Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodování


Doporučené příspěvky

Ahoj ,

Jak tak čtu tento Váš příspěvek , tak si říkám že nakoupit dolárky teď je celkem dobrá investice do budoucna.Za to Vás chválím (i když já osobně si myslím , že půjde ještě tak o 1,50 Kč dolů . ) No nic o tom jsem nechtěl mluvit , chci Vám říct že s objevením komodit , jsem na tom skoro stejně jako vy . A pokud můžete říci , že jste po tak krátké době nad věcí , tak před vámi hluboce smekám. Já osobně nad věcí nejsem protože každý den objevuji v komoditním světě nové věci , na které zírám s prominutím s otevřenou pusou a které sráží mou hrdost obchodníka pěkně k zemi . Sám nedovedu říct kdy budu schopný začít samostatně s chladnou hlavou obchodovat .Já osobně Vám držím palce a přeji , aby jste v komoditách uspěl a vydělal do budoucna nějaké ty dolárky .

REN .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rendo nesmekejte, není proč. Snažil jsem se popsat ( nebo snad podat jakýsi návod) o tom, jak jsem se po psychické stránce " odpoutal " od peněz, se kterými snad jednou budu obchodovat. Jinak netuším.
Když jsem podruhé dočetl manuál, tak jsem týden vypustil, protože z toho mám v hlavě takový guláš, že chvílemi nevím, kde pokračovat. A tak jsem se rozhodl, že si to tématicky rozdělím. Průběžně se asi nechají vyhodnocovat grafy. Samostaně si asi založím kapitolu detailního chápání technických pojmů, dále pak moneymanagement, plánování obchodu atd. Přesně podle toho, jak nám tady radí pánové Tomáš a Petr. Musím si to nějak systematicky rozdělit a hlavně uspořádat. Například dobré chápání technických pojmů jde ruku v ruce s grafy. Pak můžu dočasně vynechat některé jiné věci. Rozebírat to kousek po kousku. Je zde mnoho kvalitních informací, o tom není pochyb. Začátky jsou a teprve ještě budou velice těžké. Když mě něco napadne, tak to sem velice rád napíšu a rád přijmu jiné názory. Můžu se totiž mýlit, nebo něco přehlédnout a o tom to je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tome a Petr

Potesil som sa ze ste sa podujali vytvorit tuto stranku lebo je velmi dobrym pomocnikom hlavne zacinajucim obchodnikom nielen v Cechach ale i na Slovensku.
V minulosti ked som zacinal ja take nieco neexistovalo jedina pomocka bol manual od Toma Repika o ktorom sa tiez zmienujete na tejto stranke.
Prave preto obcas sa pozriem na stranku " komodity.cz " a objavil som tam clanok o vas oboch v sekcii Tomov kabinet pod c. prispevku 095: KOMODITNY STANKARI.
Dokonca sa tam pise dost nelichotivo o vas ze ste neuprimny ludia aje tam uverejneny aj dotaz Tomasa Nesnidala coby byvaleho studenta Toma Repika pod st. cislom A2219.
Velmi by ma potesilo keby ste na tuto skutocnost reagovali UPRIMNE aby ste tak pred zacinajucimi obchodnikmi zotreli tien ktory sa tymto na vase osoby zniesol aby som aj ja ako skusenejsi obchodnik mohol doverovat a drzat vam palce v tom co pre vsetkych ZADARMO robite.
Vdaka Ciro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

děkuji vám za příspěvek.
Co se týče toho, zda-li jsem i já byl po nějaký čas studentem pana Řepíka, pak ano. Byl jsem studentem mnoha jiných kurzů, jak výše zmíněného u nás v ČR, tak dalších v zahraničí. Má cesta hledání úspěchu v komoditách byla zřejmě podobná mnohým z nás a považuji to jako samozřejmý a logický proces. Neznám nikoho, kdo by se jednoho rána probudil a byl komoditní génius, bez jakéhokoliv studia, zkoumání a poznávání. Myslím, že každý obchodník si musí projít studiem tun informací a snahou hledat další a další „guru“, než dojde do bodu, kdy sám zjistí, že daleko důležitější než hledat nové a nové obchodní strategie je hledat v nitru své já, hledat svou osobnost, hledat svou individualitu. To je něco, co vás nikdo nenaučí, co mě trvalo největší díl času a co se dnes snažím předat dál svými rozsáhlými články o psychologii obchodování, které zde na finančníkovi publikuji a které jsou, k mému milému potěšení, velmi hojně čtené. Možná právě proto, že odrážejí mé skutečné obchodní zkušenosti, které jsem v průběhu let bolestivě nasbíral. Kurz pana Řepíka byl pak jednou z (logických) zastávek při cestě za mým úspěchem. Osobně jsem prošel obdobím, kdy jsem kupoval a četl tuny různé literatury - má knihovna má v tomto ohledu velmi solidní záběr (a ty nejzajímavější knihy pro vás zde s Petrem recenzujeme). A samozřejmě, u řady z nich jsem ze začátku oplýval nadšením, dokud jsem nedošel do bodu, kdy mně draze nakoupené strategie nefungovaly. To byl i případ pana Řepíka. Díky však bohu za všechny tyto nefunkční strategie, které mně postupem času napomohly vytvořit si své vlastní, zamyslet se hluboce nad psychologickou stránku svého obchodování a vydat se tak na dráhu úspěšného obchodníka.
Během své cesty jsem poznal právě největší pravdu o komoditním obchodování ze všech - pravdu o tom, že individualita jedince je alfa-omega úspěchu obchodování. Toto je poměrně široký koncept k pochopení, který jsme se rozhodli s Petrem co nejlépe na finančíkovi vysvětlit a skrze něj pak pomoci všem začínajícím či neúspěšným obchodníkům. Je to koncept, ke kterému jsem došel skrze velmi bolestivou cestu desítek „guru“ typu pan Řepík a který bych vám - čtenářům finančníka - zřejmě jen stěží byl kdy schopen začít předávat, kdybych do tohoto bodu zjištění osobně nedošel a tak se sám osobně nerekruitoval do úspěšného tradera. A´t tedy každý sám posoudí, zda-li z našich článků, odpovědí druhým a know-how které na finančníkovi prezentujeme cítí „loosery“, nebo obchodníky prosperující, obchodníky nad věcí. Osobně si myslím, že pro to, co děláme, nás nikdo jako nějaké podvodníky označovat nemusí. Obzvláště pokud to děláme zcela zdarma a dobrovolně. Všichni naši návštěvníci si již určitě všimli, že pro ně 2x týdně připravujeme a zveřejňujeme články, které by mohly každému pomoci na cestě za úspěchem - a to bez jakéhokoliv nároku na honorář a v našem volném čase. Též trpělivě odpovídáme na dotazy všech čtenářů, neustále aktualizujeme náš komoditní manuál zdarma, a tak dále. Proč? Řekněme, že v tuto chvíli je to pro nás s Petrem určité „poslání“, kterým bychom rádi splatili světu svůj dík za to, že jsme komoditní obchodování poznali, že jsme si prošli trnitou cestou a dokázali dojít tam, kde nyní jsme.
Co se týče označení KOMODITNÍ STÁNKAŘI, domnívám se, že slovo STÁNKAŘ označuje někoho, kdo stojí u prodejního stánku a něco tam prodává. My v tuto chvíli stánkaři rozhodně nejsme. I když jsme již předznamenali, že do budoucna zde budou i placené produkty, v prvé řadě zde vždy a stále budete nacházet pravidelně naše články, řadu různých strategií a know-how. ZDARMA.
Co se týče zveřejněné emailové korespondence, s prominutím ta se týká převážně akciového manuálu a s akciemi já nemám už dlouhou dobu nic do činění, proto nepovažuji za příliš relevantní vyjadřovat se hlouběji. Nic méně, ještě jednou zopakuji: každý prochází určitým procesem. Pokud objevíte něco nového, co vám připadá skvělé, máte tendenci to chválit. Pokud zjistíte, že vám to nefunguje, už to moc nechválíte. Pokud zjistíte, že jste zaplatili za něco, co jinde existuje zdarma, už o tom moc nemluvíte. Rozhodně tedy necítím za toto k panu Řepíkovi jakoukoliv zášť, i přes to, že bych to upřímně nečekal od člověka, kterého jsem považoval za osobnost s pohledem dostatečně nad věcí. Na druhou stranu - a zde mě prosím nechápejte špatně - rozumím tomu, že se pan Řepík zlobí, když co on prodává je u nás na serveru zdarma, což dokazují i reakce řady čtenářů v našem fóru.
Pokud má někdo jakékoliv pochybnosti, nikomu přeci nebráníme, aby naše stránky přestal číst a šel si třeba koupit manuál pana Řepíka... Žijeme v demokratické společnosti. Tak se podle toho chovejme.

Zcela na závěr bych pak velmi rád ještě zareagoval na jednu větičku ze zmíněné reakce pana Řepíka na naše stránky:

...."Všichni mí současní i budoucí studenti však nemusí mít naprosto žádné obavy, že by se kdy jejich korespondence se mnou dostala k jiným očím, než mým. Nedostane se ani ta oněch výše jmenovaných, mě atakujících - pokud o to sami nepožádají."

Promiňte pane Řepík, ale právě se má osobní korespondence s vámi na veřejnost dostala. Dovoluji si podotknout, že jste mě o souhlas otisknout tuto korespondenci jakkoliv nepožádal. Zrovna tak si dovoluji upozornit, že jsme vás na našich stránkách nikdy jakkoliv neatakovali.

S pozdravem,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Protože byl dotaz směřován i na mě, lehce zareaguji. Především se „podepisuji“ pod to co napsal Tomáš. Obchodování není o tom, kdo začal dříve, s kým se kdo kde kamarádí či jaké má kdo kontakty. V obchodování vítězí pouze ti, kteří dokáži vydělávat. Nikde jinde se patrně tolik nesetkáte s lidmi, kteří o sobě tvrdí, že jsou ti jediní oprávnění, ti jejichž rady jsou ty jediné správné a všechny tyto informace dokáží dlouhosálhe obhajovat a dokazovat proč je to tak a ne jinak. Budou vám to tvrdit různí samozvaní „guru“, ale i brokeři a dealeři všeho možného i nemožného. Přitom úspěšným obchodníkem se paradoxně stane právě ten, kdo si z různých zdrojů dokáže vzít ty správné informace a následně si dokáže nalézt právě tu svojí vlastní cestu.
A to je smyslem Finančníka – poskytovat informace k zamyšlení, k hledání cest, které nikdy nejsou „černobílé“. Pokud máte pocit, že se musíte rozhodnout „komu věřit“, jdete špatnou cestou – nesnažte se nikdy doslova „následovat“ názory někoho jiného – budujte si názory své.
Financnik stojí v zásadě na zcela jiném principu než tradiční služby „poradců“, kterých v celém světě naleznete stovky. Můžete zde diskutovat s ostatními obchodníky o svých nápadech, inspirovat se našimi myšlenkami, které pokládáme do „pléna“ k diskuzi a zamyšlení a sdílet praktické zkušenosti lidí, kteří mají podobné zájmy. Ale stále mějte na pamětí– neberte vše jako nějaké „dogma“ – přemýšlejte nad věcmi, nenechte se strkat do nejrůznějších doporučených brokerů a strategií, vzdělávejte se a hledejte cestu, která konkrétně Vám bude vydělávat.
Petr Podhajský

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, rád bych taky přispěl k tématu o zde zmíněným odkazu pana Řepíka o "stánkařích".
I já začínal u p.Řepíka - asi jako každý tady. Taky jsem došel do stádia, kdy mi jeho strategie nefungovaly a v podstatě jsem na nich většinou jen ztrácel. Chěl jsem ale na komoditách fakt vydělávat, takže jsem musel začít hledat i jiný strategie, apod. Abych to zkrátil - dnes se též považuji za úspěšného tradera (komoditami se prakticky živým) a to díky tomu, že jsem si začal jít vlastní cestou. Proto všechno, co p. Řepík o financnikovi napsal považuji za naprosto nesměrodatné. Docela věřím tomu, že kdybych před p. Řepíkem řekl, kolik teď vydělávám a že jsem začínal jako jeho student, začne se chlubit tím, jak "jeho studenti vydělávají..." Přitom můj úspěch má s ním a jeho "strategiemi" společného snad jenom to, že jsem se skrze jeho manuál dozvěděl, že něco jako komodity existuje.
Tomáš s Petrem nabídli něco, co tady nikdo jiný nenabídnul - spoustu vlastního know-how, které může pomoci všem, co doposud na komoditách nevydělávaly. To je něco, co je dost neobvyklý i v zahraničí, kde jsou komodity o něčem úplně jiným. Dělají to zdarma. Co víc chtít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak sa nam to okienko s "psychologiou" nejak rozbehlo...:-)) Myslim, ze aj pocet prispevkov svedci o tom, ze psychologia obchodovania je velmi dolezita pre kazdeho, kto chce byt naozaj uspesny v tomto "biznise" ! Ja som takisto zacal s Repikovymi manualmi (precital som ich vsetky 3 - komoditny, akciovy a opcny) a na jednej strane som rad, ze ich vydal a nelutujem za ne peniaze. Dali mi komplexny pohlad na cele komoditne a opcne obchodovanie. No na druhej strane, davam za pravdu tym, ktory tu pisu o vlastnej ceste a vlastnom pristupe k obchodom na 100% !
Prajem autorom tohto webu, aby to vydrzali a drzim do buducna prsty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Zdravím, dnes si povíme, co čeká tradera, který bude zhypnotizován s stane se součástí davu. Čeká ho deindividuace s následujícími důsledky: -omezení kontroly impulzivního chování -zvýšení citlivosti vůči emocím a situačním podnětům -snížená schopnost nebo neschopnost ovládat vlastní chování -snížení důležitosti, která je chování přikládána -snížení schopnosti rozumně plánovat Dnesd jsem provedl pokus: -žádný plán -rychlý TF (NQ 1min.) -náležitě naladěn - viz též obrázek. Bilance: 8 obchodů, suma ztrát 310 USD, suma zisků 160 USD, výsledek: ztráta 150 USD. První dva obchody jsem ještě cítil své individuum, první trochu unáhlená spekulace a touha vstoupit včas. Druhý považuji za solidní vstup, ovšem vyhozen na SL. Dále jsem ztratil kontrolu a začal myslet jen na zisky, vstup na high dne, revers do short a následně honění drobných v chopu. Ovšem svoji deindividuaci jsem si plně uvědomil, až když jsem všeho nechal a odešel od PC, celý průběh byl skutečně jako jakási hypnóza, kde se projevili všechny důsledky vypsané zde nahoře. Výsledek pokusu mě pěkně vyděsil, dle mého plánu bych tento den asi vůbec neměl obchodovat, případně toto nechat po první ztrátě - skutečně teď netuším jestli bych toto v reálu dodržel. Závěr: bez perfektního plánu a železné disciplíny a schopnosti odolat "zhypnotizování davem" to bude katastrofa.

10199

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...