Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

Ještě se chci vrátit k 4 hour tunel a k E 55... Nevyjádřil jsem se přesně, když jsem napsal, že na jiných timeframes to tak nefunguje. Samozřejmě Fibonacciho posloupnost funguje na všech časových rámcích, je to prostě matematika, která má obecnou platnost. Jenom je potřeba to odladit vždy k obrazu svému. A tak jako někdo miluje rychlou jízdu, může dávat přednost 5 min timeframe, a jiný dá místo svezení v F1 přednost procházce v parku (a weekly grafu...)
Tak asi tak... :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Namodro
Asi to víš, ale zmíním se o tom - broker Oanda umožňuje libovolnou velikost lotu. Takže např. místo minilotu (10000$, 1pip=1$) je možné si zvolit lot o velikosti třeba 1000$ kde 1pip=0,1$ pak tedy 100 pipsový stoploss znamená risk 10$. Není to asi na zbohatnutí, ale na ověření strategií naživo s menším riskem by to někdo mohl uvítat. Případně se to může hodit i ve tvé situaci kdy potřebuješ najednou otevřít víc pozic s většíma stopkama a není k dispozici "pohodlný" kapitál ani na běžné miniloty. Zkoušel jsem jen demo Oandy - neumí to vůbec nic (ve srovnání s VT), někteří to řeší tak že jim běží VT kvůli indikátorům a technické analýze a přes Oandu realizují obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marku,
díky za info. Oandu jsem i s dalšími brokery zvažoval, a nakonec zavrhl. Už jen ten jejich systém "gumového" spreadu mi nahání husí kůži... :) Něco trochu podobného s nastavitelnými mikroloty nabízí i Marketiva, ale zatím jsem neměl čas to podrobně zkoumat a na jejich stránkách je informací poskrovnu...
Díky, Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumovy spread je drsny, a nema ho jen Oanda mam pocit. Jsou tu i jini brokeri...
Kazdopadne ten system je zajimavy, a pritom velmi slusne pochopitelny. Ten jeho jednohodinovy system je mozna lepsi pro mensi ucty - kdyz jsem to prochazel, pripadalo mi, ze jsou tam treba mensi stopky.
Premyslim o tom, jak asi ti hosi delaji vstupy. Mimochodem, Namodro, ty u toho vazne sedis od rana do noci? Jak to resis? Ja jsme na to koukal, a autor pise, ze se stridaji ve hlidani tri...
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dzink,
od rána do noci u toho nesedím, jelikož (jen do prvního miliónu :)) musím tvořit hodnoty v práci. Ono to zas nedává tolik signálů. Když se podíváš na grafy, tak to někdy jede pěkných pár dní. Já prostě zadám stopky a na profit targetech entry, a sedím u toho, jen dokud mi to neveme první úroveň. V ten moment jsem v klidu, protože už nemůžu jít do mínusu. Dnes mám například od rána cca od 8:00 tři jednotky v EUR/USD. Klika byla, že jako živnostník jsem zrovna dneska neměl moc do čeho píchnout, tak jsem zůstal doma (jinak by to hlídala žena a určitě by to všechno zavřela po prvních 5 pipsech profitu :)). Zastavilo se mi to těsně před prvním PT, a protože jsme museli něco zařizovat a manželka byla nervní, tak jsem tu první jednotku zlikvidoval ručně (obchodní plán šel do háje :)), žena se uklidnila a už jsem nemohl do mínusu.
Odpoledne jsme museli jet pryč, tak jsem zrušil entry, na zbytek pozice jsem zadal normální limit na fibo úrovni a jeli sme. Když jsem se před chvílí vrátil, akorát jsem stačil zrušit limit a znovu zadat entry a za okamžik mi to vzalo nastavený PT. A poslední pozice pojede dál buď na další fibo úroveň, nebo, když u toho budu moct sedět, tak ji budu posouvat až do opětovného protnutí ceny s E 55 :). Takže žádné násilí...

S tím Wilsonovým jednohodinovým systémem jsem původně chtěl začínat. Říkal jsem si přesně to, cos napsal - že je lepší pro malé účty. Jenže když si ho na pár týdnů otestuješ na demu - nemyslím zpětně na historických datech, ale normálně živě na demu - tak zjistíš, že to s těmi menšími stopkami tak úplně nefunguje... Na druhou stranu 4 hodinový tunel, když se do té historie podíváš, dává obrovské jednorázové satisfakce. Když má člověk pech, tak tě na stopkách uskáče každý systém. Právě proto jsem přesvědčen, že si na to ztrátové skákání musíš vydělat v těch dlouhých sešupech. Já jsem za ten rok fakt vyzkoušel kdeco, i když ten první půlrok to bylo na komoditách - ale ono je to hodně podobné. A až tohle mi dalo klid a pohodu při trejdování :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Namodro
prave testuji Tvou 4Hod modifikaci a hned pri prvnim demo trejdu jsem si to asi pohnojil. Pokud spravne ctu mezi radky, vstupujes do trhu pouze na zaklade protnuti ceny s E55. :] A PT jsou jak jsi vysvetlit FIBO krivky...trochu upravuji svuj SL {testingem}, protoze ne uplne vzdycky se krivka vyda po protnuti na druhou stranu od E55 :].

Vstupujes do trhu i nejak jinak? {napriklad spekulaci na "srovnani" ceny s E55 apod}

P.S. pls check email

GLADER

Link to comment
Sdílet pomocí služby

glader,
nemůžeš vstupovat při každém protnutí, to by ses uplácal na stopkách :), mrkni na grafy pár měsíců zpátky (když si dáš v demu VT plný počet svíček, tak by ti to mělo na 4 h timeframe ukázat až loňský podzim) a uvědom si, že celý trading je vlastně o tom, dostat pravděpodobnost na svou stranu. Když mrkneš na tu historii, tak si zkus statisticky porovnat, kolik 4 h svící projede E55 aby skutečně pokračovaly v trendu, a kolik 4 h svící, které uzavřou nad (pod) breakoutem skutečně pokračuje v trendu. Jinak řečeno vstupuji na close, které je za breakoutem. Ale netvrdím, že to tak bude pořád. Nic není dokonalé a vždycky je co vylepšovat. Když porovnáš ty vstupy s 4 H tunelem, tak zjistíš, že někdy vstupuji dřív, někdy později než by to bylo s tunelem, někdy vstupuji i tam, kde by tunel vstup filtroval - což bylo zrovna dnes na euru. Ale Wilson vymlsává až od fibo úrovně 144, kdežto já beru i 55, a někdy (zrovna dneska :)) mě okolnosti přinutí vzít třeba i 34. Je důležité si taky uvědomit, že cena poměrně často lízne fibo, ale když nepočítáš se spreadem, tak se odrazí a ty utřeš nos... Jinak jsem sice psal, že se neohlížím na fundamenty, ale to taky není tak úplně pravda - sleduji, kdy jsou nějaké významné reporty, protože ty s tebou můžou pěkně zacvičit a v tom fofru bych si asi nedovolil jako dneska odjet na tři hodiny k tchýni :). Mimochodem jedna z nevýhod VT je, že buď otevřeš jedním příkazem, a pak nemůžeš zadat tři limity a musíš zadat normální entry, které pak musíš hlídat; nebo zadáš vstup třemi příkazy, ale ten třetí při nějakém fičáku už může být pěkných pár pips za zamýšleným vstupem...
Když si vstupem nejsem jistý, porovnávám ještě stejné nastavení na MT4, protože tím, že začíná candle v jinou hodinu (jedou na GMT a VT na NYT), má malinko jiný průběh i ta E55. Porovnávám taky pohyb mezi EUR/USD a USD/CHF, a ještě mám několik takových pomůcek, které ti ale nedá žádný backtesting. To je prostě 8 hodin denně zírání do grafu. Pak se taky často stane, že mi některá z těch pomůcek najednou přestane fungovat, a začínáš znova... :) On má Wilson pravdu v jednom: píše tam něco ve smyslu "nedůvěřujte mému modelu a testujte a testujte..." Když jsem finančníka objevil, tak mě docela štvalo, jak Petr s Tomášem psali, že nedají k dispozici nějakou instantní step by step metodu, protože si prostě každý musí najít to svoje. Postupem času jsem zjistil, že prostě mají pravdu, a když si projedeš ty diskuze tady, už je tady takové kvantum systémů, že by člověk řekl, že to musí každému stačit. No a vidíš - nestačí. Stejně si každý musí projít tím, že vyzkouší deset, dvacet, padesát systémů, které jiným fungují léta a nakonec skončí u něčeho úplně jiného... :)

Happy trading
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

namodro
ahoj, pořád mám problém s tou MA fibo. Nesmrskne se mi graf,ale fibo.Když použiju šipečky, tak se mi graf stáčí na štorc i s fibo-ale pořád smrsknutým.(nemá v průměru ani půl centimetru. O kousek výše jsi psal, že bez poslední úrovně to funguje správně - můžeš mi to sem hodit takto upravené, já se totiž v programování vůbec nevyznám. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre,
souhlasim s tebou, ze hledani si vlastnich strategii je opravdu dlouhodoba a osobni vec {ja jsem presel k jednoduchemu MA pres MACD, pres Fischera, pres CCI, pres OSCIL, uz ani nevim pres co...}. Porad zkousim co to da a testuji a testuji. Jsem z toho fakt hotovej :]
Pravda ale je, ze pokud svice preleze pres E55 a pokracuje v trendu {alespon na prvniho F} tak jsi proste v plusu. Takovy je fakt.
Koukal jsem dneska na to EURo, a samozrejme bych vstoupil...ale sel jsem na nocni do prace a prote jsem to nezadal, protoze jsem ve studiu 4H byl "na lacno"...Otevrel jsem dneska CHF, zadal STOPKY a LIMITY {otevrel jsem 3 pozice...podle vystupoveho systemu na FIbo} a odesel opet do skoly a do prace :] Ted tedy nevim, co s tim je, ale po protnuti E55 to slo hned zpatky na BEAR. Tak asi ostrouham.

Je to trochu "nejiste" vstupovat az po potvrzeni protnuti E55...trochu mi neni jasne jak to delas...jaky rozpeti je pro tebe rozhodne ze se to nestoci zpatky...

Hodne uspechu preje
GLADER

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Glader,
CHF jsem dneska vůbec nebral. Jednak close skončilo sice za breakoutem, ale opravdu jen tak tak, jednak jsem to porovnával s eurem, prostě mě CHF nepřesvědčil... :) Ovšem pokud jsi vstupoval podle 4H tunelu hned po otočení SMA 8, tak ti to udělalo minimálně kolem 80 pips - je otázka kde máš nastavené PT a SL...
K té tvé poslední větě: ještě jednou - vem si historii grafu a zkus trochu statistiky... :)


Standby,
skutečně nevím, co máš za problém, mně to funguje normálně. Jinak ti doporučuju prostě se zkusit nějaké základy naučit z manuálu k VT, nebo tady z diskuze - zrovna tenhle indikátor je primitivní záležitost. Před pár týdny jsem ani nevěděl, že nějaké indikátory ve VT programovat jdou... :)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby,
když si ve VT klikneš v panelu VT navigator na Nástroje > Tvorba nástrojů TA, objeví se ti okno Edituj nástroje TA. Tam si označíš Moving Average a klikneš na Kopíruj. Objeví se ti okno Moving Average, kde jsou záložky Nástroje TA, Výstup, Vstup, Horizontální linie a Skript. Pokud máš english verzi, tak output a input jsou do češtiny opačně přeložené. Klikneš na záložku Skript, a nakopíruješ tam pod poslední řádek tohle:

MA1:=MA+fibo1;
MA2:=MA+fibo2;
MA3:=MA+fibo3;
MA4:=MA+fibo4;
MA5:=MA+fibo5;
MA6:=MA+fibo6;
MA_1:=MA-fibo1;
MA_2:=MA-fibo2;
MA_3:=MA-fibo3;
MA_4:=MA-fibo4;
MA_5:=MA-fibo5;
MA_6:=MA-fibo6;

Pak klikneš na záložku Vstup (v angličtině opačně output), klikneš na tlačítku Nový, do horního políčka Jméno proměnné napíšeš MA1, totéž do políčka Jméno, vybereš si barvu čáry, šířku čáry a typ čáry a dáš znovu Nový, do Jména proměnné napíšeš MA2 a takhle pokračuješ, až tam budeš mít MA1 až MA6 a MA_1 až MA_6.

Klikneš na záložku výstup, dáš Nový a do políčka typ vybereš float. Do pole jméno vyplníš fibo1, totéž do pole zobraz jméno a do výchozí napíšeš 0,0034 - to je první fibo úroveň. Pokud chceš začínat až úrovní 55, tak ti stačí všude o jeden záznam méně (takže i ze skriptu bys umazal MA6 a MA_6). Pokud tam nechceš mít úroveň 377, stačí ti jen čtyři záznamy. Takhle opět pokračuješ, až budeš mít v levém poli pod Pr, tPr, mt, VShift a HShift nápisy: fibo1 až fibo6.
Všude to piš tak, jak je to ve skriptu, tedy bez mezer.
Pak si můžeš, ale nemusíš, kliknout na záložku Nástroje TA a změnit si tam jméno místo Moving Average třeba na My First Miracle, klikneš na ikonku diskety a až ti zešedne, tak to křížkem v pravém horním rohu zavřeš a máš ten indikátor. Ten se ti objeví normálně v seznamu všech ostatních indikátorů.
Uff

Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...