Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

namodro
to že vypadlo VT při prvním obchodě tak to je asi zákonitost :) také zkouším 4h zatím na demu,ale plně nerozumím tomu systému. Ty dokonce píšeš že používáš pouze jeden Ma. Já vstupuju při trendu na day grafu v souladu se 4H, ale nevím jak výstup a kam stopky. Můžeš přiblížit jak to děláš ty a jak přesně poznat fibo čísla kde vystoupit? Díky a přeju úspěšné live obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby, já nejedu Wilsonův 4hour tunel. Jen jsem z něj vyšel a upravil si to k obrazu svému. Ten jeho originál je velmi dobrý, má to otestované za celý rok 2004 na 6 měnových párech a výsledky backtestingu ještě záměrně zdegradoval, přesto jsou ty výsledky excelentní. Mít na kontě 10.000$, tak prostě už vůbec o ničem nepřemýšlím a po zbytek života jedu Wilsona se striktním 1% moneymanagementem. Originál najdeš tady: http://www.freewebs.com/mswilson/, můj pracovní nevychytaný překlad přikládám. Mně ovšem ten jeho model z několika důvodů nevyhovoval, takže jsem to i na základě nějakých diskuzí na různých jiných forexáckých webech notně ořezal, a prostě používám jen 4 hodinový graf - to je základ, na jiných timeframech to tak nefunguje. Obchoduji jen EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF a USD/JPY. Upravil jsem si ve VT normální MA indikátor tím, že jsem k němu přifařil fibo úrovně +- 34, 55, 89, 144, 233 a 377 - jen abych to měl na grafu pěkně znázorněné - ten taky přikládám zazipovaný. Úrovně 34 a 377 v podstatě nepoužívám, mám je tam zatím spíš pro strýčka příhodu, ale i na nich se občas leccos odehrává :). Takže tyhle fibo úrovně počínaje 55 jsou profit targety. Vstupuji vždy třemi jednotkami - jejich velikost záleží na tvém kontě, momeymanagementu a odvaze :). Na fibo 55 vybírám první PT, na fibo 89 vybírám druhý PT a poslední jednotku buď vybereš na 144 (u méně volatilních párů), nebo na 233, nebo na 377 (výjimečně) a nebo prostě jedeš, až dokud se zase nepotká cena s mojí oblíbenou E 55 :) - to je párkrát do roka, ale pak to stojí za to. Ideální by bylo obchodovat jako Wilson 5 jednotek - jenže jsme zase u té výše konta a riskmanagementu :S. Kde přesně vstupuji a jaké nastavuji stopky, to tady psát nebudu. Ne proto, že bych nechtěl pomoct - naopak právě proto, že nechci škodit :). Ale když si strčíš do 4h grafu tu moji Fibo MA a podíváš se na historii, tak si myslím, že není žádný problém vstupy a SL vychytat. Ještě dvě poznámky - když se v grafu zobrazí ta upravená Fibo MA, tak ho smrskne na výšku, takže se to pokaždé bohužel musí ručně šipečkami roztáhnout. Nevím, jestli se s tím dá něco dělat jiného, než z toho zase vymazat úroveň 377. V MT4 to nedělá problémy. A za druhé: u USD/JPY neberu signály, které jdou proti směru E 55 :). Happy trading Petr

556

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Namodro:
Petře, gratuluji k rozjetí live účtu, k prvnímu obchodu ( přes všechny problémy s CMS) ale i k ohromným pokrokům, které předvádíš. Myslím, že ta doba, kdy pojedeš jen 4H grafy podle Wilsona ještě přijde. Přeji i nadále trpělivost, která, jak známo, přináší ovoce.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby,
nevím, kde je problém... Samozřejmě se roztahuje celý graf a fibo se musí roztahovat s ním. Pokud se ti dostanou konce kandlí nebo případné zadané příkazy mimo graf, zobrazí se ti dole a (nebo) nahoře (implicitně) modré obdélníky s bílou šipkou - po kliknutí na ně se ti graf smrskne tak, že vidíš všechno, co potřebuješ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...