy, jelikož ti mohou napovědět, kdy obchodovat breakouty a kdy se zaměřit na reversaly. 

FESX i FGBL jsou trhy, které je opravdu třeba číst tick po ticku a vstupovat i vystupovat na základě aktuálního OF. Target 7 ticků je pravděpodobně blízko maxima toho, co ti tyto trhy dovolí. FGBL je trochu volatilnější, ale ani tam bych nehledal větší targety. Já osobně chodím pro 3 až 6 ticků při riziku 2 až 4 ticky. Takových obchodů lze udělat v těchto trzích dost. Někomu to může připadat málo, ale FGBL i FESX jsou velmi likvidní trhy, kde lze obchodovat klidně i s 50 a více kontrakty. Stačí se jen kouknout do time & sales a uvidíš, že nekecám ? Navíc tick má hodnotu 10 Euro, což při dnešní kurzu dělá CCA 12 USD ? Čili je to téměř jako obchodování ESka.

Rozhodně však nedoporučuji obchodovat dopoledne NQ. Nedostatečná likvidita by ti mohla způsobit řadu problémů.

Jinak ještě k tomu IB. Podle mě je tento broker naprosto nevhodný pro EUREX. Poplatek 4 Euro za RT je vysloveně zlodějna. Proto jsem také switchnul k Stage 5. Tam platím 1,71 EUR RT pro FESX a 1,41 EUR RT za FGBL kontrakt. Data používám od GAIN, což jsou data běžící na CQG serverech (to mám potvrzeno i vyzkoušeno z několika zdrojů) a platím za ně 35 USD měsíčně. V tom balíčku mám ale krom Eurexu i CBOT a CME trhy. 

ahoj,

moc děkuju za tvůj názor a tipy! postuješ někde i ukázky svých obchodů? obchoduješ něco i odpoledne, nebo si vystačíš s FESX a FGBL dopoledne? 

já obchoduju fims, takže jen reversaly. ale jsem začátečník a ráda se přiučím čemukoli co funguje :) 

a jaký používáš obchodní software? funguje to dobře s těmi daty a brokerem co máš? 

díky, hezký večer

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
Před 11 hodinami, EmmaKate napsal/a:

ahoj,

moc děkuju za tvůj názor a tipy! postuješ někde i ukázky svých obchodů? obchoduješ něco i odpoledne, nebo si vystačíš s FESX a FGBL dopoledne? 

já obchoduju fims, takže jen reversaly. ale jsem začátečník a ráda se přiučím čemukoli co funguje :) 

a jaký používáš obchodní software? funguje to dobře s těmi daty a brokerem co máš? 

díky, hezký večer

Katka

jestli bych se taky mohl primluvit za nejake ukazky obchodu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
Před 15 hodinami, EmmaKate napsal/a:

ahoj,

moc děkuju za tvůj názor a tipy! postuješ někde i ukázky svých obchodů? obchoduješ něco i odpoledne, nebo si vystačíš s FESX a FGBL dopoledne? 

já obchoduju fims, takže jen reversaly. ale jsem začátečník a ráda se přiučím čemukoli co funguje :) 

a jaký používáš obchodní software? funguje to dobře s těmi daty a brokerem co máš? 

díky, hezký večer

Katka

  1. Když jsem ještě obchodoval FIMS, tak jsem ukázky postoval zde na fóru. Najdi si můj deník ve VIP sekci. Dnes si už pouze nahrávám celé seance, protože podle mě OF nelze zachytit staticky na screenshotu. Z vlastních video záznamů se naučíš nejvíce.
  2. Odpoledne sleduju ZB, ZN, ZF a ES. Je lepší se diverzifikovat mezi dvě seance. Vždycky tak máš alespoň šanci, že se v průběhu jedné z nich objeví dobře čitelné OF a ty vyděláš.
  3. Když jsem se zmínil, že krom reversalů (odrazů) obchoduji i breakouty, tak to pouze v případě, že tak mohu velmi rychle a snadno vydělat. Takové příležitosti jsou zejména po otevření trhu a při vyhlašování či oznámení očekávaných, ale i neočekávaných fundamentální zpráv. Jednoduše řečeno, pokud se trh stane jednosměrnou ulicí, tak jdu s momentem a jsem v pozici dříve, než k samotnému BO dojde. Nikdy neskáču do trhu ve směru BO po tom, co trh již daný level prorazil!!! To je strategie lůzrů! ? 
  4. Data i broker jsou zatím absolutně bez problémů. Teď jsem dokonce zjistil, že mám ještě o něco nižší komise, než jsem uvedl. Za FESX je to 1,68 Euro RT ? Asi pro Stage 5 založím samostatné vlákno a poreferuju o zkušenostech a možnostech tam.
  5. Pokud jde o obchodní software, tak dnes pro sledování OF používám Jigsaw Daytradr. V minulosti jsem používal Sierru i Ninju, se zapojením Numbers Barů (Footprintů). Ono je obecně více způsobů, jak číst OF. Záleží, co ti vyhovuje. Já dnes preferuji sledovat pouze DOMy bez grafů, viz. přiložený screenshot.

 

2018-06-12_12-57-36.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
On 1. 6. 2018 at 22:09, Fagus napsal/a:

Tím OF jsem myslel orderflow. Prostě jestli FIMS pravidla jdou používat. U FDXM mě to volume přijde hrozně malé. U FGBL a FESX zase ve mě bar o 3 ticích vzbuzuje dojem, že to nikam netiká, tak jak vysledovat pohyb... Ale zatím jsou to jenom takové rychlé dojmy. Na EU trhy jsem se díval asi 2x, spíš se teď ty dva týdny věnuju sledování NQ, tam aspoň může človek srovnat situace s obchodními deníky lidí ve fóru, a podívat se jaké situace tam jsou a co se tam v ten okamžik dělo, jestli to dává smysl atd. Musím se podívat i na ty EU trhy, ale je toho všeho tolik a času tak málo...

Bohužel, zatím nemám co radit. Ani zatím co sdílet. Červen chci věnovat sledování, červenec dovolené a od srpna se pustit do SIMu. Tak pak snad...

Na lepší zisky ? Já myslím, že je na začátek úspěch být vůbec v zisku :)

Ad Brusel - já si na NQ nastavil podle doporučení time zone Chicago a do chartbooků s NQ ty USA časy, ale na EU trhy chci mít Time zone Brusel a v EU chartbookách mám časy nastavené skutečné (EU) no a ty čísla volume byly tak malý a volatilita tak nízká (proti NQ), že jsem panikařil, jestli tam nemám ty časy blbě, přišlo mi to jako noc ?

Swingy? 14 dní live, 1 obchod ztrátový (-1,52$ ? ), 3 ziskové (dohromady +47,84$ ? ), 3 aktuálně otevřené, vždy 1000$ na ticker...

Vydělat... zhodnocení 20% v kurzu uváděné, pokud se ho podaří opravdu dosahovat, mi přijde jakože je to super varianta na zhodnocení peněz, když už je máš a nechceš je nechat ležet v bance. Ale jako zhodnocení, aby ses k těm penězům vůbec dostala, tak to nestačí ? Stejně budu muset i na to intradenní...

S přáním "školku na celý týden" ahoj ?

ahoj, prosím tě, mohla bych ti napsat email? 

díky

K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
On 12. 6. 2018 at 13:04, deenius napsal/a:
  1. Když jsem ještě obchodoval FIMS, tak jsem ukázky postoval zde na fóru. Najdi si můj deník ve VIP sekci. Dnes si už pouze nahrávám celé seance, protože podle mě OF nelze zachytit staticky na screenshotu. Z vlastních video záznamů se naučíš nejvíce.
  2. Odpoledne sleduju ZB, ZN, ZF a ES. Je lepší se diverzifikovat mezi dvě seance. Vždycky tak máš alespoň šanci, že se v průběhu jedné z nich objeví dobře čitelné OF a ty vyděláš.
  3. Když jsem se zmínil, že krom reversalů (odrazů) obchoduji i breakouty, tak to pouze v případě, že tak mohu velmi rychle a snadno vydělat. Takové příležitosti jsou zejména po otevření trhu a při vyhlašování či oznámení očekávaných, ale i neočekávaných fundamentální zpráv. Jednoduše řečeno, pokud se trh stane jednosměrnou ulicí, tak jdu s momentem a jsem v pozici dříve, než k samotnému BO dojde. Nikdy neskáču do trhu ve směru BO po tom, co trh již daný level prorazil!!! To je strategie lůzrů! ? 
  4. Data i broker jsou zatím absolutně bez problémů. Teď jsem dokonce zjistil, že mám ještě o něco nižší komise, než jsem uvedl. Za FESX je to 1,68 Euro RT ? Asi pro Stage 5 založím samostatné vlákno a poreferuju o zkušenostech a možnostech tam.
  5. Pokud jde o obchodní software, tak dnes pro sledování OF používám Jigsaw Daytradr. V minulosti jsem používal Sierru i Ninju, se zapojením Numbers Barů (Footprintů). Ono je obecně více způsobů, jak číst OF. Záleží, co ti vyhovuje. Já dnes preferuji sledovat pouze DOMy bez grafů, viz. přiložený screenshot.

 

2018-06-12_12-57-36.png

ahoj,

tak to klobouk dolů, asi už se obchodováním živíš, když obchoduješ dopo i odpo? nebo stíháš ještě něco jiného? jak dlouho ti trvalo se dostat tam, kde jsi teď? vlákno o stage 5 by bylo super, na netu jsem skoro žádné info od uživatelů nenašla.

díky moc za tvé zkušenosti 

K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

@EmmaKate Dvě seance denně obchoduji teprve od března, kdy jsem se k intradennímu obchodování naplno vrátil. Poslední rok jsem se hodně věnoval opcím a jiným pasivnějším strategiím, ale zjistil jsem, že se potřebuji věnovat něčemu aktivněji. Jsem prostě workoholik ?

Intradennímu obchodování se s přestávkami věnuju posledních 5,5 roku. Za tu dobu jsem vyzkoušel pěknou řadu strategií a nejrůznějších obchodních přístupů. Kdybych měl popsat, co vše mám za sebou, tak bych tento příspěvek psal měsíc ? Avšak ve zkratce. Pokud získáš kvalitní OF vzdělání a můžeš se ID věnovat každý den, měla by jsi být schopna za rok obchodovat ziskově. Důležitou roli hrají záznamy seancí. Nahrávej si je a přehraj jednou týdně, například během nedělního odpoledne. To je způsob, jak se opravdu rychle zlepšovat, protože se naučíš číst trh.

Vlákno o Stage 5 založím a pošlu sem pak odkaz. Zatím zde přidám pouze ten na recenze na serveru investimonials.

http://investimonials.com/brokers/reviews-stage-5-trading-corp.aspx

 

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...