Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Bachmann,
to není o tom na jakém timeframe funguje TA nejlépe, ale o moneymanagementu, kde čím kratší graf, tím kratší obchody a tím větší význam má spread. Ono se 3 pips nezdá moc, ale na krátkých grafech může být zničující. Musel bys stabilně dosahovat výkon hodně nad 50% ziskových obchodů a to už sakra člověk musí vědět "jak trh dýchá" a musí to psychicky ustát. Co se týká RSI, tak to je indikátor, který měří překoupení trhu. Samozřejmě, že nad hranicí 70 můžeš najít příležitosti jak vydělat, nicméně ve většině případů je to opravdu předzvěst obrátky trendu. Osobně, ale nevidím důvod proč hledat vstupy nad touto úrovní. Buď obchoduji trendově a pak hledám kde pozici uzavřít, nebo hraji na obraty a hledám vstup proti trendu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Andraj.
Díky za radu, vtip je v tom, že spléhám právě na tu míru pravděpodobnosti. Když mi 60,30,15,10,5 minut stoupá a RSI se mi "odlepilo" od 30 (raději ještě čekám až přeleze50), uznej, že to je trend "jako noha". No a tak to koupím (pokud spekuluji na long) a hned dám třeba 5 pipsový PT. Hned jak se uzavře pozice, otvírám znova a znova. Kdybych nebyl nenasytný a dělal to striktně, myslím, že v celku by to neslo. Já ale když to frčí začnu pyramidovat (přikupovat víc pozic) a protože vše jednou končí, zahučím tam.

Mám dvě úvahy, které chci zmínit.

1.Tak jako u všech činností, musím určitě učinit velkou spoustu obchodů (ať už budou jakékoliv), abych si byl jistý, že to umím (jakobych se učil lyžovat, nebo žonglovat...).

2.V obchodování nekoukám (zatím) na počet nul ve výdělku. Znám sice pořekadlo:"Malý ten, kdo má malé cíle", ale pokud bych průměrně vydělával řekněme 30-50 USD denně, viděl bych to jako v zaměstnání a pak bych do toho šel "na ostro".
A to i tou mojí přízemní metodou nevypadá jako problém, jen být disciplinovaný.

Pokud to tak nepůjde, budu zkoušet jinak, je to jen otázka času, a ten zatím mám.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bachmann,
Systém máš zajímavý, mě se sice zdá 5bodíků na PT málo, ale pokud ti to funguje, nic proti. Zkus si určit hranici, třeba právě těch 70, nad kterou už pyramidovat nebudeš. Ono to tady zaznělo už mnohokrát: nezáleží ani tak na vstupech, postatné je kdy pozice uzavřít. Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hele, 5 bodu PT je malo. Vem si, ze na kazdych 5pips pro sebe musis vydelat 3pipsy pro brokera. Navic trh ti vzdycky cuka proti tobe - kolik das SL? a krome toho kdyz ten kratkodoby trend opravdu jede, pak se ti v ostrem systemu projevi slippage (a to na Forexu slippage temer neexistuje).
Ale tohle si musi kazdy spocitat sam... ja osobne bych do toho nesel.
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já to nechci obhajovat a vůbec ne proti "mazákům". Já stopku nedávám, resp dám ji velmi hluboko, aby mě náhodný tick nevyhodil. Snažím se u toho sedět a když se to otočí trendově (na minutovém, nebo tickovém timeframe) tak se "vystopkuju" sám. Je fakt, že dlouhodobě to nesleduji, jak už jsem psal výše, jsem ve fázi "hraní si s tím". Prostě to zkouším. Kdyby dal Edison na rady kolegů vědců, taky bychom nesvítili. To není pohrdání vědomostmi a zkušenostmi vás mazáků (kterých si velmi vážím), já nechodím na pivo ani do kina, sedím po večer u compu a "hraju si". Je něco krásnějšího, než hra a navíc s potenciálem výdělku na živobytí, neřkuli na blahobyt ? Já na tom dogmaticky nelpím a pár dnůnebo týdnů zkoušení ukáže. Bez ostychu se přiznám, pokud mi to nepůjde, nemám s tím problém.
Díky za rady a názory.
Mimochodem začínám si vést deník ofocováním kokrétních vstupů a výstupů, je to velmi dobrá pomůcka. Když do toho kouknu zpětně, hned vidím, že některé věci byly evidentně špatné od samého začátku (neuvážené vstupy, pozdní výstupy, hloupé přikupování na vrcholu.....)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bachmann:
ja len doplním svoj postreh ku scalpingu na FX: Tiež som skúšal testovať scalping na FX ( preto som aj založil toto vlákno) a ak sa pozrieš na prvú stranu tohto vlákna, aj Sid sa kedysi pohrával s týmto spôsobom obchodovania. Osobne si myslím, že ak niekto dokáže z dlhodobého hľadiska vykazovať zisky, tak je úplne jedno či trh skalpuje, alebo je v pozícii dni dokonca týždne či mesiace. Ja som prešiel od scalpingu ku "klasickému" intradennému obchodovaniu (držím pozíciu rádovo desiatky minút až dve-tri hodinky) zo psychologického dôvodu: Ak správne zachytím trend a nesplaším sa, môžem si vychutnať takúto jazdu do zelených čísel a ak mi takýto obchod nadelí povedzme 40-60pips (čo nie je nič nezvyčajné) ďalšie dva-tri obchody môžem pri SL 20pips urobiť oveľa uvoľnenejšie a bez emócií, pretože predchádzajúci víťazný obchod mi doslova "zarobil" na ďalšie dva-tri SL. A keďže ďalšie rozhodnutia nerobím pod tlakom zo straty, môj úsudok je jasnejší , a tým zvyšujem svoje šance na ďalší úspešný obchod. Na druhú stranu, ak vystihneš správny moment na vstup do trhu (odporúčam pohrať sa so SIDovým "scalpingovým indikátorom"), tak môžeš pri vysokej percentuálnej úspešnosti pomerne rýchlo zbierať bodíky na svoj účet aj pri scalpingu :)
Želám Ti veľa trpezlivosti pri hľadaní toho "Tvojho" obchodného štýlu ;).
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Znovu bych otevřel myšlenku (retro:)skalpingu - rekneme cca 10 pips profit. Tentokrat zqa pouziti indikatoru ZigZag s urcitou nastavenou periodou.
Mrknete se napriklad sem:

www.strategybuilderfx.com/forums/showthread.php?t=14724&page=2&pp=40&highlight=Zig

Nutná registrace, ale pak to stoji za to. Jdu na to testovat, se spreadem 2 Pips by to melo smysl.

Glader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dzink,
to snad už ani nemá cenu jim to sklapování znovu vymlouvat... :) Těch argumentů tady už padlo tolik, že to buď člověka přesvědčí, nebo si prostě musí ten ústní otvor natlouct sám. Mě připadá sklaping jako když někdo jezdí pořád v autě stovkou, obec neobec, a ještě k tomu namazanej. Ono mu to docela dlouho může procházet, ale jednou buď zabije sebe, nebo někoho jiného. Procenta a pravděpodobnost nejsou žádná věda, to jsou počty páté třídy základní školy... :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás, ja som tiež prešiel fázou testovania skalpingu a presvedčil som sa (našťastie len na deme :)), že tadiaľto cesta k dlhodobému úspechu na FX nevedie. Ale úplne by som túto stratégiu nezatracoval. používam ju len ako takú psychologickú vzpruhu po sérii neúspešných obchodov mojej hlavnej stratégie, keď túto hlavnú stratégiu s RRR1:2 až 1:3 potrebujem opäť prejsť, preskúmať backtesting, demo obchodovanie apod, aby sa mi vrátila viera, že stratégia bude fungovať, a že momentálne sa nachádzam vo fáze drawndownu. V takýchto chvíľach mám v zálohe spôsob "kváziscalpingu", kedy pomocou analýzy sviečok odhadujem tvar, veľkosť a smer najbližšej sviečky, tesným SL apod. Je to vcelku zaujímavé bez ohľadu na to, či obchodujem real, demo alebo si to len tak pre seba určím a sledujem, či môj predpoklad vyšiel. Ak určím najbližšiu sviečku správne, tak na 1H grafe to robí zisk aj 15-20pips, čo sa už len ťažšie dá nazvať skalpingom. Keďže tých tvarov a zoskupení sviečok je strašne veľa, človek sa aspoň neustále učí a trochu si oddýchne od svojej "hlavnej" stratégie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...