Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Konzistentní profity se swingových obchodováním [bezplatné vysílání]


Doporučené příspěvky

24 minutes ago, Macros napsal/a:

A vyplatí se to finančně? To by musel server stát do 500,- měsíčně. Každopádně to dělat jen kvůli AB je nesmysl, takže předpokládám, že ti na tom běží i něco dalšího.

No ani nevím kolik to vlastně stalo. Platil jsem 500 kredit a vydrželo to cca 2 měsíce. Bezely mi tam ještě nějaké Python skenery a stahování dat z Yahoo! pravé pro AB. Mozna ale než hned zaplatit X tisíc za AB tak na vyzkoušení to není špatne. A denně zakládat novou databázi je otravne.

H

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

24 minutes ago, honzasek napsal/a:

No ani nevím kolik to vlastně stalo. Platil jsem 500 kredit a vydrželo to cca 2 měsíce. Bezely mi tam ještě nějaké Python skenery a stahování dat z Yahoo! pravé pro AB. Mozna ale než hned zaplatit X tisíc za AB tak na vyzkoušení to není špatne. A denně zakládat novou databázi je otravne.

H

Ahoj, ja pouzivam trial verziu Amibrokeru a rozhodne nezakladám denne novu databázu. Importujem denne data ktore som predtým stiahol do SC.

takze otvorim Amibroker, nasledne File, dalej Import ASCII, dalej Data( folder v SC ), dalej oznacim vsetky subory, dalej Otvorit a to je vsetko, import trva cca 30sekund.

  • Líbí se 2
  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 hour ago, Macros said:

A vyplatí se to finančně? To by musel server stát do 500,- měsíčně. Každopádně to dělat jen kvůli AB je nesmysl, takže předpokládám, že ti na tom běží i něco dalšího.

Virtuální server s Windows seženeš i za 315,- měsíčně. Pro automatické strategie stejně potřebuješ něco, co nezruší výpadek internetu nebo elektriky u tebe doma.

Upraveno uživatelem Hugos
oprava
  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

19 minutes ago, Hugos napsal/a:

Virtuální server s Windows seženeš i za 315,- měsíčně. Pro automatické strategie stejně potřebuješ něco, co nezruší výpadek internetu nebo elektriky u tebe doma.

To je ale velká otázka, co za tu cenu dostaneš ? Já už to mám dávno vyřešené, jen jsem chtěl poukázat na to, že provozovat VPS jen na sw v ceně 6300,- není úplně ono ?

Každopádně taky vím, že pořizovat VPS na testy nebo začátky obchodování je taky nesmysl (ekonomický). A potom dávat AOS někam na nejlevnější VPS, kde se budou točit relativně velké peníze, taky není ono. Nakonec se zjistí, že u kvalitního hostingu se zaplatí min. 1500,- měsíčně aby to bylo k něčemu... Ať si to ale každý řeší jak chce.

 

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

23 minutes ago, Hugos napsal/a:

Virtuální server s Windows seženeš i za 315,- měsíčně. Pro automatické strategie stejně potřebuješ něco, co nezruší výpadek internetu nebo elektriky u tebe doma.

Virtuální server seženeš za nula. Provozuji jich pro sebe několik, běží mi tam AOS v MT4 jak demo, tak rea a pár dalších blbostí, co chci držet pořád online.. Sice parametry nic moc (1CPU, 1G RAM, 30GB SSD), ale na to nechat tam běžet MT4 několik měsíců to je paráda. Dej hledat v google t2-micro. nebo rovnou https://aws.amazon.com/ec2/?nc2=h_m1  a hledej EC2 for free ?  a je to skutečně free, od května mě to nestálo nic, ale když chceš, můžeš doplatit a mít lepší CPU, RAM...
 

  • Líbí se 1
  • Děkuji 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na VPS jsem se díval a průměrný s Windows skutečně stojí cca 350,-Kč a více měsíčně. Tzn., že za 3 roky je to cena AB Pro licence. O to ale nejde, na tyto potřeby si vyčlením nějaký starý virtual server v práci ve farmě, ikdyž jen s WinServer2003, ale na tyto účely bohatě stačí.
Spíš mne jde o ten čas strávený stahováním dat do AB pro Russell 3000. Teď jsem asi hodinu zjišťoval, jak si naimportovat ze Sierrachart všechny tickery pro Russell 3000, ale podařilo se, takže pro historické backtesty super. Jenže abych měl alespoň 20 let dat, to mi SC stahovalo cca 30 minut, protože SC neumí stahovat chybějící data, jako AB, takže každý den stahuje vždy celou historii, což je časový vopruz. Takže data pro Russell 3000 z SC do AB každý den ráno, jako to dělám pro SP100 v rámci FS2 je tedy dost nereálný, protože k těm cca 15 minutám by najednou přibylo min dalších 30 minut pro MOPULL, když bych jí chtěl obchodovat.
Tolik tedy můj postřeh s tímto setupem. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

6 minutes ago, Dres napsal/a:

Na VPS jsem se díval a průměrný s Windows skutečně stojí cca 350,-Kč a více měsíčně. Tzn., že za 3 roky je to cena AB Pro licence. O to ale nejde, na tyto potřeby si vyčlením nějaký starý virtual server v práci ve farmě, ikdyž jen s WinServer2003, ale na tyto účely bohatě stačí.
Spíš mne jde o ten čas strávený stahováním dat do AB pro Russell 3000. Teď jsem asi hodinu zjišťoval, jak si naimportovat ze Sierrachart všechny tickery pro Russell 3000, ale podařilo se, takže pro historické backtesty super. Jenže abych měl alespoň 20 let dat, to mi SC stahovalo cca 30 minut, protože SC neumí stahovat chybějící data, jako AB, takže každý den stahuje vždy celou historii, což je časový vopruz. Takže data pro Russell 3000 z SC do AB každý den ráno, jako to dělám pro SP100 v rámci FS2 je tedy dost nereálný, protože k těm cca 15 minutám by najednou přibylo min dalších 30 minut pro MOPULL, když bych jí chtěl obchodovat.
Tolik tedy můj postřeh s tímto setupem. 

Ahoj,

ve vláken pro FS2 je přeci od kolegy tradera cely postup, jak stahovat data z Yahoo pomoci Pythonu. Není to zas tak složité.

Je potřeba Python nastavit a kód už je napsaný cely ve vlákne. Nebude to žádný fofr ale je to pohodlnější. 

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

25 minutes ago, honzasek napsal/a:

Ahoj,

ve vláken pro FS2 je přeci od kolegy tradera cely postup, jak stahovat data z Yahoo pomoci Pythonu. Není to zas tak složité.

Je potřeba Python nastavit a kód už je napsaný cely ve vlákne. Nebude to žádný fofr ale je to pohodlnější. 

H.

Čau Honzo,
jo vidíš, na PY jsem úplně pozapomněl.

Díky za echo

P.

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 5 hodinami, Dres napsal/a:

Na VPS jsem se díval a průměrný s Windows skutečně stojí cca 350,-Kč a více měsíčně. Tzn., že za 3 roky je to cena AB Pro licence. O to ale nejde, na tyto potřeby si vyčlením nějaký starý virtual server v práci ve farmě, ikdyž jen s WinServer2003, ale na tyto účely bohatě stačí.
Spíš mne jde o ten čas strávený stahováním dat do AB pro Russell 3000. Teď jsem asi hodinu zjišťoval, jak si naimportovat ze Sierrachart všechny tickery pro Russell 3000, ale podařilo se, takže pro historické backtesty super. Jenže abych měl alespoň 20 let dat, to mi SC stahovalo cca 30 minut, protože SC neumí stahovat chybějící data, jako AB, takže každý den stahuje vždy celou historii, což je časový vopruz. Takže data pro Russell 3000 z SC do AB každý den ráno, jako to dělám pro SP100 v rámci FS2 je tedy dost nereálný, protože k těm cca 15 minutám by najednou přibylo min dalších 30 minut pro MOPULL, když bych jí chtěl obchodovat.
Tolik tedy můj postřeh s tímto setupem. 

K čemu je dobrých 20 let dat pro live obchodování?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 12 hodinami, Dres napsal/a:

Na VPS jsem se díval a průměrný s Windows skutečně stojí cca 350,-Kč a více měsíčně. Tzn., že za 3 roky je to cena AB Pro licence. O to ale nejde, na tyto potřeby si vyčlením nějaký starý virtual server v práci ve farmě, ikdyž jen s WinServer2003, ale na tyto účely bohatě stačí.
Spíš mne jde o ten čas strávený stahováním dat do AB pro Russell 3000. Teď jsem asi hodinu zjišťoval, jak si naimportovat ze Sierrachart všechny tickery pro Russell 3000, ale podařilo se, takže pro historické backtesty super. Jenže abych měl alespoň 20 let dat, to mi SC stahovalo cca 30 minut, protože SC neumí stahovat chybějící data, jako AB, takže každý den stahuje vždy celou historii, což je časový vopruz. Takže data pro Russell 3000 z SC do AB každý den ráno, jako to dělám pro SP100 v rámci FS2 je tedy dost nereálný, protože k těm cca 15 minutám by najednou přibylo min dalších 30 minut pro MOPULL, když bych jí chtěl obchodovat.
Tolik tedy můj postřeh s tímto setupem. 

Co se týče VPS, kdysi Petr doporučoval Contabo, viz jeho článek o VPS. Ja používám jejich defacto základní SSD variantu a platím necelých 10€/měsíc  a max. spokojenost. Ale i tak si myslím, že je lepší koupit AmiBroker vč. AmiQuote a podobnýma importama se nezdržovat a nezatěžovat. Pak všechno funguje jak má. Samotný AmiBroker má v sobě i KISS Batch + Scheduler a tak se mi nová EOD data stáhnou přes noc, provede se analýza, vytvoří se report a ráno už jen přijdu k hotovému a vidím výsledky jak MOPULLu, tak FS1+FS2, tak dalších svých nápadů (dalším krokem bude automatizace s API pro TWS). A už se pro ten den nemusím zdržovat a mám čas pro další práci a zkoumání dalších přístupů a strategií.. 

  • Líbí se 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 7 hodinami, Macros napsal/a:

K čemu je dobrých 20 let dat pro live obchodování?

Já nemluvím o Live ale o všeobecném držení 20.leté historie, když to člověk má vše v jedné instanci. Včera jsem si ale rozdělil SC, abych stahoval R3000 do jedné SC instance, aby se mne tickery nepletly v AB i do SP100/500 a naopak.
 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 19 hodinami, Macros napsal/a:

A vyplatí se to finančně? To by musel server stát do 500,- měsíčně. Každopádně to dělat jen kvůli AB je nesmysl, takže předpokládám, že ti na tom běží i něco dalšího.

Používám contabo.com a i s SSD diskem mě to stojí 300kč/měsíc..na normálním to bude ještě levnější...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 2 hodinami, Unlimited napsal/a:

Co se týče VPS, kdysi Petr doporučoval Contabo, viz jeho článek o VPS. Ja používám jejich defacto základní SSD variantu a platím necelých 10€/měsíc  a max. spokojenost. Ale i tak si myslím, že je lepší koupit AmiBroker vč. AmiQuote a podobnýma importama se nezdržovat a nezatěžovat. Pak všechno funguje jak má. Samotný AmiBroker má v sobě i KISS Batch + Scheduler a tak se mi nová EOD data stáhnou přes noc, provede se analýza, vytvoří se report a ráno už jen přijdu k hotovému a vidím výsledky jak MOPULLu, tak FS1+FS2, tak dalších svých nápadů (dalším krokem bude automatizace s API pro TWS). A už se pro ten den nemusím zdržovat a mám čas pro další práci a zkoumání dalších přístupů a strategií.. 

Ahoj,

 

mohl bys prosím poradit, jak stahuješ do AB EOD data automaticky? Používám Amiquote, ale nevím, jak ho donutit, aby se sám rozjel. Když otevřu soubor například SP100.tls, tak se mi v AQ zobrazí tickery, ale nezačnou se sami stahovat. Jen u každého vidím Wait, takže musím sám kliknutím začít stahování.

Děkuji

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

21 minutes ago, honzasek napsal/a:

Ahoj,

 

mohl bys prosím poradit, jak stahuješ do AB EOD data automaticky? Používám Amiquote, ale nevím, jak ho donutit, aby se sám rozjel. Když otevřu soubor například SP100.tls, tak se mi v AQ zobrazí tickery, ale nezačnou se sami stahovat. Jen u každého vidím Wait, takže musím sám kliknutím začít stahování.

Děkuji

Honza

Honzo,

strasne jednoduchy. Tedy tech cest jem vice. Jak jsem psal, pouzivam v AB Batch + Scheduler, coz je to stejne, jako bys kliknul v  AB->Tools->Auto-updates Quotes. Nestane se nic jineho, nez ze je amiquote spusten s parametrem autoupdate, napr: AmiQuote\Quote.EXE /autoupdate, pripadne jako dalsi parametr muze byt *.tls soubor se definovanyma tickerama. 

Vice viz napoveda amibrokeru (pres google amiquote autoupdate). Pripadne youtube, kde je spousta free videi. 

Petr.

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...