Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Konzistentní profity se swingových obchodováním [bezplatné vysílání]


Doporučené příspěvky

Dobry den. Dakujem velmi pekne. Vas webinar bol velmi inspirativny a velmi dobre spracovany a dobre zrozumitelny. Skvele pre kazdeho kto potrebuje znova nakopnut po prekonani mnohých neúspechov v tradingu. Chcel by som sa spytat, ako je mozne sa dostat k skriptom pre platformu od AmiBroker? A druha otazka je, ze ci si musim rucne po jednom vlozit do platformy jednotlive akcie od spominaneho indexu? Dakujem este raz velmi pekne za impulz k swingovému obchodovaniu.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chci Vám Petře moc poděkovat za váš přístup k tradingu a vůbec k životu. Za letošní rok, který je již druhým co jsem absolvoval Fims, jste mi svým pohledem na trading úplně změnil náhled na obchodování a hlavně na sebe samotného (Základy profitabilního obchodování v 10 týdnech).  Ano, je jednoduché projít kurzem, naučit se základy a jít obchodovat. Ale to vůbec nestačí a člověk si to ani neuvědomuje. A proto díky za to vysvětlení co je trading, jak k němu přistupovat a co musím ve svém myšleni změnit. Tyto nové webináře jen doplňují Vaši snahu pomoci začínajícím i pokročilejším. Ještě jednou děkuji a přeji Vám vše nejlepší, jak v tradingu, tak i v osobním životě.

Petr

 

  • Líbí se 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Petře, ve včerejším videu zmiňujete možnost stažení skenerů pro vyhledávání vstupních příležitostí, pravděpodobně v programu Amibroker. Nejsem si jistý, jestli budu schopen sám vše napsat v kódu AFL, i když AB už asi rok používám.. Samozřejmě se do toho dnes chci pustit, ale obávám se, že výsledek nebude pro mne přesvědčivý, jelikož nejsem s AFL na takové úrovni. Myslím si, že celou strategii je potřeba napasovat na své možnosti a s tím pak projít všechny backtesty. Pokud ale nebudu mít jistotu, že backtestuji stejnou strategii, tak k nějakému výsledku, o který bych se mohl opřít, nedojdu. Věřím, že stejné pocity nebudu mít jen já.

Rád bych se tedy zeptal, jestli skenery zveřejníte, nebo jestli budou předmětem jiného webináře nebo nějaké uzavřené diskusní skupiny, nebo jestli je zveřejníte příští týden při poslední lekci.

Děkuji za odpověď.

Honza

PS: Webinář opět na vysoké úrovni, na kterou jsem od vás již zvyklý. Jste pro mne inspirací a některé vaše pasáže se stávají námětem pro výchovu mého potomstva.?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Petře, je to jako z jiné planety, kolik času a energie, a to BEZÚPLATNĚ, věnujete, abyste povzbudil začínající tradery a předal jim své léta získávané praktické zkušenosti. Je to obdivuhodné a velice si toho vážím. Chtěla bych využít vaši nabídku hotového skriptu a zeptat se, jakým způsobem jej lze od vás získat. Děkuji. Ellen

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, pane Podhajský. K prvnímu webináři mám jenom to, že těch informací na mě bylo příliš. Nechci ale, aby to znělo jako negativní kritika vašich kurzů--to bych si nebyl zakoupil 10-týdenní kurz Základy profitabilního obchodování. Jen se na ta videa (včetně 5 lekcí "Vyděláváme na burzovních trzích") a své poznámky potřebuji projít znovu a utřídit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás, pane Podhajský. Včera jsem seděl u počítače jako přibitý, abych napoprvé vstřebal co nejvíc informací. No, pořád platí, že bude nějakou dobu trvat, než se to usadí. Obdivuji, s jakou důsledností a pečlivostí své výukové materiály připravujete. Myslím si, že mám docela smysl pro detail, a přesto jen tuším, jak obrovský kus práce jste musel odvést, abyste své letité zkušenosti dokázal smysluplně předat dalším zájemcům. Neumím si představit, že by někdo vinu za svůj neúspěch v tradingu mohl chtít hodit na vás. Jinými slovy vám velmi děkuji ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Petře,

i já velmi děkuji za přínosný webinář s detailním návodem jak na to. Před asi šesti lety už jsem s tradingem experimentoval a samozřejmě měl mnoho nerealistických očekávání a představ, dělal chyby které jste zmiňoval a zákonitě na tom prodělal slušnou sumu peněz a trading na roky opustil jako finančně neperspektivní cestu. Mezi tím se moje životní situace změnila, mám 2 malé děti, skoro žádný čas atd. takže aktuálně jsem vděčný za tento časově velmi přijatelný systém. Pravděpodobně zkusím ten malý účet u TSG a tuto strategii tam s ručním zadáváním zkusím spustit a cílem bude, získat zkušenost a pokrýt náklady, zisk bude zpočátku asi spíš bonus i když později snad přijde. Programování je mi celkem blízké, ale jedním z rizik, které mi hrozí je, že se zaseknu v hraní si s programováním, místo získávání zkušeností s reálným obchodováním... takže plně automatizované řešení z těchto důvodů odkládám :-)

Jediná poznámka - systém pravděpodobně budu schopen rozchodit, nicméně jsem roky vzdálen od toho, abych ho kdy sám vymyslel. I jen modifikace budou riskantní a povedou spíš k přeoptimalizaci, protože nemám dostatek vědomostí a zkušeností, neznám všechny souvislosti a nevím proč jste zvolil zrovna ty konkrétní parametry indikátorů atd. Těším se na třetí díl.

Děkuji a zdravím,

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážení,

nezkouší někdo backtestovat MOPULL strategii v Ninjatrader? Jsem v tom stále ještě začátečník a řeším, jak dostat do skritpu pohled na 10 úseček zpětně i vytvoření nového indikátoru (ATR Pullback). Je mi jasné, že ani jedno už nepujde vytvořit v Builderu, ale skript je zatím pro mě "vyšší dívčí".

 

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře, velmi děkuji za seminář. Společně s posledními články na finančníku se jedná o velice unikátní a hodnotné informace pro začátečníky. Ono je těch informací a způsobů a technik dnes již tolik, že se často člověk ocitne hned uprostřed cesty místo na jejím začátku a následně místo strategie a základních otázek jako první řeší naprosto konkrétní detaily. Váš webinář určitě spoutě lidem (včetně mě) pomůže jít na to právě systematicky, za to díky.

Teď konkrétnější otázka - velice mě zaujal koncept "rotačních" strategií a rád bych si připravil první automatizovaný systém právě na tomto základu. Chtěl jsem se zeptat - jaká platforma se vám osvědčila pro obchodování tohoto typu strategií (rád bych naskriptoval / automatizoval + provedl historické backtesty). Složitější programovací jazyk by určitě nevadil, ideální by ale byla možnost napojení na brokera IB.

V zásadě jde o to aby bylo možné:

- pravidělně provést sken balíku akcií (např. z nějakého indexu apod), stačí EOD data a vybrat ty jež splňují základní podmínky

- tuto vybranou množinu potom zpracovat strategií - ta by řešila otevírání / uzavírání pozic, výpočet PT, SL, velikosti pozic apod.

Zkoumal jsem tuto oblast např. v Tradestation + EL a zdá se, že je zde možné fungovat pouze nad konkrétním zvoleným symbolem, pokud se má v čase obchodovaná množina akcií měnit, je to problém.

Děkuji

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den prajem,

mam taky dotaz. Po dlhsom hladani na internete som sa dostal k zoznamu vsetkych akcii v kurzu spominaneho indexu, ktore som pracne upravil a naimportoval do Ninjatrader 8 do instrument listu. Po zapnuti market analyzeru a importovani vsetkych akcii firiem a pripojeni na interactive broker mi vsak cela platforma ninjatrader 8 "mrzne" a nedokaze nacitat do akcii ani poslednu last cenu. Neviem ci je to platformou ze nedokaze spracovat take mnozstvo titulov ale cely Ninjatrader 8 mrzne. dakujem za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, příjemně mě překvapil obsah a pohled na trhy z jiného úhlu něž u předchozích strategií. Forma bez poskytnutí kódu pro hledání signálů mě ze začátku trochu zklamala, Amibroker sice používám, ale dosud jsem pracoval pouze s hotovými AFL kódy, které jsem pouze upravoval. Avšak chuť vyzkoušet tuto strategii v praxi mě motivovala natolik, že jsem se pustil do psaní kódu a ve výsledku se mi za odpoledne podařilo vytvořit funkční systém generující identické signály. Mám z toho radost, je to muj první vlastní AFL kód a opět jsem se posunul velký kus dopředu.

Snad tento příspěvek inspiruje i ostatní, opravdu to není složité, všechny potřebné vodítka druhá lekce obsahuje (stačí se zaměřit na detaily) a zbytek se dá dohledat.

Děkuji

B.

  • Líbí se 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 minute ago, 4fx napsal/a:

Dobrý den, příjemně mě překvapil obsah a pohled na trhy z jiného úhlu něž u předchozích strategií. Forma bez poskytnutí kódu pro hledání signálů mě ze začátku trochu zklamala, Amibroker sice používám, ale dosud jsem pracoval pouze s hotovými AFL kódy, které jsem pouze upravoval. Avšak chuť vyzkoušet tuto strategii v praxi mě motivovala natolik, že jsem se pustil do psaní kódu a ve výsledku se mi za odpoledne podařilo vytvořit funkční systém generující identické signály. Mám z toho radost, je to muj první vlastní AFL kód a opět jsem se posunul velký kus dopředu.

Snad tento příspěvek inspiruje i ostatní, opravdu to není složité, všechny potřebné vodítka druhá lekce obsahuje (stačí se zaměřit na detaily) a zbytek se dá dohledat.

Děkuji

B.

Ahoj,

gratuluji k dokončení kódu. Momentálně dokončuji výstupy, ale zaseknul jsem se na nějakých bodech ve vstupních podmínkách. Pokud by si byl ochoten poradit, byl bych moc rád.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...