Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých, tak som prechádzal cez diskusné vlákna na FX a našiel som mnoho tipov, postrehov, diskusií na daytrading resp. pozičné obchodovanie. Trochu mi však chýba viac informácií o jednej z používaných stratégií obchodovania FX, ktorú sám momentálne dolaďujem a rád by som ju zaradil do svojho obchodného repertoára. Ide o scalping.
Keďže som na FX začiatočník, rád by som vyzval SIda prípadne ostatných traderov, či by na toto vlákno neprispeli svojimi poznatkami o tomto spôsobe obchodovania, používaných indikátoroch, signáloch na vstup do pozícií, exit signály, zvláštnostiach v porovnaní s inými spôsobmi obchodovania apod.
Sám teda prispejem aspoň mojimi skromnými skúsenosťami: Obchodujem na 10 minútových grafoch. Používam Pivot points v kombinácii s RSI. PP používam na určenie rezistencií a supportov a RSI na určenie prekúpenosti resp. prepredanosti trhu. Pri pohybe trhu mojim smerom vystupujem pri profite 15-20pips. V prípade, že trh je ešte stále naladený na môj smer, skalpujem len časť pozícii a zvyšok obchodujem podľa klasickej stratégie s w/l pomerom 2:1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Výplach mého ostrého účtu trval téměř přesně na minutu 24 hodin. Na demu jsem si ověřil metodu skalpování na jednotlivých svíčkách a patterny+vývoj sousedního páru měn měly pro otevření pozice větší váhu než indikátory. Bez problémů jsem byl prakticky každý den ziskový. S vysokými loty v poměru 1000:1 se 1 pip rovná 1% účtu a v podstatě není problém otevřít v průběhu dne třeba 3 pozice a na každou vydělat jen 3 pips takže zhodnocení účtu je pak 9%. Občas se mi podařilo za den zhodnotit účet i o 50%. Na demu to hezky funguje a je to velmi lákavé, tím to ale končí.

Ostré obchodování při této metodě je o spocených dlaních, studených kapkách potu stékajících pod paží a srdečním tepu přibližujícím se kadenci kalašnikova. K tomu snaha nováčka obchodovat za každou cenu místo trpělivého čekání na příležitost a dílo bylo dokonáno. Naštěstí jsem založil jen 200 USD účet - rozfofrovat všechno co mám během 24 hodin bych nechtěl takže to první poučení přišlo relativně lacino. Bylo to jak zmrzlou opratí přes držku. Poslal jsem dalších 200 a začínám pomalu znovu, tentokrát ale uplně jinak.

Jakýkoli druh skalpování zásadně nedoporučuji na základě vlastní negativní zkušenosti. Demo je uplně o něčem jiném než live obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Galant
Scalping, jako intradenní nástroj může být i ziskový.. osobně jsem s tímto druhem obchodu dříve koketoval, ale člověk se musí při scalpingu soustředit spíše jen na jeden pár (jinak dělá chyby) a to mi moc nevyhovovalo. Přesto jem získal přes scalping některé myslím zajímavé poznatky a vytvořil si na scalping i vlastní identikátor.. :). Až pomine hlavní nápor obchodu, odpoledne to dám na sklo do vlákna Identikátory a obchodní systémy.

To arpi
Zajímavá zkušenost, za 24 hodin nula, to jsi musel snad jet s tím malým účtem pernamentně a na více párech..Ale tuhle zkušenost si musí projít každý, včetně studeného potu a tlukotu srdce.. :)

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Sid:

Ano, to byla moje další blbost. Jako správný nováček, celý nadržený jsem začal hned v neděli v 23:00 a obchodoval jsem nonstop 24 hodin. Jsem živnostník takže si můžu denní režim upravit podle potřeby. Výsledkem ale samozřejmě bylo, že jsem byl nevyspaný, otupělý a vynervovaný zároveň. Chvíli jsem byl v zisku, chvíli ve ztrátě, celkově jsem ale pořád ztrácel. Poslední pozice padla v pondělí, první svíčku po 23:00 která mě strouhla na 24,53 USD :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcelku si uvedomujem, že scalping v klasickom ponímaní, nie je veľká výhra pre nováčika. Skôr koketujem s myšlienkou, skombinovať dve obchodné metódy: klasický intraday trade so scalpingom teda ako som písal, otvoriť dva loty (resp. miniloty) v súlade s trendom, prvú pozíciu oscalpovať pri +15 resp.+20pips a druhú obchodvať, čo trh vydá, kým sa otočí proti mne s posúvaním SL. Pýtam sa na scalping kvôli tomu, že viackrát sa trh pohol mojim smerom, spravil +15pips a vrátil sa povedzme na -15pips. Často sa síce opäť vybral do plusu, ale toto ma stálo ešte viac nervov, ako keby som časť pozície zavrel na +10 resp.+15pips. Zvyšnú časť pozície by som už mohol v takom prípade obchodovať oveľa pokojnejšie a s chladnejšou hlavou vystúpiť z pozície, resp. prikúpiť ďalšiu pozíciu.
Takže ide mi o to, aby som dokázal identifikovať najvhodnejší okamžik pre vstup do pozície, ktorú chcem čiastočne skalpovať.
To SID: už sa teším na Tvoj príspevok. Vopred Ti zaň ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID:
dík za skvelú pomôcku (tu). Chcem sa len opýtať: Riešil si výstupy čisto pomocou tohto Tvojho "indikátora"? Ak áno, ako? A čo stoploss? Používal si ho, alebo si vystupoval len podľa situácie na grafe? Z dnešného rána som odskúšal vstup pomocou indikátora na GBP/USD na 10 min. grafe. Profit "vyletel" na +10pips v priebehu pár minút, chvíľu tam ostal a potom sa vrátil na +3pips. Ale na indikátore som ešte žiadnu zmenu nezaregistroval. Takže neviem, ako z pozície vystúpiť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To galant
Není zač, výstupy jsem řešil taky pomocí indikátorů, tak jak bylo popsáno v podmínkách a SL jsem zadával na hodnotě 20. Pokud něco "vyletí" nahorů/dolů a indikátor to nezaznamená, pak se jednalo asi o dlouhou svíčku s nějakým šíleným knotem.. :). Ale to je stará bolest většiny indikátorů (dlouhé bary). Potom je vodítkem jen Mom a AP a jejich "strmost" nebo naopak "plochost" vzestupu/sestupu, spojená s průrazem křivky AP nebo S nebo hranice 0,0020. Ještě podotýkám, že nastavení hranice (+/- 0,0020) není možno brát jako nějaké dogma. Možná, že pro různé páry a různé min. grafy stojí za vyzkoušení posun této hranice např. na 0,0015 nebo 0,0025 atd. Těch 0,0020 byl jen takový"zlatý střed".
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Netroufám si posoudit co je a co není klasický scalping a v jakých hodnotách (zisk na pozici) by se měl pohybovat, ale každopádně jsem myšlenku KVALITNÍHO scalpingu znovu oprášil a použil k tomu jen jeden - nový indikátor z VT 1.7.7. - Moving Average Envelope. Nově vytvořený AOS a výsledky dám do vlákna Indikátory a obchodní systémy.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kuba a Arpi:
presne stre trafili klinec po hlavičke!! :) Presne kvôli tomuto problému som toto vlákno založil. Tiež mám pochybnosti určiť čo je a čo nie je scalping. Či vyskočiť pri profite +3 +5pips, alebo čakať na +10 +15pips. Tých +3pips spraví pozícia v podstate v 95% prípadoch, takže dalo by sa tvrdo scalpovať aj pri takomto profite, ale ako zorganizovať zvyšok MM? Aký SL? Ak dám SL povedzme -20 (čo by bola hlúposť v pomere k profitu +3pips), tak by som sa nesmel pomýliť zo 7 obchodov ani raz, aby som bol v profite aspoň 1pips. Takže ako na to? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Galant:
ja bych to videl asi takto: jestli ti funguje tvoje strategie, kterou zde popisujes, tzn. profit 15-20 pips a potom vystupujes, zustal bych u toho a do scalpingu bych se nepoustel. Sice jak pises, pravdepodobnost, ze to pujde do +3pips je velka, ale clovek musi pocitat se slippage a ostatnimi faktory, ktere negativne ovlivnuji tvoje obchodovani. Preju dobre obchody

Kuba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kuba:
Díky. Vyzerá to naozaj tak, že zatiaľ ostanem intraday trader s profitmi okolo 15-20pips :). Určite aspoň čo sa týka môjho prvého live účtu. Ale keďže nechcem stagnovať len pri jednej stratégii a spôsobe obchodvania, hľadám a skúšam aj niečo iné. Samozrejme že demo. Verím, že aj niečo takéto mi pomôže pochopiť aspoň čiastočne myslenie traderov, ktorí trhy scalpujú. Určite sa časom mrknem aj na pozičné obchodovanie, ale na to ešte nemám zatiaľ nervy, aby som sa hľadel ako mi účet lieta +-50-100pips. Ale aj vďaka tejto diskusii, som do svojej "klasickej " obchodnej stratégii zahrnul pár poznatkov, takže dík každému, kto sa zapojil a verím, že ešte zapojí. ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Galant: Zkousel jsem nejaky cas obchodovat neco podobneho - otevrene 2 miniloty, jeden zavrit pri +25, cimz jsem v podstate "posunul" stopku (pricemz realne jsem ji nechal na te puvodni pozici, ale obchod byl v tu chvili vysledkem na nule - mel jsem SL 25) a pak jsem to nechal jet az na profit target, ktery byl cca okolo 70 pipsu (pokud ho to dosahlo). Ustoupil jsem od toho, jedu all-in all-out.
Tohle jde obchodovat v okamziku, kdy mate velmi vysokou procentuelni uspesnost na tech prvnich 20 pipsu a pak to proste nechate litat a cekate, jestli to pujde vasim smerem. Strategie mela zajimave vysledky. Ale - v te me podobe byla psychicky narocnejsi nez jsem byl schopny zvladnout :) Mozna se k tomu jednou vratim.
Jde o to si zpocitat, jestli je vyhodnejsi jet to takhle (tj. kolik penez navic budou stat ty vyhozene stopky tech kontraktu, ktere chcete koncit na 20 pipsech) a kolik Vam ty kontrakty navic vydelaji penez. Pokud to nebude nejaky skutecne signifikantni rozdil, pak nema cenu to resit.
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dzink:
v princípe to aj takto skúšam. S tým rozdielom, že keď dosiahnem profit +20pips, jeden minilot zavriem na tomto profite a na druhom posuniem SL na 1-3pips do plusu. Takže aj keď ten druhý minilot vyhodí na posunutom SL, tak som z celého obchodu v pluse 21-23pips.
P.S.: Dzink, dúfam, že si nemusíme cez fórum vykať. Už si mi odpisoval viackrát a vždy v druhej osobe. Vykanie sa mi zdá na tomto fóre trochu neosobné. :)Ale ak trváš na vykaní, tak mi daj vedieť, budem to rešpektovať. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...