Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

Na víkend Vám ponúkam niečo ľahšie na čítanie, hlavne pre priaznivcov tunelov. Je to 1h Vegas tunnel method podľa Wilsona. Ospravedlňte chyby v preklade, nie je to doslovný preklad, skôr taký voľnejší preklad, ktorý som si urobil pre vlastnú potrebu. Pekný víkend. :) Martin

786

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

SIDe,
dnes na EUR byl {a porad je} ten downtrend dost jasny. Vzdy to tak neni. Myslim, ze by jsme vsichni traderi meli vice updatovat vlakno vyvoj menovych paru {nebo tak nejak}. Pokud zacnu u sebe, predpokladane cisla fundamentnich zprav si najit dokaze kazdy, ted jde jen o to je spravne interpretovat.
Aneb jako vsude to je kolotoc DATA - INFORMACE - ZNALOSTI
:)
glader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Glader
Dnes už se toho asi moc nestane, euro se bude dále plácat někde kolem 1,2120-1,2140 a neočekávám nějaké překotné změny. Cable to samé v bleděmodrém (1,7720-40)... V pondělí to ještě bude trh "rozdýchávat" a všichni (a hlavně ti velcí) se budou soustředit na úterní zasedání FEDu....Pak teprve očekávám nějaké významnější "šachy"... :)
Máš pravdu, vlákno Komentáře a tipy k vývoji...poněkud stagnuje, asi máme tady více "techniků" než fundamentalistů.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rbitter:
Zatiaľ robím poctivý backtesting a demo obchodovanie. Preklad je viac-menej výsledkom toho, že ako backtesting, tak aj demo obchodovanie dáva perspektívne výsledky, a preto myslím, že to stojí za podrobnejšie preskúmanie. Na to, aby som to pustil do reálu, nemám ešte dostatočne otestovaný a vypilovaný tento model. V každom prípade ma oslovila jeho jednoduchosť a jednoznačnosť signálov. A takisto aj časová nenáročnosť (hodinový graf skutočne vyžaduje len pár desiatok minút denne na vyhodnotenie vstupov, výstupov, SL a PT).
Takže v každom prípade budem ďalej testovať a uvidíme :)
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Galant, rbitter...
Hodinový tunel jsem testoval mimo jiné taky, s tím, že by měl dovolit menší SL a přesnější vstupy než jeho mladší 4 hodinový bratříček. Pak mě napadlo srovnat si obě metody a testoval jsem současně na dvou otevřených grafech - zjistil jsem, že 4h model dává mnohem lepší, mnohem jasnější a obvykle dřívější signály. 1H má příliš mnoho whipshaw, takže tě to může na sérii ztrátových obchodů pěkně vykrvácet. Ovšem je fakt, že i ten 4H má zrovna poslední dva měsíce dost mizerné období... :) Tím v žádném případě nechci nikoho odradit od pokusů - klidně se někdo může zrovna v téhle metodě najít a doladit ji k dokonalosti. Ostatně Wilson na ní vydělával slušné $$$ přes dvacet let... :)
Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Protože čert a Vegas zřejmě nikdy nespí (já už skoro taky ne) :), nabízím nejžhavější novinku z dílny pana Wilsona - Vegase. V prvním souboru je originální text a přiložené dva indikátory pro Meta Trader 4 (nutno vše rozzipovat), ve druhém souboru jsem si dovolil Vegasův text víceméně věrně přeložit. Skvělý update obou tunelů i zbrusu nová metoda a taky zopakování zásad úspěšného tradera. Vřele doporučuji přečíst, obzvláště zájemcům o skalpování.
Co se týče grafického znázornění nového Daily tunelu, jsou dle mého názoru ty indikátory do MT4 zbytečně komplikované (myslím, že stačí prostě zobrazit si fibo úrovně od 89 do 377 a vědět na kteru dávat bacha), ale to je jen věc názoru. Upřímně řečeno jsem taky nepochopil, proč znovu dva klouzavé průměry, když by stačil ten zprůměrovaný mezi nimi, ale to jsou jen hnidopišské připomínky k jinak (dle mého skromného názoru) skvělému modelu... (tu)
Hezké počtení a happy trading
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Protože čert a Vegas zřejmě nikdy nespí (já už skoro taky ne) :), nabízím nejžhavější novinku z dílny pana Wilsona - Vegase. V prvním souboru je originální text a přiložené dva indikátory pro Meta Trader 4 (nutno vše rozzipovat), ve druhém souboru jsem si dovolil Vegasův text víceméně věrně přeložit. Skvělý update obou tunelů i zbrusu nová metoda a taky zopakování zásad úspěšného tradera. Vřele doporučuji přečíst, obzvláště zájemcům o skalpování.
Co se týče grafického znázornění nového Daily tunelu, jsou dle mého názoru ty indikátory do MT4 zbytečně komplikované (myslím, že stačí prostě zobrazit si fibo úrovně od 89 do 377 a vědět na kteru dávat bacha), ale to je jen věc názoru. Upřímně řečeno jsem taky nepochopil, proč znovu dva klouzavé průměry, když by stačil ten zprůměrovaný mezi nimi, ale to jsou jen hnidopišské připomínky k jinak (dle mého skromného názoru) skvělému modelu... (tu)
Hezké počtení a happy trading
Petr

Aha, sorry, tak soubory budu muset poslat nějak jinak, jelikož je to větší než server finančníka spolkne. Ale to až po USA unemployment rate ve 14.30

To Admin: nebylo by možné vám to opět poslat na majl?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...