Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
deenius

Komoditní spready - Jaké jsou vaše zkušenosti?

Doporučené příspěvky

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit co jsou Premium charges v CBOT Rulebook - https://www.cmegroup.com/content/dam/cmegroup/rulebook/CBOT/II/14/14.pdf   (sekce 14108 Premium charges) ? Nějak mi uniká podstata. Jedná se o poplatek k ceně kontraktu? Platí se za celou dobu mezi dvěma futures kontrakty dle vzorce za počet kalendářních dní? Nebo se jedná jen o nástroj pro určení full carry a nejedná se o poplatek? 

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Před 16 hodinami, Jean-Pierre napsal/a:

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit co jsou Premium charges v CBOT Rulebook - https://www.cmegroup.com/content/dam/cmegroup/rulebook/CBOT/II/14/14.pdf   (sekce 14108 Premium charges) ? Nějak mi uniká podstata. Jedná se o poplatek k ceně kontraktu? Platí se za celou dobu mezi dvěma futures kontrakty dle vzorce za počet kalendářních dní? Nebo se jedná jen o nástroj pro určení full carry a nejedná se o poplatek? 

To se tebe, jako retail obchodníka, netýká, jedná se o poplatek v případě dodání fyzické komodity proti drženému futures kontraktu.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

EDIT: Eee, sorry, poplet jsem si to s dotazem na delivery payment. U premium charges se jedná o rozdíl v ceně mezi jednotlivými měsíci a je už zahrnut, spolu s dalšími proměnnými, v pořizovací ceně.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
On 14. 10. 2019 at 15:11, krejzic napsal/a:

EDIT: Eee, sorry, poplet jsem si to s dotazem na delivery payment. U premium charges se jedná o rozdíl v ceně mezi jednotlivými měsíci a je už zahrnut, spolu s dalšími proměnnými, v pořizovací ceně.

krejzic děkuji za odpověď, ale nerozumím tedy v tom případě této větě :  " No certificate shall be valid for delivery on futures contracts unless the premium charges on such wheat shall have been paid up to and including the 18th calendar day of the preceding month "  - aneb překládám- li správně tak "Žádný certifikát nebude platný pro doručení kontraktu pokud nebudou premium charges na danou pšenici uhrazené do a včetně 18.kalendářního dne předchozího měsíce".   Pro upřesnění bych rád doplnil, že jsem si vědom, že pro nákup a prodej kontraktu za účelem spekulace a ne fyzického dodání se to obchodníka netýká, ale rád bych porozuměl cenám jednotlivých kontraktních měsíců a tomu, co na ně má vliv a jak jsou tvořené. 

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

zdravim, niekedy davno som si kupil kurz spready , cca 2014? .. da sa niekde v mojom archyve pozriet si ten kurz? stranka sa trocha pomenila a neviem to najst.

dakujem

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.