Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Existuje vůbec?!


Leonheart

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

již delší dobu hledám brokera, který by splňoval následující:

 

1/ podléhá dozoru ČNB *

2/ Zastoupení či sídlo v ČR *

2a/česká podpora

3/ Umí obchodovat FX, akcie (Pražská, Americké a asijské burzy), obce, futures a například: kovy, WTI a pod. a to přímo

4/ Eviduje akcie přímo na mě 

5/ Platforma MT4 a nebo NJT, nebo platformu s tech. vybavením na úrovni MT4

6/ Podporuje hedgign a shortování a inteligentní příkazy, případně obchodování mimo obchodní hodiny

7/ Česká podpora

8/ Spory neřeší přes rozhodce, ale soud

9/ Dají se u něj držet zároveň CZK USD a EUR a ty požívat pro dané trhy bez případné konverze

10/ dá se obchodovat s pákou i bez (tuto si mohu sám volit)

11/ Nízké poplatky

Tam kde je * u toho se dá ustoupit

 

Vyzkoušel jsme zatím:

FIO - katastrofa - vysoké poplatky, pravěká nepřehledná platforma, nefunkční příkazy (vznikla mi tím škoda, Fio ji přiznala, ale naprosto konstruktivně nereaguje na reklamace atd.)

 

XTB - nefunkční příkazy i několik desítek sekund nešli zadávat příkazy a jiné zmatky opět XTB přiznalo (zde mi však ztrátu kompenzovali

Top forex -obdobně jako XTB

Degiro: dost mi vadí jejich podmínky při standardním účtu, nevýhodná smlouva, kdy zplnomocňujete vkládání volných prostředku do jejich fondů, nutná neustála konverze a pod.

LYNX - tak takto jednostrannou smlouvu jsem již dlouho neviděl, to že brokeři chtějí jen peníze bez žádné zodpovědnosti se tálo standardem, ale výslovně uvádět ve smlouvě "neručíme nikdy za nic" a v případě problému rozhodce no to tak s účtem pár desítek tisíc ..

 

Budu rád za doporučení a zkušenosti, začínám mít pocit, že na trhu broker na úrovní viz. mé požadavky neexistuje. 

 

 

Upraveno uživatelem Leonheart
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Leonhart,

v tom případě se podívejte znovu, zastoupení IB v ČR (Lynx) vyhovuje všem vašim požadavkům. Osobně používám IB (Lynx) už téměř deset let.

Netuším, proč řešíte smlouvu s Lynx, zajistí vám českou podporu, ve všech ostatních věcech jsou pro vás důležité podmínky Interactive Brokers (zůstatky na cenné papíry jsou pojištěny do výše $500 000 na účet, hotovost na účtu do maximální výše $250 000 na účet, cenné papíry jsou zaknihovány na vaše jméno, v případě bankrotu brokera o ně nemůžete přijít). Lynx jako takový vůbec nepříjde do kontaktu s vašimi prostředky, depozitní platby v CZK se provádějí přímo na sběrné účty IB (česká pobočka HSBC), pokyny k odeslání prostředků z banky IB pak jsou již zcela ve vaší gesci, platby opět probíhájí skrz bankovní účty IB.

Upraveno uživatelem dane
Link to comment
Sdílet pomocí služby

dane,

 

dovolím si nesouhlasit, smluvní dokumentace, která mi byla LYNX zaslána nic z toho co uvádíte neobsahovala, naopak jsem ji vnímal co do právního výkladu jako velmi jednostrannou a v jednotlivých konkretních případech negaranční atd. Zkuste si smlouvu mezi klientem a LYNX přečíst a sdělte mi, kde se mohu například domáhat práv soudní cestou, když je tam například rozhodčí pojednání .... P.S. a proč řeším smlouvu s LYNX, no třeba už jen proto, že jakožto rozvážný investor se zajímám co je ve smlouvě mezi mnou a poskytovatelem dané služby ... a problémy nastávají až opravdu nastanou ...

 

Upraveno uživatelem Leonheart
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Leonheart,

to co zmiňujete bych neoznačil za nerozvážnost, ale za hrubou neznalost systémových souvislostí činností brokera v prostředí finančního a kapitálového trhu.

Lynx je pouhý zprostředkovatel, který kromě toho, že vám zajistí jazykovou podporu a založení účtu u IB, inakasuje provizi z vyšších komisních poplatků, za získání klientů pro IB v Evropě a zajišťění dodatečné zákaznické podpory.

V tomto kontextu tedy opravdu netuším, jakých práv se chcete domáhat u Lynx a proč je pro vás důležitá smluvní rozhodčí doložka s Lynx. Smlouva Lynx je evidentně vytvořená v souladu se zákonem o podnikání na kapitálovém trhu, jinak by Lynx jako právní subjekt nemohl v tomto oboru v ČR podnikat a nesplňoval by podmínky pro získání licence ČNB. Regulatorní opatření ČNB jsou však mířeny na tuzemský finanční a kapitálový trh a proto může smlouva se společností Lynx, která je pouhým zprostředkovatelem otevření účtu u zahraniční společnosti, vypadat jako zavádějící.

Prostředky, které zašlete na svůj obchodní účet jsou kromě vás pouze v disponabilitě IB (která se řídí vašimi pokyny), a to od první depozitní platby až do uzavření všech pozice a výběru posledních prostředků z účtu. Lynx inkasuje provize od IB, která je strhává z vašeho účtu. Lynx a IB funguje na principu B2B, oni dodávají klienty, za to inkasují provizi, B2C vztah je zajišťován mezi IB a Vámi.

Zjednodušeně si celou situaci můžete představit jako Lynx v pozici affiliate (provize za doporučení) a IB v pozici skutečného provzovatele doporučené služby, jen s tím dodatkem, že Lynx má s IB výhodnější smlouvu o spolupráci, než běžný affiliate subjekt.

IB je společnost se sídlem v USA, podléhá regulatoráním orgánu se sídlem v USA (FINRA, SEC), vaše prostředky jsou uloženy v jurisdikci USA, domáhat se svých práv tedy můžete logicky u soudů v USA. Ale z mého pohledu a zkušenosti mi příjde opravdu nerealistické, že by největšímu retailovém brokerovi na světě hrozil bankrot, což s ohledem na pojistná opatření není žádný problém, případně, že by plánoval okrádat své klienty, což je federální zločin a získání aktiv zpět by neměl být v takovém příapdě žádný velký problém, ale tipuji, že pojišťovny by celou věc vyřešily ještě rychleji, než soudy. Ale obojí je z pohledu nejpesimističtějších scénářů nesystematických rizik naprostá utopie.

Pokud si s ničím nechcete lámat hlavu, založte si účet přímo u IB. Při hodnotě portfolia nad 100 tisíc USD je významně výhodnější než u Lynx.

 

Upraveno uživatelem dane
Link to comment
Sdílet pomocí služby

dane,

 

měl jsem podezření, které se mění takřka v jistotu, zda-li nejste zaměstnanec či zástupce jmenovaných společností. 

 

Co bych považoval za hrubou neznalost jsou Vaše vědomosti, jelikož je hezké jak si v odpovědích protiřečíte, co do postavení smluvního vztahu investor-LYNX-IB - vymahatelnosti práva, dozoru a dalších Vašich "argumentací". Doporučuji Vám, aby jste si řádně prostudoval smlouvu s LYNX, následně se dotázal co v praxi vlastně znamená dozor ČNB a jak ta Vám může v případě sporu "pomoci" a i rozporuplná tvrzení o rozhodčí doložce vs. domáhání se u soudu v USA. Děkuji za Váš názor, hezký den. P.S. já dva takové případy v praxi řešil a v podstatě přijdete na to, že ČNB vám v případě sporu, kde poskytovatel služby je registrován jinde s odkazem na legislativu jiné země nepomůže a jejich neprofesionalita a neochota je standardní , jako u každé státní instituce v ČR

 

Upraveno uživatelem Leonheart
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ještě jednou, co možná nejjednodušeji:

1) Lynx je pouhý introducing broker, který funguje jako white label pro Interactive Brokers.
2) Dozor ČNB je účelová formalita. Aby vůbec mohl Lynx na trhu působit v oboru podnikání na kapitálovém a finančním trhu, byť jako pouhý introducing broker, musí mít licenci od ČNB, a to na všechny instrumenty, které poskytuje ve své platformě IB.
3) Rozhodčí doložku nemusíte akceptovat, ale pokud chcete brokera, který splňuje vaše požadavky, nemáte na výběr.
4) Veškeré spory, nebo reklamace, které by mohly vzniknout vinou špatně realizovaných příkazů, ať už s vaší strany, nebo ze strany brokera, je nutné řešit přímo s Interactive Brokers. Lynx může maximálně reprodukovat vaše dotazy pro IB, to je zbytečné, když můžete celou věc řešit sám, což je rychlejší a efektivnější přes Message Center v Account Managementu u Interactive Brokers.

Závěrem dodávám, že nejsem, nikdy jsem nebyl a neplánují se stát zaměstnancem Lynx ani IB, případně jiného brokera. Už je to téměř deset let co jsem si otevřel první obchodní účet u Interactive Brokers (maržový), u Lynx jsem si otevíral hotovostní účet cca před třemi roky, částečně ze zvědavosti, používám jej pouze pro účely svého druhého akciového/ETF portfolia, kde generuji minimální obchodní aktivitu, jinak bych určitě volil IB.

P.S. Jestli chcete s brokerem uzavřít smlouvu ušitou na míru, zůstaňte u spoření do prasátka. Všichni se vystavujeme riziku. Pro mě je větší riziko nechat prostředky ležet na termínovaném vkladu/spoření/účtu s nízkým úrokem, než je investovat na finančním a kapitálovém trhu prostřednictvím entity se sídlem v USA.

Upraveno uživatelem dane
  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážený, 

Vaše impertinence se mě jakožto od člověka, který 10 let je u nějakého brokera a nezná řádně jeho smlouvu, nemohou dotknou. 

A pokud jste moji odpověď před tím nepochopil, tak ještě jednou - Děkuji Vám za váš názor i když zcestný a myslím, že jste řekl dost a já také, že pro mě není LYNX ta správná volba, tak mi to tu stále nepropagujte. Doufám, že jste pochopil!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Leonheart,

ve vašem případě bylo obrovskou chybou vstupovat na zahraniční trhy s využitím tuzemského zprostředkovatele (XTB, Fio), který systémovou zastaralostí, morální i etickou neprofesionalitou snad ani nelze srovnávat s americkými brokery. Při lepší znalosti právního a podnikatelského prostředí amerického trhu byste s IB neváhal ani na okamžik. Je zbytečné vyjadřovat nespokojenost nad svým špatným úsudkem a odmítat nejlepší možnou alternativu kvůli smlouvě s introducing brokerem, jejíž podmínky jsou pro vás naprosto irelevantní, ale vy sám je považujete za nepřijatelné. Asi takto - na založení účtu u IB to stačí, na nic jiného Lynx nepotřebujete. Příliš mnoho nedůvěry škodí zdravému úsudku a ochotě akceptovat podnikatelské riziko, pokud jste se už dvakrát spálil, nedivím se, ale USA není Evropa a už vůbec ne Česko. Pokud se vám nelíbí Lynx, založte si účet rovnou u IB, od evropských brokerů bych se držel co možná nejdál, můžete zkusit i TD Ameritrade/TradeStation, ale nakonec stejně uznáte, že IB má ve většině věcí náskok. Kultura evropských finančních společností nebyla nikdy drobným retailovým investorům příliš nakloněna.

Upraveno uživatelem dane
  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

dane,

 

díky na TD Ameritrade/TradeStation se podívám i na primární spolupráci s IB. Co se týče (Fio, XTB a pod.), tam jsem vydržel pouze v řádech několika dní, pro to co popisuje. A domnívám se, že postupným zkoušením v praxi si snad prošla většina, aby přišli na to, který partner zrovna pro ně je vhodný, nebo vy jste snad zjistil na první dobrou ...

 

Upraveno uživatelem Leonheart
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Leonheart,

začínal jsem rovnou u IB, otřesné zkušenosti lidí se společnostmi typu Brokerjet/Colosseum/XTB mi byly známy, zkoušel jsem různé obchodní platformy, MT4 pro mě nebyla akceptovatelná, IB umožňovalo už v té době napojení dat a exekucí příkazů na NJT, TWS pro mě byla svou funkčností a komplexními možnostmi dostačující, komise bezkonkurenčně nejnižší. Dodnes se kvalitativní rozdíl mezi IB a evropskými brokery příliš nezměnil. Drtivá většina evropských brokerů, fungujících na českém trhu, ještě stále sází na to, že jejich klienti neumí dostatečně anglicky, zároveň nepotřebují komplexní systém příkazů pro deriváty (multi-leg apod.), nejsou příliš aktivní a spokojí se i se zastaralým technologickým softwarem. Například FIO banka jako broker ještě dodnes používá ke zpracování a zaúčtování transakcí na obchodních účtech svých klientů ruční zápis a ověření, který oproti automatizovanému disponuje značnou chybovostí.

Upraveno uživatelem dane
Link to comment
Sdílet pomocí služby

dane,

 

ano to souhlasím o své negativní zkušenosti s místními brokery jsem psal u Fio banky jsem během 10- ti dní snahy obchodovat akcie odešel ( nefunkční tickery, po nahlášení nefunkčnosti stop loss příkazů trvalo 2 dny než to opravily a jejich pravěká aplikace mi naprosto nevyhovuje - dle jejich vedoucího dealingu "asi neumíte obchodovat, když potřebujete blikající aplikaci" ).

Jsem zvyklý na MT4, ale chtěl bych zkusit NJT , údajně poskytuje rozšířenější podporu obchodování...

Mým zájmem je obchodovat akcie a následně po nabití znalostí zkusit obchodovat futures. Co by jste mi doporučil za platformu MT4, nebo NJT?

S NJT nemám zkušenost, předpokládám, že to je licencovaná aplikace a tedy nějakým způsobem placená? Nebo se je aplikace volně dostupná a kupují se jen data od příslušného poskytovatele?

Jak začít jako začátečník obchodovat futures? 

  • Zmaten 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Leonheart,

Pokud platforma zvládá promptní plnění příkazů, které potřebujete k exekuci své obchodní strategie, je úplně jedno pro jakou se rozhodnete.

Osobně si vystačím s TWS a NJT. U NJT je nutné využít externího zprostředkovatele tickových dat, při TWS platíte dle datového balíčku. Zpožděná data jsou zdarma. Pro intradenní obchodování se samozřejmě bez aktuálních dat neobejdete. Pokud budete obchodovat akcie jednoduchými typy strategií (swingové poziční, potenciální nákup akcií výpisem put opcí, ...) v omezeném objemu, data s minimálním zpožděním jsou k dispozici například na investing(dot)com.

Jestli chcete obchodovat futures, doporučuji začít s hedgovými strategiemi typu nesměrových opčních strategií, nebo intramarket spready na futures. Nekryté futures pozice nejsou pro začátečníka dobrou volbou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...