Otázka

dobrý den,

zajímalo by mě, jestli někdo obchodujete na Eurexu a jaké trhy? ve starším článku Petr doporučuje začátečníkům FESX, ale zdá se mi, že je to velký lenoch (FESX, ne Petr :)) co doporučíte začátečníkovi s malým účtem a možností obchodovat jen dopoledne? jediné vlákno, které se věnuje obchodování na EUREXU, co jsem tu našla, je staré několik let. děkuji za odpovědi, hezký den

Katka

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Doporučené příspěvky

• 0

Ahoj Emma. Nejaky progres s FESX a obchodovaním? Zasa sa nejakej dobe plnej povinností vraciam k FIMS kurzu. FESX je môj favorit. Ak sa podelíš o nejaké info budem rád. Prípadne len súkromne, no neviem ako sa to tu robí.

Diky

MS

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • 0

No ono sa neni moc o čo deliť. Kurz striedavo prerušujem. Povinnosti ma valcujú. Snažím sa vypozorovať ako funguje orderflow na FESX no je to celkom ťažké. Používam 3min TF a sviečky sú tam celkom malé a OF väčšinou vyvážené, takže sa skoro nie čoho chytiť. Pokukujem po FDXM a  FGBL. V FESX vidím veľký potenciál čo sa týka počtu kontraktov do budúcna. Ďalšia vec je, že obchodovať poobede je pre mňa nemožné, takže NQ je pasé. Takže ak má niekto aspoň drobnú radu, uvítam aspoň vodítko ako na to.

Díky MS

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • 0

Taky se pokouším sledovat trhy dopoledne.

FGBL má sice výbornou likviditu, ale díval jsem se do něj víc jak měsíc a neviděl jsem žádný smysluplný signál i několik dní v kuse. Malé pohyby, poskakování o 1 tick tam a zpátky, já tam (alespoň v tom období zaří / říjen) nic neviděl.

FDXM má likviditu řádově nižší, takže je otázka, jak by to live vypadalo se skluzy a plněními, ale tam mám aspoň pocit, že těm situacím rozumím. Sleduju ho asi 6 týdnů. Pohyby jsou výraznější než u FGBL, ale zase ne tak zběsilé jako u "velkého" DAXu (na který stejně nemám). Procento úspěšnosti se lepší, ale výsledky pořád nepovažuju za dostatečné pro přechod na live.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se