Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Konzistentní profity se swingových obchodováním [bezplatné vysílání]


Doporučené příspěvky

Dotaz na uživatele AmiBrokeru s free daty: jaký symbol používáte pro index Russell 3000 ?
Já jsem v Yahoo datech našel IWV, ^RUA a VTHR a zvolil ^RUA. 
Při sledování trendu (MA100) dávají velmi podobné výsledky, ale v jednotlivých svíčkách se dost liší jak mezi sebou tak od Norgate dat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pre info

 

SPLITS & REVERSE SPLITS
Symbol Description Type Details
ROL  Rollins Inc Split 3-2 F/S
EOLGF Empire Oil & Gas NL Split 1-20 R/S
CNEND Claren Energy Corp Split 1-10 R/S - Renamed from CNENF
KTYB Kentucky Bancshares Inc Split 2-1 F/S
       
NAME CHANGES
Old Symbol Old Description New Symbol New Description
ACRZF Acreage Holdings Inc Common Shares (Canada) ACRGF  
ZTRX Zartex Inc Common Stock MNIA Cannis, Inc. Common Stock
RNVAD Rennova Health, Inc. Common Stock RNVA  
CNENF Claren Energy Corp CNEND  
       
MERGERS & SPINOFFS
Symbol Description Type Details
None      
       
DIVIDENDS
GBDC Golub Capital BDC Inc Special Cash 0.12
GLNV Glenville Bank Holding Co Inc Special Cash 0.45
AEE  Ameren Corp Cash Dividend 0.475
AIG  American International Group Inc Cash Dividend 0.32
APC  Anadarko Petroleum Corp Cash Dividend 0.3
ARZTY  Aryzta AG Cash Dividend 2.169424
CJEWY  Chow Tai Fook Jewellery Group Ltd Cash Dividend 0.191737
EPETF  Emperor Entertainment Hotel Ltd Cash Dividend 0.028
FORR  Forrester Research Inc Cash Dividend 0.2
FSIC  FS Investment Corp Cash Dividend 0.19
GBDC  Golub Capital BDC Inc Cash Dividend 0.32
GES  Guess? Inc Cash Dividend 0.225
HLFBF  Hong Leong Financial Group Bhd Cash Dividend 0.13
HPE  Hewlett Packard Enterprise Co Cash Dividend 0.1125
JHIUF  James Hardie Industries PLC Cash Dividend 0.1
JHX  James Hardie Industries PLC Cash Dividend 0.1
KSS  Kohl's Corp Cash Dividend 0.61
LGI  Lazard Global Total Return and Income Fund Inc Cash Dividend 0.11556
LGI  Lazard Global Total Return and Income Fund Inc Cash Dividend 1.22505
LGI  Lazard Global Total Return and Income Fund Inc Cash Dividend 0.0964
LKFLF  Luk Fook Holdings International Ltd Cash Dividend 0.55
LOR  Lazard World Dividend & Income Fund Inc Cash Dividend 0.07409
MDRR  Medalist Diversified REIT Inc Cash Dividend 0.175
ODVCI  Oil & Gas Development Co Ltd Cash Dividend 0.204537
PSA  Public Storage Cash Dividend 2
PSB  PS Business Parks Inc Cash Dividend 1.05
RMI  RiverNorth Opportunistic Municipal Income Fund Inc Cash Dividend 0.0917
SFL  Ship Finance International Ltd Cash Dividend 0.35
SHWGF  Shandong Weigao Group Medical Polymer Co Ltd Cash Dividend 0.049
WEBK  Wellesley Bank Cash Dividend 0.055
WJAFF  WestJet Airlines Ltd Cash Dividend 0.14
XLGIX  Lazard Global Total Return and Income Fund Inc Cash Dividend 0.11556
XLGIX  Lazard Global Total Return and Income Fund Inc Cash Dividend 1.22505
XLGIX  Lazard Global Total Return and Income Fund Inc Cash Dividend 0.0964
XLORX  Lazard World Dividend & Income Fund Inc Cash Dividend 0.07409
XRMIX  RiverNorth Opportunistic Municipal Income Fund Inc Cash Dividend 0.0917

 

.

 
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,

rád bych zde posbíral několik tipů, jak technicky dotáhnout strategii prezentovanou na kurzu až do úrovně plné automatizace.

Snadno se dají vytvořit uvedené indikátory a nasadit je na graf trhu. Zrovna tak je poměrně snadné vytvořit i scanner, který s pomocí indikátorů prochází symboly a identifikuje příležitosti. Nicméně pokud chci mít strategii plně automatizovanou, tzn. mít "něco", co běží úplně samo nonstop, každou noc to spustí scanner, identifikuje příležitosti (a podmínky pro uzavření existujících pozic), vygeneruje příkazy pro otevření pozic na nejlepších symbolech a odešle do nějaké brokerské platformy, to už je trochu složitější. Zrovna tak je bez takového kompletního řešení těžké podobný systém backtestovat a papertradovat. Můžete sice pustit backtesty na spoustě trhů najednou, ale je těžké simulovat zpětně výsledky scanneru. Papertrading je pak možno provádět pouze manuálně.

Indikátory, strategii, která je využívá na jednom trhu a scanner jsem si vytvořil v Ninjatrader, jenže jakmile jsem se začal pokoušet o další automatizaci, narazil jsem na to, že pravděpodobně výše uvedený koncept není v Ninjatrader podporován. Pokud jste si jistí, že je, tak mě prosím opravte a trochu nasměrujte, jakým způsobem to vyřešit. A jak se případně vypořádat s nehoráznou pomalostí scanneru (Market Analyzer) v Ninjatrader. Začal jsem tedy prozkoumávat support forum Amibroker a hledal odpověď na to, zdali v Amibroker, takové řešení možné je, ale zatím jsem jednoznačnou odpověď nenašel.

Rád bych tedy poprosil, zdali někdo máte reálnou zkušenost s tím, zdali se dá výše popsané skutečně v Amibroker naprogramovat a samozřejmě ideálně i backtestovat a papertradovat, nebo je potřeba sáhnout po řešení jiném, třeba Python nebo cokoliv jiného, co vám funguje.

Petra bych se tímto možná s dovolením rovnou zeptal, zdali má své plně automatizované strategie využívající představený koncept (tedy scanner a obchodování na symbolech podle jeho výsledků) naprogramovány v Pythonu, Amibrokeru nebo něčem jiném.

Díky moc

LXM

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, ja pro automatizaci pouzivam Amibroker + Phyton. Teda Amibroker ma v sobe spousteni batch scriptu a scheduler, ktery spusti ten batch vzdy ve 23:00, stahne nejnovejsi eod data, spusti scanner, vysledek exportuje do csv souboru, pak spusti phyton, ten prevezme csv, zpracuje a pres Api posila prikazy do IB... (muzes napojit i jen paper ucet).

Zrejme bude existovat i cesta primo pres Amibroker bez Phyton, ale to netusim jak..

Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

7 hours ago, Unlimited said:

Zdravim, ja pro automatizaci pouzivam Amibroker + Phyton. Teda Amibroker ma v sobe spousteni batch scriptu a scheduler, ktery spusti ten batch vzdy ve 23:00, stahne nejnovejsi eod data, spusti scanner, vysledek exportuje do csv souboru, pak spusti phyton, ten prevezme csv, zpracuje a pres Api posila prikazy do IB... (muzes napojit i jen paper ucet).

Zrejme bude existovat i cesta primo pres Amibroker bez Phyton, ale to netusim jak..

Petr.

Moc díky Petře, přesně tohle jsem potřeboval vědět.

Předpokládám, že možná bude i cesta opačná, tedy mít všechno výhradně v Python, a místo scanneru v Amibroker si udělat vlastní v Python. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

8 minutes ago, minav said:

Zdravím, Petře, myslím, že by bylo vhodné se v úterý vrátit k původnímu schematu - nejdřív výklad a na konec otázky a odpovědi. Včera to v druhé půlce začalo být trochu nesouvislé a navíc jste možná díky tomu nestihl podrobněji popsat Fast Short.

Milan

Suhlasím. Myslím že je iba potreba trochu trpezlivosti od účastníkov nechat si všetko dovysvetlovať a na konci dávať otázky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 2 hodinami, minav napsal/a:

Zdravím, Petře, myslím, že by bylo vhodné se v úterý vrátit k původnímu schematu - nejdřív výklad a na konec otázky a odpovědi. Včera to v druhé půlce začalo být trochu nesouvislé a navíc jste možná díky tomu nestihl podrobněji popsat Fast Short.

Milan

Tohle by spíš chtělo napsat do příslušné sekce, nikoliv sem ?

 

M.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Petře,

na všech vašich kurzech zmiňujete Risk Reward Ratio (RRR), když mluvíte o poměru průměrného profitu a průměrného ztráty. Nechci tu být za hnidopicha, ale já znám RRR tak, jak ho popisují např. na Investopedii (https://www.investopedia.com/terms/r/riskrewardratio.asp), kde Risk se rovná Stop Loss. Naopak poměr průměrného profitu oproti průměrné ztrátě znám jako Profit/ Loss Ratio (https://www.investopedia.com/terms/p/profit_loss_ratio.asp). Nebo to chápu špatně?

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,

mám dotaz na zkušenější - celé svátky se snažím implementovat logiku systému MOpull do Amibrokeru, všechny vstupní i výstupní podmínky mám, kontextový filtr také, použití páky též. Nicméně výsledky se mi v backtestu (19% / 27%DD) poměrně zásadně liší oproti těm ve videu (29% / 27%DD). Našel by si někdo chvíli a skrz soukromou zprávu kouknul na mou implementaci? Musím ještě někdě něco přehlížet, případně mám někde chybku, kterou nevidím.

Dikas
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 4. 12. 2018 at 15:38, buj014 napsal/a:

Ahoj,

snažím se ATRPullback naprogramovat přímo do buysignálu, ale graf mi nezobrazuje co by mnělo být napsáno v kódu. Nevidíte tam někdo nějakou chybu a nebo to může být špatnými daty?

Díky

 

BUYSIGNAL.jpg

BUYSIGNALII.jpg

Ahoj, já se snažím si v TS aspon naprogramovat ATRpullback jako indikátor, a zatím bezuspěšně, pořád to vyhazuje nějaké chyby. Jak se toto tobě podařilo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 1. 1. 2019 at 15:30, rolf book napsal/a:

Ahoj, já se snažím si v TS aspon naprogramovat ATRpullback jako indikátor, a zatím bezuspěšně, pořád to vyhazuje nějaké chyby. Jak se toto tobě podařilo?

Vzal jsem kod indikatoru ATR a prepsal takto a pak ulozil pod jinym nazvem.

inputs:
    ATRLength( 5 ) [DisplayName = "ATRLength", ToolTip = 
     "Average True Range Length.  Enter the number of bars to use in the moving average of true range."];
    
variables:
    ATR( 0 ) ;

ATR = AvgTrueRange( ATRLength ) ;


Plot1((Highest(H,500)-C) / ATR ) ; 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 15 hodinami, buj014 napsal/a:

Vzal jsem kod indikatoru ATR a prepsal takto a pak ulozil pod jinym nazvem.

inputs:
    ATRLength( 5 ) [DisplayName = "ATRLength", ToolTip = 
     "Average True Range Length.  Enter the number of bars to use in the moving average of true range."];
    
variables:
    ATR( 0 ) ;

ATR = AvgTrueRange( ATRLength ) ;


Plot1((Highest(H,500)-C) / ATR ) ; 

Ahoj, díkes moc, už tuším kde byla u mě chyba, jsem ohledně tohoto uplně v začátcích. Musím skouknout ještě pár nějakých video návodů. A ono to půjde. Když už mám TS, tak bych ho rád využil i tímto směrem:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...